Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Császár metszéssel szültem,ennek kövezkedtében hasfal sérvet kaptam.Esetleg mással is megtörtént? fórum

Császár metszéssel szültem,ennek kövezkedtében hasfal sérvet kaptam.Esetleg mással is megtörtént? (tudásbázis kérdés)


15. Szamó
2007. okt. 21. 22:12
Én is császárral szültem 2003-ban, szerencsére nincs semmi problémám a heggel, pedig jó nagy, nem "bikini" vágás. Egy barátnőm járt nagyon rosszul,mindkét gyerekét császárral szülte és a másodiknál, mikor beindultak a fájások szétrepedt a varrata. Szerencsére akkor már kórházban volt és gyorsan segítettek rajta.
2007. okt. 21. 21:53
Valamikor én is császárral szültem a két lurkót, az utolsót 9 éve. 2 hónappal ezelőtt derült ki, hogy még mindig van olyan varratom, ami nem jött ki. Azóta már "kimászott" saját magától, de nem kívánom az ellenségemnek sem! Szétnyílt az egyik külső varrat, és ott jött ki. Szóval adódhatnak problémák!
2007. jún. 5. 13:35
Sziasztok, én a szerencsés császárosok közé tartozom. Mindkét fiamat így szültem és az égegyadta világon semmi problémám nem volt eddig! Szép a sebesem, hamar gyógyultam, már másnap egyedül mentem mosdóba, wc-re stb. Mondjuk a második műtét után nem nagyon volt lehetőségem pihenni, hisz akkor ért be a két éves kisfiam örök mozgósága, mindig menni kellett, újszülött tesóval vagy anélkül, mert sajna a férjemnek az egy hetes babám mellett volt gerinc műtéte, szóval én szinte észre sem vette, hogy fájna, csúnya lenne meg ilyenek. Azóta meg...hát igen kissé megereszkedett a hasam, de nem vészes, ha lenne rátornázás biztos ez sem lenne.
12. monee1 (válaszként erre: 11. - Sizsu)
2007. márc. 20. 17:32
Sajnos nincs igazán segítségem,de köszönöm a bíztatást, és a kedvességedet:)
11. sizsu (válaszként erre: 10. - Monee1)
2007. márc. 20. 16:21

Muteromnak sierült összeszedni egy sérvet császár után. 4,15kg-al születtem, hát így nem csoda. :) Nem műttette meg, mert azt hallotta másoktól, hogy könnyen kiújulhat... Tovább repedt, most már meg sem lehet csináltatni. Nagy is a hasa, meg spéci haskötőt kell hordania. Az én terhesszoknyámat hordja, abba fér csak el a hasa. Ha van segítséged, aki segít a háztartásban(hogy ne kelljen újra megeröltetned), akkor ki kellene szerintem kérni egy doki véleményét a műtétről. Elzáródhat+nagyon kellemetlen. Nekem természetes módon sikerült szülnöm, de azért látom, hogy anyus mennyit küzd vele a mai napig.

Szép lapos hasat kívánok! :)

10. monee1
2007. márc. 20. 15:01
Sajnos nekem ha hízom, szinte mind a hasamra megy...mintha nem lenne ott bőven:P
2007. márc. 11. 14:24
Császárral szültem! 2005 októberében. Sokáig fájt a hasam és a mai napig sem húzódott vissza a köldököm. A hasam is nagy! Sokáig fáj, főleg ha a baba szopizás közben bele is rúg!
2007. márc. 11. 11:06
En is csaszarral szultem 7 honappal ezelott,nekem ilyen gond meg nincs,de a hasam meg mindig eleg nagy,most kezd helyre alakulni egy kicsit.persze tornaval segithetnek a dolgon,de kinek van ideje es energiaja tornazni egy 7 honapos orokmozgo kislany mellett? :-) Anyukam ketszer szult csaszarral es biza neki eleg komoly hasfalserve lett utana ,a masodik csaszar utan masfel evvel mutottek is,de azota is nagyon csunya a hasa.Igaz,ez meg 1986-ban volt,ha most vegzik el a mutetet,lehet jobban nezne ki,de nem tudom most raszannae magat.
2007. márc. 5. 22:17
Én is mindkét babámat császárral szültem. Az első után nálam is jelentkezett a köldöksérv. Almányi nagyságú, aminek a következő terhesség, és az újabb, viszonylag nagy teher nem tett jót. Mutattam már sebésznek is, azt mondta, hogy műtétre szorul, mert nem túl gyakran, de kizáródhat, akkor viszont nagy baj lehet belőle. A műtéti technikáról annyit mondott, hogy a köldök felett ejtenek egy félkör alakú vágást, és onnan belülről húzzák össze. Szinte nem is fog látszani. A hálós technikát is említette, arra az esetre, ha túl nagy a szétcsúszás. Tudom, hogy meg kellene csináltatni, de szeretnék előtte rendesen visszafogyni, hogy esetleg össze lehessen kötni egy hasplasztikával. :) Ha egyáltalán rászánom majd magam, mert először áprilisban műtenek méhszájsebbel, és egy darabig elég lesz az altatásból. :(
2007. márc. 5. 19:48
Én is császárral szültem.Hónapok múlva,nyíltszét a varrat,és kibújtak a cérnák.De azóta nincs semmi gondom vele.
5. b362b37b2e (válaszként erre: 4. - Monee1)
2007. febr. 24. 13:42

Én is császárral szültem 9,5 hónapja.A hasam még mindig nagyobb és a bőr is ki van tágulva,bár már kezd helyre jönni.Nekem császár után 9 nappal szétnyílt a sebem,de sérvem szerencsére nincs.Császár után nagyobb az esély sérvre.

Egyébként tőlem is mindig azt kérdezgették vigyorogva,hogy mi van,jön a következő?Császár után nehezebben regenerálódik a hasfal!Hideg-meleg váltózuhannyal viszont,no meg tornával feszesíthető a kinyúlt hasbőr!!! :)

4. monee1 (válaszként erre: 2. - Daroki)
2006. nov. 19. 12:17

És neked nem lett nagyobb a hasad? Úgy értem,nekem olyan, mintha még terhes lennék:(

Sokan megkérdezik, h jön a következő:(

3. 7130b15964 (válaszként erre: 2. - Daroki)
2006. okt. 27. 20:12
Van valami új hálós technika, amivel pótolják a hasfalat, aztán miközben megerősödnek a szövetek, felszívódik az implantátum. Esetleg ennek is érdemes utánanézni.
2006. okt. 27. 16:56
Igen velem is.Jobban mondva köldöksérvem lett és szétcsúszott hasfalam.Szerencsére nem okoz semmiféle problémát,de azért csak jó lenne felkeresnem egy sebészt aki azért alaposabban megvizsgálna.Van egy fórum ahol ezekről is szó van,ott találkoztam jó pár hasonló esettel mint amilyen az enyém is.Sokan túl vannak a műtéten,igaz haspalsztikai műtéten,de ezen belül megcsinálták nekik az ilyen jellegű bajaikat is.
2006. szept. 29. 10:20
Császár metszéssel szültem,ennek kövezkedtében hasfal sérvet kaptam.Esetleg mással is megtörtént?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook