Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Császárral szülö anyák ti hogy éltétek meg az elsö találkozást a picurral? fórum

Császárral szülö anyák ti hogy éltétek meg az elsö találkozást a picurral? (beszélgetős fórum)


2010. dec. 1. 22:18

Első kislányomnál 41.héten hirtelen szívhang leesés miatt lett azonnali császár, én fel sem fogtam szinte mi van, már megszületett. De már olyan türelmetlenül vártam, hogy nem is érdekelt a császár, csak hogy végre láthatom! Nekem egy csoda volt:) Műtét után rögtön cicire tehettem, és csak csodáltam őt:)) nem voltak nagy fájdalmaim, 3 hét múlva már semmi bajom nem volt.


A másodiknál programozott császár lett, ugyanaz a doki műtött, mivel a 36. héten 3 év korkülönbségnél sem lett meg a 6 mm hegvastagság, csak alig 3 mm.

Maga a műtét nekem rosszabb élmény volt és sokkal jobban fájt is utána minden!

Viszont amikor megmutatták a babám, békésen feküdt a csecsemős karjaiban, tökéletes baba volt: kisimult bőre volt, szép kerek feje, áradt belőle a nyugodtság, szinte mosolygott, megpuszilhattam a kis kezét, lábát, aztán a műtét után ő is szopizott.

Sosem akartam császárral szülni, de engem a műtét utáni élmény, hogy 2 szép, egészséges babám született mindenért kárpótol, még mindig csodás élményként tekintek vissza a születésükre:))

24. 6b08b99072 (válaszként erre: 2. - 3a92f8d690)
2010. dec. 1. 21:43

Elég sok gyereknek eltörik a kulcscsontja szüléskor, bár természetesnél a gyakoribb, a természet így oldotta meg, hogy kiférjen, de be is forr, és nyoma sem marad.


Én nem császárral szültem, de akkor a szobában sokan voltak császárosok, és ők azt mondták, hogy általában egy császár után a többi is császár lesz, mert szétnyílhat a varrat.

De én nem értek hozzá, szóval ez nem szentírás :)

2009. jún. 21. 10:16

Csodálatos érzés volt amikor 7 nap után a kezembe adták, s megpillantottam. Gyönyörű volt.

Sajnos én napokig lázas voltam, nem is hozták oda a kislányomat addíg, míg egy kicsit jobban nem lettem. Sajnos a láz miatt a tejem is elment.

2009. jún. 21. 06:42

Nekem fantasztikus volt!!!Amég terhes voltam is kellemes érzés volt bennem.De amikor kivették és odarakta hozzám a szülésznő egy pillanatra,na akkor elsirtam magam a boldogságtól,hogy TÉNYLEG MEGVAN!!És anya lettem,és egészséges,és .....Hihetetlen érzés!!!!Életem legboldogabb pllanata volt!

Aztán amikor bevittek a szobába pár óra múlva behozták újra akkor már tisza és illatos volt.Alig mertem megfogni.Az első babám volt és rettentően féltem.De soha nem voltam olyan boldog mint akkor!!És éreztem hogy mindennél jobban szeretem!!

Sokan azt mondják,hogy aki császárral szül az nem érzi az igazi anyai érzéseket!!Ez egy baromság!!Én az első pillanattól érzem!

2009. ápr. 30. 17:37
Nekem rossz élmény volt a császár is (ébren).Furcsa volt mikor egy pillanatra meg láttam.De utána elvitték és nem láttam majd nem 2 napig!
2009. márc. 6. 21:16
Nem tudom hogy mitöl függ,de a császár utáni gyors teherbe esést az én dokim nem ajánlotta,mondván hogy nem regenerálódik a méh a vágás után,és berepedhet,de tudok olyat aki 3 ho után terhes maradt és meg tartotta, igaz ismét császárral,de meg is szülte a babát,gond nélkül.
19. naildi81 (válaszként erre: 11. - Pampers)
2009. márc. 4. 19:41
Az én orvosom annyit mondott, hogy minimum 6mm-es hegvastagságnak kell lennie ahhoz, hogy megpróbáljuk a természetes szülést. Nekem 6 évvel az 1. terhesség után is csak 4mm-es volt.
2009. márc. 4. 19:40

Mindkét gyermekemet császárral szültem. A lányom, 7 éves, és 17 órás vajúdás után született meg. Már alacsony lett a szívhangja, azért kellett a műtőbe menni. Meg nem is tágultam, 17 óra alatt mindössze másfél cm-re csak. Mikor kiemelték, nem sírt fel, egy kis lila "micsodára" emlékszem. Aztán miután rendbe tették, odahozták a fejemhez megmutatni, és mondtam neki, hogy "szeretlek". Este 10-kor született és másnap reggel 8-kor mentem ki érte. Onnantól kezdve mindig együtt voltunk, kivéve éjszaka.

Második gyermekem ,18 hónapos, szintén császárral született. Ő, többszöri, sikertelen oxytocinos terhelés után, született meg. Mikor a kiírt időpont után 5 nappal az orvosom megnézte a magzatvizet (addig nem tudta mert teljesen zárt volt a méhszáj), látta, hogy zöld. Akkor mentünk a műtőbe. Mikor Szabolcsot kiemelték, ő sem sírt. Mosdatás után, meztelül is odahozták megmutatni, és persze felöltöztetve is. Ő is este 10-kor született és reggel 6-kor már hozták is nekem szoptatni. Onnantól kezdve vele is végig együtt voltunk.

Én nem élem meg tragédiaként a császárokat. És nem is hiányzik a természetes szülés élménye. A lányommal 17 órát végig vajúdtam, csak a kitolási szakról "maradtam le".

17. pampers (válaszként erre: 16. - 39ff6fe670)
2009. márc. 4. 19:15
Remélem sikerülni fog a természetes szülés,nálam sem velem volt gond hanem a babocával,én is szerettem volna természetesen szülni. A császár utáni babázásrol annyit hogy én mozdulni sem birtam a vágás miatt 2 napig meg még utána legalább 2 hétig nehéz volt.
2009. márc. 4. 10:09

Sziasztok!


Engem is császároztak a fiammal. Miután megmosdatták és apukája megdajkálta, visszahozták hozzám. Kába voltam,csak könnyes szemmel rápillantottam, megcirógattam a kis arcát és halkan súgtam a nevét. Gyönyörű volt, édesanyám jutott eszembe róla(pedg amúgy egyáltalán nem rá hasonlít :D )


Aztán este hozták a kórterembe szopiztatni. Na akkor már nagy fájdalmaim voltak az oxitocin miatt és a mai napig bánom azokat a napokat mikor az örömömbe úgy bezavart a sok mellékhatás.


Ezúttal nagyon szeretnék természetesen szülni és a dokim azt mondta ezen lesz. Ha esetleg mégis császár, akkor most nem érdekel majd mennyire fáj, szeretgetni akarom a babánkat attól kezdve hogy kézbe veszem.

15. mliv
2009. márc. 4. 09:27
Én is császárral szültem a kiírt időpont előtt 3 héttel. Hirtelen elfolyt a magzatvíz. A pici lányom farfekvéses volt, nem voltak fájásaim, nem is tágultam. Érzéstelenítettek, de nam hatott, aztán elaltattak, így csak később láthattam, de egy csoda volt, amikor megláttam, és végre megfoghattam. Ennek 7 és fél hónapja, és a csoda azóta is tart .... :)))
2009. márc. 4. 05:53

Nálunk a kiírt időpont után egy nappal megcsászároztak, mert én kaptam terhességi mérgezést /Hellp szindróma alakult ki nálam/, és ezáltal életveszélyes állapotba kerűltem. Császározást azt altatában végezték, és közvetlenűl utána engem áttoltak az intenzív osztályra, ahol 2 napot töltöttem. Úgyhogy én a kisfiunkat csak 2 nap múlva láttam, és akkor fogott el a sírás igazán. Mostmár, én is jól vagyok, és a párommal együtt nevelgetjük a kisfunkat, aki mindvégig egészséges volt a pocakomban.

Az én orvosam azt mondta, hogy legalább 1,5 - 2 évet várjunk,ha akarunk még babát.

13. 30-as
2009. márc. 3. 19:57

Nálunk a baba farfekvése tette indokoltá a császárt.Programozott császárnak indult, de 2 nappal előbb megindították a szülést, mert a szívhang alacsony volt!

Amikor először megláttam, -hihetetlen-a hosszú szempillái vannak még most is előttem, ahogy a pólyában aludt!!!

Gyönyörű baba volt!

2009. márc. 3. 19:14
Én is császárral szültem,reggel 7-kor folyt el a magzatvíz,3-kor már vittek a műtőbe,mert nem ékelődött be a kisfiam feje.Végülis 8 órát vajúdtam,de meglett volna már hamarabb is a műtét,csak én nagyon szerettem volna simán szülni és erősködtem,hogy várjunk még.Pedig a doki megmondta,hogy nem sok esélyt lát,hogy beékelődik.Én a műtét után megkaptam a kisfiamat és cicire is tették.Az volt a rossz,hogy aznap nem lehetett velem,csak ha volt ott még valaki,mert nem tudtam ellátni.Egész éjjel nem aludtam,nem tudtam lehunyni a szemem.Életem leghosszabb éjszakája volt,csak azt vártam mikor hozzák.Szeretnénk legalább még egy babát,csak nem tudom,hogy a dokim ezekután elvállalja-e a sima szülést,na meg persze,hogy lehet-e egyáltalán,vagy csak császár.
2009. márc. 3. 14:07
Némelyik doki szerint 3 év kell hogy elmuljon az elsö császár után, utána jöhet a másik terhesség
10. Dorottya84 (válaszként erre: 9. - Dorottya84)
2009. márc. 2. 23:09
ha valakit jobban is érdekelne az én cikkem van a kezdő oldalon
2009. márc. 2. 23:09
Sajnos én épp a cél előtt lettem megcsászározva így elaltattak mert a tolófájástól már epi szóba se kerűlt.És így nagy szomorúságomra több mint fél napig nem is láttam a kislányom(mert komplikációval és pici súllyal született így inkubátorba kerűlt).Sosem fogom elfelejteni,egész éjszaka fenn voltam egy percet sem aludtan,egy örökké valóságnak tűnt mire reggel lett,mindenkit nyaggattam hogy mikor láthatom a kislányom........aztán mikor másnap behozta egy csecsemős nővér,és oda tette a mellemre csak potyogtak a könnyeim.........minden ici pici porcikáját megnéztem és soha sem gondoltam volna hogy nekem ilyen tündéri tökéletes babám lesz.....amíg élek emlékezni fogok arra a pillanatra és az első percekre mikor végra a kezembe tarthattama babám :0)
2009. márc. 2. 22:59
nekem elég volt a rettegés a fiamnál,én egyáltalán nem bánnám a programozott császárt..
7. pampers (válaszként erre: 6. - 3a92f8d690)
2009. márc. 2. 22:54
Biztos csak pozitivan állj hozzá,és ne szorongj,akkor menni fog,rengeteg példa volt már rá.Szurkolok neked.
6. 3a92f8d690 (válaszként erre: 5. - Pampers)
2009. márc. 2. 22:50
értem hát én majdnem 30 leszek remélem sőt bízom benne hogy sikerülni fog a természetes szülés:-)))
5. pampers (válaszként erre: 3. - 816fca07b8)
2009. márc. 2. 22:48
A fiam 7 éve született,és azért császárral mert az 5ik honapban ugy fordult, hogy sikerült neki beakadni a csipöcsontomba és utána már meg sem tudott fordulni.A lányom 7 honappal ezelött született,elöre tudtam hogy császár lesz mivel a doki azt mondta hogy 1 császárral meg 36 évvel nem kockáztat csak saját felelöségemre,de a genetikus sem ajánlotta,mivel megrepedhet a méhfal szülés közben. Ez a veszély a koromnál fogva állt fen.
2009. márc. 2. 22:32
Nekem azt mondták a 36-38 héten nézik a heget uh és kiderül lehet-e de én nagyon azt akarom hogy a kislányom at megszüljem:-))mondom is neki ne legyen faros:_)
2009. márc. 2. 22:30

nekem nehéz vajúdás után/másfél nap, egyedül, dokim sehol, senki nem segített, korháziak tojtak rám,férjemet meg nem engedték be/ császároztak meg.. én ébren voltam végig, sírtam mikor fiacskám felsírt.. de mikor visszavittek és később behozták lecsutakolva, akkor már olyan fáradt voltam h bevallom, nem emlékeztem a jelenetre.. még jó h a férjem fényképezett..

mennyi idő mulva jött a lányod? ő si császár lett ha jólveszem ki.. én most vagyok 16 hetes, fiam 15hós,de a doki még nem mondta h mennyi az esély a császárra.. te mikor tudtad meg?

2. 3a92f8d690 (válaszként erre: 1. - Pampers)
2009. márc. 2. 22:28
mindkettővel császároztak????én nagyon fáradt voltam bóbiskoltam és féletem elaludni mert a melllemre sem tették még rá!!10:15 kor született 12 kor hoztáz nagyon fáradt voltam de a feje az szép volt:-))nem volt hoszúkás:-))csak a kulccsontját törték el amit bénulásnak mondtak és kész voltam tőle !!
2009. márc. 2. 22:25
Nekem az elsö császár után mikor oda hozták a babát rendesen meg ilyedtem olyan földgömb feje volt,és elötte senki nem tájékoztatott arrol hogy mire számithatok,meg nagyon fájt is a sebem ugyhogy nem fogadtam kitörö örömmel a fiam,akit egyébként imádok.Most már a lányommal felkészültebb voltam minden téren és öt már alig vártam hogy hozzák ébredés után.Egyébként öt is imádom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook