Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Csicsóka receptek fórum

Csicsóka receptek (beszélgetős fórum)


2020. márc. 1. 12:48
Brassóihoz krumpli helyett kockára vágva, sütve nagyon finom. A mennyiséggel vigyázni kell, mert az arra érzékenyeknél hasgörcsöt okozhat.
2020. márc. 1. 12:44

És egy másiké, aki cukorbetegségét egész jól kordában tartja:

Csicsókagörhöny (lapcsánka, tócsni)

Hány személyre:

Előkészületi idő:

Elkészítési idő:

Kategória: Diabetikus

Nehézségi fok: Könnyű


Hozzávalók

Csicsókagumó, tojás, teljes kiőrlésű búza- vagy rozsliszt, őrölt bors, só, tetszés szerint egyéb fűszerek, a sütéshez olaj.

Rövid leírás

A csicsóka inulintartalma miatt a diabetikus diéta alapnövénye (kellene, hogy legyen). A csicsókakészítmények méregdrágán hozzáférhetőek, akár webáruházakban házhoz szállítással megrendelhetőek. Mégis, a kert sarkában ültetett tövek alól szedett gumókat rengeteg módon hasznosíthatjuk.

Arra kell ügyelni, hogy a felszedett vagy piacon vásárolt gumókat néhány napig lehet csak tárolni, hamar összefonnyadnak. A földből azonban augusztustól a fagyokig, vagy akár fagymentes napokon télen is frissen lehet felszedni.

Elkészítés leírása

A felszedett gumókat rövid időre beáztatjuk, kefével tisztára súroljuk. Az étel elkészítéséhez nem feltétlenül szükséges meghámozni.

A megtisztított gumókat nagylyukú reszelőn vagy robotgéppel lereszeljük. (Gyorsan barnul, ezt egy-két csepp citromlével vagy almaecettel lassíthatjuk.)

Beleütünk mennyiségtől függően két-három tojást, és annyi lisztet keverünk hozzá, hogy nokedlitésztánál kicsit lágyabb masszát kapjunk. Borssal, sóval, ízlés szerint más fűszerekkel (szerecsendióval, köménymaggal, vörös- és/vagy fokhagymával, majorannával) ízesítjük.

Kanállal forró olajba szaggatjuk, szétnyomkodjuk a serpenyő alján. Mikor szépen átsült, másik oldalán is megsütjük, kiszedjük az olajból, lecsepegtetjük.

Kiváló köret, tejfölös vagy kefíres hagymás mártogatóval önálló fogás.

2020. márc. 1. 12:43

Ismerős receptje:



Csicsóka pogácsa

Hány személyre: 4

Előkészületi idő: 1/2 óra

Elkészítési idő: 1 óra

Kategória: Kelttészta

Nehézségi fok: Könnyű


Hozzávalók

30 dkg főtt csicsóka,(hámozás után kb. 20 dkg lesz)

30 dkg liszt,

10 dkg margarin,

1 dkg élesztő megfuttatva,

só,

1 dl tej,

1 db tojás,

1 tojás sárgája kenéshez,

3 dkg darált dióbél, vagy mogyoró

Rövid leírás

A csicsókát krumplinyomón áttörjük. Az anyagokat összegyúrjuk, 1 órát pihentetjük,hogy megkeljen a tészta. Majd vékonyra nyújtjuk a tésztát és háromba hajtogatjuk,

vékonyra nyújtjuk, kiszaggatjuk. Tetejére diót (mogyorót) szórunk.

Forró sütőbe tesszük.

2020. márc. 1. 06:16
A felülete miatt pucolni nem egyszerű. Biotermelő mondta, hogy nem kell pucolni, kefével könnyebb tisztítani.
2020. márc. 1. 05:26
Köszönöm:)
2020. febr. 29. 22:21
Azt még hozzáteszem, nagyokat lehet tőle szellenteni:-)
2020. febr. 29. 21:36
De nyersen egész ehető. Állaga tényleg olyan mint a retek, bár én inkább karalábéhoz hasonlítanám, csak sokkal édesebb. Lehet zsíros kenyérrel elmenne. :D
2020. febr. 29. 21:34
Én a héten főztem csicsókafőzeléket. Volt abba minden, sárgarépa, krumpli, fokhagyma, vöröshagyma hogy tompítsa a csicsóka édes ízét. De még így is vmi brutál íze volt. Bár a macskák szerették. Lehet legközelebb megint főzök nekik. :D
2020. febr. 29. 21:02
Reggelihez is lehet enni, mintha retket ennél. Nagyon erős, intenzív az íze. Most találtam egy tócsni receptet, lehet, hogy azt én is megcsinálom.
2020. febr. 29. 20:53

A neten sok receptet találsz. Nekem van a kertben, de nem tudtam megszeretni.

Én meg szoktam kapargatni késsel, v. erős szivaccsal megdörzsölni.

2. Bless the child (válaszként erre: 1. - Birebora)
2020. febr. 29. 20:45
Szia! Egyszer vettem, mert nagyon kellett, mondták, hogy milyen finom csipsznek. Megcsináltam, aztán kidobtam. Nem jött be. Hátha neked mas lesz a véleményed
2020. febr. 29. 20:38

Lányok!


Kaptunk egy zacskó csicsókát. Még nem készítettem csicsókából soha semmit. Könnyű, gyors, finom recepteket kérnék azoktól akik már főztek és van tapasztalatuk a készítésében.

Meg kell pucolni vagy elég alaposan megmosni? Két embert kérdeztem mindkettő mást mondott:)


Köszönöm:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook