Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Császár után aerobic és szolárium fórum

Császár után aerobic és szolárium (beszélgetős fórum)


7. gulyamaca83 (válaszként erre: 4. - E6e5405fd3)
2011. jan. 3. 20:55
ez olyan jó hogy van már ilyen is, erről eddig nem is hallottam, ez még jobban erősíti Az anya baba kapcsolatot, és ha a kicsi hasfájós akkor ez még segít is mert viszont arra jó a mozgás.
2011. jan. 3. 20:14
Szolizni semmiképp sem menj, ameddig teljesen be nem gyógyul a vágás helye, különben bepigmentálódik és foltos leszel ott.
5. martin3 (válaszként erre: 1. - 3436656412)
2011. jan. 3. 14:07

6hónapos korig nem igen lehet tornázni és nem azért mert a tejnek más íze lesz!!! hanem azért, mert az izomláz illetve eleve a izom mozgatás miatt felszabadulnak a méreganyagok a szervezetedben és az a tejben választódik ki, ergo a babád issza meg....ezenkívül a hasi izmoknak kb 6hónap kell a normál visszaállásra, olvass utána orvosi szaklapokban...ha nem hagysz neki(mármint a hasizmaidnak) kellő időt a regenerálódásra többet ártasz, mint használsz...

ha nagyon tornázhatnékod van, járj baba-mama tornára azt a baba is élvezni fogja és neked sem annyira megerőltető feladatokat kell végezni, sőt...de az első hónapok nem a fogyásról kell hogy szóljanak...

2011. jan. 3. 13:11
én is úgy tudom, hogy az intenzív mozgás nem biztos, hogy jót tesz (pl.elapadhat a tejed is ), a trombózisról nem is beszélve, viszont nem tudom, hogy a kismamajogáról hallottál-e? Mert az teljesen átmozgat, (alakformáláshoz tökéletesen elgendő), mégis kíméletes, és van egy csomó helyen (legalábbis pesten), különbőző sport centrumokban, ahova a babát is eltudod vinni, őket is belevonják a tornázásba:), és tök jó a hangulat:)...barátnőm szült nemrég, ő is ilyen mozgás fanatikus, és együtt találtuk ezt a lehetőséget, ami annyira bevált, hogy már alig várom, hogy én is odajárhassak:D...
2011. jan. 3. 12:28
Lehet véleménynek is meg szakmai tudásnak is felfogni amit írok. Gyógymasszőr vagyok és én úgy tanultam hogy 6 hónapig nem lehet szülés után masszírozni sem ez nekem teljességgel kizárja hogy aerobic-oz mert az egy intenzív mozgás és ilyenkor nagy a rizikója egy trombózisnak vagy egy tüdőembóliának, kell neki idő mire visszaáll minden a régi kerékvágásba akár az érfalak amik most ki vannak tágulva, műtét után is 3-6 hónap amikor az ilyesmit kerülni kell és a tied műtét is volt. A szolit azt nem tudom...
2011. jan. 3. 12:26

Én nem császárral szültem és nem is szoliztam szülés után, viszont tornázni jártam :D! Nekem azt mondták, hogy arra kell figyelni, hogy ne legyen izomlázad, mert az izomlázat okozó tejsav átmegy az anyatejbe és megváltoztatja az ízét. Szerintem ha fokozatosan fogsz hozzá a tornához és figyelsz nem lehet gond, de csak annyit, ami jól esik.

Szoli: hormonok miatt én még vigyáznék vele, másképp foghat, meg a sebednél főleg, lehet érdemes lenne várni még vele, nehogy foltosan barnulj.

Jó szépülést és formásodást!

2011. jan. 3. 12:19

Sziasztok!

Olyan Nőktől várom a segítséget,akik császárral szültek.

Kérdésem: Mikor lehet elkezdeni a tornát(aerobicra gondoltam heti 2szer) valamint a szoláriumot???


Ma 6 hete született a kislányom(szoptatok) és már nagyon mennék tornázni és barnulni.


Kérek mindnekit csak olyan írjon,aki tapasztalt-aki szolizott vagy tornázott császár után.Nem véleményre van szükségem.Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook