Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Csaszarmetszes utani problemak fórum

Csaszarmetszes utani problemak (beszélgetős fórum)


28. eperlevél (válaszként erre: 27. - Pille28)
2014. jan. 9. 08:40
Mikor volt a csm?
2014. jan. 7. 08:49

Sziasztok!

Talán meg tudom kérdezni itt is, h tapasztatatok-e brutális bélgörcsöket bélmozgasnal. Vízszintes helyzetből alig tudok felkelni, és csak fekvésnél fordul elő.

nagyon köszönöm, bocsánat, h ide írtam, de jobban fáj a belem, mint a szetvagott dolgaim :-(((((

26. babszibobó (válaszként erre: 24. - Eperlevél)
2013. febr. 28. 15:13

Úgy bizony!!!


Inkább az antibiotikum mint egy felülfertőzésből bekövetkező újabb feltáró műtét, hogy kitakarítsák a felgyülemlett "cuccosból" a hasadat, majd napokig becsövezve kórházi ágyhoz legyél kötözve, iszonyat fájdalmakkal miközben a pici babád otthon, tehát a fájdalom mellett még a szíved is megszakadna...


Be azzal a gyógyszerrel :-D

25. babszibobó (válaszként erre: 22. - B.Marcell)
2013. febr. 28. 15:11

Annyi, hogy indokolatlanul kerül kapcsolatba ideje korán antibiotikummal, de ez nem egészségkárosító probléma, és ezt nagyon fontos megjegyezni...ez csak egy tény...


Valaki említette, talán lehet hígabb a széklete, de ez sem feltétlen, mivel az épp kialakuló bélflóráját megzavarhatja, és az ott épp aktiválódó JÓ bacik harcba keverednek az antibiotikummal...de ez felnőtteknél is megvan, mármitn antibiotikumos kezelés mellékhatása lehet pl: hasmenés, nehezebb emésztés stb...erre vannak a pro/prebiotikumok...


Olvastam, hogy nem itt élsz...de lehet annyit valahogy megtudhatnál, hogy pár hetes babának lehet e már ilyet adni, mármint pre/probiotikumokat...ebbe nem vagyok sajnos biztos....

2013. febr. 28. 15:02
de neked viszont sokkal nagyobb gondod lehet, ha nem veszed be a gyógyszert
23. eperlevél (válaszként erre: 22. - B.Marcell)
2013. febr. 28. 15:00
lehet hasmenése a kicsinek
22. B.Marcell (válaszként erre: 20. - Babszibobó)
2013. febr. 28. 14:39
milyen kart okozhat ,ha kisebbet is de mit mikozben szoptat valaki?
21. Lia29 (válaszként erre: 20. - Babszibobó)
2013. febr. 28. 13:30
Ezt én is így gondolom!
20. babszibobó (válaszként erre: 7. - B.Marcell)
2013. febr. 28. 13:19

Szoptatás alatt, úgy hogy tudtak róla (hisz még a kórházban voltam és ők adagolták) szedtem lórugásnyi antibiotikuom (bár nem terhesség/szülés miatt, hanem a fülem volt ocsmány mód begyulladva) és szedhettem, sőt szednem is kellett.


Természetesen átmegy a tejbe, de még mindig kevesebb kárt okoz, mint ha lázasan szoptatnál ill. neked nagyobb bajod esne.

2013. febr. 28. 13:13
nálam belső gyulladást feltételeztek a folyamatos fájdalom miatt, én ezért egy nidol nevű gyulladáscsökkentőt kaptam....
2013. febr. 28. 13:11
én szedtem antibigyót szoptatás alatt nem is egyszer...sajnos nem volt más választásom, de ezért nem kell a tápszer
2013. febr. 28. 13:10

valamilyen szinten megjelenik az anyatejben, de most kell a gyógyszer


rögtön szoptatás után vedd be mindig!!!

2013. febr. 28. 13:09
nem volt lazam egyaltalan,hala isten!
15. Lia29 (válaszként erre: 7. - B.Marcell)
2013. febr. 28. 13:09

Szia!

Lehetséges,hogy kiválasztódik a tejben,ha abból indulok ki,hogy császár után kaptam hashajtót és annak ellenére,hogy kérdeztem nem-e választódik ki a tejbe a kisfiamnak 3 napig ment a hasa.

2013. febr. 28. 13:09

Vegyél tápszert, add neki azt, ha nem kell túl sokáig szedned az antibiotikumot.

De közben is fejd le a tejed, hogy ne apadjon.

Én biztos ezt csinálnám/csináltam volna, ha gyógyszert kell szednem...:(

13. geridina (válaszként erre: 7. - B.Marcell)
2013. febr. 28. 13:08
Ja, még annyit, hogy én is szedtem antibiotikumot más miatt, meg fájdalomcsillapítókat, stb, és nem apadt el a tejem, 3 éves koráig szoptattam a lányomat. Mondjuk ez fejben dől el, mert én állandóan ciciztettem, sokszor cuppogott rajta, nehéz volt, sokan ilyenkor feladják, megunják hogy mindig elalszik a gyerek a cicin. Én nagyon akartam szoptatni és meg is lett az eredménye.
12. eperlevél (válaszként erre: 10. - Geridina)
2013. febr. 28. 13:07
igen, túlsúlyosoknál ez előfordul könnyebben, főleg ha a has esetleg rálóg a vágásra
11. eperlevél (válaszként erre: 7. - B.Marcell)
2013. febr. 28. 13:06

akkor szedd be, kezeletlenül nem maradhat a sebed


lázad nem volt?

10. geridina (válaszként erre: 1. - B.Marcell)
2013. febr. 28. 13:06

Én ugyanígy jártam ezelőtt 8 évvel.

Belázasodtam a kórházban, vettek vért, de már nem vártam meg az eredményt, benn akartak tartani, mondtam, hoyg szenvedni otthon is tudok kényelmesebb ágyon.

Hazamentem 4 nap után, másnapra arra ébredtem hoyg valami folyik a vágásból. 4 helyen kilukadt és folyt a genny. Rohantam vissza a dokihoz, mondta, hogy hát igen, a láz már jelezte. Azt mondta, semmi gond, jó szoros hálóval tekerjem körbe, alá tegyek pólyát, ami felszívja a gennyet. És hogy ha nem fejeződik be a folyás akkor le kell szívnia valami bazi nagy tűvel. Hát én ezt nem vártam meg, nem mentem vissza, hanem szépen kezelgettem magamnak, pár napig még folyott aztán elmúlt.


Nekem azt mondta a doki, hogy mivel elég sok rajtam a zsírréteg, valószínűleg a belső varrat miatt az gyulladt be, ahogy megvarrta

9. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - B.Marcell)
2013. febr. 28. 13:05

Mindenkepp nogyogyinak mutasd meg! Lehet az is,hgyujra osszevarrjak,de igy nem maradhatsz.

A hazi doki meg meg sem kerdezte,hgy hgy allsz a szoptatassal? Ilyenkor az ember olyan kis gyamoltalan,eszebe sem jut,hgy szoljon neha.

Gyogyulast neked!

2013. febr. 28. 13:05
ezt mindenképp orvossal beszéld meg, és ahogy nézem, a császár még csak most volt..2 császár után vagyok túl, nagyon sokáig fájt, éreztem a sebemet. A te esetedben is teljesen normális, hogy fáj..a váladékozásról, gyulladásról viszont orvos tanácsát kell kikérni, itt a hoxán senki sem látja, hogy mi is a probléma..
7. B.Marcell (válaszként erre: 4. - Eperlevél)
2013. febr. 28. 13:05
igen mondtam! 3x is,azt mondta nem gond! de en megis felek nehogy a tejben kivalasztodjon, az erdekelne h mas is volt ugy h antibiotikumot szedett es szoptatott?
6. eperlevél (válaszként erre: 5. - B.Marcell)
2013. febr. 28. 13:05
az más...
5. B.Marcell (válaszként erre: 3. - Szafaripók)
2013. febr. 28. 13:04
angliaban elek,itt nincs nogyogyasz,es fogadott orvos sincs! korhaz ami van meg GP aki egyenlo a haziorvossal,de mindenert hizza kell menni
2013. febr. 28. 13:03

a nőgyógyásszal kellett volna beszélned


mondtad a háziorvosnak,h. szoptatsz?

2013. febr. 28. 13:03

Mi van a betegtájékoztatón??

Egyébként ha még nem telt le szülés óta az a bizonyos 6 hét, miért nem a nőgyógyászodhoz mentél vissza???

2013. febr. 28. 13:02
Hát ha mondtad a háziorvosnak, hogy szoptatsz, akkor biztos olyat írt fel, amit szedhetsz.
2013. febr. 28. 13:00

sziasztok!

az lenne a gondom,h januar 31.en szultem es azota is faj a sebem,es korulotte. sajnos azt vettem eszre h a vagasom jobb oldala,egy cmt szetnyilt,es enyhen valadekozik.elmentema haziorvoshoz kaptam antibiotikumot mert azt mondta fertozesem van.flucloxacillin amit szedek,de az lenne a kerdesem,h mivel szoptatok nem okoz ez gondot a babamnal? volt mar igy mas is,h begyulladt v fertozest kapott a csaszarja,es szoptatott? elore is koszi a valaszokat

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook