Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Csevegő rövidlátó szemüvegeseknek, akik nem érzik magukat annak...És a nagy kérdés:személyi okmányra fotó, szemüveggel, vagy annélkül? fórum

Csevegő rövidlátó szemüvegeseknek, akik nem érzik magukat annak...És a nagy kérdés:személyi okmányra fotó, szemüveggel, vagy annélkül? (beszélgetős fórum)

24. Guruljka (válaszként erre: 23. - Guruljka)
2019. jan. 3. 19:34

(Az ember szájához nincs köze a szemüvegnek, csak nem szokott látszani.

Az akkori dioptriám -3,5 és - 6 volt.)

23. Guruljka (válaszként erre: 1. - Mesesajt)
2019. jan. 3. 19:30

Attól, hogy nem érzed romlani a szemed, azért még szemészhez menj el.

Utcai igazoltatáskor senki nem nézi a szemüveget.

Ha nem érzed szükségét, ne hordd, de ha igazolványfotó kell, akkor nálam ez vált be:

Az okmányirodában időpontot kértem. Előtte való napon addig ügyködtem, míg meg nem találtam egy olyan sminket, hogy a szemüvegen át is jól látszódjon a szemem, és a szám is. Mindezt úgy, hogy csak pár dolog kelljen hozzá, és minimális idő.

Tapasztalatból tudom, hogy a szemüvegeseket általában megkérik, kicsit lehajtott fejjel nézzenek előre. Ezt a fura fejtartást is begyakoroltam, hogy ne valami fájós nyakú manónak nézzek ki.

Az okmányirodában megjelentem, majd a fotókészítés előtt kértem kis időt. Csodaszép tiszta WC-jük van, jó nagy tükörrel. Na ott feldobtam a sminket.

A fotónál nem feledkeztem meg a fejtartásról sem, életem legjobb igazolványképe készült.

2010. okt. 23. 21:49

Sziasztok. Nekem van szemüvegem is meg kontaktlencsém is. Általában lencsét hordok, de néha szemüveget is. Az okmányaimban szemüveg nélküli kép van. Szerintem mindegy.

Javaslat: sajnos nagyon erős az üvegem, ezért régen a fotókon mindig nagyon hülyén néztem ki. Egyszer az egyik helyen kitalálták, hogy tegyek fel egy keretet, ami hasonló az enyémhez, csak nincs benne üveg, és abban fényképeztek. Nem csillan be és nem torzít.

2010. okt. 23. 21:42
Aki állandóra hord szemüveget, annak a személyi okmányában is ajánlatos szemüveges fotót készíttetnie, különben gondok lehetnek.
2010. okt. 16. 07:49
én 6 éve vagyok szemüveges 1.5 -ös távolra nem látok , csak a jogsimba vagyok szemüveges másik okmányokon nem használom, amúgy nagyon szerettem sajnos egyre többször kell mert ha nem használom akkor csak hunyorgok és erőltettem meg mostanában sokszor fáj a szemem is megint.Ha munkahelyre megyek ott mindig mondom, hogy szemüveges vagyok. (ha nincs rajtam)
2010. okt. 15. 12:39
Nekem is így kezdődött. Hiúságból nem hordtam, aztán meg is lett az eredménye. Most 2,5-öst kell hordanom. 3 év alatt 2 dioptriát romlott, mert nem hordtam. Nem mondom, hogy veled is ez lesz, de ha valaki egyszer szemüveges lett, arra oda kell figyelni.
2010. okt. 15. 11:08
Helló! Én okmányirodában dolgoztam és ha a doki azt írja a papírra, hogy szemüveges vagy akkor szemüveggel kell lefényképezni. De ez csak a jogsinál lényeges. Az hogy a személyin szemüvegben vagy-e vagy nem az nem érdekes.
17. andi6020 (válaszként erre: 1. - Mesesajt)
2010. okt. 15. 10:51

Szia!

Nekem is pontosan ilyen paraméterekkel rendelkezik a szemüvegem.

Én csak tv-nézéshez, vezetéshez, számítógépezéshez használom.

Nem érzem magam szemüvegesnek, igazolványképen stb sem vagyok abban.

Egyébként nekem is azt mondta a doki, hogy ne legyen rajtam állandóan, mert "ellustul" a szem.

16. Ylush (válaszként erre: 11. - Mesesajt)
2010. okt. 15. 10:32

Amikor először felírta a szemüveget, csak a bal lencse volt dioptriás. A másik végülis dioptria nélküli lencse volt.


Aztán mikor visszamentem már kellett a 0,5.

2010. okt. 15. 10:32
Szőke voltam pár évvel ezelőtt és nem hordtam szemüveget. A személyimen rövid barna (sötét) hajam van, szemüveggel, a diákigazolványomon hosszú fekete szemüveg nélkül. Néha mindkettőt mutatnom kellett a kallernak a vonaton, mert nem hitte el. Amúgyis csalnak ezek a képek....
2010. okt. 15. 10:31

én 12 éve vagyok szemüveges:)

pontosabban most kb olyan 2 éve kontaktlencsés,és szemüveges.hát a kontaktlencse milliószor jobb nekem.utálom,hogy nyomja a szempilláimat a szemüveg( :) )és nagyon rossz,hogy csak egy kereten belül látok rendesen.plusz olyan érzésem van,mintha nagyon lekicsinyítené a szemem.de ez csak másodlagos probléma:)

13. mesesajt (válaszként erre: 10. - Ylush)
2010. okt. 15. 10:26
A következő az 10év:) Max "elhagyom" a mostanit :)na nem ám:) nem kell nézegetni a mostanit, mert miért is kéne...csak érdekel, Ti hogy álltok a témához :)
12. mesesajt (válaszként erre: 10. - Ylush)
2010. okt. 15. 10:24
nem az zavar, hogy jól nézek-e ki vele, vagy nem:) Nem érzem sajátomnak...mintha nem én lennék :)
11. mesesajt (válaszként erre: 10. - Ylush)
2010. okt. 15. 10:23
Állítólag azért "adnak" 0,75 mellé 0,5-öt, hogy a két szem úgymond egymáshoz szokjon...vagy valami ilyesmi...
10. Ylush
2010. okt. 15. 10:19

Én is szemüveges vagyok, több mint 5 éve.

Nekem is hasonló a dioptria számom, de főként azért kell hordanom, hogy ne romoljon tovább. Ugyanis mikor először szemészeten voltam, akkor csak a bal szemem volt rossz, 0,75ös kellett. Nem foglalkoztam vele, visszamentem egy pár hónap múlva, és a jobb szemem, ami addig tökéletes volt, fél dioptriát romlott.

Így lett nekem is 0,75 és 0,5.


Terhességem alatt elkellett mennem szemészetre aki megállapította, hogy már nem jó a régi szemüveg, 1-re és 0,75-re változott. Pedig semmit nem éreztem belőle...


Mióta megszületett a kisfiam, alig van rajtam a szemüvegem, állandóan leszedi rólam. Érzem, hogy nem az igazi a látásom nélküle, de már ehhez is alkalmazkodott a szemem.

Szeretnék majd eljutni szemészetre megint, érdekelne most hogyan változott.


A régi személyimen meg szemüveg nélküli képem volt, soha senki nem kötött bele. Unokahúgomnak a bérletén ovis képe van, pedig már lassan 14 éves. :D Senki nem hasonlítgatja. Úgyhogy ez miatt ne aggódj. Ha szerinted szemüveg nélkül jobban nézel ki, csináltasd meg majd úgy a következő személyidet!

9. mesesajt (válaszként erre: 7. - Titánia83)
2010. okt. 15. 10:18
A második:) Már kijavítottam :) Ne haragudj :)
2010. okt. 15. 10:17
Engem a személyimhez szemüveg nélkül fényképezett a csaj, mert nem tudta úgy megcsinálni, hogy ne tükröződjön a vaku a képen. (Kancsal is vagyok rendesen a képen, :) )A jogsimon szemüvegben vagyok, ott nem volt gond. Rendőr ezért soha nem szólt.
7. Titánia83 (válaszként erre: 4. - Mesesajt)
2010. okt. 15. 10:17

Melyik részére kérdezel rá, hogy nem?


Miért nem nézik, vagy mert nem hordom a szemüvegemet?

:D

2010. okt. 15. 10:15
És persze az előző személyi készítésekor még nem volt szemüvegem
5. mesesajt (válaszként erre: 4. - Mesesajt)
2010. okt. 15. 10:14
Bocsánat, miért nem vagy szemüvegben ?
4. mesesajt (válaszként erre: 2. - Titánia83)
2010. okt. 15. 10:13
Miért nem ?
2010. okt. 15. 10:13
Tény, hogy a hivatalos okmányon ezzel "nyilvánosan" is elmismerem, hogy hordom, de valahogy még most is furcsa...:)
2010. okt. 15. 10:12

A szemüveget, a bajuszt, a hajszínt elvileg nem nézhetik, az arcot kell figyelni a hatóságoknak, vagy ahol épp kérik. Így volt ez régen az útleveleknél is.


Nekem erősebb egy picit a szemüvegem, de egyetlen okmányomon sem vagyok szemüvegben.

2010. okt. 15. 10:09

Sziasztok. 9éve van szemüvegem, 0,5 és 0,75. Távolra nem látok...vannak emberek, akik azt mondják, ennél nem is kell hordani... szemészhez nem járok, mert nem érzem, hogy romlana... A szemüveg csak az utcán van rajtam, otthon rögtön lekapom, persze nyilvános helyen is mindig rajtam van. pl. munkában, de itt is töltök sok időt szemüveg nélkül a gép előtt.

valahogy már megszoktam, mégsem érzem magam szemüvegesnek, valahogy megfeledkezek róla ha rajtam van. Nemrég kellett személyit csináltatnom, ment a vacila, hogy rajtam legyen, vagy levegyem. Végülis utcán igazoltatják az embert, meg nyilvános helyen kérhetik a személyit , akkor meg ugye rajtam van. De ahogy nézem a szemüveges személyigazolvány képemet, mintha nem is én lennék. Sima fényképen ilyet nem érzek. Ti hogy vagytok ezzel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook