Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Császározás után hány hónap kell az újabb terhesség vállalásáig? fórum

Császározás után hány hónap kell az újabb terhesség vállalásáig? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
85. Narancsika (válaszként erre: 84. - Cackoka)
2011. jan. 23. 20:56
nem is csoda,ha hízol,hisz nemrég szültél.Én eddig sportmániás voltam,de jó ideje letojom.Előbb legyen egy gyönyörü kisbabánk!Gondolom te is hasonloan vagy vele:)
2011. jan. 22. 22:38
én is szeretek idejárni!:) remélem már jobban vagy, bár a rosszullét legalább jelzés, hogy rendben vannak a dolgok. Nekem már elmúltak a délelőtti rémségek, csak eléggé hízok...
2011. jan. 22. 21:28

Azt kérdeztem 1szer privátban,h nem volt e gond,h császárral olyan hamar kellett megint császározni.de ez a forum azért jo,mert látom,h nem gond még 3 honap sem.

nagyon gratulálok,h összejött olyan hamar a kislány,nagyon szép család vagytok!megérdemlitek a sok boldogság annyi év gyerektelen év után!üdv!

82. fülöpke (válaszként erre: 81. - Narancsika)
2011. jan. 22. 20:32

Írd meg légy szíves, hogy ikreid lesznek-e vagy sem.

Szurkolok neked.Nekem a fiuval semmi bajom nem volt, normálisan végig vittem a 40 hetet. Na de a kislánnyal? Ő aztán mindent bepótolt! Hányingerem volt az első 12 hétben,aztán terhességi cukor alakult ki nálam, ezért mindig diétáznom kellett, és mérnem kellett a cukromat.Állandóan éhes voltam. Aztán a vérnyomásom is ingadozott, és ödémásodtam. Szóval volt minden.

Sok sikert, és vigyázzál magatokra!

Szia

2011. jan. 22. 18:19

Tudom,hogy korán mentem és azért nem volt,de látszódott 2 pont,az volt a kisbabám!Egy nap erösen az járt az eszemben,milesz,ha ikreim lesznek?

Egyébként kezdek "nem jól lenni":)Tegnap reggel már meglátogatott a róka,kezdek felfujodni evések után és olyan iszonyu álmosság van rajtam mindig,hogy csak na.De megsugom a stressz is biztos rátesz a tavaly történtek miatt:(

Mindenkinek szép estét!

80. fülöpke (válaszként erre: 68. - Narancsika)
2011. jan. 21. 22:57

Szia Narancsika!

Én az első terhességemnél 7 hetes voltam, és volt szívhang már. A másodiknál 9 hetesen mentem el, mert nem akartam elhinni, hogy ilyen hamar jönn a kishugi.15 hónap van a tesók között. A fiura 10 évet vártunk!

Vigyázz magatokra! Pihenj te is sokta.

79. fülöpke (válaszként erre: 78. - Cackoka)
2011. jan. 21. 22:52
ha van kérdésed nyugodtantedd fel, ha tudok, válaszolok rá.
78. cackoka (válaszként erre: 77. - Fülöpke)
2011. jan. 20. 15:45

abban a régi, part melletti kempingben. olcsó volt és szuper! a büfés Gyurira (asszem így hívják) még mindig emlékszem. 3 éve voltunk utoljára. Hát lehet, hogy májusban még elmegyünk hármasban, mert azok a hajnalok, a mai napig eszembe jutnak, amikor még mindenki aludt, én kimentem a partra sütkérezni, olvasni, lábat lógatni...imádtam, gyönyörű az a vidék. most érden lakunk, kértes házban, néha már majdnem megvan az az érzés:)

köszi a hasznos infókat!

hú a két szülésed azért nem volt egyszerű!

77. fülöpke (válaszként erre: 70. - Cackoka)
2011. jan. 20. 00:08

Ne izgulj én is császáros voltam mind a kettőnél. Az elsővel HEllP szindróma miatt - rá ment a májamra a terhesség, és azonnali császár volt. Aztán 2 napig infúzióztak az intenzív osztályon, ott pofoztak helyre. A második is császáros volt, de azért mert nem tágultam. 41,5 hétnél tartottam mikor a dokik meggondolták magukat, és döntöttek, hogy császár. Ráadásul a kislányt 10 nappal túlhordtam.

A második vágás - mert ugyanott vágtak, mint az előzőnél - az nehezebben gyógyult. A hideg idő változását már 2 nappal hamarabb megérzem, mint ahogy jönn.

Hol nyaraltatok Szarvason? Kempingben, vagy magánháznál?

2011. jan. 19. 21:15
nálam már elmúlt, csak az alváskór maradt, ma dután is szundikáltam, amíg kisTomi is aludt:)
2011. jan. 19. 13:46

minden.reggel fuldoklás a fogmosásnál,extrém álmosság és hajzsírosodás.És te?

Most elköszönök,holnap jövök!Puszi!

74. cackoka (válaszként erre: 73. - Narancsika)
2011. jan. 19. 12:51

de ez most érthető:) na meg mivel hárman vagyunk, szerintem senkit sem zavar:)

akkor ti még nyralni is tudtok, nekünk az idén is kimarad, majd a kertben, már nagyon várom a tavaszt meg a nyarat! de ma megint hideg van, brrrrrrr.

és hogy vagy? tünetek, hányinger?

2011. jan. 19. 11:37
jólvan,ezt sem láttam.császáros leszel azt írtad.hiába,nagyon szétszórt lettem...
72. Narancsika (válaszként erre: 69. - Cackoka)
2011. jan. 19. 09:33

ja,tényleg,visszaolvastam!:)

Gratulálok a hónapfordulohoz,már igazi nagybaba a nagyfiad!

Én szept.14re vagyok kiirva,a párom szülinapja.:)Bár lehet,ha tervezett császár lesz,elöbb jön egy kicsit.Nálatok hogy lesz,beszéltetek róla?

2011. jan. 18. 20:49
kisTomi pont ma hét hónapos, és július 12-re vagyok kiírva Balázzsal, ezt kifelejtettem!:)
70. cackoka (válaszként erre: 67. - Fülöpke)
2011. jan. 18. 20:46

nagyon helyesek vagytok! és szarvasiak? háromszor nyaraltunk már ott, idén nem biztos, hogy eljutunk:)

hú, jó, hogy ezeket megosztod velem, mert kicsit tartok tőle, hogy hogy fogom összeszervezni a dolgokat! pont egy év lesz köztük, kisTomi még nem szól semmit a dologhoz, max gagyorászik:) kijött ma a felső foga, izgi volt:)

tuti császáros leszek, bár a doki szerint lehetne küzdeni a természetes szülésért, remélem nem vetsz meg, de eszemben sincs, nagyon paráznék tőle, így sokkal nagyobb biztonságban érzem a kicsit és magamat is! sokan mondják, hogy nem is anya aki, így vélekedik, szerintem ez marhaság, az anyaság nem ettől függ! tök jó, hogy tudsz szoptatni, kisTomi nem nagyon volt hajlandó, aztán fejtem egy ideig, de elapadt kb egy hónap alatt. ő négyszer eszik egy nap, mi is későn kelünk, reggel nyolc körül eszik tápszert, aztán délben ebédel (főzelék, husi), délután gyümi, vagy tejpép, és este nyolc körül tápi. és így is 9 kiló! ő is alszik éjjel, mint a bunda,szerencsére:) napközben is alszik még 2-3szor, ilyenkor én is pihizek. imádok vele lenni, szerencsére sokan vannak körülötte, nagymama, unokatesók, egy szuper kisbarát, Gergő, kutya, macska, stb, szóval nem unatkozik! megfogadom a tanácsod, és néha elszabadulok majd mellőlük:) nehéz lesz, mert tomit még sose hagytam másra, csak mikor aludt... neki nem fog gondot okozni:) bocs, én is hosszú voltam, de úgyis csak 3-an vagyunk!:)

2011. jan. 18. 20:38
szia narancsika! én asszem ezt már írtam, csak a nyolcadik héten mentem, direkt azért, hogy már legyen:) és volt is. ma is voltam védőnőnél, jó volt hallani,h minden rendben!:) még két hét, és tuti lesz szívhang nálad is!
2011. jan. 18. 20:34
Sziasztok!Voltam ultrahangon,de korán mentem.6.héten vagyok és még nincs szivhang.Egyébként jol vagyunk:)2 hét mulva kell mennem,de én már legszivesebben jövöhéten mennék!Nektek mikor volt az elsö ultrahang,emlékeztek?
67. fülöpke (válaszként erre: 65. - Cackoka)
2011. jan. 17. 22:19
Tettem fel képet a kis családomról.
66. fülöpke (válaszként erre: 64. - Cackoka)
2011. jan. 17. 22:18

Köszi.Először is nem jön a harmadik.Megtréfált a szervezetem.

Hogy hogyan zajlik,zajlott az etetés, és az alvásunk? Könnyen,igazán bele sem gondoltam, hogy hogyan fogom csinálni. Minden jött magától.Viktorral mindent megszoktunk beszélni előre, így ezt is, hogy lesz egy kis tesó, akit ugyanúgy el kell látni mindennel, mint ahogy őt. Eleinte segített a családom, de aztán lekoptak - hála istennek. Legalább nem szolnak bele semmibe, hogy mit hogyan csináljunk.Vivien kezdetek óta végig alussza az éjszakákat. Kb: 7 hónapos koráig éjszaka 1X felkelt,mióta kap szilárd kaját, azóta végig alussza az éjszakát is. Most 9 hós, és még 3X szopik. Reggel, este, és még néha délután is.Az etetés az úgy zajlik, hogy Viktor már tud magától enni,kikészítem, vagy elkészítem a kajcsit, és ő eszik, a kislányt kell etetni, aztán én is eszek.Nálunk nincs tízórai, mert későn kelünk, mire oda jutunk, hogy reggelizzünk, addig jobb helyeken már tízórai van. Van mikor az öltözködéssel elmegy vagy 40 perc, -lehet, hogy keveset is írtam. A kislányt minden érdekli, csak ne keljen öltözködni.A fiu sem különb ilyen téren.Az altatás az úgy zajlik mostanában, hogy előbb elaltatom a kislányt,úgy hogy átölelve összebújva vagyunk, így tud csak el aludni. Beteszem a kiságyába. Majd köv. Viktor. Ugyanúgy mint a kislányt kell altatni. Bár mostanában a fiú csak az apjával van el, és csak a felkelés, és az elalvásnál követel engem.Nálunk a feladatok eloszlanak.Ha van kedvem este, akkor vagy olvasok, vagy netezek, vagy gobelinezek. Mindíg arra van időm, amire szánok. Imádom a gyerekeket, de nekem is kell egy kis kikapcsolódás. Járok jógázni, és a barátnőimmel egy nap délutáni csajos partink van.Ha megszületik a második baba, akkor te is tervezz be magadnak olyan dolgokat ahol csak te vagy egyedül család nélkül, mert megzizzensz. Elnézést, hogy ezt írtam, de nehogy az legyen mint nálam, hogy csak a gyerekek, és már kezdett előjönni a depi.

Kicsit hosszúra nyúlt a levelem, bocsi.

Mikorra vagy kiírva? Császáros, vagy sima szülésre kell számítanod? A kicsi,nagy fiad mit szól a tesókához? Mennyi idő lesz a két gyerkőc között?

Nyugi, minden rendben lesz, csak ha tudsz, sokat pihenj, és egyél sok gyümit, és zöldséget,frisset!

Sok sikert!

2011. jan. 16. 19:50
hát ha jön a harmadik, akkor még nehezebb, ugyanakkor még boldogabb életed lesz:) kíváncsian várom a fejleményeket:)
64. cackoka (válaszként erre: 63. - Fülöpke)
2011. jan. 16. 19:48

szia!!

de jó ,hogy írtál! pont akartam én is kérdezni, hogy mi van veletek!!!örülök, hogy minden rendben. KisTominak kijött a negyedik foga, egyfolytában rág mindent, és persze csupa-csupa nyál! egyelőre tesóka hiányában Bambi macskát nyúzza:) vicces, mert bambi egy ideggörcs macska, de egyre több dolgot tűr el kis barátjától. Minden reggel fél hétkor kelt engem a macska hangos nyávogással, hogy engedjem már be tomika szobájába:) Férjemmel meg próbáljuk csitítnai, hogy ne keltse fel tomit:) Nagyon békés, nyugodt napjaink vannak, én meg próbálok rengeteget aludni előre is:)

Szerencsére a szülés idejére hozzánk költözik Húgom a kislányával (ő is picur, másfél éves), úgyhogy jó kis banda fog összeverődni:) na meg készül a kert, hogy minél egyszerűbb legyen a nyár, kerti homokozó, hinta....

kisBalázzsal minden rendben, merthogy már nagyon valószínű, hogy öcskös lesz, kedden megyünk védőnőhöz, aztán afp, majd genetikai uh., egyelőre ő is nagyon jó baba! Hú, nagyon hosszú voltam, bocs!!!!

egy kérdés: ti az alvást hogy oldottátok meg kicsi érkezésekor? nem ébresztette fel a nagyobbikat? és az etetést hogy tudtad összeegyeztetni?

így utólag is nagyon boldog, zökkenőmentes új évet!:)

2011. jan. 15. 22:50

Babákban gazdag boldog új évet kívánok nektek cackoka, és Narancsika! Fel a fejjel mind a kettőtöknél. Nehéz a két gyerkőccel, vagy csak úgy érzem, de minden pénzt megér. Nálunk Viktorom most lett 2 éves,Vivien 9 hónapos, de a kis csajnak mindig az kell ami a bátyuskánál van. Vivikémet a baba nem érdekli,inkább az autó, és minden olyan dolog amit lehet rágni.

Mi nem akarunk 3.babát, de furcsa jelek vannak nálam. Mostanában mindig a cékla befötet eszem esténként. / Viktornál is ezt ettem/ Sütöttem, főztem, és állandóan hányingerem volt. Tényleg úgy éreztem magam mint egy kismama. Ha lesz valami akkor megírom nektek!

Tájékoztassatok, hogy mi újság van veletek!

2011. jan. 11. 10:49
hajaj! az étvágyam nekem is rendben. nekem most nem ég még a gyomrom, pedig tomival rémes volt. most lekopogom minden oké. nálad? majd írj, ha voltál doiknál! vigyázzatok magatokra!
2011. jan. 9. 18:50
én is egyfolytában eszek.A tavalyi terhességemnél minden nap égett a gyomrom,igencsak megkeseritette az egész várandoságomat.Most ugy érzem nagyon jó étvágyam lesz.Jó dolog is finomakat enni..!:)
2011. jan. 8. 21:06

szerintem olyan 7-8 hetesen, és akkor már volt szívhang. hát igen most sokkal nagyobb a pocim, igaz ez attól is van, hogy még le se ment az előző...(szóval kicsit hájaska, dehát ez van...jobban hízok)

szerintem is elég akkor menned, bár ilyenkor az ember sürgeti az időt:) most megyek is enni valamit:)

59. Narancsika (válaszként erre: 58. - Cackoka)
2011. jan. 8. 18:41

Szio!Te mikor voltál először ultrahangon a 2.fiacskáddal?Hány hetesen?

Én most vagyok 5 hetes és 2 hét mulva kell mennem.Mellesleg már látszik a pocim!Kicsi Zsófimnál 4 hónaposan kezdett látszani!Neked is nagyobb most?

2011. jan. 4. 16:46
most a 12. héten voltam, de csak tippelt a doki, de szerintem is fiúka, mert mintha én is láttam volna valamit a kis lábacskái között:)
57. cackoka (válaszként erre: 53. - 0d7f0d9de8)
2011. jan. 4. 16:44
jó, hogy pozitív példa is van!!!!annyi rémséget hall az ember, bár nekem a doki azt mondta, nincs miért aggódni, minden rendben.
56. cackoka (válaszként erre: 52. - A6f314dfad)
2011. jan. 4. 16:44
helló-helló, írtam neked iwiwen! vicces lesz, már várom a tavaszt, meg a következőt, hogy a kertben játszhassanak!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook