Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Csereprogram keretében fogadtál-e már külföldi diákot? fórum

Csereprogram keretében fogadtál-e már külföldi diákot? (beszélgetős fórum)


2010. jún. 21. 09:25

Én is voltam csere diák gimis koromban Londonban 1hónapot...Tényleg hihetetlenül sok élményt és tudást lehet így szerezni...Kezdő angolos voltam és meg is gyűlt néha a bajom az önkifejezéssel,de higgyétek el 1 hónap alatt megtanultam,és már nem jövök zavarba ha angolul kell társalognom...

Nekem egy dolog nem tetszett az egészben,hogy nem anyu nem lehetett ott velem.Úgy elvittem volna magammal.

Anyagi szempontból én hálás gyerek voltam mert sosem vetett fel minket a pénz,és én nyáron azért güriztem,hogy megfinanszírozzak magamnak minden kiadást...így anyu megúszta egy 20asból amit költőpénznek adott...

másképp nem lett volna erre lehetőségünk,és nem éltem meg negatívumként,sőt ha minden gyerek rá lenne kicsit kényszerítve, hogy magának keressen meg valamire valót,akkor nem lenne ennyi felvágós,kényes,akaratos úri gyerek(tisztelet a kivételnek,és ezzel nem akarom megbántani a tehetős embereket).Én megtanultam bánni a pénzzel,és erre fogom ösztönözni a srácaim is.

11. caravell (válaszként erre: 9. - Martini64)
2010. jún. 21. 08:51
Igen, a hosszabb kinttartózkodás egy külön történet, a lányom tavaly volt kint fél évet ösztöndíjjal, nem is merem összeszámolni a költségeket, de vannak benne pl. olyanok, hogy venni kellett egy mobilt kintre, mert abba spanyol kártyát tett, hogy ott is tudkon telefonálni (nem velünk), a csomagszállítás a repülőn egy kisebb vagyon, már pedig fél évre volt poggyász rendesen. Mi skypeon beszélgettünk (de ehhez venni kellett egy notbookot, fejhallgatót stb.), úgy gondoltuk így jobban járunk, mint a telefonszámlával. repülőjegyek átszállással, Karácsonykor hazajött (nem csak az ünnepre, itthon is voltak vizsgái) stb. Az ösztöndíj kb. a kisebbik felét fedezte a költségeknek. De nyelvtudásban elmondhatatlanul sokat jelentett.
2010. jún. 20. 22:29
Más. Egy hétre kimenni nyelvgyakrolás céljából... hát nem tudom. Biztos segít valamit...
9. martini64 (válaszként erre: 8. - Tépőzár)
2010. jún. 20. 22:27

Sziasztok. Nekem közvetett tapasztalataim vannak a témáról. Még nem fogadtam gyereket, viszont küldtem egyet Dél-Afrikába egy évre.

Bizony, nem igaz, hogy csak a részvételi díj (másfél milla, ösztöndíjjal csak a fele 3 évvel ezelőtti ár), meg a kis havi zsebpénz a kiadás!!! Már az elején legalább 3x fel kellett menni Pestre, beszerezni rengeteg igazolást, hivatalos angol fordítás a születési anyakönyvi kivonatról (ha jól emlékszem, 10 ezer), különféle extra oltások saját költségen, volt olyan, amit csak Pesten adtak be (újabb utazás). Ruhatár felújítás, majd kint iskolai egyenruha, könyvek, cipő saját költségen. Csillagászati telefonszámla (3 évvel ezelőtt DAfrikában még nem volt általánosan elterjedt az internet). Ajándék, majd karácsonyra csomag (csak a postaköltség több, mint 20ezer).

Ennek ellenére szeretném a másik két gyerekemet is kiküldeni egy-egy évre, annyira hasznosnak tartom a dolgot: a gyerek úgy jött haza, hogy fura volt neki, hogy magyarul szól a tévé meg a rádió..., és tud telefonálni, valamint folyékonyan, minden gond nélkül kommunikálni angolul, most angol nyelven hallgat közgázt.

Mi, akik itthon voltunk, megszenvedtük az érvágást, sokszor volt zsíros kenyér.

2010. jún. 20. 17:47
Amit én ismerek program ott főleg az önkéntesség dominál. Fogadni diákot 2,3,6 vagy 12 hónapra és együtt él veletek, mintha ő is tesó lenne. Van családi kódex, mely szerint nekik még a megosztott munkákban is részt kell venni, mint a saját gyerekednek, Itt a lényeg, hogy ők magyarul akarnak tanulni, a magyarságot kell megmutatni. Az más dolog, hogy nyilván a közvetítőnyelv az angol.és itt a mi családunk haszna.
7. caravell (válaszként erre: 5. - Johannia)
2010. jún. 20. 09:39

Igen, ha az iskola vagy gy alapítvány fizeti, akkor tök olcsó és ha mindent fizet, akkor tök ingyen van :))


Valóban lehet közelebbre is menni cserediáknak, ahova nem kerül sokba a jegy, a fene egye meg az olyan önző gyereket, aki pl. Cehországba 2 átszállással megy, nem is beszélve a mégmesszebbre cserediákoskodóról...


Ha magad mész ki, miért nem használod a nyelvet? Nem keresel szállást? Nem csinálsz programokat stb? Azért akkor is beszélsz, ha kevesebbet is, mint cserediákként. De a hangsúly nem ezen volt, hanem az ingyenességen. Fogalmazhatjuk úgy, hogy nem ingyen van, de megéri, mert sokat gyakorol, aki így megy ki.


Burzsuj módszerrel nem 25 000, hanem minimum 50-60, de ezt írtam is. Viszont, aki vezet háztartást, az pontosan tudja, hogy az 1000 Ft-os pluszokból símán összejön, amit írtam (nem kell ehhez étterem: fagyizást meg kávézást írtam, persze ezt is el lehet hagyni meg ha már itt tartunk, a belépőket is, otthon is lehet maradni, beszélgetni.

2010. jún. 19. 23:54
Ajándék téma. Az én családom egy szép képet kapott, én vittem tokajit a szülőknek, magyar csokit meg kézzel készített ajándékot. A tokajit köszönték nagyon, mert kint 20-30 euró egy üveg :O, szegények azt hitték, hogy rakat pénzt költöttünk rájuk, csak nem tudták, hogy itthon van 1000 ft-s tokaji is (jó, mondjuk nem 1000 ft volt :D) meg szeretetből vettem egy plüssállatkát a cserecsajnak, mert bírtam. De itt sem kell 10ezreket költeni szerintem...Az emberek szeretnek túlzásba esni, de egy drágább ajándék akár kellemetlen is lehet, én tuti kényelmetlenül érezném magam. Mikor Angliában voltam, az egyik ajándékot nem adtam oda, mert a már odaadott ajándékoktól is nagyon zavarba jöttek. Ugye figyeljünk oda a másik nemzet kultúrájára, ajándékozási szokásaira ilyenkor. Ennyit megtanultam :)
2010. jún. 19. 23:47

Igen. Jó volt, én is voltam kint és hozzámk is jöttek. Az iskola fizette 90%ban. A saját szórakozásunkra, egyéni programokra nekünk kellett költeni(10%), de nem volt vészes összeg. Minden mást állt az iskola, igazából valamilyen pályázat volt :)

Meg mi lefektettük a szabályokat, hogy mindenki magának fizet mindent, kivéve egy-két nagyobb programot, amire alapból meghívtam volna és amúgysem volt egy nagy összeg. Se itthon, sem kint nem költött egyik család sem egetrengető összeget. A havi kiadás nem ugrott meg sehol senkinek. Ez tutira az iskola kommunikációján múlt és a szülők közös megegyezése alapján.

Lehet szemetül hangzik, de mindenki egyetértett ezzel, a szülők nem versengtek, hogy ki viszi menőbb programra a külföldi gyereket stb. Értem ezt kintre meg itthonra is.

És tesómnak is volt cserediákja, na az már pénzesebb volt, mert a sok hülye szülő kitalálta, hogy ő bibibi viszi ide-oda amoda, étterembe!! (mi a szarnak???), aztán a miénk se panaszkodjon, hogy nem járt menőbb helyeken, kénytelen voltunk vinni... Azért a szülőknek nem árt megbeszélni, nehogy ilyen idiótaság legyen, mint tesómnál volt, mert amúgy az sem lett volna sokba, csak a sok burzsuj szülő idiótasága miatt.


"50ből bárki mehet 4 napra" Na csak a szállást és étkezést ne feledjük. A cserediákprogram ilyen szempontból jó, hogy ezt is meg lehet spórolni. Németországban alsó hangon 8-15 euró per nap a szállás és még nem ettél, nem utaztál a városon belül. A jegyre oda-vissza elég valóban az 50es, ha nem kell messzire menni, meg sok az akciós jegy ma már. Most pl. Bécsbe nem nagy kunszt kimenni, van akciós 20 eurós jegy, elvagy egy napot és hazavonatozol, na de Párizs, Berlin, Róma nem 5 percre van és 4-5 nap kell ott helyben. Vajon a nyelvet használod-e ilyen esetben, ha magad szervezed? Mert azért a cserediákságban rá vagy kényszerítve ezerrel, hogy kommunikálj a nálad lakóval, vagy ha te nem akarsz, a szüleid akarnak tuti :D, akik meg úgysem tudnak olyan nyelven és neked kell tolmácsolni...

Szerintem mindenképp előnyös. Nekünk nem volt nagy lakásunk, én a földön, szivacson aludtam, a másik osztálytárs meg a cserediákkal osztotta meg a nagyobb méretű ágyát, harmadik elzavarta nővérét a barátjához, hogy legyen szabad ágy stb :). Énkint vendégszobában aludtam :) meg életemben akkor láttam először brutálnagy és vastag üvegajtót lakásban meg cd-s hifit. Viszont a németek meg azon voltak meglepődve, hogy már akkor nálunk, mi osztályunkban mindenkinek volt mobilja, nekik meg nem. Pedig ez kb. 10 éve volt, tesóm sztorija 4 éve... Nah elkalandozgattam :)


A lényeg, simán jó! Ha a gyerek szereti a nyelvet, nyitott más kultúrák iránt, kommunikatív, akkor neki találták ki a cserediákprogramot. 10 éve nem volt drága és sok múlik igazából a szülőkön, hogy megbeszélnek-e valami limitet vagy bármi (minálunk volt olyan, hogy szülők közösen szerveztek nekünk programot és csoportosan meg minden olcsóbb volt, ugye). Nálunk bevált, tesómáknál nem volt ilyen megbeszélés, összefogás a szülők részéről, katasztrófa is volt pénzügyi szempontból...

2010. jún. 19. 21:58
és ha komolyabb programot csinálsz (aquapark, vidámpark vagy hasonló, ennyiből meg sem úszod...
2010. jún. 19. 21:54
Meg ahogy gondolod :)) Mi négy napra fogadtunk egy fiút Csehországból (spanyol szakos, mint a lányom volt akkor), buszjegyek, belépők (mert ugye még a Halász bástyára is...), egy kis üdítő,meg kávézás a körúton, itthon kicsit komolyabb főzés, fagyizás, sokkal több benzin stb. Évekkel ezelőtt volt, már nem tudok pontos összeget írni Neked, de mire a lányom is kiment, annyiba került, mintha önerőből utazna (megvette a vonatjegyeket, ajándékot a vendéglátó családnak stb) Mondjuk 25 ezer itt, 25 ott és 50-ből bárki mehet 4 napra...
2010. jún. 19. 21:51
Nekem testvérem volt ilyen programban németországban,és most junisban volt náluk is a német srác..Öcsémnek csak az utiköltésget kellett fizetnie..Idén pedig megint megy :)
2010. jún. 19. 21:33
Az önkéntes csereprogram jó alkalom arra, hogy megismerjünk idegen kultúrát/ itthon, és, hogy gyerekeink idegen-nyeltudása fejlődjön,- főleg a beszéd terület. Azt látom, hogy kevesen élnek ezzel a lehetőséggel, pedig az önkéntesség nem kerül semmibe, nem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook