Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Császár vagy spontán szülés fórum

Császár vagy spontán szülés (beszélgetős fórum)


24. Szibor (válaszként erre: 1. - Elsőmami)
2010. máj. 28. 03:17

Szia.

Számomra a gátseb gyógyulása volt borzasztó. 10 nap múlva tudtam csak rendesen ülni és wc-ni, ezek emlékeim szerint műtét után könnyebben mentek. De 6 hét leteltével bicikliztem, ezt császár után nem tudtam megtenni. Számomra a kitolási szakasz jobban sikerült, mint vártam. De mindent össze vetve mégis csak jobb szülni, mint a hideg műtőben paszívan reszketni és várni hogy mikor lesz már vége.

23. d3bb59819c (válaszként erre: 22. - Meli31)
2010. máj. 16. 18:33

Sziasztok!


Császár után szültél simán? Úgy hallottam, azt nem nagyon szokták engedni. Nem okoskodok, csak érdeklődök!

Engem is császároztak, mert mire kitágultam, a bébim elfordította a fejét. Szép volt a vajúdásom 3 perces fájdalmakkal, de milliószor inkább az, mint a császár, főleg az utána levő első felkelés..

22. Meli31
2010. máj. 15. 21:07
SZia. Én a kisfiamat császárral szültem, mert faros volt, tervezett császár volt. A kislányomat simán szültem időre pont a 40. héten. De ha választanom kellenne akkor 100x simán, mint egyszer császárral...:)
2010. máj. 15. 13:34

Köszönöm a rengeteg élménybeszálolót! Persze, ez mindenkinél más és más, mindenki másként éli meg. Én is hamar helyre jöttem a császár után, szombati napon szültem és hétfőn már szaladgáltam a kórház folyosóján, de a felkelés és az első nap az borzalmas volt, és ezzel szemben láttam azt hogy a simán szülő anyukáknak semmi bajuk nincs, legalábbis a mozgással. :)

Mindenkitől azt hallottam hogy a kitolás már megkönnyebbülés és tényleg nem fáj, csak kíváncsi voltam hogy az igaz e. :) Az tény hogy nem kellemes ha keresztbe van vágva az ember.

20. kiddy
2010. máj. 15. 10:23

Szia!en termeszetes uton szultem az elso kisfiamat,csak arrol tudok nyilatkozni.nekem a vajudas volt a nagyobb problema,mert nagyon nagyon fajt,de gondolom nem kell elemeznem...

a szules mar nem volt semmi ahhoz kepest.kb 4 nyomasra kint volt a kis buksija utana a kovetkezo nyomasra kint volt az egesz baba:)Szerencsere nem szakadtam es itt kint Angliaban nem vagnak gatat,ha szakadsz akkor szakadsz ha nem nem.en csak belul szakadtam,belso varratot kaptam csak.kb meg masfel hetig vereztem,sokkal rosszabbra szamitottam a "remtortenetek" miatt.

2010. máj. 15. 10:17
Érdemes megkérdezni a dokit, hogy gátmetszésnél milyen varratot tesznek be. A felszívódó varratnál nincs varratszedés, és sokkal gyakoribb hogy begyullad a seb. Szerintem erről írtak az előttem szólók. Dombóváron ezért nem alkalmazzák. Én hagyományosan voltam varrva, és a varratszedésig tényleg húzódik, fáj, nehéz ülni (én úszógumit vittem be a kórházba, és azon fájdalom nélkül ülve ettem, szoptattam), de a varratszedés után már alig éreztem, és minden nap egyre normálisabb lett. Ha nincs begyulladva a seb, akkor gyorsan gyógyul. Én naponta 3x lemostam azzal a lila löttyel, és gyorsan begyógyult.
18. mtt80 (válaszként erre: 16. - Misz)
2010. máj. 15. 08:58
Úgy látom hasonló a véleményünk. :))
17. mtt80
2010. máj. 15. 08:57

Én 5 éve császárral szültem a kisfiamat, most pedig 3 hete simán a kislányomat. :) Szóval megéltem mindkettő változatot. :) Igazából nem is tudom mit mondjak, szerintem ez mindenkinél más és más. Ki hogy éli meg. Nekem most a hüvelyi szülésem elég gyorsan ment, nem sokat kellett szenvednem a vajúdás alatt, a vége meg tényleg nem is olyan rossz. Amikor már nyomhatsz, akkor már sokkal jobb, mert érzed, hogy mindjárt meg lesz a babó, és annál jobban igyekszel, a vajúdás az ami rosszabb szerintem. Főleg, ha valakinél órákig, eltart. Nekem szerencsém volt.

Bár a vajúdást a császárnál is sikerült megtapasztalnom. :)

Én az utána következő dolgok miatt választanám talán legközelebb a császárt. (Ha lenne legközelebb.) A gátsebem nekem ugyanis sokkal jobban fájt utána, mint a császáros sebem. Na persze az is fájt, meg ugye a felkelés sem ment egyszerűen, meg úgy ált.-ban a mozgás, de azért mégis tudtam feküdni, állni, ülni, mindent, még ha nehezen is. Most pedig az ülés 1 hétig egyáltalán nem ment, utána is csak féloldalasan, állni szintén nem tudtam sokáig, mert akkor nagyon fájt. Igaz, hogy rövidebb idő alatt helyre jöttem most, mint a császárnál, de akkor is nekem a gátsebes fájdalom sokkal rosszabb volt, mint a császáros.

Persze másnak meg lehet, hogy pont fordítva. Ez személyfüggő szerintem.

16. misz
2010. máj. 15. 08:49

Én a kislányomat vészhelyzet miatt császárral szültem. A kisfiamat 5 év múlva természetesen.


Az az érzés tényleg páratlan, amikor kicsusszan a kicsi teste. :))


De a császár után én 5 nappal a varratszedést követően magam kötöttem be a cipőfűzőmet. Pillanatok alatt felgyógyultam.

A gátsebbel meg 2 hétig azt hittem megbolondulok, úgy fájt. A varratszedés se enyhítette a gondomat, nem bírtam állni annyi ideig, míg tisztába tettem a Kicsit. Nem bírtam menni csak sántítva, nem bírtam ülni még féloldalasan sem.


Nekünk nem lesz több baba. Ha lenne, elsődleges szempont természetesen az lenne, ami a babának jó. De második körben a kívánságműsorban császárt kérnék.

15. Tina87
2010. máj. 14. 23:22
pont az utolsó része nem fáj a termlészetes szülésnél...annál jobb érzés ahogy érzed hogy átcsusszan rajtad a kis teste és utánna csak az eufória...ez egy felejthetelen élmény :D
14. Bebe83
2010. máj. 14. 20:49

7 honapja szultem termeszetes uton, majdnem csaszar lett, 8 ora vajudas utan kertem hogy ne legyen csaszar, birom meg, 5 ora mulva kipottyant Martinka es ettol feltem a legjobban de meglepetesemre egyaltalan nem fajt a kitolas es max 15 perc volt. En a termeszetest valasztottam. Es milyen hiu vagyok? Amikor ott allt korulottem az orvos csapat mutetre keszen arra gondoltam hogy a terhesseg alatt nem repedt ki a hasam akkor most vagassam fel?

A masik oldala hogy a vagast meg mindig erzem, a mehem szerte-szet szakadt, tobb mint 20 varras, meg mindig faj! De igy volt a legjobb.Az, amikor kibujt , felejthetetlen!!!

13. Erzsó78 (válaszként erre: 1. - Elsőmami)
2010. máj. 14. 18:28

Hét éve a lányomat császármetszéssel szültem meg,mert a szívhangja lassult,amúgy 12 órát vajúdtam.(3100g,49cm)

9 és fél hónapja a kisfiamat viszont spontán szültem meg,reggel 9-kor voltam 3 ujjnyira kitágulva,aztán 18.25-re lett meg .(3950g,52 cm)

Az igazság az,hogy a spontán szülés meghittebb,főleg a vége,amikor kitolod és felmutatják a babát,aztán rárakják a hasadra.(Ja és itt bennt volt Apuci is)

Mégis "kövezzetek" meg,de ha még egyszer választanom kellene én a császárt választanám.

A hüvelyi szülés után plasztikázták a méhemet,az aranyeremet hetekig kezeltem,(szinte ülni sem bírtam 2 hétig)valamint összeszedtem egy húgyúti infekciót amit antibiotikummal kezeltek.

A kisbabám is nagyon kimerült egy puklival a fején született, ami később hála az égnek felszívódott.

Szóval,szerintem mindenkinek más.

2010. máj. 14. 18:15

Szültem.Dél körül értem be a kórházba,és egy óra után megszületett a lányom:)

Ugyanígy tenném,ha tenném.Mert ma már lehet választani.

Nagyon megindító volt,mikor közvetlen születése után a lányomat rám-fektették a meztelen testemre,az illata,a melegsége mmmmmmmmm soha nem feledem.

2010. máj. 14. 17:38
2 császárom volt,és én is könyörögtem a dokimnak,hogy császározzon meg. :D:D megtette. ha szülnék még,akkor is ezt tenném.
2010. máj. 14. 17:06

Szia!

3 természetes szüléaem volt!Nem valószínű hogy lesz még de kizárt hogy császárral szűljek.Csak akkor ha nagyon muszály.Az utolsó szülésemnél majdnem császár lett.Már elő is készültek én csak könyörögtem hogy ne császár legyen.Jött az ügyeletes és segített hogy ne az legyen.Isszonyúan fájt de hálás vagyok Neki.

2010. máj. 14. 17:05
Sziasztok, nekem az első volt császár, a másodikat megszültem, mindkettőnek van előnye és hátránya is. De ha választanom kellene akkor a szülést választanám a műtét helyett.
2010. máj. 14. 17:04

Szia én is csak a természetes szülésről tudok nyilatkozni!

Két hete szültem a kisfiamat természetes úton,aki már a második babánk!

Mind két szülés sima szülés volt,az elsőnél nem vágtak,ott repedtem,próbálkoztunk a gátvádelemmel nem jött össze sajnos!

Ennél a szülésnél 6 órával utánna már vígan ültem a varratokon!

Most viszont,a második szülésemnél is próbáltuk a gátvédelmet,de elég nagy volt Zente buksija így meg ejtették a gátmetszést,ami elég nehezen gyógyul,még most is csak vigyázva tudok rá ülni,érzékeny és vérezgetek is még!

A kitolási szakasz már tényleg nem vészes,ha a vajúdást megélted!

20-25 perc,4-5 kitolás ami alatt én nagyon meg is könnyebültem,hogy nyomhatok végre és már kint is a baba!

Szerintem a dolog neheze a vajúdás,azt meg már ismered én így mindenképp a természetes szülést választanám!

7. c95c921ae7 (válaszként erre: 4. - Betsabé)
2010. máj. 14. 17:01
Már nem tudom megmérni , mert nem látszik, de meglepően kicsi ám a vágás a császárnál, és az is a bugyi vonal alatti. De tény, hogy ott a hasfalat és a méhet magát is felnyitják, tehát komoly műtét, kockázattal.
2010. máj. 14. 17:00
A természetes a természetes!!
5. c95c921ae7 (válaszként erre: 1. - Elsőmami)
2010. máj. 14. 16:59
Szia, nekem az első természetes szülés volt, a második farfekvés miatt császár. Nekem nem volt rosszabb egyik sem. Nem fájt a császár után túlzottan a seb, tudtam szoptatni másfél óra múlva. De mivel a császár kockázatosabb, és a babának is jobb ha nem emelik ki hirtelen, természetesen normál körülmények között a természetes szülést választanám. Hozzátéve, hogy nem kisebbíti érdemeidet ha kérsz fájdalomcsillapítást, szerintem felesleges szenvedni.
2010. máj. 14. 16:58
Nekem 2 spontán szülésem volt gátmetszéssel. Szerintem a gátmetszés sokkal anyakímélőbb, mint az egész hasfal felvágása. ne félj a spontán szüléstől, nagyon jó érzés szülni, örök emlék látni a babát, ahogy kicsúszik :-) Még most is kiráz a hideg, ha rá gondolok. (jó értelemben)
3. aesa
2010. máj. 14. 16:57

Szia,

szerintem természetes,mert az a természetes:-).Én mind két gyermekemet igy hoztam a világra.Eü-s lévén tudom,(de ezt a laikus is tudja )a császár még is csak hasi vágott seb:-(

Tamásomnál volt gátmetszés,na soha többett.A kislányomat(dicséret aszülésznőnek)viszont olyan gátvédelemmel szültem este,hogy másnap reggel simán mentünk reggelizni,le tudtam ülni és mintha nem is bujt volna ki előző este Jázmin. Simán nekem ez a véleményem.


Judit

2. Szilvita (válaszként erre: 1. - Elsőmami)
2010. máj. 14. 16:50
Én csak a természetes szülésről tudok nyilatkozni, a kitolás nem volt több öt percnél, kb. 3 nyomás. A gátvágás már más tészta, még 3 hónap múlva is fájt, nem vészesen, de azért fájt.
2010. máj. 14. 16:47

Kedves Anyukák!

Van egy 1 éves kislányom, aki farfekvés miatt császármetszéssel jött a világra. Nem tervezett császár volt, rendesen beindult a szülés, majdnem öt óra vajúdás után kezdték meg a műtétet. Öt ujjnyira tágultam ki, tolófájásokkal mentem át a műtőbe, az orvosom még viccelődött is, hogy lábakat összeszorítani, nehogy elhagyjuk út közben a kis csöppséget. Így szinte teljesen átélhettem a szülés csodálatos élményét, kivéve a kitolási szakasz maradt ki. Tervezünk még egy babát, az orvosom nem zárkózott el a természetes szüléstől sem, azt mondta ha minden flottul fog menni a terhesség során rám bízza a döntést. Olyan anyukáktól szeretnék kérdezni akik mind a két oldalt megtapasztalták, melyik volt rosszabb a szülés legutolsó fázisa, vagy a császár utáni pár nap? Természetesen nem csak ez alapján fogok majd dönteni, ez csak puszta kíváncsiság! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook