Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Csípő-keresztcsonti izület kétoldali gyulladása (sacroileitis ) fórum

Csípő-keresztcsonti izület kétoldali gyulladása (sacroileitis ) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
69. kingi7
2012. ápr. 22. 18:41
A trexan mellé most kell vagy nem kell folsavat szedni? ha igen miért? Mekkora adagnál?
68. pirosbegre (válaszként erre: 67. - Kingi7)
2012. ápr. 20. 17:34

Igen, injectióban kíméletesebb, kényelmesebb. Orvosa válogatja. Nekem van aki rögtön azzal kezd, van aki meg soha nem lesz hajlandó alkalmazni. Lehet, hogy az orvosod nem is ismeri. Kérdezz rá.

Nem kényelmi szempont miatt "jobb" a biológiai, hanem mert ha már az MTX nem hat vagy az MTX+más szer akkor adnak biológiait. MTX kihagyása hiba.

Biológiai van injectióban heti, havi, infúzió havi, éves adagban.

Akkor kapsz biológiait, ha az MTX vagy MTX és más szer nem hat.

Attól hogy drága, de az orvos szerint az kell, meg fogod kapni.

67. kingi7 (válaszként erre: 66. - Szimba)
2012. ápr. 20. 10:14

Azt tudom, hogy nem kapok biológiait, csak úgy, csak mint B verzió van ott. Nálad hogy-hogy nem tudják melyik tette tönkre? Folyamatos a labor negyed évente. Azt is mondta a doki, hogy ha a gyógyszer előidéz valamit, amikor abbahagyod, megszűnik.

Az MTX-et szuriba is lehet kapni? Miért nem azt adják, ha kíméletesebb?

66. szimba
2012. ápr. 20. 07:57

ha a MTX kezelés eredményes, nem fogsz biológiait kapni, mert nagyon drága.

MTX tönkreteheti a májat (biológiai is, nálam most pont ez van, egyelőre a biológiait kellett abbahagynom, így majd kiderül, melyiktől), ha injekcióban adják, jobban tolerálhatja az is, aki gyógyszerben nem.

65. kingi7 (válaszként erre: 64. - Pirosbegre)
2012. ápr. 20. 00:09

Persze, hogy keverem :) még szűz vagyok, tegnap volt az első sokk, most itt áll előttem a doboz gyógyszer... fogalmam sincs, csak kérdezgetek..

tegnapi döntésem oka: kirakták elém az MTX-et és egy gyulladáscsökkentőt, nos az MTX-et választottam, mert szimpibb volt az oki kezelés, mint a tüneti. Ennyi az össz infom, ezért kérdezek.

Az MTX-et lehet injekcióban adni? Nem értem...miért?

A biológiainak, akkor mi az előnye? de kényelmesebb nem? Nem értek semmit :(

64. pirosbegre (válaszként erre: 63. - Kingi7)
2012. ápr. 19. 23:55

Nem jobb a biológiai és nem rosszabb. Kevered a dolgokat.

Van 1 terápiás lépcső amit be kell tartanod. Ha jól bírod az MTX-et célszerű injectioban adni, mivel az inzulin miatt Neked az amugyis megy. Nem csak a drágasága miatt gondolja meg az orvos, hanem mert a biológiainak HOSSZÚ távon van több mellékhatása.

63. kingi7 (válaszként erre: 62. - 2f7db3f503)
2012. ápr. 19. 23:23

Ezt 2 betegségre adják RA-ra meg psoriasisra. Hetente egyszer kell bevenni, először 10 mg majd utána hetente 15 mg-ot.

Diagnózis: Arthropathias psoriasis vagy valami ilyesmi. Vérértéket nem néztem most, egy számomra tök logikus választ kaptam. Az immonológus amolyan "Dr Hausos" volt, célirányos és profi. Van egy jó pár laborom, Mri-m stb. Közölte, hogy azt utálja az orvosokban, hogy össze vissza küldözik a beteget, csak nehogy gyógyítani kelljen. Ha ez a kettő együtt van akkor a labor alátámasztja ezt. (nem ő az első, aki mondta) Az injekciózásban profi vagyok :) legalább is a napi 5 szöri inzulin ment :) Én úgy tudom, ha a bázis nem jön be, akkor jön ez, alaposan indokolt esetben... többsége azt mondja, jobb a biológiai, egy ember írta azt, hogy nem.

mesélj, hogy milyen tüneteid voltak, mit éreztél, milyen javulást érzel, valami negatívot esetleg?

62. 2f7db3f503 (válaszként erre: 60. - Kingi7)
2012. ápr. 19. 19:20

nekem tegnap jött meg az eredmény, semmi mellékhatás nem jelentkezett. jajj igen, szombaton fogom egy hónapja szedni. ne félj, azétr lesz a kontroll, hogy kiszüürjék, van-e okod félni!!!


(mondjuk nekem 2hét után volt az elsöö kontroll.)


Te hogy kaptad és milyen diagnózisra? mert RA-nál pl. heti egy alkalommal kell 20mg-ot szednem, de PsA-nál heti 3alkalommal 2,5 mg....persze ez csak egy példa! csak nna, PSA-nál el kell osztani.


De egyáltalán megmondták a probléma nevét? Ès milyen vérértékeid lettek kiugróak??


biológiai terápiát úgy tudom, nem adnak bázisterápia nélkül, de majd valaki kijavít, ha elööfordul az ilyen ízületi problémáknál. Hogy nehéz-e bejutni? Itt semmi, megtanítanak öninjekciózni, vagy rendszeresen be kell menni infúzióra. de szerintem nálam elég lesz hál istennek a MTX, egyre jobban vagyok, pedig még nincs ha´tása ennyi idöö alatt...(pránáztam, forró zuhany, gyuribácsitea, torna,meg ugye már nincs 5fok alatt a kinti höömérséklet)

61. szimba
2012. ápr. 19. 18:33

Sziasztok, szia Kingi!

12 évnyi tapasztalatom van: szteroidokról, MTX-ról, biológiai terápiáról, "kicsi" fájdalomról, csípőműtétről... Szívesen válaszolok bármilyen kérdésre, ha tudok! :)

60. kingi7
2012. ápr. 18. 22:52

ma voltam immunológusnál MTX-et kaptam, vagyis bázisterápiát. Teszt alatt van, 1 hónap múlva kontroll. Félek a mellékhatásoktól... Létezik egyébként, hogy egy idő után már a "kicsi" fájdalom természetes? Megtanulsz vele együtt élni? Ha a bázis nem működik jön a biológia. Szteroid nem adható.

Biológia terápiáról tapasztalat, Tényleg nehéz bejutni? mi a tortura menete?

59. 2f7db3f503 (válaszként erre: 58. - Pirosbegre)
2012. ápr. 13. 01:24

Köszönöm, ezt értem, de a doki azt elkezdte mondani, hogy vigyázzak az eröös napfénnyel, meg rajta van a betegtájékoztatón is, de nem egyértelmüü egyáltalán, milyen szinten.

De így legalább megnyugodtam, hogy nem gáz, hogy mindig elfelejtem fedni a fejem.

2012. ápr. 12. 19:06

A metothrexat hatóanyag nem okoz fényérzékenységet. Milyen gyógyszerek okozhatják?


"A fényérzékenységet okozó hatóanyagok skálája rendkívül széles. Gyakoriságukat tekintve a tüneteket főként a fájdalomcsillapítókban található ketaprofen, a ritmuszavarok elleni szerek amiodarone hatóanyagai okozhatják. Az antibiotikumok közül a doxycyclin, tetracyclin, voriconazol, norfloxacin, oxfloxacin hatóanyagok válthatják ki a tüneteket. Fényérzékenységet okozhatnak isotretinoin és methoxsalen hatóanyag tartalmú bőrgyógyászati készítmények, a kemoterápia során alkalmazott és egyes pszichiátriai gyógyszerek is."

Cikkből másoltam.

Szóval ezeknél kell vigyázni

57. 2f7db3f503 (válaszként erre: 52. - Pirosbegre)
2012. ápr. 12. 17:07
írok privit. De hátha a többieknek is fontos lehet az infó, itt is megkérdezem, a MTX-nál milyen szinten nem mehetek napra? (Biciklizem, meg ugye nyáron nem jó zsákba fülledni, de pontosan nem mondta el a doki, hogy pl. késööbb délután lehet-e napozni, meg csak a fejemet fedjem, meg mindig kell-e sapi...ááá, ez most nekem nem tiszta és nem akarok mindig kalapozni, meg kapucnizni...:(
56. pirosbegre (válaszként erre: 51. - 2f7db3f503)
2012. ápr. 11. 21:34
Mitralis prolapsus syndroma. Születési szívprobléma, visszaáramlással van gond. Nekem is van, de vígan elvagyok vele:)
55. kingi7
2012. ápr. 11. 20:45
18.-án megyek immunológushoz a Szt Lászlóba, Valami instrukció esetleg? meg is csapolnak... miket lenne érdemes megkérdezni?
54. kingi7 (válaszként erre: 46. - Pirosbegre)
2012. ápr. 11. 20:44

2 hétig szedtem, csak annyira felnyomta a vérnyomásom, hogy a doki vérnyomáscsökkentőt akart adni, egyébként tökéletes a vérnyomásom! 115-125 között szokott lenni, ettől meg 150-160 volt. Most csak akkor veszem be, ha elviselhetetlenül fáj, itt állunk.Az SNSA-t nézték nekem, negatív lett. A meleg víz meg kimondottan jó neki, ellazít és fájdalomcsillapító. Ezért olyan sok a vízszámlánk :S

Írnál nekem alternatívát priviben? A csontkovács a gerincsérvemre,meg a nyakamra tökéletes volt, a gerincemnek az ég világon semmi baja! kop-kop

53. kingi7 (válaszként erre: 44. - 3436656412)
2012. ápr. 11. 20:39
Na erre a legjobb a csontkovács :) 95% :) azt tudok ajánlani
52. pirosbegre (válaszként erre: 49. - 2f7db3f503)
2012. ápr. 11. 19:33

Bocsi, elfelejtettem hogy Te Ausztriában élsz.

Nálunk 4600ft, de annyit nem ér.

2,5 hó már elég ahhoz hogy szívpanaszokat okozzon.

Jó, hogy vártok még a biológikummal. Nem rossz, de nem rögtön kell azzal kezdeni. A metothrexattól ne fálj. Egyébként még a vérképet kell figyeli, mert egyéni érzékenység alapján csontvelőkárosodást okoz. Van akinél sohasem, van akinél 1 hónap után. Kérdez meg a dokidtól a metothrexatot injectiós formában, kényelmesebb. Olyan, a szúrása, mint mikor véralvadásgátlót ad valaki a hasábam, csak ezt 1 héten 1x kell.

Nem gyógynövényeket ajánlottam volna, hanem személyt, de azt csak privátban vagy e-mailben. Hasonló, mint a**ndi.

Írhatsz mailt is, látszik az adatlapomon



** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
2012. ápr. 11. 01:17

Mi az az MPS?


Mostmár tényleg lehúzom magam a wc-n, bocsánat!

2012. ápr. 11. 01:09

Mégegyszer nagyon köszi!!!


Ò, ezt még nem írtam, arról mit gondolsz, hogy az elsöö doki azt mondta, hogy erre a fajtára direkt jó a hideg, mikor mondtam, hogy sokszor orgonaóra és tanulmányi kirándulás, plusz gyakorlás miatt órákig hideg tplomban kell lenni és meghalok? Mindenhol olvasom, hogy csak akutra jó, krónikusra nem (a hideg). A RA elvileg krónikus polyarthritis. Nem értem, de nekem kifejezetten barbár, ha nincs meleg, aztán azt mondta, a vashiánytól fázom. Egyszer az állomáson késett a vonat, egy csomót vártunk télen, aztán egy hétig nem tudtam kikelni az ágyból...hülye vagyok, hogy azt mondom, a dokim nem ép ember? Aztán azt is mondtuk, hogy de nekem rossz, erre öö azt mondta, hogy csak annak, akinek nagyra dagad. Hát én tökre azt gondoltam, hogy a dokimnak egyértelmüü, hogy bedagad...nna igazából ezek miatt váltottam...onnantól, hogy mondtam, ha nem muszáj, ne szteroiddal, úgy beszélt hozzám, mint egy lábtörlööhöz és amúgy sem figyelt teljesen...aztán egy egyházi tulajdonú kórházban, ahol 3hónapot kellett várnom az elsöö idööpontra, ott gondolom fix a doki fizetése, nincs sürgetés és egy órán keresztül mindent elmondott, hogy megértsem, mi miért van, miért kell, adott 3 prospektust, az egyik bazihosszú, mert benne van másik 5 rheuma-fajta. Ès ha valamit nem értettem meg-ugye németül-, 2-3másféleképp is elmondta, hogy biztos értsem...leestem a székrööl...

Amúgy én sem értem, a TBm havi 50euro diákként, de jó magánrendelésre, meg egyházi kórházba is, ne kérdezd, miért...


Millió köszönet és gyere kérlek máskor is!!!

2012. ápr. 11. 01:00

Nekem is RA, de nem mondtam olyat, hogy csontkovácsozok.


Köszi, hogy felajánlottad, hogy kjérdezhetünk és az elején elég pironkodva írtad, hogy szakbarbár vagy, de ennek csak örülünk:).


Nagyon érdekelne, milyen alternatív, vagy kiegészítöö kezelési ötleteid volnának, plusz kicsit félek a metotrexi miatt, mert ugye a mellékhatások...pl. nem iszom sosem, de véletlen volt a cukrászsütimben alkohol, nem tudom, ez is durvának számít mellette, vagy csak én vagyok a hülye. Mit kell a májon és vesén kívül még óvni? Mert azt legalább kezelném bizonyos alternatív módokon (**, gyógynövények, pl. vesetisztító teák, májra körömvirág, apróbojtorján, máriatövis), legalább nyugodtabb vagyok, hogy mindent megteszek.



** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
2012. ápr. 11. 00:53

Szóval ez új, hogy hosszabban kellene a Vimovot. De az, hogy december óta és 2,5hónapig 1000 mg, az hosszú idöönek számít?ETtööl fordulhat elöö az idöönkénti borzalmas mellkasi szúrás, ami bal kar mozgatására fokozódik? Vagy mert párszor ittam legyezööfüü teát, aminek acezilszalicilsav tartalma van?


Amúgy a régebbi dokim nem volt szimpi, mikor kértem, hogy ne szteroiddal, onnantól nyafka lett,hogy "ezt azzal szoktuk". Aztán ahogy megjött a véreredmény, 20mg MTXet és 2hetente TNF-alfa blokkolót írt, amit nem tudom, hogy hívtok magyarul. Az új dokit kérleltem, hogy ne ennyire durvát, meg hogy tavasz van és jobban vagyok, majdnem resochinoztunk, de aztán maradt a MTX, egyelööre biologika nélkül.

47. 2f7db3f503 (válaszként erre: 46. - Pirosbegre)
2012. ápr. 11. 00:47

NEM HISZEM EL!!!Harmadszor írok egy nagy adagot és elszáll!!!


Nem tudom, melyikünk írta, de én is bizti voltam abban, hogy az algopirinyó hatóanyaga az ibuprofen...mindegy. Köszi az infókat, jó, hogy így felhomályosít valaki hozzáértöö.


A Vimovot doki írta fel és itt minden doboz felírt gyógyszer 5,15euro, akkoris, ha 30, akkoris, ha 60 szem van benne.


Decembertööl februárig 2szemet szedtem naponta, szart sem ért, volt, hogy ágyból sem keltem ki, most meg semmit nem szedek (doki nem mondta amúgy, hogy rendszeresen kéne), azt mondta most, hogy szükség szerint. De azt is, hogy 1754 ccp, 350Rfaktor és szintén ronda vérsüllyedés mellett muszáj a MTX.


pill, folytatom, csak el ne szálljon.

46. pirosbegre (válaszként erre: 1. - Kingi7)
2012. ápr. 11. 00:19

Kedves Lányok!


Végigolvastam a fórumot, hát írtok érdekes dolgot.

Kicsit szakbarbár vagyok, Reuma szakredelésen dolgoztam 8 évig, jelenleg területi képviselő vagyok a gyógyszeriparban és a metothrexat hatóanyaggal foglalkozom és a nonsteroidokkal.


Egyébként az Algopyrin nem ibuprofén, hanem metamizol natrium.

Nonsteroidokról annyit: a naproxennek tényleg vannak kardiológiai mellékhatásai, de tartós szedés esetén. Ha hamarabb akkor MPS-ed is lehet.

A Vimovo elég drága, 2 szer kombinációja, külön-külön olcsóbb. Nézd meg a dexibuprofént. Egyébként érdemes tudni a nonsteroidokról (Aflamin) nem 1 tabletta hat (azt csak ibuprofen, dexibuprofen és deiclofenac tud), hanem tartós szedés (1-2 hét) alakul ki a taása. Nevében is benne van: gyulladásgátló-fájdalomcsillapító.

Kedves Kingi, valószinüleg SNSA lesz a kórképed. Azért ha sacroiletitised van langyosabbnál melegebb víz ne érje, mert ha akkor éppen jó, felobbanthatja a gyulladást.

MTX bázisszer. Akkor "kell" adni RA, Psoriasis, Arthropathia psoriatica esetén, ha a nonsteroidok nem elegek. (daganatellenes szer, de ott a napi dózis 100xosa annak amit itt 1 hét alatt kapsz meg). Steroid a Medrol, Metypred, hízás, cukorbaj, stb-t okoz. Hirtelen csökkenti a gyulladást, de tartósan nem ajánlott, inkább növelni az MTX dózisát. Sőt ajánlott injectiós formában. Ausztriában is van Metoject néven. Hamarabb alaul ki hatás, mint a tablettásnál, heti 1x-i szúrás.

Biológiai th-ról imdent leírtak. Akkor kell adni, ha az MTX nem elég. Sőt a biológiai mellé (sokféle van) is adnak MTX-et. Gyerekvállalás előtt 6 hónapig nem lehet adni MTX-et.

Láttam sok RA-t, higgyjétek el, érdemes időben kezelni, nem csontkováccsal. Az gyulladásos izületi betegségre NEM ajánlott. Az inkább porckopásra, gerincsérvre való.

Egyéb alternatív (NEM gyógyszeres kezelés) érdeklődése esetén írjatok mailt vagy privit bárkinek segítek.

Ha bármi egyéb kérdésetek van írjatok.

45. 2f7db3f503 (válaszként erre: 44. - 3436656412)
2012. ápr. 10. 22:47
Sajnos dokit nem (messze lakom), de mindjárt kikeresek Neked vkit, találkoztam itt vkivel, aki ilyen panaszról írt.
2012. ápr. 10. 22:29

Sziasztok,Üdvözlök Mindenkit

Páromnak 2hete erős fájdalmai vannak,hétvégén ügyeletn volt,ahol sokat nem mondta,annyit,h valószínűleg nyaki porckorong sérv lehet a probléma

Ma volt háziorvosnál,csináltak röntgent,de semmit nem mutatott ki(mondták is,h nem sokat ér) április 20ra kapott időpontot reumatológiára,de nagyon erős fájdalmai vannak,ezért jó magán reumatológust keresünk Budapesten!

Fájdalmai:nyaka,karja,ujjai zsibbadnak


Tudtok nekem jó magánorvost ajánlani?

43. 2f7db3f503 (válaszként erre: 41. - Kingi7)
2012. ápr. 9. 22:23

igen, a MTX-tal való bázisterápiával nem szabad teherbe esni, de pl. a Resochin is BT, kicsit enyhébb, de amellett lehet szülni...


a biológiai itt is elvileg drága, de a tb fizeti, gondolom, mert még azért kísérlet, fene tudja..


de manapság már minden mérgezett, nem csoda, hogy a természetes gyógymódok, egészséges életmód is szinte véghezvihetetlen... brrr...!!!


nekem is egyszer volt a latex pozitív, erre azt mondta a doki, hogy vsz. a határon ingadozik.


nna...nálunk megvolt ma legalább a hal és a zöldségköret(padlizsán, hagyma, répa, improvizatív füüszerösszeállítás), az olajos hal fontos!


majd mesélj, ha megtudsz még vmit és jobbulást!

42. kingi7 (válaszként erre: 39. - 2f7db3f503)
2012. ápr. 9. 22:13

Az immunológia most jön :) Szóval, szerinted akkor mi lehet valószínű?


A sülyedésem mindig magas, rh faktor negatív, latex egyszer pozitív. Hullámzóan fájok, terhelésre fokozódik, olyan öregasszonyos, rugásra indulok. rettenetes fájdalmak, totyogok, mint egy kacsa. Végtag, új fájdalmak, cipőt nem is tudok hordani, ha be van gyulladva. Tompa feszülés érzése, (ha nem fáj) a kisizületeknél. Pikkelysömi kb 10 éve. Olyan csípő fájdalom, se ülni, se állni, se feküdni.. :S

41. kingi7 (válaszként erre: 37. - 2f7db3f503)
2012. ápr. 9. 22:09

A süllyedésem magas a normálistól. A latex egyszer pozitív lett. Gondolom, hogy függ a sömi erősségétől is, hullámzó.

A biológiai terápiát pikkelysöminél alkalmazzák, havi 1 szuri formában, mellékhatása nem sok van, 2 éve létezik nálunk, ez jól hat az izületetkre is. Most találtam egy cikket, kisérleti nyulakat keresnek, valamilyen új eljáráshoz, sömiben szenvedőknek. Kíváncsi vagyok, ingyenes teljes körű kivizsgálás...gondolom, ez egy kicsit más, mert itt az izület az egy másodlagos dolog, míg egy RA-nál, elsődleges. A vicc ahz, hogy 2 hétig szedtem a gyulladáscsökkentőt és 3 napig nem tökéletesen működtem, tehát nem hiszem, hogy kopás lenne...

Hát egy csomó dolgot írtál, hidd el én sem értem :S Ha tudnám, okosabb lennék :) azt vágom, hogy amikor előszőr vizsgáltak a két gyerek között, az mondta a doki, hogy erre bázisterápiát kell kapnom, de akkor már nem vállalhatok gyereket, ha elkezdem, vagy valami ilyesmi... A neten bújtam tegnap,sok új infót találtam..


Pl (sömire):

"A biológiai kezelés a gyulladásos folyamat központi molekulája az úgynevezett TNF alpha ellen kifejlesztett különböző ellenanyagokat alkalmazza. A biológiai kezelés igen hatékony, leggyakoribb mellékhatása allergiás reakciók mellett a fertőzésekre való hajlam fokozódása. Súlyos szívbetegeknek, daganatos betegeknek nem adható. Egy beteg biológiai kezelése évi több millió forintba kerül, de indokolt esetben az OEP ezt a kezelési formát térítésmentesen biztosítja. A betegségtípus biológiai kezelését hazánkban az Artritisz Centrumok végzik."

40. 2f7db3f503 (válaszként erre: 1. - Kingi7)
2012. ápr. 9. 14:31
ne haragudj, kiment a fejembööl a pajzsmirigy-probléma, értem.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook