Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Császár vagy nem? fórum

Császár vagy nem? (beszélgetős fórum)


19. 8d00a82c06 (válaszként erre: 16. - Cirrmosh)
2020. júl. 15. 12:59
Gratulálok!
18. noozimanoo (válaszként erre: 16. - Cirrmosh)
2020. júl. 15. 12:46

Gratulálok!

Lényeg, hogy egészségesek legyetek!

17. Lávli* (válaszként erre: 16. - Cirrmosh)
2020. júl. 15. 08:27
Gratulálok! :)
2020. júl. 15. 08:09

Hat amúgy maradhatott volna Még, 2500 g 50 cm 36+2 re

😊🙏🏻

2020. júl. 13. 07:07

Amúgy genetika...

Sógornőmet csesztette az orvos folyton, hogy túl hosszú a baba combcsontja. És hogy bizony komoly gondok lehetnek még. Amúgy más problémát nem látott, de ez az egy adat miatt riogatta szerencsétlen nőt. Merthogy ez nem normális, semmi nem indokolja ezt..

Addig-addig, míg a tesóm be nem ment az egyik uh-ra. Akkor esett le a doki álla is: apuka 183 cm magas. Rögtön megértette a hosszú combcsontot...


Szóval igen, a családi adottságolat is figyemlembe kellene venniük...

2020. júl. 13. 07:02
Fogadott orvosom, se szülésznőm.
2020. júl. 13. 07:02

Mindkét terhességem alatt VÉGIG, folyamatosan 140/90 volt a vérnyomásom, bár nekem alapból is annyi.


Nagyfiam 36+3-ra indult, de 3000 grammal és 53 cm-vel érkezett, egy amúgy elég stresszes időszak kellős közepén.


A kisebb legény ugyanilyen vérnyomás mellett 40+5-nél költözött ki 4250 grammos súllyal és 54 centivel.


Tuti nem engedném magam császározni annyiért, amit fent leírtál.

Egyébként az én példám is mutatja, ügyeletben is lehet szülni. Egyiknél se volt fogadott

12. jenBP (válaszként erre: 1. - Cirrmosh)
2020. júl. 11. 23:08

38+3-on 2.470 grammal született a kislányom, aki mostanra már makk egészséges kis hurkás csecsemő. Nem vagyunk egyformák!!! A mi családunkban is 3 kiló alattiak szoktak lenni az újszülöttek, genetika...

Nagyon furcsának találom, hogy szimplán emiatt meg akarnak idő előtt császározni.

11. Bless the child (válaszként erre: 1. - Cirrmosh)
2020. júl. 11. 17:17
Az összes ilyen pénzéhes cart összeszedném és bedugnám dolgozni egy börtönkórházba. A leírtak alapján semmi indok nincs arra, hogy beavatkozzanak
10. papája (válaszként erre: 1. - Cirrmosh)
2020. júl. 11. 16:32

Igaza van minden hozzászólónak.

Ennek a dokinak nem te és a gyermeked a fontos, hanem a pénz, pénz, pénz !

Kérdezd meg édesanyádat, vagy a nagyit. Abban az időben nem csináltak ekkora cirkuszt, napi vizsgálatok, uh, meg ki tudja mi. Mint mondták, ha megérik a körme megszületik. Egy baba sem maradt bent, de nem is sürgették.

A pénzéhes dokinál még az ügyeletes is jobb. Mellesleg az is valaki fogadott dokija.

Zsebre tette, amit eddig adtál, örüljön neki.

Várjál szépen. Nyugodj meg. Nincs semmi baj.

Amint eljön az időd, bemész a szülészetre és megszülsz az ügyeletesnél, vagy a fogadottnál, de hagyd a babádat fejlődni és egészségesen világra jönni. Sok szerencsét !

9. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Cirrmosh)
2020. júl. 11. 07:52

Dehogy császároznak! Maradj otthon, felejtsd el a dokit, majd szülsz másnál.:)

Ilyenkor "nő mint a dudva", nekem így mondta a dokim.


PErsze, a szabadság előtt minden pénz jól jön a dokiknak.

HA őszre várnád, nem sürgetne!

8. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Cirrmosh)
2020. júl. 11. 06:05

Nàlunk Fr.orszàgban 37ik hètig koraszülöttnek szàmìtanak.Nekem programozott csàszàrom volt(nagy sùlyù baba) 39+4re volt időpontom.


Bocsi,de a te dokid nem kòser.Alap egy sokk a babànak is a csàszàr,raadàsul koraszülöttnek szàmìtana,hàt nagy rizikòt bevàllal.


Menj màs dokihoz.

7. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Cirrmosh)
2020. júl. 10. 22:01
Biztos hogy megkérdeznék mást. Ettől a dokitok meg hogy miből gondolja hogy nem fejlődik rendesen? A méresröl annyit hogy nekem 34. Héten azt mondták 2200g. Aztán 37+5 napon tavaly aug 3-án beindult. Elkezdett szivárogni a víz. Amikor bementünk a korházba volt uh. 2200-at mondtak, rá 20 órára megszületett 2600g-al. Én tuti nem hagynám mondva csinált okkal a császárt. Sajnos sok ilyen van, főleg a soten és a honvédban. Biztos szabira megy a doki és nem akar lemaradni vagy nyaralásból rohanni.
2020. júl. 10. 21:08

Szerintem a baba súlya is rendben van, és tudod hányszor mérik el a méretet?

Nem állt meg a fejlődésben sem. Járd körbe még egyszer.

5. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Cirrmosh)
2020. júl. 10. 20:55

Te semmit sem rontottál el, ne sírj.


Keress másik dokit, nézze meg, hogy valóban lassabban fejlődik-e a baba, mint kellene. Ha ő is azt mondja, akkor császár, de ha szerinte oké, akkor maradjon csak bent az a gyerkőc. Az utolsó hetekben még sokat szoktak nőni.

2020. júl. 10. 20:49
császár légy, Rudolf, s a végzet elé vágj!
3. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Cirrmosh)
2020. júl. 10. 20:25

Ezek nem indokok.

Az én terhességem alatt nem mérték a súlyát csak a centiket. 2800 grammal született 39. Héten.

Senki nem riogatott császárral, senki nem nézett lepény vagy áramlást. Enissának igaza lehet!

2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Cirrmosh)
2020. júl. 10. 20:18

Lehet augban szabira megy és ő akarja bezsebelni a pénzt.


Én kérnék másik orvostól is véleményt, mert amit leírtál nagyon furcsa indok a császár.

2020. júl. 10. 19:50

bár aug 10 re vagyok kiírva de jövőhéten megcsászároznak.

Kicsit csalódott vagyok. És megvagyok rémülve hogy a fogadott orvosomon is azt látom hogy nem érti a helyzetet nem latom rajta azt a magabiztosságot és indokot mit miért

Egyszer magasabb volt a vérnyomásom nála (160) meleg is volt nagyon és a lépcsőzés sem a barátom.

Teljesen megrémített azonnal beküldött a kórházba. Ahol megrémísztettek hogy azonnal császár. Ott már 145 volt a vérnyomásom. 3 napig bent tarottak. De rendben van es elotte is volt. Czeizelbe 30. Hetin 1400 grammot mertek. 34. Heten 1700 g at a korhazban. Azota most 2200 g a 36. Heten.

Lepeny jo I es aramlas kivalo. Egyheten ketszer mentem uh ra es teljesen ki volt mar ram es a dokimra akadva a szonografus hogy tankönyvi adatokkal van a lepenyem es az aramlasom megaldva mi a baja a dokimnak stb. Persze mar ekkor Bogni tudtam volna. Most a heten meg gyorsan elmentem Istenhegyi intezetbe nezzek meg ok is a babat meg mindent azt mondtak minden tokeletes. Laborom jo a vernyomasom jo nem vizesedek. Ma mikor bementem ctg aramlasra utana kozolte jó akkor jov csaszarmetszes mert fogalmuk sincs miert nem olyan tempoban gyarapszik mint más baba. Es azt kamuzta a docensnek aki biralja a csaszart hogy 180 volt a vernyomasom. Szoval nalunk mindneki 3000 g alatt szuletett megadott idore de ez nekik nem tampont semmire es inkabb kiveszik 36+1 en. És a siras kerulget hogy mit ronthattam el. A sote2n fogok szulni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook