Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Csipkebogyó teát hogyan kell készíteni? fórum

Csipkebogyó teát hogyan kell készíteni? (tudásbázis kérdés)


1 2
5. lecso* (válaszként erre: 2. - Edb6c38cef)
2007. nov. 12. 13:17

szia!


Én áztatni szoktam!Ne higgy a gyógyszerésznek,mert kiázik.Nagyon finom,zamatos csipkebogyó tea készül belőle!Egy kis méz bele és Isteni!

Próbáld ki!

2007. nov. 12. 13:16
Este beáztatom vízbe, és reggel összemelegítem. Kiázik szépen. A c-vitamin a meleg miatt tűnik el, de ha nem forrázol, csak melegítesz megmarad.
2007. nov. 12. 13:16

Leszeded a csipkebogyót mikor piros (most ősszel), megszárítod, (ha télire el akarod tenni).

A forrásban lévő vízbe beledobsz egy pár cs.bogyót, a tűzhelyet kikapcsolod, és lefedve tartod 5 - 10 percig, majd ízesited.

Mi így csináljuk, de vegyesen citromfű-hárs-menta keverékkel is nagyon finom.:)

2007. nov. 12. 13:12

Úgy értem, hogy egészséges legyen, tehát a C vitamin ne sérüljön benne. A neten olvastam olyat, hogy áztatni kell 12 órán át, de olyat is, ahol azt írták, forrázni kell.

A gyógyszertáros hölgy azt mondta, nehogy hideg vízben áztassam, mert a büdös életben nem ázik ki nekem.

Ti hogyan szoktátok? Bevallom, jobban bízom a vitamin tartalmában, mint a bogyókban.

2007. nov. 12. 13:11
Csipkebogyó teát hogyan kell készíteni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook