Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Császármetszés után 3 héttel kezd szétnyílni a sebem/hegem. Járt valaki így? fórum

Császármetszés után 3 héttel kezd szétnyílni a sebem/hegem. Járt valaki így? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. jún. 16. 17:36

jobbulást!!!!

a hideg kirázott, amikor olvastam az elejét, örülök, hogy nem olyan nagy a baj, s "csak" esztétikai probléma lesz belőle

33. gne2
2010. jún. 15. 22:40

Örülök, hogy minden rendben lesz! :)

Vigyázz magadra!

32. homern
2010. jún. 15. 21:51

Szia!

Én ugyanígy jártam a gátsebemmel.Vörösre sírtam a szememet,hogy mi lesz velem,mert a tükörben úgy láttam,hogy szétnyílt a seb.Megnézte a nőgyógyász,ls megnyugtatott,hogy semmi nincs szétnyílva,csak sarjszövet."Leégette"valami ecsetelővel,és mehettem haza.Ekkor 5 hetes volt a picim,jött ő is a dokihoz.

2010. jún. 15. 21:38
Örülők!:)
2010. jún. 15. 14:05
Köszönöm a drukkokat és a bátorító szavakat!
2010. jún. 15. 14:04

Sziasztok!

Megjártam a dokit, kalandos volt, mert a picit is vinnem kellett magammal, apa vigyázott rá a munkahelyén. Még jó, hogy vittem neki kaját, mert vagy 2 órán keresztül várattak, pedig tudták, hogy friss anyuka vagyok. Mindegy.


Hálistennek nem a sebem szakad szét, hanem - most leírom, ami a papíromon van:


"Az alsó harántmetszés sebe nem dehiscalt, de az alsó sebszél 4x2 cm-es szakaszon kifordult. Itt granulációs sarjszövet látható.

Jav: Borsavas kezelés, rendszeres kötéscsere, holnap kontroll. "


Ez asszem annyit tesz, hogy nem jól varrtak össze, nem illeszkedtek a sebszélek. Amikor belenyúlt a lyukakba, akkor látta, hogy a másik sebszél van az alján, szal nem nyílt szét valójában. Úgyörülök:))

Igaz, hogy most vagy 4-5 napig kötözésre kell járnom, + vastagabb is lesz a hegem emiatt, de nem nagyon érdekel, a lényeg, hogy végülis nincs nagy baj.

28. Hisztikirálynő (válaszként erre: 27. - 3374d74025)
2010. jún. 14. 21:54

Beszéltem a kórházzal a nőgyógy. ambulanciával, felhívtam őket. Mondták, hogy nyugodjak meg, jó jel, hogy nincs lázam, nem fáj, nincs beduzzadva. Szerintük elég, ha délelőtt bemegyek. nyugtattak, hogy nem lesz gond, aranyosak voltak.

Szal holnap délelőtt megyek be.

2010. jún. 14. 21:37

Nekem császár után 2,5 héttel nyílt ki egy kis helyen.És elvileg a rossz felülés miatt.Mármint nem jól keltem ki az ágyból.DE nekem nem volt olyan nagy és újra bekötötték.Este nyílt ki és reggel mentem a nődokihoz,és mondta hogy mehettem volna az ügyeletre is.Szóval minél előbb annál jobb.


Nincs aki vigyázz a gyerekre addig?,Vagy miért nem mész egyből??

2010. jún. 14. 21:36

Köszönöm a hozzászólásokat...

megbeszéltem a férjemmel, hogy holnap délelőtt bemegyek a picivel, elviszem a munkahelyére (viszek neki kaját, ha esetleg elhúzódna a dolog), ő ellesz vele addig, én pedig elmegyek a nőgyógy. ambulanciára.

Holnap talán bent lesz a dokim, bár a keddi napokon általában műtétei vannak, de akkor más fog megnézni, én már nem bánom, hogy ki, csak lásson doki.


Zuhanyozni szoktam, fürdeni amúgy sem. Betadinozom majd, teszek rá steril gézlapot, picit leragasztom, hogy ne csússzon le róla.

A váladék színét nem tudnám megmondani.

25. sajert (válaszként erre: 22. - Mmacus)
2010. jún. 14. 21:34
Ez jó ötletnek tűnik.
24. gne2 (válaszként erre: 17. - Hisztikirálynő)
2010. jún. 14. 21:33

Nekem is két császárom volt. :) Az első után amikor hazamentem, felmostam a lépcsőházat, mert amikor vittük haza a kicsit, a szomszéd közölte, hogy én vagyok a soros. :D

A másodiknál még a kórházban kezdett szétnyílni a heg, de ragaccsal összehúzták. Betadine krémet kentem rá, puhította a sebet és fertőtlenítette is. De én akkor orvosi felügyelet alatt voltam! Nem játék, gondolj bele, hogy ilyen melegben milyen gyorsan elfertőződhet!

23. sajert
2010. jún. 14. 21:32

Jobbulást, és remélem meg tudod oldani holnap a problémádat :-((.


SENKI sincs, aki vigyázna rájuk? Szomszéd, bármilyen rokon, ismerős stb... A háromhetes kicsi ellátását majdnem mindenki el tudja látni (persze ha van lefejt tej vagy tápszer), a nagy nem tudom hány éves, de őnála inkább ismerős jöhet szóba (mármint akit ő is ismer).


Én húsvétkor voltam így, hogy SENKIre nem tudtam bízni a kétévesemet, aki ráadásul beteg is volt. Végül a nővéremék hamar hazajöttek a kirándulásról, és úgy vittek az ügyeletre (banálisabb dologgal, hozzád képest).


Nem lennék a helyedbe...

22. mmacus
2010. jún. 14. 21:32
Most nézem, S.újhelyi vagy. És ha most bemennél a kórházba megmutatni? Ügyelet biztos van, ha gyors beavatkozás kell, segítenek, ha nem olyan nagy a baj, megnyugtatnak, akkor nem idegeskedsz feleslegesen.
21. Rege78 (válaszként erre: 10. - Hisztikirálynő)
2010. jún. 14. 21:29

Ha jóban vagy a védőnővel, biztosan arra tud menni, és rád néz, neki van némi eü-s képzettsége..

Vagy megnyugtat, vagy dokihoz zavar, de legalább nem parázol tovább..

Addig is Betadine-ozd ezerrel, arra mehet steril gézlap, hogy ne fogjon meg mindent, az nem árt neki..

Fürdeni még hivatalosan úgy sem lehetne, úgyhogy ne is, de a zuhany mehet, az nem árt, sőt, a tisztaság fontos, ebben a melegben meg pláne..


Milyen színűek a lyukak, főleg a legnagyobb?

Ha steril gézlapot raksz rá, az beleragad néhány óra alatt? Milyen színű váladék lesz a gézen?

20. gne2 (válaszként erre: 16. - Hisztikirálynő)
2010. jún. 14. 21:29

Megnézik, ha kell összeragasztják. Ezt az orvos tudja majd, látatlanban úgysem fog neked semmit mondani. :)

Vidd magaddal a gyereket, esetleg szomszéd, barátnő nem tud rájuk vigyázni addig? A férjed nem tud otthon maradni? Biztos, hogy kímélned kell majd ezután is.

19. 3521a947d3 (válaszként erre: 17. - Hisztikirálynő)
2010. jún. 14. 21:29
de fiatalabb se lettél...már bocsánat. nekem is 2 császárom volt és tudom,hogy hogy gyógyult az első és hogy a második. Neked,meg plusz 2 hasi műtét! Nem regenerálódik az olyan könnyen.
18. Sylvia81 (válaszként erre: 15. - Hisztikirálynő)
2010. jún. 14. 21:27

Mi az, hogy lehet??? Ne viccelj, az egészséged a tét!!!

Nm riogatásképp, de ha kapsz egy jó kis fertőzést, és bent tartanak, akkor mit csinálsz a picivel???

17. Hisztikirálynő (válaszként erre: 14. - Gne2)
2010. jún. 14. 21:26
már 4 ilyen hasmi műtétem volt (2 császár és 2 nőgyógy. nagyműtét), szal van már rutinom. Így még nem jártam, most sem pihentem kevesebbet, mint az előbbiekkel.
2010. jún. 14. 21:25
mit tudnak vele csinálni???
15. Hisztikirálynő (válaszként erre: 13. - Arrival)
2010. jún. 14. 21:25
még lehet, hogy az lesz...
14. gne2
2010. jún. 14. 21:25
Kórház, akár ügyelet is, mielőtt még nagyobb lesz a baj! Nem hülyeség, hogy kímélni kell ilyenkor a hasat. Mégiscsak egy hasi műtéted volt!
2010. jún. 14. 21:24
legfeljebb fogod és elmész a gyerekkel.
2010. jún. 14. 21:23
sajnos nincs segítségem holnap, a férjem dolgozik, itt a két gyerek...:((( így csak még jobban aggaszt a dolog.
11. berhukri (válaszként erre: 7. - Hisztikirálynő)
2010. jún. 14. 21:21
Mindenképp old meg hogy elmenj holnap reggel. Ez nem játék. Nagyon nagy baj!
10. Hisztikirálynő (válaszként erre: 8. - 3374d74025)
2010. jún. 14. 21:21

jaaaj... tudom:(((

már így is hót para vagyok, feszt bőgök, hogy mi lesz..

veled mi történt?

2010. jún. 14. 21:20
Azonnal kórház!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2010. jún. 14. 21:19
ORVOS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!NAGYON NAGY A FERTŐZÉS VESZÉLY!VOLT ILYENEM!
2010. jún. 14. 21:18

Valószínű, hogy egy hirtelen mozdulat következménye, igazából nem éreztem nagyobb fájdalmat, tök jól vagyok már. Szal nem értem.

Szerdán tudok menni leghamarabb, mert a 3 hetes kisfiamra csak akkor tud vigyázni anyukám.

6. arrival (válaszként erre: 2. - Hisztikirálynő)
2010. jún. 14. 21:18

mennyire nyílt szét?

ilyenkor összehúzzák ragasztóval.

2010. jún. 14. 21:17
ja, a kb. 15 cm-es sebemben több helyen van szétnyílás, max 1 cm-es a legnagyobb, a többi apróbb lyukacska.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook