Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Császár után fórum

Császár után (tudásbázis kérdés)


1 2
56. ab4b6bc17d (válaszként erre: 52. - Ab4b6bc17d)
2009. dec. 28. 10:12
Ja, és nekem odahozták a picurkámat megnézegetni, miután megmérték, megvizsgálták és bebugyolálták... jaj, de gyönyörűséges pillanat volt! A dokik meg közben könyökig a hasamban...:)
55. ab4b6bc17d (válaszként erre: 41. - Pocok:))
2009. dec. 28. 08:21
Az anyagi és gondoskodós részek nálunk is hiányoztak... sőt, a mai napig nincsenek meg, mert hallom, hogy még mindig panaszkodnak a kismamák... tudjátok, még a tárgyi feltételek hagyján (bár nem mindegy, hogy pl. a koszos WC olyan kicsi, hogy nagy pocakkal az ajtót sem tudjuk magunkra zárni... , hogy aki akar ki-be mászkál (nem ritkák a lopások sem!), de hogy egy nővér hogy tud olyan bunkó lenni, hogy azt mondja a kismamákra, hogy "kövér disznók", stb... szóval ez máig nem fér a fejembe. A másik meg a tűhegyes körmeivel böködi a kisbabád fejét, hogy szopizzon már...
54. ab4b6bc17d (válaszként erre: 36. - Ibuska1990)
2009. dec. 28. 07:37
Nekem is. Rossz volt nagyon, de nem annyira, mint a császár utáni éjszaka. Az volt életem legborzalmasabb éjszakája.
53. ab4b6bc17d (válaszként erre: 33. - Ibuska1990)
2009. dec. 28. 07:34
Én a vágásom nem látom a hasamtól :) na, szóval nekem is alig látszik.
52. ab4b6bc17d (válaszként erre: 30. - A01972228c)
2009. dec. 28. 07:32

Nem semmi! S te mikor kaptál fájdalomcsillapítót utána?


Nekem a műtősökkel semmi bajom nem volt, talán ők voltak a legrendesebbek az egész kórházban! Én nem éreztem magam kevesebbnek azért, mert nem "rendesen" szültem, hiszen a szülési fájdalmak "rendesen" megvoltak - kezdődtek éjjel és tartottak egy napon át, mire a dokim úgy döntött, hogy most már császár, nem várhatunk tovább.

51. Danica16 (válaszként erre: 38. - Ibuska1990)
2009. dec. 22. 15:02
Jól gondolod... Az első szülésnél, pont külföldön volt a választott dokim.
2009. dec. 22. 09:45
sziasztok 9 hónapja szültem császárral a kis fiamat mert 1 napután se tágultam semmit és már másfél héttel tovább hordtam közben meg szédültem is és bekakált a vízbe a kicsi nagyon hányingerem volt a mütét alatt és kocogtak a fogaim azt mondták az epidurálás miatt.A hasam nekem is nagy és a hegem sem valami szép.De a pici gyönyörü:)
2009. dec. 22. 09:28
sziasztok, én 15 hónapja szültem császárral. a szülés után pár órával a férjem titokban becsempészett nekem homeopátiás fájdalomcsillapítót, addigra kiment az érzéstelenítő, pokolian fájt. bekaptam a bogyókámat, és halleluja, aludtam mint a tej. utána is szedtem a sebgyógyulás elősegítésére, mert már van egy gyerekkori hegem, ami alapján látszott, hogy keloidra hajlamos vagyok. az jól megvastagodott, elég csúnya. homeopátiával viszont a császáros hegem nagyon szép lett. sem a hasam, sem a hegem nem fáj, de azért a puffadással időnként én is küszködök...viszketni akkor szokott, mikor hetente egyszer beveszem a homeós bogyómat, és utána összehúzódik egy csomót. nem tudom, hogy ha nem szednék ilyesmit milyen gyorsan és szépen gyógyulna... de így elégedett vagyok.
48. e59b092169 (válaszként erre: 45. - Ibuska1990)
2009. dec. 21. 21:57

Nekem is az volt a szerencsém, hogy pont akkor üresedett meg az egyik. Sokat vacilláltam már előtte, hogy jó lenne-e vagy sem az egyágyas szoba. Mert ha többen vagyunk egy kórteremben, legalább lehet beszélgetni vagy tudunk egymásnak segíteni. Az egyágyasban viszont családtag tud bent lenni. Ahogy írtam nekem Anyukám volt bent majdnem egész nap. Bizony a segítsége a mosakodásban "megfizethetetlen" volt.

Így utólag jó döntést hoztam! (Az ára sem volt olyan borzasztó: 3000/ nap.)

47. Pocok:) (válaszként erre: 43. - E59b092169)
2009. dec. 21. 21:53
Ismerős érzés....
46. Pocok:) (válaszként erre: 44. - E59b092169)
2009. dec. 21. 21:53

Na ne mááááá:))

Hol szültél?

2009. dec. 21. 21:51
Nálunk is van vip Sszoba, de jó előre lekell foglalni. Ide is bejöhet valamelyik családtag, akár ott is aludhat éjjel. Volt részem bemenni, és nagyon egy barátságos szoba.
44. e59b092169 (válaszként erre: 43. - E59b092169)
2009. dec. 21. 21:46
Borsodi vagyok én is, jut eszembe!
43. e59b092169 (válaszként erre: 41. - Pocok:))
2009. dec. 21. 21:45

Az első nap még nem tudtam egyágyas szobába menni, mert nem volt hely. A karomban az infúzió, bennem a katéter, a HÁTAM MÖGÖTT a szekrényke amin a víz.

Jön a nővérke: igyon kismama, mert nem lesz teje!!! OKÉ, DE HOGYAN??????

Június vége, rohasztó meleg, mindenemről folyt a víz: segítség meg nincs, mert a szerencsétlen nővérkére jutottunk vagy 20-an.

Na! Ezért "pályáztam meg" az egyágyas szobát.

42. Pocok:) (válaszként erre: 40. - E59b092169)
2009. dec. 21. 21:38
Jó gondolkodás!!!!!Igy igaz:)))))
2009. dec. 21. 21:38

Micsoda elmaradott ez a Borsod megyénk...csak állok és úgy olvasgatom a hozzászólásokat mintha nem is egy országban élnénk..

Én a megyei egyben egyetemi oktatókórházban szültem.

Messze csak hallomásból ismerve a következőket

-labda

-bordásfal

-kád

-illógyertya és olajok

-képek,szines falak(helyette repedezett pergő csempék

-VIP szoba ahol valaki benn lehet(itt a VIP,amit orvosként kaptam,max.annyi h nem a "fekete"folyosón kaptam ágyat és 2 ágyasban,ill. egy ideig az 1 ágyasban vajúdhattam),bár nem mintha akkor ez hiányzott volna

-epidurál szülés alatt(sokszor nincs anesztes jelen és mire keritenek addigra már nem lehet)

-a műtő egy zöld csempés hideg rideg förmedvény

-ha nem kelsz időben nincs meleg viz és kb 50 kismamára van 5 wc

-újszülötted ordithat torkaszakadtából segitség nem sok semmi és ha van is akkor annyit tud mondani h majd lesz tejed,ami abban a pillanatban nem bizonyul laktatónak


Nahh abba is hagyom....off

Bocsi mokitok,ne vedd magadra csak a te hozzászólásod alapján jutott eszembe h valakinek egy másik fórumon épp az jelentette a legnagyobb gondot h a VIP szobában nem mehetett be apa,meg anya meg nemtommégki,mig máshol (jelen esetben nálunk)alapvető dolgok hiányoztak,mint melegviz..stb.

40. e59b092169 (válaszként erre: 39. - E59b092169)
2009. dec. 21. 21:28
Még annyit: attól függetlenül, hogy császárral szültem egyáltalán nem érzem magam rossz anyának. Attól még meg van köztünk a "kapocs"! Engem ez egyáltalán nem viselt meg lelkileg. Az volt a lényeg, hogy egészségesen megszülessen a kislányom...teljesen mindegy milyen úton.
2009. dec. 21. 21:26

Én is és az orvosom is az első perctől kezdve császárra készültünk. Kora reggel már fájásokkal mentünk a kórházba, már ott volt az orvosom. Egy órán belül megszületett a kislányom. Nekem utána nem volt olyan elviselhetetlen a fájdalmam, hamar adtak gyógyszert. De aztán másnap!! Na az már kemény volt! Ráadásul megfázás után voltam, és még köhögtem is... Mozdulni sem bírtam, nemhogy megfogni a babámat. De a 2. naptól már ott volt velem állandóan. Az volt a jó, hogy (VIP) egyágyas szobában voltam és egész nap lehetett velem bent valaki (Anyu volt, mert a férjem dolgozott). Ő segített a babával foglalkozni és mosakodni is. Annyira le van építve a létszáma a nővérkéknek, hogy nem is várhattam volna el a szerencsétlenektől, hogy még hozzám is rohangáljanak. Örültek, hogy éltek..

A hegem viszont nagyon szép, csak egy nagyon vékony csík látszik.

38. ibuska1990 (válaszként erre: 37. - Danica16)
2009. dec. 21. 21:12
Gondolom nem ugyanaz az orvos csinálta?
37. Danica16 (válaszként erre: 33. - Ibuska1990)
2009. dec. 21. 16:49

Az első császárom hege, nagyon ronda volt, mondom így utólag, mert akkor azt hittük, hogy milyen szép, összehasonlítva egy barátnőm vakbél műtétjének hegével...

Aztán a doki is mondta, hogy csúnya lett, így a második császárnál "levették" azt a heget, így most csak egy nagyon vékony csíkom van és ez már tényleg szép, de azért látszik.

36. ibuska1990 (válaszként erre: 35. - Sajert)
2009. dec. 21. 13:45
Nekem segített az első felkelésben egy nővér.
35. sajert
2009. dec. 20. 22:05
Nekem délután 1/23-kor született a gyerek, és még aznap délután/este kaptam csak fájdalomcsillapítókat. Reggel hatkor kivágták az ajtót, és beszóltak, hogy menjek fürödni :-D. A szobatársnőm segített, de negyed hétkor már mentem a gyerekemért :-DD, a csecsemősök alig akarták kiadni, de mondtam, hogy nem gondolják komolyan még normálisan nem is láttam, meg AKAROM nézni minden testrészét.
34. ibuska1990 (válaszként erre: 19. - Pierrot)
2009. dec. 20. 19:19
Én nem kentem semmivel, és cseppeket sem szedtem.
33. ibuska1990 (válaszként erre: 13. - Ab4b6bc17d)
2009. dec. 20. 19:17
Köszönöm! És a vágásotok milyen? Nekem alig látszik. Éppa férjem mondta a minap hogy hol is vágtak? Egy nagyon halvány rózsaszín csík maradt.
32. ibuska1990 (válaszként erre: 12. - Ab4b6bc17d)
2009. dec. 20. 19:15
Nekem semmi rossz! Mikor lekerültem a simán szülőkhöz, komolyan mondom jobban voltam mint ők. Az egyetlen rossz ami megmaradt bennem az az első felkelés, az baromi fájt, de utána már nem.
31. Danica16 (válaszként erre: 28. - Ab4b6bc17d)
2009. dec. 20. 17:52

Az elsőnél pár órával később, még a gerincembe adtak kétszer, utána már nem adtak.

A másodiknál csak éjszakára kaptam, a második éjszakára kaptam egy tablettát, de végül nem vettem be, mert az kibírhatóbb volt, mint az első császáros második éjszaka...

2009. dec. 20. 09:20

Nekem borzalmas élményeim vannak a műtét utáni napról.Éjfélkor született a fiam és másnap délelőtt iszonyatos fájdalmaim voltak,már a kezemet rágtam össze,de estére jobb lett már.A műtőben történt egy kis malőr,mert nagyon felmennt a vérnyomásom és rosszul lettem.Halálfélelmem volt keményen.De engem igazán lelkileg viselt meg,hogy nem szülhettem simán.Kevesebbnek éreztem magam ettől,és bántott,hogy nem foghattam magamhoz a babámat miután megszületett.

A drainek meg "véletlenül" 3 napig bennem maradtak mert elfelejtet a doki és már össze volt húzódva bennt minden mikor kitépték.Azt hittem üvöltök a fájdalomtól,nem kívánom senkinek.A vágásom is csúnya vörös maradt,krémet nem kaptam rá.

29. ab4b6bc17d (válaszként erre: 26. - Pocok:))
2009. dec. 19. 22:31
...az vídított, mikor kezdtem érezni újra, meg mozgatni a lábaimat:)
28. ab4b6bc17d (válaszként erre: 21. - Danica16)
2009. dec. 19. 22:29

Nekem fájni a műtét utáni éjszakán fájt, de akkor istentelenül. A nővér nem adott fájdalomcsillapítót, hiába kértem, csak reggel hozott.

Tényleg, ti mikor kaptatok fájdalomcsillapítót a császár után először?

27. ab4b6bc17d (válaszként erre: 20. - Pierrot)
2009. dec. 19. 22:27
Én nem emlékszem, hogy kaptam volna krémeket. Nekem a hasszorító butyit javasolta a doki, de nem segített.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook