Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Csípő-keresztcsonti izület kétoldali gyulladása (sacroileitis ) fórum

Csípő-keresztcsonti izület kétoldali gyulladása (sacroileitis ) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2012. ápr. 9. 14:29

Hát...még utánaolvastam, a tüneteid nem zárnak ki PSA-t, hisz minit magas a vérsüllyedésed, ha jól értem, a Rfaktor gyakran negatív és ha jól értem, PSA-nál nem muszáj ott lennie a psömörnek, akol a gyulladás, begyulladt ízületek nem kizártak a keresztcsontnál,hát alsó harmadán, csigolyáknál, plusz elvileg gyakoriak ujjakon, lábujjakon és általában asszimmetrikusan jelentkeznek fájdalmak. De ehhez gondolom tényleg kellenek immunértékek, meg ugye a jó doki.


Amúgy már a második rheumatológusnál vagyok és nekem nem küldtek immunológushoz, persze az immunértékeket az öö rendelööjükben vették le. Neked milyen vizsgálatokat kértek immunológián?

38. 2f7db3f503 (válaszként erre: 37. - 2f7db3f503)
2012. ápr. 9. 14:15
jav.: a biológiairól nem tudom, hogy külön használják-e, csak amit én olvatam, ott mindenhol azt írták, hogy bt-hoz kombinálják, aztán lehet, hogy ízületi gyulladástól független psoriasisnál nincs ilyen, ezt nem tudom, csak mielöött még félrevezetlek, gyorsan javítok:)
2012. ápr. 9. 14:09

Ausztriában tudnék, de Magyarországon mégcsak nem is volt ilyen problémám.

A biológiai terápiát (itt) akkor alkalmazzák, ha nem elegendöö a bázisterápia, amit nem hagynak abba, csak hozzákombinálják a "biologikát". Gondolom, otthon sem nagyon megy másképp. Több fajta biológiai terápiás hatóanyag létezik, Tumor-Nekrose-Faktor(TNF)-alfa blokkoló, B-Zell-antitest (bocs, nem tudom lefordítani jól, de rájuk ismerhetsz), T-Zell-blokkoló,meg interleukin-1 és -6 blokkolója, a szuri hatóanyagának mennyisége és adásának gyakorisága is változó, nekem 2hetente akart adni az elöözöö doki TNF-alfára, de most egy másikkal egyelööre MTX, aztán ha Biologika nélkül is megy, akkor mégsem kapok. Amúgy nemcsak szuriban, infúzióban is léteznek Biologikák, de mindenhol az megy, hogy csak Bázisterápiához kombinálják, egyébként a vélt védekezöö micsodáinknak szabnak gátat, hogy ne problémázzanak a saját testben. De körülbelül hasonló a bázisterápia hatása is, az is ezeket az autoimmun reakciókat célozza. Mindkettööt gyulladásos rheumánál használják, aza RA-nál, Psoriasis ARthritisnél, Morbus Bechterewnél és fiatalkori rheumatikus gyulladásoknál. Viszont ha a vérsüllyedésed és a Rfaktor normális, akkor ezek bizony nem jeleznek gyulladást.

Azt nem értem, otthon a rheumatológus nem derítette ki az antitestjeid (ccp és latex) vérvételbööl? Ha nem autoimmun, pl. artrózis, akkor szerintem nincs mit biologikával és bázisterapeutikával bombázni, marad a gél, a szteroid, a nemszteroid gyulladásgátló, Diacerein és valami Hyaluronsav , ha jól értelmezem persze. Ha pedig nem ízületelhasználtságból jövöö atrrózis, akkor a nem gyulladásosok között találtam még Fibromialgiát, aminek a tünetei: nagy területen izomfájdalmak, krónikus fáradtság, alvászavar, félelem, depi, dagadásérzet, zaj-, fény- illetve hidegérzékenység. ezt meg többnyire pszichológiailag kezelik, meg mozgásterápiáznak, idegi eredetüü fájdalomcsillapítóznak.


most ennyit tudtam összeszedni, de írj majd, mit mond az immundoki és kérdezz, ha van valami.


amúgy ki mondta, hogy a biológiai jobb, mint a bázisterápia? Nem is értem. nekem mindegyik ijesztöö, de legalább nem szteroid. A második bázist-gyógyszeremtööl már nem volt annyi hasmenésem, csak még ennyit a tapasztalatokhoz. A májamat meg a vesémet meg tisztítom, védem, hogy ne is legyen gond...


jobbulást és akkor minden jót az immunológushoz, majd mesélj!

36. kingi7 (válaszként erre: 35. - 2f7db3f503)
2012. ápr. 9. 13:28

Szia! Bocsi, csak nagy volt a sürgés forgás :)

Voltam rheumatológián elég jó híre van, az Orfiban (Dr Balogh Zsolt) Volt MRI is, enrokinológusnál ( a homronális okát kizárni)

a sülyedésem mindig 30 körül mozog. Húgysav, tökéletes, rheumafaktor negatív. Most megyek majd a Lászlóba immunológushoz.

A netet bújóm, találtam egy olyat, hogy biológiai terápia. pikkelysömire alkalmazzák( meg talán másra is van)nem tudok róla sok mindent, csak 3 havonta egy szuri. Kíváncsi vagyok az immunológus mit mond.Te hallottál már róla? Jóbb a bázisterápiánál. Úgy tudom, hogy sok bajra használják. Tudsz ajánlani esetleg mozgásszervi dokit?

2012. ápr. 9. 00:10

Szia!


Csak kérdés, rheumatológusnál jártál? Vagy az volt a baj, hogy nem túl jó a doki? Most akkor Neked kiderült, hogy autoimmun?

Nézték a ccp antitestjeidet, rheumafaktort, vérsüllyedést, húgysavat,stb?


most jutottam a 100oldalas betegtájékoztató végére, de elég durvák, amiket olvastam, légy szíves, mindenképp keress nagyon jó dokit, ha nem kezelik, mindenféle további deformitást okozhatnak az ízületroncsolódások és valljuk be, nem egy múló panaszról számoltál be. Ha minél hamarabb elkezded a doki terápiáját, sok-sok csúnya operációtól, beültetéstööl kímélhetjük meg magunkat.

2012. ápr. 6. 00:09

bocs, javítás, MINDEN nem szteroid hatású gyulladáscsökkentöö növeli a szívbetegségek kockázatát.


SZTEROID:

látom, Te is ódszkodsz(így írják ezt a szót?) tööle, amennyire csak lehet. El akartam mondani, nekem ez nagyon makacs ekcéma miatt még lelkileg is óriási problémát okozott, nem akarlak az egész történettel untatni. Sz´épen hozzászokott a bööröm, mikor még nem tudtam, mivel is kezelnek. AZtán egyre rosszabb lett és már nem is hatott. Hosszú út vezetett odáig, hogy már együtt tudok élni az ekcémámmal, mert minimális, ha elööjön és a szteroid kiürült a szervezetembööl. (Ès másfél éve CSAK Scenia körömvirágkrémet használok, ez nem olyan zsíros és kellemetlen krém, mint a többi kvirág, szimpatikus tapintású és semmi mást ki nem próbálok, össze ne zavarjam a bööröm, plusz természetesen illatanyagmentes tusfürdöö) Egy kidebb kálvária kellett, hogy kikecmeregjek belööle, azóta megtanultam a leckét: szeroiddal vigyázni! Hisz a böör drogja, belsööleg meg ki tudja, mit okoz. Viszont lelki hozzáálláson is változtatnom kellett, a gondolatával megbarátkoztam. Kiürül és újra rendezöödik minden, ha netalántán megint rászorulok, hisz nagyon fontos pillanatokért néha úgy kell küzdeni az életben, hogy nem tehet be egy hirtelen gyulladás akár itt, akár ott. Ès utánanéztem, azért van sok eset, ahol sürgöös esetben életet menthet, így eldöntöttem fejben, hogy nem fogok félni tööle, csak épp vigyázok magamra. Csak azért mondtam el, mert látom, Te is nagyon ellenzed, de hátha másképp látod majd és hátha kevesebb stressz ér a kvázi gyógyszertári kábítószer gondolatától. (Persze ha hiányos a tudásom, szívesen várom a kiegészítést és érdeklöödve.)


Pont arra gondoltam, mindnek van mellékhatása, de ha már az egyik majdnem túl sok, jobb, ha én isfigyelek, hogy váltsak, a nagyobb bajt megelöözve...

2012. ápr. 5. 23:53

Dddde! Vimovo: 500mg naproxen.


Aleve-et lehet kapni azt hiszem recept nélkül úgy, hogy 250g naproxen van benne. Csak vigyázz, csak ha épp 3-4napod van orvosig és nincs már fájdalomcsillapítód, akkor használd, ha szükséges, mert a gyomornak nem túl kellemes, plusz a naproxen-kezelés növeli a szívbetegségek kockázatát, tehát a doki rendszeres vizsgálata kötelezöö...


MIELÖÖTT dokihoz mentem volna: Aspirin(acetilszalicilsav), Paracetamol(Panadol, vagy Rubophen), Ibuprofen(Algopyrin) nem használt, ami igen:


Diclofenac-Kalium(Voltaren), Diclofenac-Natrium(Voltaren Rapid és Diclobene), Mesulid(nimesulid).


Remélem, nem zavartalak össze, csak részletesen, de különsorolva akartam egybeszedni Neked.

2012. ápr. 5. 23:46

[link]


egy kis olvasnivaló, a hal különösen fontos ízület-betegeknek.


MTX-et, azaz methotrexatot, ez a bázisterápia, de ezt csak szombat óta.

Vimovot november óta, eleinte napi 2 tabit, azóta csak szükség szerint, de egy hete nem használtam. Ez egy nem szteroid hatású gyulladáscsökkentöö és fájdalomcsillapító, ahogy a mesulid(100 g nimesulid) is, de azt utoljára augusztus környékén vettem be és összesen 8 szem volt belööle, de úgy emlékszem, az jobb volt, mint a Vimovo, aminek Naproxen és Esomeprazol(gyomorsavcsökkentöö) a hatóanyaga.

31. kingi7 (válaszként erre: 30. - 2f7db3f503)
2012. ápr. 5. 23:09
ja, bocsi, keverem a szezont a fazonnal...most mit szedsz? mesulidot? vagy mit szedtél még?
30. 2f7db3f503 (válaszként erre: 29. - Kingi7)
2012. ápr. 5. 22:55
A MTX-et (Bázisterápia) kezdtem el szombaton, erre mondtam, hogy még 1-2hónap, míg egyáltalán kiderül, jól reagál-e rá a szervezetem. Még fogalmam sincs, mennyire lesz teljes életem...:S
29. kingi7 (válaszként erre: 28. - 2f7db3f503)
2012. ápr. 5. 22:48

Nem, az egyik ismerősömnek van, a vicc az, hogy nálam ráfogták, hogy a pikkelysömi miatt van, de nem biztos benne, de ez a legvalószínűbb jelenleg. Vicc mi? :) És ezzel az MTX-el gyakorlatilag tünetmentes vagy? Teljes életet tudsz élni?

Életmódváltás... terhességi cukrom volt kétszer, kemény inzulin. Valamennyi maradt a cukorból, így kb 5 hónapja nincs rizs, krumpli, fehérliszt, cukor, tészta(fehérlisztes) muszály fogyni, csak a pajzsmirigyem miatt necces...folyamatosan növelni kell az adagot. Most mázlim volt, mert jó volt az adag és 1,5 hét alatt, diétával, mozgás nélkül lement 5 kiló :) bár mindig így lenne!

28. 2f7db3f503 (válaszként erre: 26. - Kingi7)
2012. ápr. 5. 22:11

Hú, Téged jól megijesztgettek...


ez nem vérátmosós biológiai terápia, hanem bázisterápia MTX-szel, de annak köze nincs a szteroidhoz, nem is hagytam, mikor gyulladáscsökkentööként szteroidosat akartak adni. A RA és a szúrás annyi, hogy én is kaphatnék hasbaszurit, elvileg az kellemesenn, nem hányós-hasmenöös, de én direkt tabiban kértem, aztán meglátjuk, hogy viselem.


Az SLE a Te diagnózisod rövidítése?


A vashiány elööfordulhat elööjelként, bár én pl. 9napig menstruálok 13éve, így simán attól is lehet. Egyébként igen, genetika-esélyes, fööként nööi ágon jellemzöö az öröklöödés. Vigyázz, a szénhidrát nem engedi a vasat felszívódni, sööt, a hüvelyesek sem, így méz, cukros salátaöntet, stb., egyéb nehéz köret nélkül kell enni a húst, a dokim ezt mondta. Meg hogy heti 1 véres steak kötelezöö, különben vérkonzerv, ha ennyire nem vagyok hajlandó antibébitabizni.

27. kingi7 (válaszként erre: 25. - 2f7db3f503)
2012. ápr. 5. 20:43

biztos, hogy a csípőmből ered, mert ott van a nagyon fáj és ott kezdődött. Én úgy gondolom,hogy volt egy csúnya gödörbe lépésem, még régen, 1 hónapig alig bírtam dolgozni, de mentem, mert birom én vagány vagyok. Nos lehet, hogy az váltotta ki, mert a jobb csípőmben kezdődött 2 éve még csak ott volt, most mind a kettőben.

Próbálok fogyni, az biztos jót tesz, így hogy nem annyira fáj, talán még mozogni is fogok, remélem :) neked is jobbulást és sok egészséget, ha tudok valamit én is szólok! :)

26. kingi7 (válaszként erre: 23. - 2f7db3f503)
2012. ápr. 5. 20:38

Terápia: hallottam a biológiai terápiáról, azt hiszem évente vagy fél évente átmossák a véredet, kiszedik belőle a "szervezeted maga ellen forduló sejtjeit" és addig jó, amig újra nem termelődik.

Egyik ismerősöm RA ban szenved 3 éves kora óra, most ott tart, hogy hetente 2 szer szúrja magát valami szteroid féleséggel. Egy másik ismerősöm SLE ben szenved, ő szedte szteroidnak a MTX-et, ő 24 éves, a veséje tropa és a csípő izületét most műtötték, erős csontritkulása van :S

érdekes, mert vashiányom nekem is van, meg a két gyerkőcnek is, a nagy mondjuk válogatos, de a 7 hónapos pici zöldséget gyümivel meg hússal eszik, és ő is :S lehet valami genetika a vas befolyásolja az izületeket?

A lóbalzsamról igazad van, tényleg fázik tőle, de jó is valahol, mert áthelyezi a fájdalmat fázássá :DDD


Lélek, tudom, hogy onnét ered, van egy ismerősőm, ez lesz a következő próba, múltkor lélekgyógyítással egy lyme kórost gyógyított meg.

Amit változtattam:

Életmódot, nyugodtabban próbálok élni,

kényszerből takarítónőm lett-ha takarítottam 2 napot feküdnöm kellett- A gond az, ha van,hogy nem fáj nagyon vagány tudok lenni... mondjuk,most 3 napja nem vettem be aflamint, délután egy kicsit éreztem, de mondtam, hogy nem fáj, nincs semmi bajom :) most nem is fáj :)

2012. ápr. 5. 16:09

Eszembe jutott a csípöörööl a tartásprobléma és ebbööl adódó tartási nehézségek. Mi van, ha lejjebbrööl indul? Pl. nekem régen az egyetemi tesitanár azt mondta, azért fáj torna közben a térdem, mert esetleg lúdtalpam van. Kényelmes cipöö, tartásjavító cipöötalp...érdemes ilyenekben is gondolkoznod, lehet, Te is ilyen változtatható dolgokkal kiválthatnál egy eröösebb gyógyszert, vagy éppen a gyakoribb bevételüket.

X-Nokia-Ipaddress: 94.245.249.178


Nem tudom pontosan, orthopédus a müütéteken és lúdtalpvizsgálaton túl mit csinál, de lehet, jó tanácsokat ad, meg van valami tuti cucca erre.

Ès ha felszabadultabban tudsz mozogni, az izomlázadat is talán felejtööbe küldheted. Most viszont rohanok, pusszanat

24. 2f7db3f503 (válaszként erre: 23. - 2f7db3f503)
2012. ápr. 5. 15:53
Ès még annyi, hogy Mindkettöötöknek jobbulást kívánok a legnagyobb szeretettel!
23. 2f7db3f503 (válaszként erre: 21. - Kingi7)
2012. ápr. 5. 15:48

Jó, majd mesélek, tulajdonképpen egy bizonyos gyógyszercsoporttal való kezelést jelent a bázisterápia, nekem MTX (methotrexat) "jutott", az autoimmun reakciókat kezelik vele fööként, de ha beválik, 2-3hónap után a gyulladás is csökken, ellenben jó kis kemény cuccnak tüünik, süürüün kell vele kontrollra járni. Nem tudják megmondani, hogy kinek használ teljesen, de a cél az ízületi károsodások elkerülése ill. késleltetése, a betegség folyamatának lassítása, ill. gátlása, egy idöö után elvileg nem lesz mellette szükség gyulladáscsökkentésre. Ideális esetben persze. Aztán ha 1-2 hónap után nem könnyíti az életet, más bogyókkal kombinálják.

X-Nokia-Ipaddress: 94.245.249.178


Nekem eddig hasmenésem volt tööle, de szerencsére semmi komolyabb, szombatokra terveztem, mikor általában utána már itthon tudok maradni, így olyankor "szeretem magam", kihasználom, hogy ez az én kis idööm, meditálok, olvasok, lábat áztatok nyugifüvekben, olivaolajas pakolást rakok a hajamra, meg minden olyan kis szédültség, ami igenis jár a léleknek:).


Debrecenben utoljára lassan 2 éve voltam, nem hallottam a rheumatológiájukról, viszont másodszorra találtam egy lelkiismeretes dokit (Ausztriában). Nekem krónikus polyarthritis=rheumatoide Arthritis a diagnózisom, többnyire szimmetrikus, a vállban kezdöödött, de többnyire a középsöö ujjízületek, csukló, váll, télen a térdem és a bokám is nagyon oda volt, most kopp-kopp, ott nem sírok. Februárban 3hetet szinte csak ágyban töltöttem, annyira visítottam a fájdalomtól gyóyszer ellenére is, aztán jött a melegebb idöö, jót pihentem a vizsgaidööszakban és kevesebb a stressz, most könnyebb. Két éve volt az elsöö, vállban, aztán rá fél, aztán negyed évre, szóval kb. mindig egyre süürüübb lett, de doki elööször novemberben látott, akit lecseréltem március 19-én.

X-Nokia-Ipaddress: 94.245.249.178


Egyébként kb egy éve anyutól kaptam Mesulid tabit, amit menseses görcsre adott neki is a dooki, vagy fejfájásra?, nem is tudom, de akkor az sokkal jobb volt, mint a mostani naproxen. Mondta a dokim, hogy használhatom azt is, de itt Ausztriában nem lehet kapni.


(Emellett vas- és D-vitamin hiányom van, az utóbbi rendezöödik, a vassal még nem tudom, mi van, mert legutóbb bedöglött a nyomtató a dokinál, mikor a vérképemet szerettem volna megkapni, pedig csak akkor szedtem kb 1,5 hónapja, azelöött a másik dokinál semmi nem látszott 4napos vaspótlással, ami érthetöö.)


A lóbalzsam, meg az ilyen hüütöö cuccok nekem kifejezetten rosszak, amúgyis folyton fázik, de a doki szerint a vashiánytól. Ha enyhe nagyon a fájdalom, akkor az inno rheuma meg tudta szüntetni 2x is csukló alatt a kezemben, de még mindig...alvás és forró fürdöö...plusz...kb. mióta **val is kezelem, azóta nem jajgatok, csak ugye nem mindenki hisz a természetgyógyászatban és alternatív gyógymódokban...pedig ha a lelked gyógyul, mindent másképp látsz, így nincs akkora hatása a fizikai világ negatív történéseinek...kaptam a dokimtól 3 kisfüzetet is a betegségrööl, abban is nagy hangsúlyt fektetnek arra, hogy a stressz zavarja össze a hormonokat és ebbööl máris kialakulhat az immunrendszer nem megfelelöö müüködése.


Nem tudom, otthon mennyire másabbak a módszerek, de ha újabbat tudok meg, mindenképp szólok, hátha valamit itt tesznek elööbb nyilvánossá. Legalábbis ez a sok gyógyszergyár-független prospektus is, meg az egyórás beszélgetés a dokimmal arról tanúskodik, hogy felvilágosítanak elég alaposan és támogatnak abban, hogy kiegészítsd a lelkedhez passzoló kiegészítöö terápiákkal, nna igen, a lelkiismeretesség példamutató, más tészta, hogy a nyugati orvoslásban nem bízom meg vakon. 3 hónap kellett, míg belementem a bázisterápiába. Aztán aki otthon van kicsit a keleti gyógyításokban, az megértheti, ha azt mondom, nem vagyok biztos abban, hogy ha ezt a gyógyszert nem szedem be, nyirokmirigyrákom lehet, meg várhatom a korai rokkantságot, meg az ízületbeültetéseket...kicsit nekem ez a betegség-lefolyás.jóslás nyugati módra a rákhoz való hozzáállásra emlékeztet. Van, aki kemoval, van, aki életmódváltással, gyógyszerek elhagyásával, de kijött belööle. Nem kell mindent vakon elhinni, ha a mi problémánkra a MI válaszunk bennünk van.

X-Nokia-Ipaddress: 94.245.249.178


Csak bíztatni tudlak, hogy azt tedd, ami Neked jól esik, igenis csináld tovább a meleg fürdööt, alakítsd egyszerüübbé az életed, hogy úgy is lelkifurdalás nélkül kész legyél a fontos dolgaiddal és maradjon idööd Magadra!!!



** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
22. kingi7 (válaszként erre: 15. - Pici Manócska)
2012. ápr. 5. 14:52
Igen, a lóbalzsam nagyon jó rá, amig hat, de utána visszajön :( amennyire tudom, kerülöm a megeröltetést. Nagyon nehéz, mert világ életemben pörgős voltam...:((( most se kert, se semmi...
21. kingi7 (válaszként erre: 8. - 2f7db3f503)
2012. ápr. 5. 14:49
Nekem sem tiszta, de igen, onnét indulnak ki a fájdalmak. A bázisterápiáról majd mesélj, kiváncsi vagyok. Olvastam a debreceni tanszékről, őket is meg szeretném keresni. Neked miben nyilvánul meg? Hol tart mióta van?
20. kingi7 (válaszként erre: 7. - K-né Zsóka)
2012. ápr. 5. 14:47
A csontkovácson már túl vagyok, vele együtt 2 gerincsérven, a gerincem rendben, fél évente járok egy nagyon jó csontkovihoz :)
19. 2f7db3f503 (válaszként erre: 18. - Pici Manócska)
2012. ápr. 5. 13:38
hát mondjuk a térdeknél tényleg logikus. Nekem a kezem ordít néha, pedig nagyon nagy szükségem van rá...(zenét tanulok)
18. Pici Manócska (válaszként erre: 16. - 2f7db3f503)
2012. ápr. 5. 13:34
nekem a térdeim jobbak lettek a gyulladások meg kiderülnek majd a kövi kontrollnál...
17. 2f7db3f503 (válaszként erre: 16. - 2f7db3f503)
2012. ápr. 5. 13:33
mondjuk eleve normál súllyal indultak a gyulladások:(((
16. 2f7db3f503 (válaszként erre: 15. - Pici Manócska)
2012. ápr. 5. 13:32

köszönöm szépen az infot.


Apropó, az autoimmun problémád kizárólag ízületi vonatkozású volt? Erre hatott jól a fogyásod? Mert azért híztam a végére 7-8 kg-t, amíg télen meg sem tudtam moccanni, azelöött pedig minden nap tornáztam fél órát és biciklivel jártam. Szóval már nem gond a torna, de esélyes, hogy jobb lesz, ha visszafogyom?

15. Pici Manócska (válaszként erre: 14. - 2f7db3f503)
2012. ápr. 5. 13:23

szerencsére már nem napi mennyiségbe szedem...

mivel fogytam 11kilót az is sokat számított és javultam most krémezem a fájó pontokat..

jégzselé és lóbalzsam nagyon jó a hatásuk...


amúgy szedtem mellé sav lekötött régen...


24órás ékágén voltam és szívultrahangon meg egy vérkép kellet...

14. 2f7db3f503 (válaszként erre: 2. - Pici Manócska)
2012. ápr. 5. 12:57

Amúgy nem kell mellé gyomorvédööt szedned? en

Vimovo néven kaptam, pedig sosem voltam savas, 500mg maproxen van benne és 20mg esomeprazol, ami gyomorsavgyökkentöö. Ès napi 2 szemig szügség szerint kellene szednem, de most, hogy jön a tavasz, könnyebben kerülöm.

13. 2f7db3f503 (válaszként erre: 11. - Pici Manócska)
2012. ápr. 5. 12:51

február közepén kezdöödött, már mondtam egy hete a dokinak, de nem mondott rá semmit, legközelebb húsvét után fel kell hívnom, mert gyakori vizsgálatokat kíván a methotrexat szedése és akkor említem mégegyszer.


Milyen vizsgálatokkal állapították meg a szívproblémádat? Bocsi, elég félöös tudok lenni az ismeretlennel kapcsolatban.

2012. ápr. 5. 12:46

lehet, hülyén hangzik, de a bari úgy tudom, kicsit alkalmazkodik, ha meleged van, nem füüt úgy tovább. Nem próbálsz ki olyan derékmelegítööt? Már valahol láttam olyat, mindenesetre ha legalább 2 fokkal enyhítené is, sokszor megúszhatnád a gyógyszert.


Füves Gyuri bácsi nekem Tejoltó galajt és Réti legyezööfüvet ajánlott reggelente éhgyomorra, a TG-t használom is, de a gyógyszeremmel nem tanácsos a legyezööfüü, mert Aspirinnel azonos a hatóanyaga és sajnos módosítja a naproxent.


Csak ezt tudom most mondani, (TG)teázom, meleg fürdöö, napközben még lábfürdöö gyógynövényekkel is felmelegít, miközben tudok olvasni-varrni-tanulni és nem sajnálom magamtól a napi 10 óra alvást, inkább, mint a gyógyszer mellékhatása.

Tudom-tudom, gyerekekkel nehezebb volna:(

11. Pici Manócska (válaszként erre: 9. - 2f7db3f503)
2012. ápr. 5. 12:41

nem lehet hogy van valami rejtett szívbetegséged.??

mert nekem is 19évesen derült ki hogy vékonyabbak a szívbillentyűim és az is szúrásos fájdalommal és heves pulzussal jár :(

10. 2f7db3f503 (válaszként erre: 9. - 2f7db3f503)
2012. ápr. 5. 12:40
de látod, engem nem altat be.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook