Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Csempézni fogok fórum

Csempézni fogok (beszélgetős fórum)


1 2
2011. jún. 28. 14:51
Köszi...:) még a zuhany körül visszavan, de most van itt a vizes, ha elmegy, akkor kezdem... ma meglesz az is, holnap azt is kifugázom, aztán kész... de kabin csak csütörtökön lesz...
34. 06718ca650 (válaszként erre: 31. - 9536810fa1)
2011. jún. 28. 14:49
gratulálok! :* ügyes vagy!
2011. jún. 28. 10:52
Gratulálok ügyes voltál csak így tovább csak arra vigyázz hogy nehogy be falazd magad mint a Magas Déva Várában a kőművesek.Mert ez után már falazni is fogsz valamit.ÜDVÖZLET AZ ÚJ EZERMESTER NŐNEK.
32. 9536810fa1 (válaszként erre: 30. - 06718ca650)
2011. jún. 28. 06:20
Mindenesetre elmúlt a tehetetlenség szülte depim... komolyan, napok óta csak sírtam... ez teljesen elmúlt, és harcos tenni akarás lépett a helyébe. :) ... már ez is megérte. :))
31. 9536810fa1 (válaszként erre: 30. - 06718ca650)
2011. jún. 28. 06:18
szerintem nem rossz, de a fugázás után jobban megmutatja magát... :)
30. 06718ca650 (válaszként erre: 29. - 9536810fa1)
2011. jún. 28. 06:17
jó lett? :)
29. 9536810fa1 (válaszként erre: 28. - 4f8ae69d1b)
2011. jún. 28. 05:04

Köszi!

Hát nem vagyok nagy fotós... alkotok mindenfélét, szóval a kezemmel nincs gond, de a fotózás mindig elmarad :) Én is szakembert hívtam természetesen, aki háromszor hülyére vett, 4. lehetőség nincs. Mindenesetre a kézfejem és a térdem is rendesen vérzett tegnap... összevissza csúsztam-másztam a csempeszilánkokban, tehát tuti nem ez a módja a dolognak. Viszont a szükség nagy úr. Pénteken hajnalban elutazom... addigra azért használnom kellene a fürdőszobát több célból is.

Vettem spéci csempevágót, de az első 4-5 csempe még tanulódarab volt, mert eltört mikor vágtam. :(


Ma délelőtt besegítek egy ovistáborban... Békakirályt mesélek asztali bábokkal.. aztán kis kreatív foglalkozás szintén a témánál maradva, és irány haza fugázni. :) ... naggggggyon harmóniában van a két feladat... vagy neeeeeeeeem... :))))

2011. jún. 27. 21:51

Szia!

Sok sikert a munkához!

Legközelebb fotózz egy ilyen volt-és ilyen lett-képet..:)

Én biztos hívnék valakit..ehhez béna vagyok..mozaik csempéket fel tudok tenni,és is fugázni tudok..:)viszont csempét méretre vágni,egysenesen feltenni már nem menne..(bár,vagy ki tudja?)

Majd jövő ilyenkor kipróblhatom..

27. 9536810fa1 (válaszként erre: 26. - Caffi)
2011. jún. 27. 20:57
Köszi! :o) Nah a szekrény mögé felraktam... hááát nem volt egyszerű történet... ugye csövek is vannak, előtte fölötte valami téglaszerű, de nem tégla... aztán nem volt eldolgozva rendesen, minden volt, csak sima nem... első ránézésre nem tűnik annyira rondának, majd holnap kifugázom, aztán meglátom. Így a vizes már el tud végezni, és utána jön a nehezebb rész... a zuhany alja körbe, és ott még luk is van... szóval ez még a jövő zenéje. De holnapután még szabin vagyok, akkor meg kell csinálnom.
26. caffi
2011. jún. 27. 17:55

:)))))

Sok sikert....én drukkolok....ha ez számít valamit:)))

2011. jún. 27. 17:54
Hja... bevásároltam... kezdem a melót. :)
24. 9536810fa1 (válaszként erre: 22. - Caffi)
2011. jún. 27. 17:53
Tudom, emlékszem..... irigykedtem is, egy időben én is bele voltam szerelmesedve abba a kőbe. :)
23. 9cf0020815 (válaszként erre: 1. - 9536810fa1)
2011. jún. 27. 15:59
Hajrá!Már két hete várom a vizest,meg a kőművest,hasonló munka miatt,sajnos az enyémek is akár a mesében ...hol volt hol nem volt.leginkább nincs:Tíz év az életemből...Nagy gratula,ha tudod csinálni:-)
22. caffi (válaszként erre: 21. - 9536810fa1)
2011. jún. 27. 15:53

Naaaa tegyél majd fel képet:)...én kivi vagyok nagyon....jahhh és szurkolok neked!

Én az uramat tavaly azzal leptem meg h kiraktam a konyha falát horvátkővel:)...az kicsit egyszerűbb nem kell annyira precíznek lenni:)(naplómban van kép)...

21. 9536810fa1 (válaszként erre: 19. - Caffi)
2011. jún. 27. 15:47

... én azon lepődtem meg eleve, hogy hjééé, üveg a kabin... de tényleg ezermillió icipici darabra tört. Még jó, hogy nem akkor, amikor a fiam zuhanyozik, aztán nekiüti véletlenül a zuhanyrózsát...

Hát vitte magával a másik darabot, hogy olyant vágat... mondjuk én most már nyugodtabb lennék egy plexi kabinnal...

Ha kifizettetem vele, az életben nem lesz kész... az egész városban ez az egy darab kabin volt, ami betehető a másik helyére. :((

Tortát már kentem....

Hazaérek, lemegyek vásárolni, és kezdem is... tényleg nem nagy felület ám... 1 m2-nyi körül van az egész.

Köszi! ;)

20. 06718ca650 (válaszként erre: 17. - 49025595fb)
2011. jún. 27. 15:46
Látod manapság milyen suszterek vannak. :D Inkább csináld magad. :)
19. caffi (válaszként erre: 1. - 9536810fa1)
2011. jún. 27. 15:43

Szia!Vágj bele nyugodtan:)....én/mi is általában magunk csinálunk mindent....nem nagy ördöngösség:)

Anno az üzletünket is magunk csempéztük...ill.az uram...és h ne legyen olyan egyszerű az élete diagonálba kértem....de kész és gyönyörű!

Bár az összes szabija elment rá....így én fugáztam...

Kentél már tortát?...nos ugyan az csak itt a falat kened:)...Ha van egy kis szép érzéked,úgy is látod ha nem áll jól a csempe...max vissza szeded!

A zuhanynál kinyomod tömítő szilóval...és már nem is ázik le a szomszéd!

Viszont...azt tényleg ne fogadd el h másik panelt vágat bele a pancser...mert tényleg balesetveszélyes!Fizesse ki a kabint!!

18. 9536810fa1 (válaszként erre: 17. - 49025595fb)
2011. jún. 27. 07:31

Elhiszed, hogy iparost kerestem először? .... és tényleg jónak tűnt...de az idegeim felmondták a szolgálatot, 5 évet elvett az életemből tuti, 1hete sírok folyamatosan a tehetetlenségtől, tegnapra lett elegem. Amúgy földszinten lakom, tehát csak nem áztatok el senkit.

A zuhanykabint a vizes szereli be, meg a csapokat ő teszi helyre. Én csupán a csempézést csinálom meg.

Egyébként ez a zuhanykabin így volt életveszélyes, egy kicsit megfeszítette, és ezermillió apró szilánkra tört... csak néztem... :((( ... szóval félsz van bennem rendesen a következőtől is.

2011. jún. 27. 07:25

Kedves Béka-királylány!

A suszter maradjon....

Te meg keress egy megbízható embert aki befejezi azt a munkát!

A zuhanykabin oldala speciális üvegből van-a pótlása nem egyszerű, sima üvegből megoldani életveszélyes!

A csempézést lehet,hogy felhányod a falra-csak amikor barkácsolásod miatt:eláztatod az alattad lakót,és ezért újra kell csinálni az ám a sikerélmény!

16. 9536810fa1 (válaszként erre: 15. - Janko67)
2011. jún. 27. 07:22

Kedves Janko67! Nagyon köszönöm a kimerítő leírást! :)Szerencsére kb. 1 (max.1,5 m2), amit csempéznem kell... ez viszont vágós, mivel a mosdókagyló mögött ... és a zuhanytálca alatt és előtte egy részt. Szóval a vágást nem úszom meg, de a felület nem túl nagy... és ugye alatta el kell dolgozni, + még van 2 kisebb lyuk, oda meg téglát vagy nemtommit is kell betennem... és újra kellene fugáznom az egész fürdőszobát, mert azt annak idején rendesen elszúrták...

Aztán, ha ez sikerül, akkor utána kicsempézem az egész lakást, sőt az egész lépcsőházat :)))

2011. jún. 27. 07:17
SZIA.A szerszámok:-VÍZMÉRTÉK,-ÁR750FT.-FOGAZOTT GLETTVAS 450FT,-HARAPÓ FOGÓ 600-700FT.SPAKLI 400FT,VÖDÖR BÁR MILYEN JÓ AMI OTTHON VAN. FUGÁZÁSHOZ -SZIVACS,-FUGA KERESZT VAN 2-3-4-5...EZ AZT JELENTI HOGY MILYEN VASTAG LEGYEN A CSEMPE KÖZÖTTI HÉZAG. ELSŐ LÉPÉS A FALAT ELŐ KÉSZÍTED A MUNKÁRA.EZ ABBÓL ÁLL HOGY LE KAPAROD A KI ÁLLÓ RÉSZEKET SIMA FELÜLETET KÉSZÍTESZ,POR MENTESÍTÉS.2.LÉPÉS KI MÉRED A CSEMPE PONTOS HELYÉT EZ MÁR NEKED ADOTT AZ ÁTLAG MAGASSÁG 150CM.3.LÉPÉS MEG KELL KENNI A FALAT HA EGYENES EZT A VÍZMÉRTÉK MEG MUTATJA FÜGGŐLEGES HELYZETBEN KÖZÉPEN VAN A VÍZ.KB.:1-1.5. VASTAGON HORDÓD FEL AZ ANYAGOT A FELÜLETRE.4.LÉPÉS EL KEZDED RAKNI A CSEMPÉT ALULRÓL FEL FELÉ,ELŐSZÖR AZ ALSÓ ALAP SORT RAKOD FEL FUGA KERESZTTEL AZ ADJA MAGÁT.A VÍZMÉRTÉK FOLYAMATOS HASZNÁLATÁVAL RAKOD FEL A SOROKAT.A RAGASZTÓ ÁLLAGA OLYAN LEGYEN MINT A TEJFÖL,VIGYÁZZ HOGY NE LEGYEN HÍG.ÚGY OSZT EL A SOROKAT HOGY EGÉSZ CSEMPÉRE ESSEN ÉS ÚGY NEM KELL VÁGNOD.HA A CSAPNÁL VAGY VALAHOL MÉG IS VÁGNI KELL A FOGÓ SEGÍTSÉGÉVEL MEG TUDOD OLDANI.ELŐTTE BE KELL ÁZTATNI AZT A LAPOT AMIT VÁGNI AKARSZ.FUGÁZÁS AZUTÁN TÖRTÉNIK HA MÁR A CSEMPE MEG KÖTÖTT A FALON EZ KB.:24-ÓRA.DE ILYEN MELEGBEN KEVESEBB IDŐ IS ELÉG.MINDIG CSAK ANNYI RAGASZTÓT KEVERJ BE AMIT EGY ÓRÁN BELÜL EL HASZNÁLSZ.1M2-RE 7KG RAGASZTÓ KELL ELMÉLETILEG DE NEKED MOST MÉG TÖBB. EGY ZSÁK ÁRA 750-1200FT.EZEK MÁR JÓ MINŐSÉGŰEK.FUGÁZÁS ARRA ÜGYELJ HOGY MIUTÁN KI SZEDTED A KERESZTEKET A FUGA ANYAG TELJESEN TÖLTSE KI A FUGÁT.MINDIG CSAK ANNYIT KENSZ LE AMIT LE IS TÖRÖLSZ SZIVACS SEGÍTSÉGÉVEL.FIGYELJ ODA HOGY A RAGASZTÓ ÉS A FUGA ANYAG MINDIG CSOMÓ MENTES LEGYEN ÉS KÉPLÉKENY.HA KÉSZ VAGY ÉS MEG KÖTÖTT AKAR ECETES VÍZZEL ÁT MOSOD. HA BÁR HOL EL AKADSZ ÍRJÁL ÉS SEGÍTEK.REMÉLEM EZ IS HASZNOS TANÁCS VOLT.
2011. jún. 27. 07:15

Köszönöm a bátorítást... meló után bevásárolok, aztán hajrá. :)

Szóval vízszintező.... azt nézek itt a cégnél, hátha lesz, akkor azt nem kellene vennem.:)

Köszönöm még egyszer. :)

13. 06718ca650 (válaszként erre: 12. - Nikletty)
2011. jún. 27. 07:00
így van. :)
2011. jún. 27. 06:57

és nagyon sok minden fent van a neten, hogy csináljam magam, csak nézz utána


mi most le fogjuk hozni a mennyezetet, túl magas a beltér, soha nem csináltuk :D

Neten mindent megtaláltunk!

2011. jún. 27. 06:56

szia

csak hajrát!

arra figyelj, hogy vízszintben vidd fel a csempéket, tehát egy vízszintezőt használj

Ahogy a ragasztóra rányomod a lapot és ami kijön a két lap között töröld ki, hogy később a fugának legye hely, praktikusság miatt mi a szürke fugát fogjuk használni - a fehér úgy sem marad fehér.


Mi is amit lehet magunk csinálunk, jó lehet valami nem olyan frankó ha valaki olyan szemmel nézi, de miénk, mi csináltuk no és ingyen volt! :)

Csak hajrá!

2011. jún. 27. 06:48

Vágj bele,sok sikert!

Mikor otthagyott a mester,én félig elkészült üvegtéglafalat fejeztem be fugázással(ráadásul színezettel)szóval:HAJRÁ,Menni fog!

2011. jún. 27. 06:47

Á, nem nagy ördöngősség, csak az a lényeg, hogy ahová rakni akarod, egyenes felület legyen, mármint vízbe legyen. Mert ha nem, akkor van extrém kínlódás vele! A ragasztó jól el kell keverni, ne legyen benne csomó, mert ott ha odaütögeted, ketté törik a csempe. Ha nagyon ügyi vagy és van otthon flexed, akkor nem muszáj csempevágóra költened. A csempe alá a ragasztó felvitelére viszont fontos a fogazott simító.

kb 24 órával a csempézés után ki kell kaparni a fugák helyét. nem túl mélyen, inkább a felszínt, mert akkor kevesebb fugázót kell venni hozzá. A fugakereszt tényleg fontos, de az filléres.

8. 9536810fa1 (válaszként erre: 7. - Szamóca41)
2011. jún. 27. 06:11
Igen, fugakeresztet veszek mindenképp... köszönöm.
2011. jún. 27. 06:10
Szerintem nyugodtan vágj bele,biztos fog sikerülni.A link nagyon jó,bár a kimérést egy kicsit bonyolultan írja.A ragasztót nagyon pontosan keverd be,mert ha túl híg,akkor csúszkálni fog a csempe nagyon.Ha nincs otthon fugakereszt jó lesz egy-két csomag gyufa is,de valamit mindenképp használj.
6. 9536810fa1 (válaszként erre: 3. - 06718ca650)
2011. jún. 27. 06:07

Igen, én is ezt az oldalt néztem... és úgy döntöttem megcsinálható.

Anyukám készített régen egy belsőzselici fejdíszt... csak néztem, hogy mer nekiállni... közölte, hogy "azt is csak emberek csinálták", és megcsinálta, tökéletesen.

Volt egy időszak, hogy sajnáltam a szakmunkásokat, nincsenek megfizetve... meg mittomén... hát eddig tartott a nagy sajnálatom. A pénzemért még nekem kell belehülyülnöm.... ehhh :/

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook