Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Cseppcsengő-pisistop készülék. Tapasztalatok? fórum

Cseppcsengő-pisistop készülék. Tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
30. kazine1980 (válaszként erre: 28. - Johimohi)
2011. okt. 13. 06:40

Szia!

Ha nem gond érdekelne a további fejlődésetek is. Mi most szeretnénk venni egy ilyen készüléket az 5 és fél éves kisfiamnak.

Szeretném azt is megtudni, hogy milyen készüléketek van, ha lehetséges.

Segítségedet előre is köszönöm!

2011. okt. 7. 18:51

Gumilepedő helyett a cseppcsengő használatakor

a bugyira egy pelenkát kell húzni. Németországban Klingelhose néven lehet ilyen szerkentyűt kapni, az azért szupi, mert be van építve az érzékelő egy bugyiba, ami 60 fokon mosható. Különben van rádiós

változat is, akkor nem kell a zsinórokkal bajlódni. 30 e. forint körül van átszámítva a 3 alsógatya és az érzékelő.

2011. okt. 7. 18:49
Anyukák, Apukák! Majdnem 6 éve szinte minden éjjel bepisilt a kisfiam. 2 hete használjuk a cseppcsengőt, az első 5 éjjelen bepisilt, azóta nem. El se hiszem, hogy 9 napja folyamatosan szobatiszta éjjelre is! Majd megírom a hosszabbtávú tapasztalataimat is, remélem folytatódik a "cseppmentesség".
27. alaja
2011. aug. 29. 20:16
A cseppcsengő elkelt.
26. alaja
2011. aug. 24. 13:16

Sziasztok!


Egy 2011. augusztus 2-án vásárolt és üzembe helyezett cseppcsengő eladó. Kb. 2 hét üzemelés után feladatát teljesítette, és a 3,5 éves kisfiamnál befejeződött az éjszakai bepisilés. A termék természetesen rendelkezik garanciával, ami 1 év mínusz 2 hét időintervallumra szól.

Az árát 18 000 Ft-ban képzelem el (mi 23 000 Ft-ért vásároltuk).

Érdeklődni: +3630/569-43-86, alaja@citromail.hu

25. c75cdd162e (válaszként erre: 24. - Csillus78.06.27)
2010. okt. 15. 11:03
A lepedő: Én vettem egyszer használatosat, az is jó, csak sok pénz, szerintem nem éri meg, hiszen ki tudja meddig tart. Gumis lepedőt állandóan mosni kell. Én olyat vettem ami ugye olyan vízhatlan, Terítek rá egy lepedőt és kész. Amikor bepisilt, a vízhatlan és a lepedő le, gyerek átöltözik, és legtöbbször lepedő nélkül, aludhat is tovább. Éjjel van. Nem akarom nagyon megébreszteni :) Nekünk szerinte az az 500 Ft-os van. Tökéletes!!!
24. csillus78.06.27 (válaszként erre: 23. - C75cdd162e)
2010. okt. 15. 10:58

Köszönöm szépen a sagítséget.

Jövő héten megyünk haza pár napra, remélem el tudom a bogyót is és a lepedőt is intézni.

Azt már találtam is.

Van 500-ért, de az nekem egyszerűnek tűnik. Vagyis, félek, hogy az se lesz totál vízhatlan.

vagy csak a csecsemőknek jó, átvizesedésnél.

Viszont találtam 9öx200-asat, ami elég vastagnak látszik, jó minőségőnek, csak nem gumis.

Na mindegy, sztem olyan kórházi fajta, amit a felnőttek alá tesznek, csak az 5000ft.

Majd megnézegetem.

Köszi

23. c75cdd162e (válaszként erre: 22. - Csillus78.06.27)
2010. okt. 15. 10:54
:) Várjál még én is várom a bogyó nevét, mert nekem is most ajánlották, mert újra vannak bajok :) Nehéz ezekkel a férfiakkal. Egyébként ha nem tudod beszerezni, ugyanez vonatkozik a lepedőre is, priviben megbeszéljük hogy hogy, és szívesen kiküldöm Neked!!!
22. csillus78.06.27 (válaszként erre: 21. - C75cdd162e)
2010. okt. 15. 10:49

Jajj de "jó," hogy valaki ugyanezt átélte.

Várom a bogyó nevét, megpróbálom beszerezni.

Igazából a bepisilésre a legtöbbször felébred, és engem nem is zavar, csak reggel szembesülök a dologgal.

Ő szépen éjszaka átöltözik, és visszafekszik az ágy másik oldalába, vagy van olyan is, hogy kijön és nálam folytatja az alvást.

2010. okt. 15. 10:31
És tudok egy homeós szert is ami segít a szorongáson és talán a bepisilésre is jó, ami ugye a szorongás miatt van (akár)
2010. okt. 15. 10:31
No a doktornál én azzal kezdtem hogy kérek beutalót hogy a szervi bajokat ki tudjuk zárni!!!
19. c75cdd162e (válaszként erre: 17. - Csillus78.06.27)
2010. okt. 15. 10:29
Szerintem tuti a lelki dolgok. Én nem vennék most erről tudomást. TEgyél gumilepedőt, éjjel HA MEGÉBREDSZ!! és volt bepisi, megébreszted, csere szó nélkül, és kész. Ne vedd figyelembe. Csak rontasz vele. Nálunk is így volt, új tesó új pár, új élet= Bepisilés
2010. okt. 15. 10:27

Szia. Nálunk lelki oka volt, én másfél évig csináltam. Minden áldott éjszaka. Megőrültem. Szerintem nem jó ötlet éjjel felkelteni, nem jó nem adni inni, hiszen mi is iszunk és mégsem pisilünk be! Mi is elmentünk orvoshoz amikor végleg feladtam. A gyerekdoki elküldött vizelet vizsgálatra, illetve uh, de nem volt szerencsére semmi, aztán pszichológus. A dokinő nagyon rendi volt, azt mondta szerinte sincs semmi komoly probléma, a lelki ok ami miatt történhet. Kaptunk gyógyszert, mivel szerinte az használni fog, bár nagyon ellen voltam ,de kipróbáltam. És láss csodát, egy hónapig sem szedtük, és mintha elfújták volna az egészet... A gyógyszert azért javasolta, mert ő úgy gondolta, hogy a gyerek annyira mély alvási fázisba kerül, hogy nem tudja szabályozni izmait, így becsorog. Megoldódott. Lehet a tieddel is ez van. Ha be be csorgott, az szerintem nem probléma, bizonyos korig előfordul. A rendszeres bepisinek lehet oka az új tesó is.

Tudom szörnyű, átéltem

17. csillus78.06.27 (válaszként erre: 16. - Mimmo33)
2010. okt. 15. 10:23

Hát, igen a türelem nagyon fontos.

Sajnos egyedül vagyok, nem tartom az apjával a kapcsolatot.

Most várom a 3. babámat, de a párommal, még nem vagyunk együtt, mert Norvégiában élt. Jövő héten kezdődik meg a közös kapcsolatunk. Talán ő meg a Boldogság, hogy végre együtt vagyunk, segít a helyzeten, és én is többet tudok segíteni a gyereknek, vagy több támaszt nyújtani.

egyedül, nagyon nehéz a helytállás.

16. mimmo33 (válaszként erre: 8. - Csillus78.06.27)
2010. okt. 15. 10:15

Remélem, hogy rendeződik a dolog.Ha nehezen nyílik meg a gyerek idegennek, akkor csak rád számíthat...elhiszem, hogy nehéz, de ha te is elveszíted a türelmed, akkor neki ki fog segíteni?!...

Apa?Ő mit mond?

15. csillus78.06.27 (válaszként erre: 13. - 859d58d4d8)
2010. okt. 15. 09:54

Köszi, remélem így lesz. Ja és mindenhez ha végre rá is szánják magukat, pszichológushoz küldenek.

Mikor az a leghosszadalmasabb. Ahelyett, hogy a szervi bajokat zárnák elsőre ki.

Kezdem azt hinni, hogy valami összeesküvés van a pszichológusok és a dokik között.

14. csillus78.06.27 (válaszként erre: 11. - 859d58d4d8)
2010. okt. 15. 09:51

Nálunk nem így működik.

5-6 rendelés, cxsak azzal megy el, hogy engem bezséltetnek, kérdezgetnek.Még a gyerek előtti időszakokról is. Aztán jön a nem túl egyszerű sőt bonyolult életem, majd a gyerek megszületése, és utána is a bonyodalmas dolgok. Aztán elkezdi elemezgetni, hogy ez meg az, ettől, meg attól lehet. ez meg az ezzel azzal van összefüggésbe, stb.stb.

Hetek, hónapok telnek el. Más dologgal kapcsolatban jártunk, és egyszeűen hónapok múlva se jutottunk el oda, hogy a gyerekkel kezdjen foglalkozni. Na ebből van elegem.

A gyerek relatív későn kezdett el beszélni, de igazából mindent egyszerre. Addig csak figyelt. Én már időben, talán kicsit korán is elkezdtem az aggódást, így pszichológushoz fordultam, és az eredmény, hogy 1 év után, se nagyon tartottunk sehol. Mármint a gyerekkel nem is foglalkozott.

Végül a gyerek elkezdett beszélni.

13. 859d58d4d8 (válaszként erre: 12. - Csillus78.06.27)
2010. okt. 15. 09:48
Értem! Sajnálom, kívánom minél hamarabb elmaradozzanak a bepisilések!
12. csillus78.06.27 (válaszként erre: 9. - 859d58d4d8)
2010. okt. 15. 09:46

Mertmár egy idő után annyira megszoktam a helyzetet, és a gyerekorvos is mindíg elküldött, hogy normális, meg várjunk, hogy amikor volt is néhány bepisilésmentes nap, azt hittem rendeződik a dolog, és a sok bepisilős nap után, az a pár nap nem bepisilős, hosszú nyugalmas időnek tűnt. Érted, mire gondolok?

Na meg itt Svájcban nem olyan az eü. mint otthon. Minden rengeteg pénz, így csak nagyon végső esetben foglalkoznak a problémákkal. Ha nem életveszély, akkor, állandóan türelemre intenek, azt szenvedj.

Hihetetlen nehezen szánják magukat kivizsgálások kiírására, nehogy felesleges pénzkidobásnak minősüljön.:(

11. 859d58d4d8 (válaszként erre: 10. - Csillus78.06.27)
2010. okt. 15. 09:46
A pszichológus nem kérdezget, megmondja hogy rajzoljon a gyerek, vagy játszon, vannak ehhez játékaik, és ezekből gyűjtik az információt! Nálunk használt! De ha meg sem próbáljátok! De Én nem akarlak rábeszélni, csak segíteni akartam!
10. csillus78.06.27 (válaszként erre: 6. - 859d58d4d8)
2010. okt. 15. 09:43

Szia!


A pszichológustól tartok a leginkább. Nem hiszek benne, ráadásul, Benivel nagyon nehéz a kapcsolat felvétel ilyen téren., Nehezen kezd bízni, nehezen nyílik meg.A pszichológus nagyon sok idő. Nálunk sok lelki tényező van, és egyszerűen, mindíg mindent elmesélni a kezdetektől, hát, rettegek tőle.A másik me, hogy a nyelvi akadályok miatt, se nekem, se neki nem egyszerű megoldás ez.

9. 859d58d4d8 (válaszként erre: 8. - Csillus78.06.27)
2010. okt. 15. 09:43
Miért vártál idáig a kivizsgálással?
8. csillus78.06.27 (válaszként erre: 7. - Mimmo33)
2010. okt. 15. 09:41

Szia!


Pär hete minden éjszaka bepisil.

Talán 1-2 éjszaka volt, hogy nem.

Amúgy miután szobatiszta lett éjszaka, akkor voltak, teljesen változatos időszakok, de inkább úgy mondom, akkor is sok volt a bepisilés.

Gondoltam, felfázásra is, meg lelki dolog is lehet benne. Szerintem, nála ezerféle tényező lehet.

Nehéz lezs kinyomozni, és sajnos kevés az időm.

Félek, hogy elfogy a türelmem.

3 hónap múlva megszületik a 3. fiam, és biztos fárasztó időszak lesz az első pár hónap.

7. mimmo33 (válaszként erre: 1. - Csillus78.06.27)
2010. okt. 15. 09:36

Szia!

A minden éjszakát hogy érted?Sosincs egy száraz éjszaka?Vagy voltak, és egyszer csak bepisilt?

Ha visszaesik, és eddig szobatiszta volt éjszaka, akkor inkább szervi, vagy pszichés.

Azért gondolom, mert nekünk is volt ilyen probléma, de csak pár napig tartott.Akkor kezdett el edzésre járni és annyira elfáradt, hogy egyszerűen nem ébredt fel.

6. 859d58d4d8 (válaszként erre: 5. - Csillus78.06.27)
2010. okt. 15. 09:32

Szia!


Nekem ismerős a helyzet! Amúgy 5 éves kor után lehet elvinni, vizsgálatra! Mi is voltunk, szervi baj nem volt, de lelki igen, amit sejtettem is! Nekünk is ajánlották ezt a riasztó készüléket, Én kihagytam! Attól még nem oldódik meg! A miértre kell rájönni, és biztos, hogy nem direkt pisil be hidd el! Ne szidd le, ne fenyegesd meg, hisz nem tehet róla, és ne is szégyenítsd meg! Elég nagyfiú már, biztos szégyelli is! Ha a vizsgálaton minden rendben, pszichológushoz vidd! Nálunk már megoldódott a probléma, de ha izgul valami miatt, előfordul néha a baleset!

5. csillus78.06.27 (válaszként erre: 3. - Cicaanya)
2010. okt. 15. 09:12

Szia!


Köszi a hozzászólást. Nagyon drága igen, de számomra a nyugalom, és az, hogy ne legyek mérges a gyerekre, és kövessek el hibát vele kapcsolatban, minden pénzt megér.Csak kellene tapasztalat a készülékről, meg azért jó lenne használtan beszerezni, fél áron mondjuk.


Aki nem küzd a napi bepisilés problémájával, az el se tudja képzelni, milyen idegölő.

2,5 évig a kakival küzködtünk. Majd az a probléma elmúlt, jött a pisi, közben meg a kicsivel szintén a kaka probléma, évekig. Most pedig várom a 3. babát, és egyedül nevelem a gyerekeimet. Ez icipicit kimerítőú dolog, mindenben helytállni egyedül, és türelmesnek maradni. Ráadásul ezer más probléma is van.

Na meg idegörlő, minden nap mossni, és anyagilag se 2 fillér. Van ugyan lepedő, amindvességtűrő, de már az is átázik. Érthetetlen.

Megpróbálok gumilepedőt is beszerezni, de itt Svájcban még nem lűáttam.

Na meg rendes nagy ágya van.

Nem könnyű pocakosan azt űllandóan lepedőzni a gumislepedővel, emelgetni a nehéz matracot. A napi matrac mnosásról nem is beszélve. Szóval kicsit az idegeim már kivannak.


AZ éjszakai felkeltés se mindíg működik, sokszor akkor is bepisil. Nem tudom, szervi-e vagy lelki, vagy cspán bosszantás(na ez talán mégsem), de idegölő.

Nem akarom arra rászoktatni, hogy én keltem fel. Neki kell felébredni. fél 8 után nincs ivás, és minden lefekvés előtt szigoró pisi.

Úgyhogy tényleg mindent megpróbáltam.

Szép szó, leszídás, fenyegetés,beszélgetés, megértés, kérdezgetés, egyszerűen, totál passz.Sakk-matt.

2010. okt. 15. 08:36
amugy lehet pszichés oka....na meg 20utá nukú ivás ;)aztán majd ki alakul ;)
2010. okt. 15. 08:35

hát inkább ezt az összeget költsd el gyerekre magadra!!! És éjjel többször vidd ki pisilni segíts neki éjjel ;)

és biztonság kedvéért jó minöségű gumilepedő ;)

2010. okt. 15. 08:33
bruttó 22.970 Ft durrr....... mi kerül rajta annyiba??? durr........
2010. okt. 15. 08:30

Sziaztok!


6,5 éves fiam, minden éjszaka bepisil éjszaka. Végre, 4.-én ,megyünk gyerekorvoshoz ezügyben, de, hogy fog-e speciális vizsgálatra küldeni, az más kérdés. Addig is, kutakodtam a neten, és rábukkantam erre a készülékre. Szívesen kipróbálnám.


Köszi a segítséget.

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook