Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Csendes borderline fórum

Csendes borderline (beszélgetős fórum)


17. Antonov225 (válaszként erre: 16. - Csilla1024)
2023. aug. 27. 23:53

Szia!

Az jó ötlet, hogy írsz.

Nekem is segíteni szokott.

Hogy vagy mostanság?

2023. júl. 9. 19:17

Sziasztok!

Rég nem írtam mát, ezért előre is bocsánatot kérek.

Mostanában inkább egyéb írásaimmal foglalkoztam (ugyanis elkezdtem blogot írni már vagy egy éve). De azért próbálgatok itt is aktívabb lenni. 🙂

15. csilla1024 (válaszként erre: 14. - Antonov225)
2023. jún. 12. 09:10
Köszönöm, aranyos vagy
14. Antonov225 (válaszként erre: 13. - Csilla1024)
2023. jún. 11. 12:51
Kívánom, hogy minél tovább sikerüljön!
13. csilla1024 (válaszként erre: 12. - Antonov225)
2023. jún. 11. 08:34
Egyre nehezebb tartani magam...
12. Antonov225 (válaszként erre: 11. - Csilla1024)
2023. jún. 11. 03:28

Ebben is kezetfoghatunk.

Ez egyfelől jó, mert megvédi az embert, másfelől viszont valóban kimerítő.

2023. jún. 10. 19:36
Mindenki azt hiszi, hogy nincsen semmi bajom, csak mert nem látszik. Pedig ha tudnák, mekkora erőfeszítés ez nekem...
10. csilla1024 (válaszként erre: 9. - Szeplakisz)
2023. jún. 8. 12:03
Ha van neki tbje, akkor a háziorvos tud beutalót írni, és akkor nem kell fizetni érte.
2023. jún. 8. 10:47
Sziasztok! Ha valaki bármilyen személyiségzavarral élhet, felmerül a gyanú, szakember ilyenkor csak magánrendelésen tud segíteni, igaz? És csak akkor, ha az illető is belátja, hogy szükség van rá. Családtagról van szó, és felmerült bennem, hogy valamilyen zavar állhat a háttérben, de egyelőre nincs betegségtudat.
8. csilla1024 (válaszként erre: 7. - Antonov225)
2023. jún. 8. 09:17
Köszi, remélem így lesz.
7. Antonov225 (válaszként erre: 6. - Csilla1024)
2023. jún. 7. 20:58
Ja, így már értem. Érdekes, de a doki majd biztos tud rá valami magyarázatot adni. Attól ne félj, hogy félreért, mert ők tudják mi miért van és miért úgy, ahogy. Fontos is, hogy mindent elmondj neki, mert csak úgy tud igazán segíteni.
6. csilla1024 (válaszként erre: 5. - Antonov225)
2023. jún. 7. 20:29
Hú. Ezt kicsit nehéz megfogalmazni. Van hogy rossz dolgoktól is mániás állapotba tudok kerülni. Meg amikor izgatott vagyok, de érzem hogy ez rossz. Vagy amikor rápörgök valMi rosszra (pl szuicid gondolatok), és már érzem hogy kezdődik a hullám. Ez lenne a rossz mánia. A jó meg amikor pörgök, boldog vagyok, tele vagyok ötletekkel. Persze ez is mind csak belső küzdelem, kívülről semmi nem látszik. Most nem járok áterhez se lógushoz, gyógyszerem sincs. De félek ha egyszer eljutok dokihoz, hogy adjam mindezt elő neki, hogy ne értsen félre? 😞
5. Antonov225 (válaszként erre: 4. - Csilla1024)
2023. jún. 7. 18:38

Nálad is voltak jelek korábban is? Vagy a "semmiből" csapott le rád?

Sokminden egyezik, kivéve a látszólagos kiegyensúlyozottságot és látszólagos lustaságot. Én mindig azt hallgatom, hogy "ne nyüzsögj már annyit!"

Meglehet, hogy valóban fennáll nálad bipoláris zavar is, ha mániás fázisokat tapasztalsz, mert bent vagyok egy fb.-csoportban (borderline-osok a tagok), ahol többeknek van diagnózisa a bipolaritásról is, sőt, kezdetben én is azt kaptam, aztán maradt a BPD - többek közt.

Nem tudom mikor kaptál diagnózist, de van, amikor csak idővel derülnek ki a társbetegségek, ahogy a terapeuta egyre tisztább és részletesebb képet kap az emberről. Ha tényleg van más is, mint ahogy érzékeled, ki fog derülni úgyis.

Hogy érted, hogy jó, meg rossz? Pl. a jó a hasznodra válik pl. alkotásban, energiaszintet illetően, társas kapcsolatokban, stb.-ben, a rossz meg kimerít, helytelen dolgokba hajszol, stb.?

2023. jún. 7. 08:33
Igazából mindent ugyanúgy élek meg, mint egy "igazi" bordi. Csak engem belül emészt, mindennaposak a belső harcok. Kívülről egy nyugodt, csendes, már-már kiegyensúlyozott embernek látszok. Plusz lustának. De ez nem teljesen akaratos. Ugyanis attól, hogy kívülről lassú vagyok (a mozgásom és a felfogásom is néha), attól még belülről extrém módon pörgök. Meg igaz, hogy "csak" border diagot kaptam, mégis... mintha ennél több lenne. Ugyanúgy vannak mániás és depressziós epizódok, mint a mániás depressziónál. Csak nálam ez is más. Mert nálam van úgymond a "jó mánia" meg a "rossz mánia".
3. Antonov225 (válaszként erre: 1. - Csilla1024)
2023. jún. 7. 01:02

Szia!

Engem érdekel, mert ugyanebben vagyok érintett és jó lenne tapasztalatokat cserélni egy sorstárssal.

2023. jún. 6. 21:20

Szia!


Írd le, biztos többen elolvasnák.

2023. jún. 6. 21:10

Hali!

Azért nyitottam ezt a fórumot, hogy -ha érdekel valakit- leírjam, hogy én hogyan élem meg ezt az egész borderline személyiségzavart amolyan csendes formában.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook