Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Csípő érzés, felfázás? fórum

Csípő érzés, felfázás? (tudásbázis kérdés)


2012. júl. 13. 13:18
Teljesen célzott volt a kezelés, az UH nem látott semmi eltérést mégsem tudtak segíteni.
24. mkjudit (válaszként erre: 22. - Egypt)
2012. júl. 13. 13:14
Igen tenyésztették is, urológus is ultrahangozott stb.
23. tomka1 (válaszként erre: 22. - Egypt)
2012. júl. 13. 12:09
sajna nem csináltak tenyésztést mert most nem pesten vagyok (szabin vagyok) és ügyeleten voltam. Pisimintát kértek azt azonnal meg is vizsgálták, bár nem tudom hogy és mondták h nincs benne semmi. Gondolom így nem nagyon lehet megállapítani csak tenyésztéssel, de itt ügyeleten nem szaroznak ilyenekkel szerintem, csak felírnak valamit. Most megyünk megvenni a cifrant mert már nagyon rossz, nagyon csíp ez borzalmas. Jó kis nyaralás :(((( lehet hogy nekem már nem segítene a kapszula se :(( az áfonyalé se segít meg a rengeteg gyógytea, pedig állandóan pisilek és még rosszabb :((
22. egypt (válaszként erre: 20. - Mkjudit)
2012. júl. 13. 11:21
Tenyésztést csináltak neked, mielőtt felírták az ATB-ket?
2012. júl. 13. 10:48
És sokat igyál, mert a kapszulától nem hallnak meg a bacik mint az antibiotikumtól, csak meggátolja abban, hogy a hólyag falára tapadjanak és szaporodjanak. Ilyen legyengített állapotukat kell kihasználni, hogy a sok folyadékkal eltávozzanak a szervezetből.
2012. júl. 13. 10:47
Én orvostól orvosig jártam vele egy éven át, 3 hetente újabb és újabb antibiotikum, sajnos hatástalanul. Aztán a nőgyógyászom ajánlotta a kapszulát kb. 10 évvel ezelőtt.Azóta nem kellett antibiotikumot szednem rá, fontos , hogy megfelelő mennyiségű kapszulát szedj. Az első héten én napi 3x800 mg-ot szedtem, aztán még 2 hétig napi 3x400 mg-ot. Most sem kellett a gyógyszer, pedig amint már írtam véreset pisiltem és lépni sem tudtam, plusz még a vesém is fájt. A véres vizelet már az első 2 szem adagtól megszünt, a vesém is csak 3 napig fájt, aztán teljesen rendbe jöttem, de fontos, hogy legalább 3 hétig szedd, úgy ahogy írtam!! Gyógyulást kívánok!
19. egypt (válaszként erre: 16. - Tomka1)
2012. júl. 13. 10:34
Esetleg ha elmennél megint dokihoz? Mégis jobban ért hozzá egy orvos, mint innen bármelyikünk...
18. egypt (válaszként erre: 17. - Tomka1)
2012. júl. 13. 10:32
Majdnem mindennek. Vannak örökletesek és a környezetszennyezés meg egyebek is okoznak betegségeket.
17. tomka1 (válaszként erre: 15. - Mikida)
2012. júl. 13. 10:09
Igen én is hiszek abban, hogy minden betegségnek lelki háttere van. Csak itt most hova menjek terápiára? Meg gondolom ebből sem elég egy és csillagászati ára van :(
16. tomka1 (válaszként erre: 14. - Egypt)
2012. júl. 13. 10:08
Igen sajnos általában így működik, hogy csak úgy felírják és utána újra visszajön. Ettől félek én is, hogy megint ez lesz. Még mindig rossz úgyhogy kénytelen leszek megvenni a cifran-t :( csak nem tudom, hogy így 2 nap után nem kéne-e más vagy erősebb szer, mert gondolom azóta jobban elterjedtek ott a bacik. Igaz nem fáj a derekam vagy ilyesmi, de most mikor pisilek a végén elég orssz minta be lenne ott gyulladva a hugycső vagy mi és picit fáj mikor a végén jön a pisi :(
15. mikida
2012. júl. 13. 00:34
Pszichoterápiás tapasztalataim azt mutatják, hogy sok esetben a "felfázás" valójában traumára adott reakció maradványa. Ilyenkor a pszichoterápiával párhuzamosan igen gyorsan elmúlik a krónikus hólyaghurut (és az irritábilis vastagbél is rendbejön).
14. egypt (válaszként erre: 13. - Tomka1)
2012. júl. 12. 21:21

Na igen, így nagyon nem jó, hogy csak úgy felírnak valamit, ami általában jó, ezt így nem szabadna. Nekem Augmentint írtak először, úgy tűnt, elmúlt tőle, de pár hétre rá kiújult. Akkor csináltak tenyésztést, és kiderült, hogy az Augmentinre ez a baci rezisztens, csak elnyomta egy kicsit a tüneteket. Utána már nem emlékszem, mit kaptam, de a laboros papíron felsorolták azokat a gyógyszereket, amik a bacimra hatásosak voltak, és az urológus választott.

ÉS így tényleg baromi sokba került a dolog, mert tök fölöslegesen vettem meg és szedtem be az Augmentint.

13. tomka1
2012. júl. 12. 21:04
Igen azok is pénzbe kerülnek, csak ha jót kifog az ember egyet kell megvenni. De az antibiotikumot csak úgy felírják, nekem nem is volt tenyésztés azt se tudta mire írta fel. Az lenne pedig a normális hogy arra a baci írják fel, ne potyára szarj el az ember a flóráit. Meg ücsörögjön dokiknál órákat napokat. Neked milyet írtak fel?
12. egypt (válaszként erre: 10. - Tomka1)
2012. júl. 12. 20:46

Egyébként ezek a csodakapszulák nem kerülnek pénzbe? Gondolom, nem ingyen adják ezeket sem...

Ha tényleg valami fertőzés, akkor meg szedheted rá ezeket a gyógynövényes cuccokat akármeddig, nem fog használni, mert nem pusztítják el a kórokozókat.

11. egypt (válaszként erre: 10. - Tomka1)
2012. júl. 12. 20:45

ATB=antibiotikum

Normaflore-t kell szedni mellé, akkor nem lesz baja a flórádnak. Ha mindig kiújult, akkor rosszat írtak fel. Nekem is volt egy felfázásom, ami kiújult, akkor csináltak tenyésztést, és kiderült, hogy olyan baci okozta, ami az első ATB-re rezisztens volt. Utána kaptam olyat, ami hatásos volt rá és végleg elmúlt.

10. tomka1
2012. júl. 12. 20:33

Sajna még nem múlt el :( holnap lehet h meg kell vennem azt a sz@r gyógyszert :( odalesznek a flóráim :( Az antibiotikumban azért nem bízom, mert régebben is azokat írták fel és mégis mindig újra visszajött. És persze a hasznos baktériumokat is kiöli úgyhogy azt is pótolni kell az is pénz, ördögi kör.

Mi az az ATB?


Régebben én is szedtem cran c-t de nekem nem használt :( egy volt ami használt a cystase nevű tőzegáfonyakapszula, csak azt most itt nem tudok beszerezni, az csak pesten kapható.

9. mkjudit (válaszként erre: 8. - E2e3dd6eca)
2012. júl. 12. 20:19
Legalább 3 hétig szedd a kapszulát!
8. e2e3dd6eca (válaszként erre: 5. - Tomka1)
2012. júl. 12. 16:59
Elmúlt már? Nekem igen, ma már semmi bajom. Igaz egész nap szedtem a kapszulát tegnap. Most oké. :))
2012. júl. 12. 16:01

Szerintem mindenképp orvos, és ha kell, rendes gyógyszer, különben mindig vissza fogsz esni, ha nem kezelik ki rendesen. És ha kell, akkor ATB, nem az ördögtől való az sem.

A gombát szerintem nem mutatja ki a vizelet, az nem is abban van. Elmúlik magától is, csak nem mindegy, mennyi idő alatt és esetleg nem lesznek -e szövődmények vagy nem újul -e ki, ha nem kapsz megfelelő kezelést.

2012. júl. 12. 12:19
Ha erősebb a felfázás, sajnos akkor is fáj ha nem pisilsz. Én járni sem tudtam tőle annyira fájt, de még feküdni sem ,szőrnyű. Véres volt a vizeletem.Aztán szedtem a tőzegáfonya kapszulát és antibiotikum nélkül meggyógyultam. Fontos, hogy olyat szedj, amiben legalább 400 mg tőzegáfonya van, különben nem használ. Nekem a Cran-C tökéletesen bevált.
2012. júl. 12. 11:26
Sziasztok! Köszi a tanácsokat. De ha gomba lenne nem mutatná ki a vizelet? Meg máskor is volt ilyen és volt hogy az áfonyától elmúlt. A gomba attól nem múlna el nem? Meg az tovább is terjedne gondolom ha nem lett volna kikezelve. Nekem egyszer volt gombám de az is azért mert össze vissza írták fel az antibiotikumokat vagy hármat beszedettek és attól jött ki a gomba, de akkor nem éreztem semmi különöset, nem csípett meg semmi. És aztán arra is beszedettek valami gyógyszert. Meg a gomba az inkább viszketne nem?
2012. júl. 11. 23:45
Ez gomba.Vegyél canesten kombit és el fog múlni.
2012. júl. 11. 23:14
Szerintem ha csak csíp, az nem felfázás, hanem gomba nődokinál voltál vele? A felfázás nem ilyen.
2. e2e3dd6eca (válaszként erre: 1. - Tomka1)
2012. júl. 11. 23:04
Képzeld, ma reggel én is erre ébredtem. Pontosan ugyanígy. Nagyon kellett pisilnem, aztán egyre erősödött a vizelési inger. Azt hittem felfordulok. Szintén kapkodtam a tőzegáfonya kapszulát, most már jobb, de így sem tökéletes. Bazira fáj a hasam alja, oldalt, és nagyon sokszor kell mennem pisilni. Strandon kívül én nem fürödtem máshol, azután is lezuhanyoztam, és száraz ruhát vettem magamra. Úgyhogy szerintem nekem a hideg járólap lesz a mumus. :(
2012. júl. 11. 23:00

A segítségeteket szeretném kérni. Igazából nem tudom mi ez de már előfordult párszor velem. Felfázás vagy hólyaghurut nem tudom. Ma dél körül kezdődött, hogy elkezdett csípni, de sajnos nem csak pisiléskor hanem egyfolytában csíp a hüvely környékén mintha erőspaprikával kenték volna be. Vettem bio tőzegáfonyalevet, meg gyógynövény teát. Nagyon sokat ittam de nem nagyon múlik. Délután kicsit jobb volt, de most megint csíp. Voltam ügyeleten is délután, kértek pisimintát, azt meg is vizsgálták, nem találtak benne semmit. Megvizsgálták a hasamat is, derekamat, ott is rendben volt, nem fájt meg nem is fáj sehol. Csak ez a szörnyű csípés és nem csak pisiléskor hanem egyfolytában. Még nagyon régen volt ilyen és akkor is antibiotikumot írtak fel. Attól elmúlt de mindig visszajött de nem annyira erős formában. Volt hogy segített a tőzegáfonyalé és Önöknél is vettem már a cystase tablettát, az is jó volt. De sajnos most nem segítenek ezek. A doktornő azt ajánlotta, hogy várjunk pár napot és ha ezektől a természetes dolgoktól nem múlik akkor vegyem meg az antibiotikumot. Cifrant írt fel. De én nem nagyon szeretnék antibiotikumot szedni, mert még a doktornő is mondta hogy tönkreteszi a flórákat és amúgy sem szeretem a gyógyszereket. De sajnos ha nem múlik kénytelen leszek megvenni. De lehet hogy az se fog segíteni, mert az egyik barátnőmnek se segített. A cifranról is olvastam itt jókat rosszakat hát nem tudom :(


Végre szabin vagyok a balatonon pár napja és nem tudom emiatt jól érezni magam :( Pedig nem mentem még be a vízbe sem, úgyhogy attól sem lehet. Sosem értettem hogy mitől van az hogy folyamatosan csíp, mert másnál úgy hallottam csak akkor van csípő érzés ha pisilnek. Néha olyan égő érzést is érzek, biztos van ott valami baktérium. De a vizeletminta nem mutatta az is érdekes. Félek, hogy ha ezek a bio dolgok már nem segítenek akkor mi lesz. Mert volt hogy a tőzegáfonyaléből ittam kétszer 1 dl-t és elmúlt, de most az se segít :(



Előre is köszi:Zsu

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook