Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Cserepes kakukkfű miért szárad el? fórum

Cserepes kakukkfű miért szárad el? (tudásbázis kérdés)


13. kisnejulcsi (válaszként erre: 11. - Szitaszivárvány)
2011. jan. 25. 13:23
az enyém sem :(((
2011. jan. 25. 13:12

Annyira szeretem az illatát és az ízét is. :-) De nem adom fel!

Egyébként minden virág megmarad nálam. Ápolom is őket rendesen. Egyedül a fukszia az, ami mindig kipusztul. Pedig mindig szerettem volna. Nagyimnak volt és nem tudom az miért nem bírja.

2011. jan. 25. 13:10
Maggal is próbálkoztam már. Ki se kelt. :-(
10. zani
2011. jan. 25. 13:05
a bolti fűszerek otthon nem bírják, nem tudom, biztos a környezetváltozás, meg h "erőszakkal" növesztik őket ezért nem olyan strapabírók. én magam ültettem, cserépben van konyhaablakban, de olyan erős h kipusztítani sem lehet! javaslom vegyél inkább magot és azt ültesd el. 3-4 hét türelem kell csak hozzá.
2011. jan. 25. 12:48

köszönöm!

Akkor lehet, hogy a földdel van a baj. Anyáék telkén is van, de a házba még sose hoztam be. Ezt boltba vettem. De lehet, hogy jobban járnék, ha a kertből hoznák én is.

2011. jan. 25. 12:39

A kakuufű nagyon igénytelen kis parlagi növény. Emlékszem, mikor kirándulni vittem a gyerekeket, lábbal tapostuk a rengeteg kakukkfüvet a réteken.Az egyik olasz kislány fel is sóhajtott:-"Pizzaszagot érzek!"

A rétről vittem be az erkélyládámból egy tenyérnyi kiemelt tövet és évekig szedtem belőle. Akármilyen föld jó alá(csak a kertészeti műség nem, amiben árulják), ha nem locsolod az is megfelel "neki", mindent kibír. Ha hazaviszed azonnal ültesd át egy nagyobb tálba, normális földbe.Ne öntözd agyon!

nekem kilóg az erkélyröl a virágládám, tehát gyakorlatilag a " Jó Fennebbvaló" öntözte csak.

Méterre lelógott a ládából.Kellett a hely, mostmár kidobtam,de majd hozok másikat a rétről.

7. Piglet001 (válaszként erre: 6. - 6b006fc769)
2011. jan. 25. 12:39
Ezért mosndják a kakukkfűre, hogy a temető növénye...
2011. jan. 25. 12:34
Kiültetve talán megmaradnak de csak talán. Nálunk pár évig bírta a kakukkfű a kertben, nagyimék sírján még mindig él.
5. mimmo33 (válaszként erre: 2. - Szitaszivárvány)
2011. jan. 25. 12:29
nekem is elszárad :(meg a rozmaring is...:(
2011. jan. 25. 12:26

Fogalmam nincs miért,de nekem is tönkre mennek a lakásban:(

/bár tudom nem azt kérdezted,hogy kinek ment tönkre:)))))))/

2011. jan. 25. 12:22
Nekem is elszáradt. Pedig sokat pátyolgattam, de vége.
2011. jan. 25. 12:07

Sziasztok!

A konyhaablakba tettem két cserepes kakukkfüvet. Rendszeresen locsolom fényes helyen vannak, mégis elszárad. Mit csinálok rosszul?

2011. jan. 25. 12:06
Cserepes kakukkfű miért szárad el?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook