Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Csepeli Sztk-ban volt már valaki rákszűrésen? Létezik, hogy két hét alatt van eredmény? fórum

Csepeli Sztk-ban volt már valaki rákszűrésen? Létezik, hogy két hét alatt van eredmény? (tudásbázis kérdés)


24. jegeskávé (válaszként erre: 23. - Vikucka)
2016. dec. 1. 17:57
Én is minden évben becsületesen elmegyek szűrésre! Most a szűréskor volt folyásom ,meg akkor mondta a doki hogy felmaródásom is van,amit így nem tud eldönteni,hogy a folyástól van-e a felmaródás,vagy a felmaródástól van-e folyás??? Ez az állapot befolyásolhatja a szűrés eredményét?
23. vikucka (válaszként erre: 22. - Jegeskávé)
2016. dec. 1. 17:51

Nekem csak kolposzkópia vizsgálat volt, illetve biopszia. ennek is HSIL lett az eredménye. Majd rá két évre meggyógyultam spontán.

Persze évente megyek vissza.

22. jegeskávé (válaszként erre: 21. - Vikucka)
2016. dec. 1. 17:42
Hpv tipizálás eredményét várom. Spontán gyógyultál meg? vagy kaptál kezelést esetleg műtét volt?
21. vikucka (válaszként erre: 20. - Jegeskávé)
2016. dec. 1. 17:20
Keress egy magánnőgyógyászt. Nekem terhesség alatt volt magas rizikójú HSIL - cin II-CIII. Elmúlt a terhesség, szoptatás és tavaly már NILM (talán P1-p2) volt a leletem. Mindenképpen szűresd magad HPV vírustörzsre is.
20. jegeskávé (válaszként erre: 19. - Fzsuzsa76)
2016. dec. 1. 14:40
HPV CIN II-CIN III? :(
19. fzsuzsa76 (válaszként erre: 17. - Jegeskávé)
2016. dec. 1. 13:55
Ha P3-at mondtak a kockás füzetből,attól annyira nem kell megijedni (persze mindenképpen figyelni,kezelni kell),de ebben az esetben lehet jobb lenne egy jó magánorvost keresni,és megismételni a vizsgálatot.Ha ennél rosszabb eredményt mondtak,akkor visszamenni és kitaposni belőlük az eredményt.
2016. dec. 1. 11:56

Én mindenképpen visszamennék a helyedben. ELőször nyilván normális hangnemben elmondanám, mi a problémám, de ha azt tapasztalnám, hogy nemsegítőkészek, akkor én fennhangon közölném, hogy márpedig addig nem megyek el, amíg meg nem oldják, elvileg emberi életekkel nem lehet így szórakozni.

Remélem mihamarabb megoldódik!!

2016. dec. 1. 10:21
Férjem keresi a labort ahova a kenetet küldték,megpróbáljuk onnan elkérni!
16. vikucka (válaszként erre: 10. - Jegeskávé)
2016. dec. 1. 08:19
Magyarorszagon igen, ami mar elavult. Ott meg a P-t hasznaljak, esetleg zarojelben megjegyzik a bethesda rendszer szerintit.
15. vikucka (válaszként erre: 11. - Jegeskávé)
2016. dec. 1. 08:03
Barmi elofordulhat. Az is, hogy elveszett a kinyomtatott papir, kockas fuzet (no comment). Hivd fel az osztalyvezeto orvost, vagy irj egy panaszlevelet es kerd az ugyed mielobbi kivizsgalasat. Ha tenyleg gond van a leleteddel, akkor ugye minel elobb tovabbi vizsgalat szukseges.
14. zebracsikó (válaszként erre: 13. - Zebracsikó)
2016. nov. 30. 22:16
(magánrendelés, nem sztk)
13. zebracsikó (válaszként erre: 10. - Jegeskávé)
2016. nov. 30. 22:15

Nemrég voltam, 1 hét alatt elkészült az eredmény.


Igen, P1 és P2 jó eredmény, P3-nál valami baj lehet, a többi meg nem jó

2016. nov. 30. 19:54
???
11. jegeskávé (válaszként erre: 9. - Vikucka)
2016. nov. 30. 18:59
Elképzelhetőnek tartod,hogy azért nincs meg a leletem mert nem is engem akartak kiértesíteni???mert az enyém még el sem készült???
2016. nov. 30. 17:59
Nőgyógyászaton voltam sima rutin éves rákszűrésen.... Jól tudom hogy az eredmény P besorolást kap?
9. vikucka (válaszként erre: 7. - Globus)
2016. nov. 30. 17:20
NÁlunk is el szoktak keveredni a leletek, mármint ritkán. Nem érkezik meg az orvoshoz. Ilyenkor telefonál,bemondja a beteg adatait és megkapja a másolatot. Kb. 2 perc alatt megvan.
8. bnedora (válaszként erre: 6. - Marcsi1952)
2016. nov. 30. 17:17
Nem jó helyre írtál. Én is hozzájárok, de nálam sem volt eddig még probléma.
7. globus (válaszként erre: 5. - Vikucka)
2016. nov. 30. 17:16
Így van, a szövettani laborban meg kell lennie, másolatot kérjen.
6. Marcsi1952 (válaszként erre: 3. - Bnedora)
2016. nov. 30. 17:16
Minden évben járok szűrésre dr.Bottyán Erikhez, nekem még soha semmilyen problémám nem volt, sem a nővérrel, sem az orvossal. Szerintem menj vissza és beszélj az orvossal.
5. vikucka (válaszként erre: 1. - Jegeskávé)
2016. nov. 30. 17:12

illetve el tudsz menni egy másik helyre (pl. magánorvos) citológiai vizsgálatot végeztetni. 5 hét az borzasztóan sok idő.

Amúgy ha nem találják a leletet, akkor is meg kell lennie a számítógépen, ergo ki kell, hogy tudják nyomtatni.

Ha nem, akkor pedig a PAP-test lemezkéket arhíválni kell!!!! Olyan nincs, hogy elveszett, keressék meg és a citológus nézze meg mégegyszer.

Nálunk a laborban vagy 6-7 évre visszamenőleg megvan az összes citológiai lelet, ezeket úgy tudom nem is lehet megsemmisíteni.

Minden PAP-testnek van egy sorszáma. Írnék az osztályvezető főorvosnak egy panaszt, vagy a betegjogi képviselőnél, hogy kéred a leleted másolatát legépelve, ha pedig nem találják, vegyék elő az arhívumból a citológiai mintát tartalmazó üveglapocskát!

2016. nov. 30. 17:12
Véleményem szerint menj vissza. Csinálják meg újra, miután nem láttad a leletet, nem tudják bemutatni.
2016. nov. 30. 17:08

Hol voltál? Az onkológián vagy a nőgyógyászaton?


A betegjogi képviseleten tudsz bejelentést tenni, ha valami nem tetszik.

2016. nov. 30. 17:07
??? valaki!
2016. nov. 30. 16:57
November 9,én voltam rákszűrésen,ahol azt mondták,hogy 5! hét mire a lelet elkészül. Ezzel szemben November 23,-ai keltezéssel (ami 2 hét) ,kaptam egy visszahívó levelet. Még aznap visszamentem,de 20perc keresés után közölték,hogy NEM TALÁLJÁK a leletemet! Egy agyon használt kézzel írott spirál füzetet halásztak elő ahol a "ja ide van írva".....Ezután közöltek velem egy elég rossz eredményt és hanyag módon utamra engedtek,magyarázat nélkül. Mit tudok tenni ilyenkor???? Lelet nincs ,de vélt vagy valós ROSSZ diagnózis az van.Másnap megint visszamentem,akkor már az orvoshoz aki a vizsgálatot csinálta és azzal fogadott,hogy igen tudom,hogy nincs meg a lelete,de ez be van írva a füzetbe(kézzel) biztos hogy a magáé.... Valaki írjon aki járt már itt! Annyira hamar van a két hét az 5 héthez,hogy csak bízom benne hogy NEM az én leletem!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook