Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Császármetszésnél szükséges-e fogadni szülésznőt? Miben tud a segítségemre lenni? fórum

Császármetszésnél szükséges-e fogadni szülésznőt? Miben tud a segítségemre lenni? (tudásbázis kérdés)


1 2
32. aniju (válaszként erre: 22. - *Csajszi*)
2015. márc. 1. 10:00
pl. én konkrétan nem voltam képes semmire. pl ezért. Minden szopinál kihozták őket, de csak ismerkedni. EDA után 2 órával tilos is pattogni....
31. Cucicsillag (válaszként erre: 30. - Cucicsillag)
2015. febr. 27. 23:34
Nalunk minden gordulekenyen ment. Mire kitoltak es magamhoz tertem, addigra ott volt a ferjem, majd hoztak a piciket. A csecsemos folyton mellettem volt es mutatta, mit ,hgy kell :)
30. Cucicsillag (válaszként erre: 25. - Netti 19)
2015. febr. 27. 23:31

Pecsett.

Sztem orcvossal meg lehet beszelni!

Kitartas es nyugalom :)

29. zebracsikó (válaszként erre: 27. - Netti 19)
2015. febr. 27. 22:48
A baba ellátása a csecsemős nővérek feladata. Császárnál felesleges szülésznőt fogadni
28. Borrdi78 (válaszként erre: 22. - *Csajszi*)
2015. febr. 27. 14:45
Mondom, h korhazfuggo. Sajnos nem mindenhol van igy. :( az okokat en sem tudom...
27. Netti 19 (válaszként erre: 26. - *Csajszi*)
2015. febr. 27. 11:07
Jövő héten megyek hozzá, és meg is szeretném vele beszélni. Kérdeztük hogy fogadjunk-e szülésznőt, de Ő azt mondta, hogy ránk bízza, hogy fogadunk-e. Mindenképpen átbeszélem vele, csak tapasztalatokat szeretnék gyűjteni, mert az én ismerősi körömben nem volt példa császáros szülésre. És azt sem akarom, hogy amiatt mert nem fogadok a babára kevésbé legyen odafigyelve.
26. *Csajszi* (válaszként erre: 24. - Netti 19)
2015. febr. 27. 10:52
Ha jol ertem, fogadott orvosod van, nem tudnad ezt vele megbeszelni? Mindenkepp az elejen tisztazni erdemes mire szamithatsz.
25. Netti 19 (válaszként erre: 19. - Cucicsillag)
2015. febr. 27. 10:14
Köszönöm szépen.Te hol szültél? Jó lenne, ha itt is így lehetne, nyugodtabb lennék...
24. Netti 19 (válaszként erre: 22. - *Csajszi*)
2015. febr. 27. 10:11
Itt Nyíregyházán állítólag így működik és az én félelmem is erre terjed ki, hogy nem lesz velem, szeretném ha a testi kontaktus minél hamarabb meglenne, mert az nagyon sokat számít szerintem, és a szopizás is jó lenne, ha minél hamarabb elkezdődhetne. Remélem jól alakul majd minden...
2015. febr. 27. 10:09
Köszönöm csajok a válaszokat!
22. *Csajszi* (válaszként erre: 6. - Borrdi78)
2015. febr. 27. 08:35

Csaszar utan miert veszik el a gyereket???

Addig OK, hogy megtisztogatjak, megmerik megnezik gyorsan minden okes-e, de az (nalunk leglabbis) meg a mutoben tortenik, mialatt osszevarrnak. Mire tolnak fel a szobaba, a baba mar rajtunk van, nem is viszik el tobbet mellolunk.

21. aniju (válaszként erre: 12. - Netti 19)
2015. febr. 27. 07:32
Nálam is ott voltak utána, segítettek nagyon sokat. De még ettől sem fogadnék külön.
20. Cucicsillag (válaszként erre: 16. - Zebracsikó)
2015. febr. 27. 00:07
Tok igaZ! Mindjuk en kaptam morfiumot is, amire kiderult allergias vok , azt sem tudtam, melIk rendezvenyen vagyok... Utana hoztak a picit, de csak homalyosan van meg... Aztan mar ott volt mellettem a kisagyban a figyeloben :) Imadtam!
19. Cucicsillag (válaszként erre: 4. - Netti 19)
2015. febr. 27. 00:05

Az is korhazfuggo, hgy Apuka bemehet-e es amugy a csecsemos segit, rengeteget :) Nalunk az elso napokban mutattak a cicire helyezest, pelenkazast, mindent! Napi 9! Liter vizet is ittam, olyan szomjas voltam es hamar be is indult a tej.

Amint kepben vtam, hoztak is agyerkocot es maris cicizett... Sok sikert , boldogsagot nektek, addig pedig boldog babavarast, nyugizzal :) Aztan majd jelentkezz :)

18. Ágio8405 (válaszként erre: 13. - Netti 19)
2015. febr. 26. 23:03
Ezekre a korházban mind válaszolnak neked... Van direkt korház látogatás.
17. Borrdi78 (válaszként erre: 16. - Zebracsikó)
2015. febr. 26. 23:03

Sajnos ez nagyon korhazfuggo. En is ezt latom a kornyezetemben es az utanaolvasas alapjan is (rengeteg kulonfele szulestortenetet olvastam...)


Egy viszont lejott: ha van "bejaratos" embered az osztalyon aki Teged kepcisel, akkor jobban jarsz. :) De nyilvan itt is vannak kirivo esetek. Csak nagy atlagrol beszelek...

2015. febr. 26. 22:24

Két, nemrégiben történt császárról tudok a környezetemben:


az egyiknél műtét után egy órával már mellre is tették a babát, sőt, velük volt egész nap (apuka is bent volt, családi szoba)

másiknál reggeli műtét volt, másnap reggel kapta meg először a babát az anyuka.


Ilyen nagy különbségek vannak a hozzáállásban??? De miért? Főleg azt nem értem, miért nem adják oda rögtön anyukának mellre tenni a babát, miért kell várnia egy teljes napot??


Persze, hogy az elsőnek lett teje, a második meg hetekig kínlódott.

15. Borrdi78 (válaszként erre: 14. - Borrdi78)
2015. febr. 26. 17:01
Azt nem irtam, h a masik veglet, ahol en szultem: a furdetes a sajat szobamban zajlott, apa bent lakott, igy egyutt sajatitottuk el a furdetest es minden babaapolast. a csecsemosok bmikor jottek es segitettek maximalisan a szoptatasban, ami nekem igen jol jott, mert 2 2300-2400 grammos kis sulyut kelltt megtanitani szopizni, akik korabban szulettek, minthogy a szopi reflex kifejlodne... Raadasul megtanitottak ikreket tandem szoptatni, szoval szuper volt, csak hat ez nem allami intezmeny. :( Azert nem osszehasonlithato. Itt egyreszt tomeg sem volt, masreszt az egesz ellatasert fizettunk, harmadreszt engem a kicsi ikrek miatt meg elonyben is reszesitettek.
14. Borrdi78 (válaszként erre: 12. - Netti 19)
2015. febr. 26. 16:55
Ezt ott kell megerdeklodnod es rakerdezni. Talalkozni szulesznovel es megtudni, hogy mutet utan segit-e, ill, h az adott kh-ban mi a szokas, ott lehet-e szulo a furdetesnel stb. Ez mindenhol mashogy van... Valahol a gyereket az anya naponta 2-3x kapja meg etetesre oszt csa. Se a furdetest, semmit nem lat (es nem is csaszarosrol beszelek, hanem huvelyi szules utan...). Vannak rooming in helyek, ahol egesz nap vele van a gyerek, de azert eppen a furdetesre elviszik es ott sem lehet ott az anyuka. Ezt a korhazban kell megkerdezni. Biztosan van vmi szules felkeszito tanfolyam, az erre is van, ott minden kerdest, amit maguktol nem valaszolnak meg feltehetsz. Sok szerencset! Ja es, hogy a szuleszno ott lesz-e, segit-e, sztem ez is szulesznoje valogatja. Probalj helyben erdeklodni, ajanlasokat gyujteni.
13. Netti 19 (válaszként erre: 9. - Milup2)
2015. febr. 26. 15:47
A dokim jó, és neve is van az orvosok között, tehát felőle biztosítva vagyok.Emiatt nem aggódok. Tapasztalatokat gyűjtök, főleg Nyíregyházán császározottaktól. Nagy segítség,hogy írtok, mert könnyebben tudok majd dönteni.
12. Netti 19 (válaszként erre: 6. - Borrdi78)
2015. febr. 26. 15:44
Azt mondják, hogy a műtét közben is segédkezik, de utána is. Kérdés az, hogy valóban segédkezik utána is, mert részemről annak van inkább értelme. Első babát várom, és nagy segítség lenne, ha többször bejönne hozzám császár után, mert nem tudom mi a rendje Nyíregyházán a dolgoknak, hogy mikor láthatom először a babát, apuka mehet e vele amikor lefürdetik, átöltöztetik, apát beengedik e hozzám az őrzőbe. A szoptatás, a baba ellátásában segít-e valaki, vagy ha fogadok szülésznőt, akkor ő ezeket a dolgokat rendezi-e. Tehát, azon dilemmázok, hogy ezt a fajta segítséget egyébként is megkapom, vagy csak ha fogadok szülésznőt.
11. aniju
2015. febr. 26. 15:10

Attól, h másképp vágnak, még rettenetes 'élmény' a császár. :(


De ha muszáj, akkor muszáj.


Én nem fogadnék a helyedben, max addig van ott veled, míg be nem tolnak a műtőbe.


Nálam is adott volt sajnos, velem voltak, amíg be nem futottak a dokik, műtősök, igyekeztek támogatni lelkileg, h mindjárt túl leszünk rajta stb, de ehhez nem kell feltétlen fogadni egyet... :)

2015. febr. 26. 15:05
16 éve volt altatásos császárom.Amíg az altatóorvosra vártam,leltároztam:doktor úr,asszisztáló orvos,műtősnő,anesztes asszisztens,műtősfiú.A sarokban inkubátor,mellette két maszkos nagyon beöltözött nő.,megkérdeztem:gyerekorvos és csecsemősnővér.Végül befutott az altatóorvos.és másfél óra múlva már megkaptam a gyereket.Szülésznőt nem is láttam,a csecsemősök segítettek...és nem problémás szülésem volt 10/10 lett az eredmény,nem ezért volt gyerekorvos-nővér
9. Milup2 (válaszként erre: 4. - Netti 19)
2015. febr. 26. 15:01
Felesleges szülésznőt fogadni..legyen jó dokid, az a lényeg...Engem is császároztak...
8. Borrdi78 (válaszként erre: 7. - Zsazsanéni)
2015. febr. 26. 15:00

hat igen... ma mar vizsszintesen vagnak es ebren vagy altalaban.... es regen a csaszarosok alig tudtak szoptatni, most meg ez is jobb aranyban van. Csak, mert most forszirozzak. :) Szerintem igenis segitseg utana a fogadott szakember.

Nem mindegy, h mikor lathatod a babat, mikor teheted eloszor mellre....

2015. febr. 26. 14:53
Nekem nagyon régen volt császárom,akkor nem volt divat a szülésznő fogadás.De én már előre tudtam,hogy császár lesz,mert az orvos megmondta,de a rokonom is aki szülésznő volt,vagy 30 évet.Altatásban,csak a végén ébresztettek fel,de a gyereket másnap hozták oda,hogy "itt a gyereke" jelszóval.Annyit tudtam,hogy a szülésznő teszi rendbe a gyereket,letakarítja,fürdeti,méri és felöltözteti.Erre külön nem kell,mert van ott aki rendbe teszi a végén.Utána meg megy minden a maga útján.De nem volt egy álom a császár,ma másképp vágnak,s nem altattnak mint valaha.De annyival jobb,hogy a köhögés ami volt utána,na az semmi volt,ha rágondolok még ma is annyi év után.
2015. febr. 26. 14:50
Elmondom mi az ertelme csaszarnal... nem a mutet elott, vagy kozben szamit, hanem utana a bent toltott idoben: 1. elviszik toled a babadat, ki tudja, mikor lathatod. Na pl ebben segit Neked a fogadott szuleszno. Aztan ott a szoptatas... ha elso gyerek, akkor keves a tapasztalat, raadasul csaszar utan picit nehezebben is indul be a tej, nem art, ha van segitseg. A legtobb helyen a csecsemosok olyan elfoglaltak, hogy nem fognak napi 2-3 alkalommal fel orakat Veled lenni es ebben segedkezni. A szuleszno viszont johet es segithet ebben is. En igy latom, de ez minde egyen es korhazfuggo dolog. Akik neked ajanlottak, ok mit mondtak, miert ajanljak?
5. Netti 19 (válaszként erre: 2. - Yilmee)
2015. febr. 26. 14:38
Köszönöm a segítséged.
2015. febr. 26. 14:37
Valószínűleg epidural lesz. Még nem beszéltük át az orvossal. Nyíregyházán műtenek. Többen ajánlják, hogy fogadjak szülésznőt, de én sem látom sok értelmét, nem tudom miben segíthetne, ezért is lennék kíváncsi tapasztalatokra. Esetleg utána segít e valamiben, vagy ha megszületett a kicsi, akkor ő rendezi-e a továbbiakban, és a férjem akkor vele lehet-e? Behozzák-e hozzám az őrzőbe?
2015. febr. 26. 14:25
En sem fogadtam. Epiduralod lesz vagy altatasban?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook