Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Csináltak már valakinek virtuális kolonoszkópiát? fórum

Csináltak már valakinek virtuális kolonoszkópiát? (tudásbázis kérdés)


2009. jún. 30. 09:37

nekem nem csináltak, de tk ugyanaz, mint a kontrasztos ct.

szóval az előkészülete a szokásos hashajtás, majd kontrasztos beöntés.

annyiban különbözik a sima ct-től, hogy más a software, így a szg 3d-s képet kreál az anyagból.

annyira viszont nem részletes, mint a colon, de ha nincs baj, akkor végülis mindegy. viszont ha gond van, akkor úgyis kell tükrözni :(

7. 70ac1fd9b6 (válaszként erre: 6. - Era741211)
2009. jún. 29. 22:02
okés, neked is:)
2009. jún. 29. 21:51
Privi ment!
2009. jún. 29. 21:43

Ezt találtam róla:)


Ez a vizsgálat a hasi spirál CT speciális formája, mely során a bél belfelszínét látjuk harántmetszeti, hosszmetszeti képben, illetve egy program segítségével olyan képet is láthatunk, mintha endoszkóppal hatolnánk fel a vastagbélbe, mintha egy virtuális kolonoszkópos vizsgálat történne.


Nekem is hihetetlennek hangzik, és eddig nem is tudtam, hogy van ilyen. Csak nem értem nekem ezt miért nem mondták. Tényleg érdekelne, hogy valakinek csináltak-e már ilyet.

4. era741211 (válaszként erre: 3. - 70ac1fd9b6)
2009. jún. 29. 21:36

Ennyire értetlen lennék?:)

Mit értesz azon,hogy virtuális?

2009. jún. 29. 21:33

szia!

De tisztában vagyok vele, mert már csináltak normális kolonoszkópiát. Sajnos nem tudták végig vizsgálni és most egy virtuális kolonoszkópiára fognak küldeni. Azt tudom, hogy CT felvételeket készitenek közben, de érdekelne hogy ez mennyire fájdalmas.Volt már valakinek ilyen?

2009. jún. 29. 21:27

Szia!

Nem tudom,hogy tisztában vagy e azzal,hogy mi az a Colonoscopia!

Na.....ez az amit tuti biztosan NEM lehet virtuálisan csinálni!

De miért is kérdezed?

2009. jún. 29. 21:17
Csináltak már valakinek virtuális kolonoszkópiát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook