Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Császár után mikor kell elindulni a kórházba? fórum

Császár után mikor kell elindulni a kórházba? (tudásbázis kérdés)


3. bodababa (válaszként erre: 2. - Gabi0630)
2013. júl. 2. 07:40
Kedves gabi0630!Szerintem erre nincs "szabály".A második kérdést nem is értem:a hegszétválás előtti vajúdás nem szabályoktól függ.Ne haragudj,nem akartam arrogáns lenni...de ezeket az orvosodtól kellene megkérdezni, mert császár után természetes úton szülni komoly dolog. A kérdésedre válaszolva egyébként: sok dologtól függ, mikor kell menni. Nekem a 36. hét körül ultrahanggal megnézték a méhemen lévő heg vastagságát, majd pár naponta ellenőrizték, valamint a gyerkőc fejkörfogatát mérték. Én úgy tudom, hogy bizonyos fejkörfogat felett (persze az alkatodtól is függ) nem engedik természetes úton a szülést. Én szerencsés voltam, végig rendben volt minden és a kiírt időpont előtt 4 nappal megindult a gyerkőc kifelé, heg rendben volt, így sikerült megszülnöm komplikáció nélkül. A "percekre" visszatérve: én 10 percre lakom a kórháztól és kb. 3-5 perces fájásoknál mentem be. Amit még érdemes lenne orvostól megkérdezned: nekem nem nagyon adtak (adhattak) fájdalomcsillapítót,hogy érezzem, ha a hegnél valami nincs rendben (nagyon fáj, szúr, stb.), mert ultrahanggal nem biztos, hogy azonnal észre veszik, ha baj van. Mindettől függetlenül ne idegeskedj rajta, remélhetőleg minden rendben lesz, szerintem érezni fogod, mikor indulj. Én programozott császár után (ahol se vajúdás, se fájás nem volt egyáltalán) próbáltam nyugodt maradni és a megérzéseimre hagyatkozni....és jókor értem be a kórházba :-) ! Könnyű szülést kívánok és ne idegeskedj! Minden rendben lesz! Ha bármi kérdésed van, írj. ....és még egyszer bocsi a kezdeti, nem túl szimpatikus válaszért, de ez sokkal komolyabb dolog annál, mint hogy fórumokon érdeklődj. Az orvosoddal beszélj első sorban, az a biztos. :-)
2013. júl. 1. 21:08
2. babával vagyok 36 hetes. Érvényes itt is az 5 perces fájásokkal kell menni szabály? Itthon mennyit lehet vajúdni a hegszétválás veszélye miatt?
2013. júl. 1. 21:06
Császár után mikor kell elindulni a kórházba?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook