Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Csatlakoznál egy vásárlókörhöz, hogy közvetlenül hazai termelőktől minőségi termékeket tudj vásárolni? fórum

Csatlakoznál egy vásárlókörhöz, hogy közvetlenül hazai termelőktől minőségi termékeket tudj vásárolni? (beszélgetős fórum)

1 2
2012. febr. 29. 16:10
Ez a dolog kezd egyre érekesebb lenni! Nagyon sok, nagyon jó magyar termék van! Néhány érdekes cikkbe is belebotlottam érdemes megnézni mi a különbség a finomított és a hidegen sajtolt napraforgó olaj között! Rémisztő és árban szinte nincs különbség! Emberek ébresztő!!!!!!!!! És ez csak egy a naponta használt alapélmiszerek nélkül.
35. Mobilházas (válaszként erre: 33. - 303b0747dd)
2012. febr. 29. 11:12
Ja és még valami olyan joghurtot vegyél hozzá amiben csak tej és joghurtkultúra van, semmi szükség nincs a hozzáadott tejporra!!!
34. Mobilházas (válaszként erre: 33. - 303b0747dd)
2012. febr. 29. 11:11
Mikor beleteszed elvileg 1 ek joghurtot (de ma már olyan kicsi a doboz, hogy nem marad benne semmi) jól átkevered. Én egyszerre 1 l tejből csinálom, mivel tejföl helyett is ez van. Amikor az újat készíted, a régi saját joghurtodból teszel bele. Este megcsinálod, kinn hagyod meleg helyen és másnap délelőtt hűtőbe teszed. Nálunk kb 3 napig tart ki.
33. 303b0747dd (válaszként erre: 31. - Mobilházas)
2012. febr. 29. 11:03
Nem is tudtam hogy így lehet csinálni joghurtot,ezt megjegyzem:)
2012. febr. 29. 11:00
Szerintem sok családban lehetne spórolni ezzel a módszerrel. Többféle jó minőségű alapanyagból lehetne főzőcskézni, lehet egy kicsit több munkával, mint mikor kibontunk egy zacskót, de egészséges és finom ételeket kapnánk. Mint, amikor egy falusi vendéglátónál lakmározol, hagyományos ételeket.
2012. febr. 29. 10:56
A szállítás nagyobb dogozos autóra épülhetne, amihez még elég a sima jogsi. Tejnél a legegyszerűbb megoldásnak azt találom, mikor a legelésző tehenek tejét (ami mindenféle hatóság szükséges ellenőrzésén átesik) tejautomatába zárják, ahonnan mindenki a saját üvegébe töltheti a kívánt mennyiésget. Megjegyzem sok településen jár már tejesautó. Ebben a rendszerben azt lenne az újítás, hogy nem kell külön szaladozni mindenért, hanem hasonlóan lehetne alapanyagokhoz jutni, mint a boltban, csak közvetlenül a termelőktől. Kifejezetten üveg üvegre gondolok, így kevesebb hulladékunk is lesz, meg természetesebb is marad a dolog alusdoboz és zacskó nélkül. Ez az a tej amiből otthon könnyedén készíthetünk pl. joghurtot. Ezt simán meg lehet csinálni a bolti zacskóssal is. Ez a legegyszerűbb semmi sem kell hozzá, csak kb. 40fokra felmelegíteni a tejet (első alkalommal beltenni egy jó minőségű élőflórás natúr joghurot) és egy nagyobb befőttesüvegben meleg helyre tenni pl. este. Másnap már fogyasztható a joghurt. Krémes, finom, nem vizes és egészséges. Ha teszel bele gyümölcsöt, kész a gyümölcsjoghurt, ha egy pohár aljába lekvárt teszel és arra joghurott, akkor finom desszertet kapsz :) Mivel diétázom én ezt használom most főzéshez tejföl helyett is.
2012. febr. 29. 07:34
Jó ez a fórum!Figyelemmel fogom kísérni.
29. Mobilházas (válaszként erre: 25. - Mamcili)
2012. febr. 29. 06:20
Gondolkozom rajta, hogy lehetne megszervezni magát a közösséget, ahol az elejétől a végéig mindenki ugyanannyiért jut az előre megrendelt termékekhez. Területi korlátot nem írnék, az kialakul magától, az viszont teljesen átlátható, jó árakat közösségi szinten mennyiségi vásárlással lehetne elérni, vagyis jó sokan kell legyünk. Egyenlőre elkezdem a termelőkkel a kapcsolatfelvételt, meglátjuk mire jutunk...:))) És a Hivatalokban is lenne néhány kérdésem.... Na szép sorjában mindent! Örülnék minden biztatásnak!
2012. febr. 28. 19:34
simán..érdekelne
2012. febr. 28. 19:27
Nyáron néha hétvégente elmegyünk kecskemétre van ott egy nyaralónk. Minden szombat reggel azzal kezdődik, hogy kimegyünk a csarnoki piacra. ÁÁÁ olyan finom házikészítésű kenőmájast lehet venni a hentesnél, meg császárszalonnát, retket, házitejet:) Egyszerűen semmi nem veszi föl vele a versenyt. A hipermarketek direkt drágábban adják az igazi magyar görögdinnyét, az olaszt meg olcsóbban. A világ legjobb termőföldje a kárpátmedencében van, ezért jön annyi külföldi ide földet bérelni. Mindig is ez a hely volt európa éléskamrája.
2012. febr. 28. 19:18
Arról nem beszélve, nincs jobb egy igazi házi zöldségnél gyümölcsnél, háztáji állatnál...Amit én is nagyon szeretek.
25. mamcili (válaszként erre: 24. - Mobilházas)
2012. febr. 28. 19:17
Nekem kocsim sajnos nincs, de a forgalmazásba be tudnék szállni, ajánlani másoknak. Eljuttatni... biztos vagyok benne, ha jó az ár és a minőség is jó akkor minden eladható. Nekem is jól jönne a kiegészítő kereset...
24. Mobilházas (válaszként erre: 20. - Mamcili)
2012. febr. 28. 19:09
Aranyos vagy! Átvételi pontok létrehozásához mindenképp összefogásra lenne szükség! Ne gondoljatok boltra, csak házhoz vagy egy kijelölt ponthoz szállításra.
23. mamcili (válaszként erre: 22. - Mobilházas)
2012. febr. 28. 19:08

Szerintem vidéki házaknál nevelt, ugymond önellátásra termelt élelmiszer, nagyon jó gyermekek részére is...

Nagyon jó ötlet ...

2012. febr. 28. 19:05
Nem magyarnak kinevezett termékekre gondoltam és nem is nagyüzemire hanem igazi tanyasira, termelőire. Meg kitételként "szelíd" gazdálkodás! Vagyis pl.: nem tanyán nevelt tápos csirkére gondolok és nem agyonpermetezett uborkára amit közvetlenül a termelőtől be lehet szerezni. Azért nem bio mert a minősítés miatt az átlagnak megfizethetetlen folymatos főzéshez. De mivel én is most kezdem egy kisbaba hozzátáplálását, lehetne igény szerint bébiétel készítéshez bio zöldség/gyümölcs is a választékban.
21. Havran (válaszként erre: 12. - Mobilházas)
2012. febr. 28. 19:05
Heti 1 alkalom szerint jó,én vennék,toját,tejet,sajtot,turót,zöldséget gyümölcsöt.
20. mamcili (válaszként erre: 12. - Mobilházas)
2012. febr. 28. 19:04

szinte minden

-élelmiszer, ami boltba bevihető

-hazai újratermékek... papír, írószer, műanyag, stb...


Szerintem rengeteg mindenre lenne igény, ha az ár-áfa, stb itthon maradna...

és termelőtől a vásárlóig nem horibiris összegért jutna el...

2012. febr. 28. 19:00
Érdekel, még a forgalmazásba is beszállnék, tanulni is képes lennék, csak éljünk egészségesen hazaiból!
18. jstefan (válaszként erre: 1. - Mobilházas)
2012. febr. 28. 18:58
Csak abban az esetben tekinteném a terméket magyar eredetűnek ha személyesen ismerném a termelőt,és tőle venném meg közvetlenül az árut.Mert több tonna külföldről behozott árut csomagolnak magyar csomagolásba , és adják el magyar áruként a jobb üzlet reményében.
17. Évi-
2012. febr. 28. 18:32

Nálunk is jön a tejes, a hentes hetente és a pék.

Nagyon jó ötlet.

16. katie_rose (válaszként erre: 1. - Mobilházas)
2012. febr. 28. 18:32

Engem pl. biztosan érdekelne,mert vidéken nőttem fel és Pesten nem kapom meg ugyanazt a minőséget,amit ott a szomszéd nénitől a piacon igen.

Konkrétan a zöldség, gyümölcs és a hús a kritikus.

15. winny
2012. febr. 28. 18:24

Valamikor a 90-es évek elején már ez működött Németországban.A rádióban hallottam.

Megfelelő motiválással itt is be kellene vezetni.

14. zsoka1984 (válaszként erre: 12. - Mobilházas)
2012. febr. 28. 17:08

Nálunk volt egy bácsi, aki minden héten szombaton körbe járt kocsival, friss zölségeket, gyümölcsöket árult, amit saját maga termelt.

Férjem nagyannya a városban lakik hozzájuk heti 2* visznek friss tejet, sajtot, túrot, tejfölt amit ő tovább ad a többi utcabelinek nála lehet rendelni. Mi tojást viszünk be neki amit ő elad.

2012. febr. 28. 17:02
Biztos, hogy van rá igény, sőt egyre nagyobb. Mi szerencsére a város szélén lakuk tanyán és nekünk nincs szükségünk a multikra, mert elég nagy tévedés, hogy olcsóbb mint egy piac.
2012. febr. 28. 17:02
Milyen termékek érdekelnének Benneteket? Hogy tudnátok elképzelni a szállítás heti 1 vagy 2? Kiváncsi vagyok Ti hogy képzelnétek el....
11. Havran
2012. febr. 28. 16:49
Jó gondolat,sok embernek elege van már abból,hogy a szemetet "etetik"velük köztük nekem is.
2012. febr. 28. 15:15
Én Heves megyében lakom..., de szerintem közösség, összefogás függő...
2012. febr. 28. 15:01
Igen, határozottan érdekelne.
8. simple (válaszként erre: 5. - Mobilházas)
2012. febr. 28. 14:59
Szerintem nagyon is sokakat érdekelne. Indíthatnál egy facebook oldalt ennek vagy ilyesmi, ott gyorsan lehetne terjeszteni az igét.
7. 4c30444687 (válaszként erre: 1. - Mobilházas)
2012. febr. 28. 14:59
Ha a sajt nem csak tejből van, hanem finom is, és ez igaz más termékekre is, akkor igen. Már létezik ilyesmi, de az árukörük, kiszereléseik nekem nem felelnek meg.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook