Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Császáros történetek! fórum

Császáros történetek! (beszélgetős fórum)


1 2
2009. márc. 4. 21:45
Sajnos nekem is császár lett,mert nem tágúltam eléggé ezért oxotocint kaptam amit óránként növeltek,jött a kitolási szakasz de sajnos a babókám feje sehogy sem akart beilleszkedni,próbálták haspréssel és vákummal is egyszerre de sajna nem ment ,majd s.o.s be a műtőbe és altatás mert már a kislányom szívhangja drasztikusan leesett ,mindezt fájdalom csillapítás nélkűl.az egészbe azt sajnálom hogy a kislányom még lélegezni sem tudott egyedűl........no meg fél napot kellett várnom hogy láthassam,de a lényeg hogy makk egészséges :0)
31. samsam
2009. márc. 4. 21:36
engem is császsároztak, 20-án. túlhordtam a babát, szépen, természetes úton indult minden, fájások, tágulás, úgy zajlott, ahogy a nagykönyvben meg van írva. sétálva vajúdtam, szépen kitágultam, csak a baba feje nem ereszkedett le. kétszer rásegítettek oxytocinnal, három órán keresztül próbálkoztak, ezalatt végig tolófájásaim voltak. aztán műtő, EDA, császár. kicsit szerencsétlenkedtek, amikor bekötötték, de a lényeg, hogy viszonylag szépen megúsztam, nagyon jól bántak velem. kisebb tömeg volt a műtőben, mert medikusok is voltak, de mindenki nagyon kedves volt végig. utána örzőben voltam, ki lehet bírni... a sebem elég szépen néz ki, szoptatok, van tejem, és semmi hátrányát nem érzem a műtétnek. szóval van ilyen is, nem egyértelműen rossz a császár.
2008. dec. 11. 18:24

Nekem programozott császárom volt,amelyet a 38-adik hétben ejtettek meg,nehogy babó elindúljon magától.Azért volt erre szükség,mert fejlődési rendellenességeim vannak,csontilag és nem tudtam volna természetes úton megszülni.Sőt,a kihordás is nagyon kegyetlen volt,de azt mondtam,ha 9 hónapot kellene egyvégbe feküdnöm,úgyis bevállalnám....

A császárral kapcsolatban minden jól alakult,babó nem sírt fel azonnal,csak miután kiszivatták a magzatvizet az orrából és a szájából...és néhány órán át oxigént adtak,de még aznap délután találkoztunk,egy szobában voltunk,7 napon át,ami sokat segített mindkettőnknek.Mikor nem aludt engem nézett,pillantás nélkül...oda-vissza gyönyörködtünk egymásban :)

A terhelés nagyon igénybe vette az amúgy is beteg gerincemet és medencémet,de ezzel is számoltam,nem ért váratlanúl.

Terhességem utolső szakaszában óriási fájdalmak gyötörtek,több idegszál is be volt csípődve,ami duplán megkeserítette a mozgásomat,napi 1-2 órát tudtam csak aludni,szóval nem ingyen kaptam a "kis csodát",jócskán megszenvedtem érte.

Duplán tudok örülni neki-azért,hogy ki tudtam hordani és,hogy ennyire csodálatos lett.Álmodni sem mertem volna szebbet,jobbat!Nem győzök hálát adni,hogy megkaphattam!

2008. okt. 20. 16:44

Sziasztok!

Én a második leányzómat szültem császárral, 2 éve.Az elsőt 14 éve szültem természetes uton, de én akkor azt hittem azt én nem élem túl,ezért van a két lány között 12 év. A másodikat a 36. héten szültem mert bevéreztem, bementünk este félkilenckor a kórházba 150-es volt a vérnyomásom aztán csak mindig ment felfelé, a dokimnak ez nem tetszett mire 190-es lett a vérnyomásom ,tágulni nem tágultam, a méhlepény kezdett levállni a császármellett döntööttek. Ha még egyszer kellene szülnöm , és lehetne választani ez mellett döntenék., igaz az első napok nehezen mentek de aztán mindig könnebb lett. A hátam viszont azóta is úgy fáj ,hogy sokszor mozdulni is alig bírok , és egy kis púp az inyekció helyén van.Este22-re meglett a lányom.

2008. okt. 20. 16:31

Jajj már megint egy szüléses téma)-:


Én is császárrao szültem az 1. gyerekemet, a 2. pedig simán született. El sem lehet mondani, mennyire nagy a különbség a két szülési forma között. Sajnos választani nem lehetett, a sors hozta így, de ha megint szültem volna, akkor a sima szülést választottam volna. Rendkívül felemelő élmény.

2008. júl. 16. 18:24
No ha már idekattintottam, elmondom, hogy holnapután lesz 21 éve, hogy engem is császároztak, farfekvés, és nagyfoku rövidlátás miatt. Altatásba, még a mai napig is frissen él bennem még ennyi év távlatából is. Nehezen álltam lábra, nem kötödtem a gyermekemhez, mert csak a 2. nap hozták ki. Húztam a sleppet rendesen. Ott a kórházi ágyon megfogadtam, hogy nekem több gyerekem nem lesz. Nem is lett, de ezt az egyet nagyon féltem.
2008. júl. 15. 23:39
Az ikreket májusban szültem császárral.(faros volt az egyik, haránt fekvésű a másik) Borzalmasak voltak a műtéti utáni hetek. Hármat szültem simán és nem szenvedtem ennyit.
25. jnka
2008. júl. 4. 14:00

2,5 éve szültem császárral. Szintén magzatív folyással kezdődött, rá 2 órára kezdődtek a fályások, 8 órát vajúdtam, aztán mivel nem is tágultam +fájásgyengeség lépett fel és téraránytalanság is várható volt, megműtöttek. Az első pár nap húzós volt, de aztán mindig egyre könnyebb lett. Ma már csak néha érzem, hogy fáj, főként időjárásváltozás esetén, és néha ha együtt vagyunk a párommal.


Kicsipanna, én szoptatni sem tudtam, így nekem is korán megjött, de ez más téma. Viszont pattanásom rengeteg volt nekem is, aztán fokozatosan kitisztult a bőröm. Jó sok idő kellett hozzá! A hormonháztartás szép lassan visszaáll. Nekem még a hajam is borzasztóan hullott, azt hittem, megkopaszodom.


Bea0824, epidurál után a derekam nekem is a mai napig fájt. Akkor nem okozott gondot, legalábbis nem vettem észre, csak itthon jelentkezett, de azóta sem tudok egy jót aludni, mert annyira fáj a derekam. Hajolgatni sem tudok.

24. 78 (válaszként erre: 22. - Bea0824)
2008. febr. 28. 10:31
szia! mégegyszer nagyon gratula a beavatkozásmentes vbac-hez!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2008. febr. 27. 20:55

Sziasztok!

7 hete szültem császárral kb. 4-5 napja tele lettem pattanással és rettentő feszült voltam tegnap meg elkeztem vérezni. Szoptatok, bár naponta csak 3x. Van itt olyan közületek aki így volt mint én? A dokmnál voltam ma azt mondta ha péntekig nem csökken a vérzés akkor eü. kaparást csinál. Ezt én nem nagyon szeretném...Megnyugtatna ha lenne itt valaki aki szoptatás mellett elkezdett menstruálni ilyen hamar.

2008. febr. 27. 20:26
Én is császárral szültem az elsőt ennek már 6 éve, nálam is magzatvíz folyással kezdödőtt a dolog és miután 12 óra múlva sem történt semmi megcsászároztak. Az epidurális érzéstelenítőről pedig csak annyit mondanék soha nem kérném újra, mellé szúrták, a porcba bökte elég erősen a tűt az a nem normális nőszemély! Erre azt mondja túl sokat híztam a hátamra (mintha ez főben járó bűn lenne). Annyira fáj az óta is a derekem hogy képtelen vagyok akár 3 percet is hajolni, teljesen tönkre ment a derekamat, pedig még csak 26 éves leszek. A másik gyerekemet viszont természetes úton szültem 3 és fél éve. Nála nem volt semmi beavatkozás sem fájdalomcsillapító.
2008. febr. 26. 22:53

Sziasztok,


Gondoltam en is megirom a tortenetemet! A kisfiam ma 17 napos :D

Feb 8ra voltam kiirva aznap semmi nem tortent jol megbeszeltem a nagymamammal hogy ugyis 13 szulok :S hat nem igy lett. Az volta a furcsa hogy a szokasos sorozatom utan mondtam a ferjemnek lefekszem mert kitudja mi lesz ejjel :D mondtam neki is hogy jo lenne ha aludna nehogy meglepodjon :D

Ejjel f3 felkeltem kimentem a wc vissza az agyba nem fekudtem le hanem ultem, egyszercsak jott a pukk, es mar folyt is a magzatviz :D erre felugrottam kimentem szolni a ferjemnek (2 hete mar nem birtam egyutt aludni vele) hogy irany a korhaz. de elotte meg zuhanyozas, hajmosas, rendbe tettem magam igy 3 korul mar bent is voltunk. Ctg nem mutatot nagyon fajasokat csak hebe hoba jottek... 1 ujnyira voltam nyitva. ekkor kezdodott a maratoni szules.

Elfoglaltuk a szuloszobankat es szepen elkezdtem vajudni. Oxotoxint bekotottek es vartuk hogy rendszeresedjenek a fajasok. Neha vettem egy zuhanyt igy tudtam 2x3 percet aludni. 13ora vajudas utan sikerult 2 ujnyira tagulnom, ekkor felcsillant a remeny az EDA-ra, de sajnos egy nem vmi jo dr fogtam ki ezzel kapcsolatban. ekkor mar 2 es fel perces fajasaikm voltak, igy 1 oran keresztul probalta bekotni , ami vegre sikerult. Hat nem sok sikerrel a fajasok nem tompultak a ugyan ugy ereztem oket, a fajasmero 124-130 kozott mozgot. Amit ereztem azt nem felejtem el, de egy hangom nem volt, a masik szobabol athallottam hogy egy no ordit hogy gyere mar ki.... ekkor fagadtam meg hogy na en ezt nem teszem. eda bekotese utan eltelt 2 ora de semmit nem tagultam :( igy ugy dontottunk az orvosommal hogy nem varunk tovabb csaszar. Nagyon megvoltam ijedve de tudtam hogy percek valasztanak el a babamtol es ez boldogitott!

Be a mutobe, apukamek, ferjem kint a muto elott. EDA-t probalta felerositeni, de mivel ugye nem jol volt be ezert spinalis erzestelenites, percek mulva mar semmit nem ereztem. Az orvosom es meg 2 dr elkezdte a mutetet! Erzem hogy a bordamnal nyomnak egy nagyot es utana hallom a fiam sirasat es lattom hogy az orvosom felemelni fejjel lefele es csak annyit mondd jeszus mekkora :D Nekem pottyoktak a konnyeim es neztem az orat 19:18, soha nem fogom elfelejteni. :D Elvittek a fiamat szokasos rutin feladatok majd mielott kivittek odahoztak es megpusziltam. Addig szepen osszevartak,megbeszeluk a nevet, majd miutan vegeztek atvittek az osztalyra. Ott odahoztak Merset es megpuszilgattam, majd elvittek en meg megprobaltam pihenni mert eleg faradt voltam, jott a nover hozott fajdalomcsillapitot, es aludtam. reggel jott apukam es a ferjem es megprobaltak kiszedni az agybol, hat azt nem felejtem el, de Ti ugyis tudjatok milyen erzes :S

De csak az elso volt rossz, onnantol ment minden! Szules utan azt hiszem 1 het volt rossz, de azota lekoppogom teljesen tokeletes minden!

Es nagyon boldog vagyok!

Ha ujra terhes lennek, vegig csinalnam akar igy is, nem bantam meg! 4600gramm 60cm szuletett a "pici"fiam 10/10 apgarral! Bp a Janos Korhazban szultem Dr Molnar Laszlonal csak ajanlani tudom mindenkinek!

2008. febr. 25. 15:34

15 órát vártak a dokik mire rájöttek hogy nem fogom megszülni semmiképp sem ,mert 1 ujjnyit sem tágultam-a gyermekem 54 cm és 3650gr volt.

Szülési fájdalmaim nem voltak, de utána este fél 6-kor műtöttek, Barbi kinnt volt 17 35-kor, engem 19 órakor toltak vissza, és mire kiengedtem,/érzételenítésemből/ hajnal 4-kor a nővér szó szerint kirántott az ágyból-hamarabb visszrázódnak a hasizmok-mondta, de én akkor nem kicsit szenvedtem!-és elég rendesen szidtam magamban-pedig lehet h igaza volt.

Azért azt az első talpraállást szívesen kihagyram volna!

Semmi vágás nem látszik, mert bikinivonalban vágtak, és a varratkiszedést is megúsztam.

Egy csodálatos dokim volt! Orosz Jánosnak hívják, és Miskolcon szültem...

19. 78
2008. febr. 23. 12:24
szia eva, na ,az ilyen emberkéknek se ártana átélni, mi is az a császármetszés v. bármilyen műtét!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :((((((((...akkor biztos nem mondanának ilyeneket!!!!!!...elég szomorú....
2008. febr. 23. 09:35

Sziasztok!

Nálam programozott császár volt, ikerterhesség miatt, a fiam haránt feküdt a gyomromon, a lányom medence végű, lábbal célirányban. Nem kockáztattunk. Bár nem tudtam mikor "szülünk" mert a dokim szabin volt és még volt 1 hetem. Megálmodtam, hogy én leszek szerdán a 1/2 10-es vendég a műtőbe. Hát igy is lett. Infúzió, spinális érzéstelenítés, van egy lányunk, meg egy fiúnk és hipp-hopp 2 perc és már anya is lettem. Fekvés, homokzsák a hasra. Másnap reggel kizavartak az ágyból (na az kegyetlen volt), de aztán ráéreztem, hogy kell felkelni a "kényelmes" kórházi ágyból. A vágás szépen begyógyult, ma már szinte látni sem lehet. Köszönet érte Dr. F.V.-nek

2008. jan. 22. 12:32

Sziasztok!

11 nappal hordtam túl a lányomat, mire végre elfolyt a magzatvíz. 20 órát vajúdtam,mire rájöttek,hogy a lányom, ha akarna sem tudna kijönni. 150 cm vagyok ő 57 cm volt és 3300gr. Elaltattak, nem láttam nem hallottam semmit.:(

Utána nagyon fájt a sebem, hosszában vágtak,alig tudtam felülni. Nem gyulladt be szépen begyógyult.

16. Cadence (válaszként erre: 14. - Pille27)
2007. nov. 13. 18:49

Szia Pille

A sebem nekem is nagyon fájt kb 2honapig.De azért mert begyulladt elég csunyán.Császár után 2hétig hol lázas hol höemelkedéses voltam.Vérsavot nyomkodtak ki a sebemből már a mütét utáni 3naptol kezdve ami borzasztoan fájdalmas volt.Gyogyszereket kellett szednem.Fecskendövel nyomkodtak valamit a sebembe.Hát elég rossz volt.De már rendbe jött és a lényeg az hogy a kislányommal minden oké :)

2007. nov. 13. 10:31
Szaisztok!Nekem az első sürgősségi császár volt.Bementem reggel hogy folyik a magzatvíz az ügyeletes megvizsgált és hazaküldött hogy nem folyik a vizem.Akkor látott életében először de megkérdezte nem cigizek-e mert méhen belül sorvadt a lányom!(3260gr 56 cm ugyanazon a napon)az adataimat felvették hogy kapják utánam a pénzt.A férjem főnöke vitt be vittem a cuccomat is és anyuékhoz mentem haza busszal.Este 8-ra ömlött belőlem a víz(előtte csak kicsit és ritkán éreztem)és belázasodtam.Elfertőződött a magzatvíz a szívhang 80 alatt azonnali altatásos császár.A doki a kiskönyvbe beleírta hogy elutasítom a felvételt és tőlem kérdezték az operáló orvosok hogy mért akartam hazamenni!Az a szerencse hogy a lányom egészségesen született mert műtét előtt szóltak hogy lehet hogy betegen fog születni és akkor másik kórházba kerül.
2007. nov. 13. 09:47

Sziasztok!


Én is császárral szültem.Engem azért kellett császározni,mert el kezdett belőlem ömleni a vér na és persze semmit sem tágultam.Nagyon rossz volt,3hétig nagyon fájt a sebem.Annyiból jó,hogy a manóm nem tört meg.

13. ALLICS (válaszként erre: 10. - Eva25)
2007. nov. 11. 18:28
Úristen ház ilyet,Ésilyenkor semmit nem csinálnal??
12. eva25 (válaszként erre: 11. - 9c5ea9abb5)
2007. nov. 11. 10:05
Egy egészséges 1 év 8 hónapos kisfiú a babám. Rengeteg ilyen szőrnyű esetet hallottam már és amikor egyesek azt mondják, könnyű mert csak császár volt, jön hogy képen vágjam, csak hát én sosem pofozkodom. Csendben, magamban elitélem az ilyen buta embereket.
2007. nov. 11. 09:56
eva sajnálom ami veled történt, de ugye a babád egészséges? egyik szobatársnőmet későn császározták, és oxigénhiányos lett a babája, amikor minket hazaengedetek, akokr már csak a gépek tartották életben a babát:-(
10. eva25
2007. nov. 11. 09:37

Még van egy szőrnyü eset a családban. Az Öcsém feleségét szintén császárolni kellett. Beadták az epidurális érzéstelenitést, majd neki figtak a műtétnek. A sogornőm szegényke mondta hogy fáj, de már nem volt mit tenni, fölvágták. Mindent érzett. Nem szibbadt el. Szőrnyű amin szegényke átment.

És még egyeseknek jár a szája, hogy könnyű a császárosoknak. Miért nem olvas az ilyen buta a dolgok után?

2007. nov. 11. 09:31

Sziasztok

Engem is császároltak, a baba nagy volt hozzám képest és nem tudott volna megszületni.Én 150 cm vagyok , a kisfiam 50 cm volt, 3,50 kg. Borzalmas volt nekem minden. A műtétet végig hánytam. Amikor a szobámba vittek, elkzdődtk a görcsök, perfuzióból ment a fájdalom csillapitó, majd homokzsák került a hasamra, nehogy a görcsöktől kifakadjanak a varratok. Estére kaptam altatót, hogy végre pihenjek, mert szőrnyű fájdalmaim voltak. Allergiás voltam az altatóra, 3 napig nem tértem magamhoz. Pénteken műtöttek és csak hétfőn láttam meg a kisfiam, a szüleim és a párom sirt az ágyam mellett. És ezek után egy bunkó ex kománém azt mondta könnyü nekem mert "csak" császárom volt, és nem szültem.

8. 9c5ea9abb5 (válaszként erre: 3. - ALLICS)
2007. nov. 11. 08:59
Allics akkor hasonló a történetünk, én is annyira fáradt voltam hogy mindegy volt, csak valahogy jöjjön ki a babó egészségesen:-)
2007. nov. 10. 21:33

5nappal hordtam tul.Reggel 9kor inditották meg infuziot kaptam aztán burokrepesztés.Tágultam rendesen aztán elis tünt a méhszáj.De babám nem akart elindulni.Nagyon fent volt.Mig végül jött a főorvos és közölte hogy nem fog tudni természetesen megszületni ezért császározni kell.

Téraránytalanság miatt.Dehát jo nagy baba lett nem csoda hogy nem fért ki.4800g és 54centi lett a kislányom.

2007. nov. 10. 15:07

túlhordtam 18 nappal...

háromszor indították a szülést prepidil zselével...semmi...

aztán úgy döntöttek, hogy császár.


indokok: fájásgyengeség, rigid méhszáj, téraránytalanság, túlhordás.


a kisfiam 10/10 apgarral született, minden rendben volt vele.


nem tudtam volna megszülni természetes úton.

2007. nov. 10. 14:52
:)
2007. nov. 10. 14:15

Sziasztok!


Nekem nem illeszkedett be a babám, mert a nyakára és a vállára volt tekeredve a köldökzsinór. Utólag derült ki, hogy 38 cm volt a feje, úgyhogy nem is nagyon lehetett volna meg simán.

2007. nov. 10. 09:55
Én nem tágultam kellőképpen!!Amikor a kupaktanács megjelent a fejem fölött hogy esetleg császár lesz, én már boldogan vonultam a műtőbe annyira fáradt voltam már.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook