Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Csernobil és a meddőség fórum

Csernobil és a meddőség (beszélgetős fórum)


1 2 3
65. Józsibirka (válaszként erre: 41. - E48ab364a9)
2022. dec. 2. 08:57
Ugyan elment oda,?? vannak , voltak túrák a környéken, turizmus épült ki !
64. Vikoka18 (válaszként erre: 41. - E48ab364a9)
2011. márc. 14. 19:42

Ugyanígy vagyok én is...

Amióta mesélt Édesapám róla,azóta foglalkoztat.

2010. febr. 11. 19:51

Kedvesem nem kérdezel hülyeséget! Nem tudom tudtátok-e, hogy amikor Szerbiában háború volt, és az amcsik kísérleti rakétákkal bombáztak, amik teljesen megbízhatóak voltak (ugye, ők így tálalták) a Szegedi Klinikán három-négyszeresére nőtt a nyúlszájjal és nyitott szájpadlással született magyarországi gyermekek száma!


Egy ismerősöm Ukrajnából származik, az unokatestvére a csernobili robbanás után kellett volna, hogy megszülessen két hónappal, a baba halva született, és borzasztó torzan, és akkor Ukrajnában sok-sok ilyen történt, csak ezekről tilos volt beszélni.


Május elsején kivezényelték a forró napsütésben - emlékszem én is rá, borzasztó meleg volt - a jónépet a felvonulásokra, anyukámnak utána kezdett el pl. hullani a haja (?), nagyon szemetek voltak, mindannyian akkor akkora dózist kaptunk!


De ki tudja, hogy most ebben a pillanatban is mi történik, amiről nem tudunk, és soha nem is fogunk?

62. survivor3 (válaszként erre: 61. - 3b816157ed)
2010. febr. 11. 14:02

Nem akarnak találni a mai napig sem.

Voltak más balesetek és kísérletek is, amikről nem tud a közvélemény.

61. 3b816157ed (válaszként erre: 60. - Survivor3)
2010. febr. 11. 13:37

hogy ők nem találtak bizonyítható növekedést a leukémia és egyéb rákos megbetegedések gyakoriságában, amely a balesettel összefüggésbe hozható lenne."


pedig olvastam, hogy Oroszországban a robbanás után duplájára nőtt a leukémiások száma

60. survivor3 (válaszként erre: 29. - 3b816157ed)
2010. febr. 11. 12:38

OK


Csernobil: egészségügyi következmények, bibliai jóslatok és biznisz

2009. április 24., péntek, 05:46 • Utolsó frissítés: 2009. április 24., péntek, 13:08



--------------------------------------------------------------------------------


Címkék: atomerőmű; katasztrófa; Csernobil; szellemváros;


Huszonhárom évvel ezelőtt, április 26-án egy ezer méter magas lángoszlop miatt korábban virradt Csernobilban. Az ukrán kisváros neve azóta fogalommá vált, megtanítva a világot, hogy van mitől félnünk. Az addig soha nem tapasztalt sugárterhelés egészségügyi, illetve kulturális hatásait vettük számba.



1986. április 26-án reggel a svédek jöttek rá elsőként Európában, hogy a Szovjetunióban atomerűmű-baleset történhetett. Diplomáciai úton azonnali felvilágosítást kértek Moszkvától, ám a szovjet kormányszervek tagadtak. Mihail Gorbacsov május 14-én beszélt először a balesetről a nyilvánosság előtt. Több mint két évtizeddel később még mindig több millió ember (különböző becslések szerint 5-8 millió) él a csernobili radioaktív szennyezés által mérgezett területeken. A gőzrobbanás, majd égés következtében ugyanis igen veszélyes anyagok is a levegőbe kerültek. A legnagyobb mennyiségben kiszabadult - de távolról sem az egyedüli - radioaktív anyag, a cézium 137-es izotópjának (137Cs) felezési ideje kissé meghaladja a 30 évet, ugyanúgy, ahogy a stronciumé is, a baleset radiológiai (és így egészségügyi) következményei még évszázadokig jelentkezni fognak. Nem véletlen, hogy van olyan falu az egykori reaktor közelében, ahová 900 évig tilos a belépés.



Elhagyott otthonok. Kísért a múlt

© AP

A világon az eddigi legnagyobb, atomreaktorban történt robbanás legintenzívebb hatása három szomszédos volt szovjet tagországban, a ma már független Ukrajnában, Fehéroroszországban és Oroszországban jelentkezett. A következményeket azonban jóval több országban érzékelték. A robbanás során kiszabadult cézium-137 több mint fele a légkörön keresztül eljutott más európai országokba. Legalább tizennégy európai ország (Ausztria, Svédország, Finnország, Norvégia, Szlovénia, Lengyelország, Románia, Magyarország, Svájc, Csehország, Olaszország, Bulgária, Moldávia és Görögország) területén haladta meg a radioaktivitás a 37 kBq/m2 szintet, ami már szennyezésnek minősül.


"Nekünk óriási szerencsénk volt, mert annak ellenére, hogy a szokásos szélirány átfújta volna az országon a sugárfelhőt, ehelyett Nyugat-Európa felé vitte, épphogy kaptunk a radioaktív anyagokból" - idézte fel a történteket a hvg.hu megkeresésére Pellet Sándor, az Országos Sugárbiológiai és Sugár-egészségügyi Kutatóintézet (OSSKI) volt igazgatóhelyettese. A szakember szerint éppen ezért nem kellett különösebb védőintézkedéseket hozni, mint a többi érintett országban. Itthon még a máshol kiosztott jódtablettákra sem volt szükség.


Mint minden hasonló esetben, amikor nem megfelelő a tájékoztatás egy ügyben, itt sem mindenki fogadja el a szakember magyarázatát. Miközben Pellet arról beszél, hogy nem tud olyan megbetegedésekről Magyarországon, amely Csernobil számlájára írható, az internetes fórumokon hemzsegnek az olyan bejegyzések, amelyek a 23 éve történt katasztrófának tulajdonítják betegségüket. "A hírek arról szóltak, hogy nincs mitől félnünk, nem ér ide a sugárzás... Egyéves volt az első kislányunk, másfél évvel később született a második gyermekünk. Mindkettőjüknél agyalapi mirigy daganatot diagnosztizáltak. Az egyiknek hét éve volt a műtéte, a másiknál csak most derült ki a betegség" - írja az egyik hozzászóló.


A szörnyű baleset egészségre gyakorolt rövid és hosszú távú hatása még mindig nem ismert teljes egészében, sőt, az ellentmondásos adatok között is nehéz kiigazodnia annak, aki többet szeretne megtudni. A legfrissebb, az Orosz Tudományos Akadémia közreműködésével végzett egészségügyi kutatás adatai szerint a problémák sokkal szélesebb körűek lehetnek, mint ahogy az eddig publikált tanulmányok jelezték. Például a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség 2005-ös jelentése "csupán" 4 ezerre becsüli a robbanás miatt bekövetkező halálesetek számát. Ám a közelmúltban nyilvánosságra hozott adatokra alapozott becslés szerint csak Fehéroroszországban, Oroszországban és Ukrajnában mintegy 200 ezer ember halt meg a baleset következményei miatt 1990 és 2004 között. Igaz, ezek csak számítások, nincsenek dokumentált, hatóságilag hiteles mérésekkel alátámasztva.


A Greenpeace által is felkarolt tanulmány négy csoportot különít el az érintetteken belül. Elsőként számolnak a mentésben résztvevő munkásokkal (likvidátorok), köztük a polgári és katonai személyzettel, akiket helyreállítási munkálatokra és a reaktort beborító szarkofág felépítésére vezényeltek a helyszínre. Majd a súlyosan sugárszennyezett területekről (az erőmű 30 kilométeres körzetében) kitelepítettekkel, illetve a kevésbé (de még így is súlyosan) sugárszennyezett területek lakosaival, és végül az első három csoportba tartozó családokba született gyermekekkel.



© AP



A kutatók hangsúlyozzák, ma már egyértelmű, hogy a csernobili balesetből származó radioaktív sugárzás következtében valóban megugrott a rákos megbetegedések száma. A három leginkább érintett, ex-szovjet országban drámaian megnőtt a pajzsmirigyrák előfordulási gyakorisága, a kiszabadult radioaktív jód nagy mennyisége miatt. (A pajzsmirigyráknak hosszú a lappangási ideje, így még további megbetegedésekkel is számolni kell.) A likvidátorok körében, illetve az ő gyermekeinél leukémiát is diagnosztizáltak. De ugyanúgy nőtt a gyomor-, tüdő-, mell-, vastagbél-, csontvelő- és nyirokrendszeri rákok előfordulása. De nemcsak a rákkal fizetünk az emberi mulasztásért, a kiszabadult radioaktív anyagok belégzése a légzőrendszert is károsította, tüdőasztmát, krónikus hörghurutot okozva. Sőt, genetikai rendellenességeket is előidézett a káros izotópok nagy mennyisége, Ausztriában, Németországban és Norvégiában is jegyeztek már fel a csernobili baleset következményének tulajdonított kromoszomális elváltozásokat.


Ugyanakkor az Egészségügyi Világszervezet (WHO) adatai szerint a 4 ezer, főleg gyerekeknél regisztrált pajzsmirigyrákos megbetegedés - kilenc halálesettől eltekintve - gyógyulással végződött. Hangsúlyozzák, hogy ők nem találtak bizonyítható növekedést a leukémia és egyéb rákos megbetegedések gyakoriságában, amely a balesettel összefüggésbe hozható lenne. Míg Mihail Balonov, a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség (NAÜ) szakembere, aki a baleset idején a Szovjetunióban volt tudós, egyenesen arról beszélt, hogy "a baleset következményei döntően gazdasági és pszichológiai jellegűek, nem egészségügyi vagy környezeti problémák."


A Greenpeace szerint valószínűtlen, hogy csak Oroszországra, Fehéroroszországra és Ukrajnára korlátozódnának a baleset hatásai. Európa-szerte keletkezett tanulmányok mutatták ki a csernobili balesetnek tulajdonítható születés előtti sugárfertőzés lehetséges hozzájárulását a spontán vetélésekhez, az alacsony születési súly kialakulásához, a gyermekhalandóság növekedéséhez. Szerintük bármely leírás, amely a következményeket a balesetnek tulajdonítható több rákos haláleset számának megbecsülésével igyekszik kifejezni, rendkívüli módon leegyszerűsíti a valójában okozott szenvedések széles skáláját.

59. Noncsi18 (válaszként erre: 1. - 3b816157ed)
2010. febr. 11. 10:06
Szerintem van köze a dologhoz. Abban az évben nagyon sok koraszülött született :S:S Köztük nővérem is..... A szerencsén múlt, hogy túlélte :S
2010. febr. 10. 20:50

a Gorbacsov meg nóbeldíjjat kapott

na szépen vagyunk

57. Panni58 (válaszként erre: 54. - 3b816157ed)
2010. febr. 10. 20:39

Nem a tul- vagy az alul a legnagyobb problema...

Ezt olvasd el, nem akarok hosszan idezgetni, ez egy ertelmes cikk

[link]

2010. febr. 10. 20:29
sok korombeli lány van aki pcos , de vannak idősebbek akik tini korukban lettek azok
55. Panni58 (válaszként erre: 47. - 38f4aa496a)
2010. febr. 10. 20:28
Pontosan ezt mondtam en is (36)
54. 3b816157ed (válaszként erre: 52. - Panni58)
2010. febr. 10. 20:27

és ez csak a pajzsmirigy túltermelés lehet

alul működés nem?

53. e48ab364a9 (válaszként erre: 47. - 38f4aa496a)
2010. febr. 10. 20:26
Elméletileg tavaly kellett volna átadni az új szarkofágot, de semmi hírét nem hallottam.
2010. febr. 10. 20:26
Az egyetlen, ami bizonyithatoan emiatt kovetkezhetett be, az a pajzsmirigy betegseg, mert a pajzsmirigy osszegyujti a radioaktiv jodot. Megelozni azzal lehetett volna, ha jodot kapnak az emberek, hogy telitodjon a pajzsmirigyuk, es a radioaktiv jodot mar ne tudja felvenni. De ehhez sajnos elore tudni kellett volna, hogy bekovetkezik a baleset
51. 3b816157ed (válaszként erre: 49. - Hte23)
2010. febr. 10. 20:24
akkor gratula gyerkővökhöz
2010. febr. 10. 20:24

egyébként gondolom, hogy ezt sehogy nem lehet kideríteni

ha valaki ettől beteg

49. hte23 (válaszként erre: 43. - 3b816157ed)
2010. febr. 10. 20:23
Már most nem baj, mert öf-val nekem van két csodám, a hugomnak egy öf-ja. Egy másik lány maradt gyerek nélkül, a negyediknek lombikos gyerekei vannak.
48. 3b816157ed (válaszként erre: 47. - 38f4aa496a)
2010. febr. 10. 20:23

én is ezen gondolkodom

senkit nem érdekel, hogy mi lesz a jövőbe?

2010. febr. 10. 20:22
Ebben az egészben az a legborzasztóbb, hogy a szarkofág rettenetes állapotban van! Repedeznek szét a falak stb. Nagyon-nagyon lassan kezdik felújítani amerikai segítséggel, de évek óta alig jutottak valamire...mert sok pénzbe kerül. Nem értem, ilyenkor miért nem fognak össze, hol van az orosz és a többi európai ország segítsége? Kell a világnak még egy katasztrófa???
2010. febr. 10. 20:17

én is mennék

egyszr talán sikerül, hisz ott is borzalmas dolgok történtek

45. a376eeda54 (válaszként erre: 41. - E48ab364a9)
2010. febr. 10. 20:14
soha nem mennek oda..
44. 3b816157ed (válaszként erre: 42. - 7529edede9)
2010. febr. 10. 20:14

olvastam olyat, hogy másnap már 600x-a volt a maximumnak

ez szörnyű

43. 3b816157ed (válaszként erre: 39. - Hte23)
2010. febr. 10. 20:13
sajnálom:(
2010. febr. 10. 20:12
Nemrég láttam egy érdekes filmet, bemutatta, hogy leginkább a skandináv országok felé vitte a szél de Amerikába is elért.De nem is ez a lényeg hanem a robbanás másnapján egy kutató ment be az erőműbe( azt hiszem Finnország) és a cipőtalpával már olyan mennyiségű radioaktív anyagot vitt be, hogy sípoltak az erőműben a műszerek, már nem emlékszek hányszorosa volt a megengedettnek és ezt az utcáról vitte be a cipőjén!
41. e48ab364a9 (válaszként erre: 40. - A376eeda54)
2010. febr. 10. 20:08

Rengeteg Csernobilos filmet beszereztem, de ez a kedvencem.

Engem nagyon foglalkoztat a téma és egyszer szeretnék eljutni.

Természetesen hülyének néznek, de ez az egyik álmom.

Pripyat, Csernobil...

40. a376eeda54 (válaszként erre: 34. - E48ab364a9)
2010. febr. 10. 20:06
elkeztem nezni..
39. hte23
2010. febr. 10. 20:04
A mi akkori utcánkaban kb. 14-16 ház van. Akkor voltunk páran még szülés előtt. Voltunk kb.8-an lányok. 20-28 évesig. Ebből négyen meddők. Köztük én és a hugom.
38. Panni58 (válaszként erre: 37. - 38f4aa496a)
2010. febr. 10. 20:04
Azt, hogy mi okozott egy biyonyos megbetegedest, nagyon nehez bizonyitani. Csaladombol mar nagyon sokan elmenetek, sokfele betegseg miatt. Meg egyikuknel sem tudta megmondani orvos, hogy vajon mitol betegedett meg...
2010. febr. 10. 19:58

Sziasztok!

Sajnos az én álláspontom ugyanaz, mint a tiétek. Nagyon-nagyon sok megbetegedést okozhatott a sugárzás egész Európában. De bizonyítani? ... talán sosem fogják. Ha megnézitek a Csernobili csata filmet, sok mindenre választ kaptok. Pl. valaki megpróbált utánajárni a megbetegedések és halálozások számának, de 5 évre lecsukták.... Tanulságos film.

36. Panni58 (válaszként erre: 18. - E48ab364a9)
2010. febr. 10. 19:58

Mar nincs mit titkolni, ha keresgelsz kicsit, nagyon sok informaciot talalsz arrol, hogy hogyan kuldtek a biztos halalba a sorkatonakat a mentesnel, Europa mely teruletei mennyire szennyezodtek, stb. Hogyan telepitettek ki az embereket, hogy ayok hogyan syokdostek vissza megis par ev mulva sajat hazaikba... azota is rendszeres nemzetkozi vizsgalatok, kutatasok folynak a helyszinen, es komolyan ossze kellene fogniuk a tehetosebb orszagoknak az ukranokkal egy biztonsagos szarkofag megepitese erdekeben, mert meg mindig komoly bajt okozhat...

De erdekes modon arrol meg mindig igen keves szo esik, hogy ezt megelozoen mar az USA-ban is tortent hasonlo baleset...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook