Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Csatlakozzon, aki most kezdi a Candida diétát! Együtt könnyebb! fórum

Csatlakozzon, aki most kezdi a Candida diétát! Együtt könnyebb! (beszélgetős fórum)


2016. júl. 16. 14:23
Sziasztok!Én is diétàzom egész jól megy de épp édességet vadàszok.😀Valaki tud receptet?Én csak egyet tudok almàs fahéjas zabkàsa nagyon fincsi ☺
2016. jún. 29. 12:38

Olajos magkeverék. Gyümölcs nem túl édes. Magkeverék nálam mindig beválik, csak rohadt drága és az elején még sok kell belőle.


De vigyázz a diétával, én sokat fogytam tőle, de nagyon leroggyantotta a szervezetemet!

2016. jún. 28. 17:01
Sziasztok. Tudna valaki a csokira, édességre megoldást? Első hetén vagyok a diétának.
2013. febr. 25. 15:24

Valaki étkezik most így?


Jó lenne társat találni, csinálom, de megy a legjobban... most már kapok gyógyszeres támogatást is, de annak is csak úgy van értelme, ha mellette tartom ezt az étkezést!

16. arween
2012. okt. 11. 13:37

Sziasztok!

Két napja állapította meg a nőgyógyász, hogy candidám van. Utána olvastam, hogy mit ehetek, de vannak ellentmondásos dolgok a számomra. Tudna valaiki segíteni, hogy pontosan mit lehet ennem? Hogy fogok kétfele főzni?Annyit már tudok, hogy semmi szénhidrát és cukor. Valahol találok olyan recepteket, amiket ehet egy candidás is?

A probiotikumok közül melyik a jó?

15. mgv88261 (válaszként erre: 14. - Sünike67)
2010. szept. 20. 15:49

Szívesen!

Egyébként én úgy gondolom, hogy figyeljünk magunkra! Ha működik az enyhébb diéta, akkor ok, ha nem, akkor szigorítani kell. A csokit én is szeretem, a diabetikus fogyasztható, legalább is nekem nem volt tőle bajom. Vagy pl. én el nem tudtam volna képzelni a nyarat dinnye nélkül. Az eredeti diéta tiltja. Kóstolgattam is kis adagokban és nem volt problémám tőle.

14. sünike67 (válaszként erre: 13. - Mgv88261)
2010. szept. 20. 08:27

Sokat segítettél, köszönöm.

Amiket eddig olvastam, eléggé elrettentő volt, hogy minden tilos, ami jó.

Ahogy Te leírtad, úgy már elfogadható a diéta, sőt még egészséges is.

Akaraterőre van szükség, semmi másra. Mert én IMÁDOM a csokit. Ha van előttem, együltőben megeszek egy táblával, de ha nincs, akkor mondjuk nem veszek.

sokszor nem azért eszem, mert éhes vagyok, hanem az evés élvezetéért.

Köszönöm a tanácsaidat.

13. mgv88261 (válaszként erre: 12. - Sünike67)
2010. szept. 19. 16:13

Szia Sünike 67.

Én nem végzem a drasztikus diétát. Korábban a Húgomnak egy belgyógyász javasolt egy diétát, azt követem én is és mindkettőnknek bevált a módszer. Abból áll, hogy nem eszem fehér lisztes, cukros, élesztős és erjesztett összetevőkből álló ételeket, valamint a tejtermékekből a joghurtot, a ricottát és a juhtúrót fogyasztom, de csak mértékkel. Ha még is eszem fehér kenyeret, akkor meg kell pirítani. Megmondom őszintén, hogy én nem eszem, de pirítom a teljes kiőrlésű toastot is. Sokat segítettek még nekem az étkezésben Szoó Judit kilófalós könyvei, amiben főz és süt diétásan, fogyisan és a lisztet egy un. kilófalós lisztkeverékkel helyettesíti. Ennek az összetevőjét – a szerző külön kérésére – nem adhatom meg, de ha megveszed a köteteket, megtalálod benne és nem fogod megbánni!

Amiket leírsz tünetek nagyrészt rám is jellemzőek voltak és ahogy elkezdtem a diétát szinte rögtön elmúltak és két hónap alatt lefogytam 9 kilót. Egyébként az édességről úgy lehet lemondani, hogy vannak már nagyon jó, természetes alapanyagokból álló por- és folyékony édesítők, amikkel süthetsz főzhetsz. Én a héten almás sütit ettem úgy, hogy egy tepsiben a családnak 8 kocka nekem 2 kocka (kilófaló, xilit, foszfátmentes sütőpor, joghurt összetevőkből). Alig vártam, hogy megkóstoljam, ki voltam rá éhezve és még soha nem esett ilyen jól almás süti, mint ez.

Természetesen le kell csökkenteni a minimálisra az ilyen étkeket, de én pl. amióta nem eszem a hagyományos édességet, ritkábban kívánom meg. Azt olvastam, hogy ez természetes, hisz a candida gombákat a szénhidrátokkal tápláljuk. Tehát ha enni adunk neki, akkor újra követeli, ha nem, akkor nem kívánod. Ahhoz viszont, hogy meg is öljük őket és kiürüljenek grapefruit mag kivonatot kell inni.

Remélem segítettem, jó egészséget Neked.

2010. szept. 17. 14:12

Én soha nem foglalkoztam a Candidával, de tudtam, hogy létezik. Az elmúlt egy évben kb. 5 kg-ot híztam, ez nem sok, de látványban nagyon gáz.

Fel van puffadva a hasam, pedig nem eszem sokat.

Nincs rendben az emésztésem, mert kb. 2-3 naponta van székletem.

Az utóbbi időben rendszeresen futok, de még nincs eredménye.

Azért gondolom, hogy nekem is Candidám van, mert fel van puffadva a hasam, nincs kedvem reggel felkelni, koncentrációs problémáim vannak. És ami a legrosszabb, állandó szélgörcsöm, hogy napközben kínlódás visszatartani.

Valószínűleg diétáznom kell, de az elég durva dolog.

Hogy bírjátok?

Le kell mondanom az édességről, az maga büntetés.

2010. aug. 12. 16:12

Bár én nem most készülök diétázni, már túl vagyok rajta több, mint egy éve, csak biztatni szeretnék mindenkit, hogy vágjon bele bátran!


Eleinte lehetetlennek tűnt eleget tenni minden kritériumnak, és majd' kipukkadtam az irigységtől, amikor néztem, hogyan esznek jóízűen a családom tagjai mindenféle földi jót, amit én meg sem kóstolhatok. Körülbelül egy hét után viszont teljesen természetessé vált az újfajta étrend, nem is kívántam semmit, amit nem ehettem, sőt aktívan próbáltam mindenkit meggyőzni arról, hogy így táplálkozni sokkal jobb :D


Érdemes körülnézni minden bolt bio-részlegén (én például a kedvenc kétbetűs drogériámban találtam a legtöbb finomságot), mert meglepően sok olyan rágcsálnivaló van, ami a candidásoknak tökéletesen megfelel! Számomra ez volt a legnagyobb segítség, hogy a diéta miatt nem kellett lemondanom a megszokott nassolásról :D


Amikor letelt az előírt diéta ideje, utána még napokig, hetekig önkéntelenül és megszokásból ugyanazokat az ételeket ettem, mint addig. Szépen lassan persze megint megbarátkoztam a cukros-lisztes dolgokkal, de azóta sokkal kevesebb édességet kívánok például, ami a testsúlyomnak sem árt :D


Szóval mindenkinek sok sikert, aki ilyen helyzetbe került, és nagyon sok kitartást, bár annyira nagyon sokra talán nem is lesz szükség :D

2010. aug. 12. 16:02

Visszamentem ma az orvoshoz a leleteimmel, amik szuper jók. Elmondtam neki, hogy az volt a gyanúm, hogy candida és egy hete diétázom és jól vagyok. Részletesen elmondatta velem, hogy mit eszem, hogyan készítem. Kérdeztem, hogy szigorítsak-e a diétámon, vagy végezzek tisztítókúrát. Azt mondta, hogy nem kell, jó ahogy csinálom és folytassam. Hozzáteszem, hogy ez nem a legradikálisabb formája a candida diétának, mert eszem gyümölcsöket, sovány sajtot, stb. Elhagytam a fehérlisztet, cukrot, édesítőszert, kávét, ecetet és az élesztőt. Jól vagyok, sok minden belefér ebbe a módszerbe és örülök, hogy panasz- és felfúvódás mentessé váltam ezektől az apró változtatásoktól.

Kívánok Nektek is hasonló jókat!

2010. aug. 11. 10:00

Sziasztok.

Csak javasólni tudom és ajánlani a diétákat.

Én is Candidás vagyok,kb.1éve derült ki.

Rengeteg édességet és tésztát kívántam.

Mint utólag megtudtam ezzel etettem a candidáimat.

Nem is én kívántam az ételt.

Most egy jo ideje kb.7hónapja szigorúan diétázok.

Nagyon ritka az,hogy pl.cukrász sütit eszem.

Ha pedig sütiznék akkor én csinálok,de szigorúan Update1est.

Nekem bevált a diéta előtte sem a gyógyszer,sem kúp nem segített.

Nekem is a gyomromban és a beleimben volt.

Sok sikert mindenkinek.

Szép Napot

2010. aug. 10. 13:16
Nekem a háziorvosom nem fogadja el azt, hogy létezik candida, és az egy betegség. Nekem nem nőgyógyászati panaszaim vannak, inkább gyomorbéli. DE elvileg ma kezdem a diétát, előbbre terveztem, de nehéz megállni dolgokat.
2010. aug. 10. 10:17

Sziasztok!

Én ma voltam vérvételen és megyek vissza a héten a dokihoz.

De az a gyanúm, hogy candida, mert öt napja diétázom (no cukor, élesztő, fehérliszt, stb.) és azóta jobban vagyok.

2010. aug. 6. 14:28
Amúgy én is candidás vagyok, mostnában már az őrületbe kerget..... Nagyon rossz elviselni. Nekem nőgyógyászati úton jön ki mindig, (gondolom mindenki tudja a tüneteit) és már évek óta szenvedek vele..... Ha több cukrosat eszek kijön..... ha pl strandra megyek kijön..... ha nem az intim mosakodóval fürdök hanem rendes tusfürdővel akkor kijön.... mesi után kijön...stb.... valami szörnyű. Most legutóbb annyira kijött, hogy még én is megijedtem, ilyet még soha nem láttam, ráadásul a többi tünet is jött vele..... idegesség, depresszió stb...... Rohantam is a nőgyógyászhoz (mert amúgy soha nem megyek mert nincs értelme.... felirja a gyógyszert, kúpot, kenőcsöt és ennyi) de most elmentem mert tudtam hogy kell. Na és énis a diáta híve vagyok, de sajnos nincs elég akarat erőm, hogy végig csináljam..... Ráadásul nincs értelme elkezdenem, mert egy hónap múlva kiköltözünk Angliába, ott meg nem tudnám csinálni. Na szóval mondom ez így akkor se jó, hogy szinte mindig van vmi folyásom és hetente kijön...... Na és vettem intim zuhanyzót, tablettával és mióta használom azóta nincs :D:D:D Ez még csak egy hete mondjuk, de nekem már heteknek tűnik :D Nagyon jó érzés :D Főleg, hogy most kezdtem el mesi után (és ügye mesi után eddig mindig kijött) Nagyon örülök és remélem tartós lesz!! Persze azért megpróbálok kevesebb vagy nagyon kevés édességet enni, illetve sok vitamint, de nem könnyű. Mindne elismerésem annak aki végig tudja csinálni...... Mert még ha csak a kajára kéne figyleni...... De számos más dolgora is :S:S
5. Noncsi18 (válaszként erre: 4. - Skorpyo19)
2010. aug. 6. 14:20
Pl dm-be is , de elég drága azt hiszem 3000 körül van. Szerintem egyszerűbb elmenni a dokihoz és csináltatni vele tesztet.
2010. aug. 6. 12:40

Sziasztok!

A gyorstesztet hol, és mennyiért lehet venni?

2010. aug. 5. 18:03
főleg vérvételből, vagy lehet venni gyorstesztet..
2. Re87 (válaszként erre: 1. - 7c79ff1565)
2010. aug. 5. 16:45

Szia!

Hogy derül ki,ha valaki candidás?Hogy szűrik?Ahogy nézem elég sok ilyen beteg van,de szinte semmit nem lehet hallani erről a betegségről....

2010. aug. 5. 16:38
Sziasztok! Kiderült, hogy candidás vagyok, így a gyógyszerek mellett el kell kezdenem a szigorú diétát is. Van már pár ilyesmi fórum, pl. Ex-candidások ...címmel, nagyon jó, segítőkész emberek vannak ott, de gondoltam, létrehozok egy újat, a mostanság diétázók számára. Együtt könnyebb biztatni egymást.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook