Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Csámcsogók :D :( fórum

Csámcsogók :D :( (beszélgetős fórum)

1 2 3
66. mamcili (válaszként erre: 65. - Krinya8)
2010. okt. 20. 20:55
:)
65. Krinya8 (válaszként erre: 64. - Mamcili)
2010. okt. 20. 04:51
Remélem Fanni lesz a következő!
64. mamcili (válaszként erre: 63. - Krinya8)
2010. okt. 18. 20:45
hát én nem tudom, de mindig tudtam eddig ki fog kiesni...
63. Krinya8 (válaszként erre: 62. - Mamcili)
2010. okt. 18. 06:19

Az biztos!

De most tényleg ez a Fanni , aki miatt menesztették Dzsenifert egy nagy O-la!

62. mamcili (válaszként erre: 61. - Krinya8)
2010. okt. 17. 19:05

ne mérgeskedj...

Én már úgy vagyok vele mindennek oka van :)

61. Krinya8 (válaszként erre: 60. - Mamcili)
2010. okt. 15. 06:44
Én most nagyon mérges lettem az x faktor mentoraira hogy kiejtették Dzsenifert, na meg a dobost, szerintem pont ők voltak akik értek vmit.
60. mamcili (válaszként erre: 57. - Krinya8)
2010. okt. 11. 22:37
én egyre inkább nem szeretem egyiket sem, bár lelkileg az x faktor erősebb...
59. 04e95f637a (válaszként erre: 42. - Gigi80)
2010. okt. 10. 07:47
Sajnos nem oda esett Dalmácska :(
58. 04e95f637a (válaszként erre: 40. - Krinya8)
2010. okt. 10. 07:45
Na igen!Én 10 percre lakom tőlük,ráadásul ismertem is őket!Visszatérve a témára,ha jól tudom,1,5 év felfüggesztettet kapott az anya!Iwiw en,"enyhén"lenge öltözetben,sorozatos fotók voltak róla!No comment...
57. Krinya8 (válaszként erre: 56. - Mamcili)
2010. okt. 10. 07:34
nem győzőm kapcsolgatni a tv-t, de úgy szoktam hogy először az x faktor, és neten visszanézem a Megasztárt. Bár a tegnapi x-f. nem annyira tetszett:(
2010. okt. 9. 18:30
mi a véleményetek a megasztárról és az x faktorról?
55. mamcili (válaszként erre: 53. - Krinya8)
2010. szept. 21. 22:20

Ez brutál...

én már csak adóstársadalomnak hívom magunkat...


fizet a munkáltatónk, mert munkát ad nekünk

fizetünk mi, mert dolgozunk (bejelentve)

és fizetünk mindenért, amit megveszünk


Ezek csak adók...a tényleges költség eltörpül mindemellett....

54. mamcili (válaszként erre: 52. - Krinya8)
2010. szept. 21. 22:14

igen, nagyon jó buli volt...főleg mikor az egész erdőt felkutatták értünk :)


szívesen venném, ha a gyerekeinknek is lennének ilyen programok :)


igen és ez olyan generációs dolog lehet..., mert anyukám is mesélt olyat amiben meg nekünk nem volt részünk :)

2010. szept. 11. 10:01

NA EZ IS ÉRDEKES....


Tárgy : Fw: A zsemle ára......!!!!!

Csak magyaroknak. Külföldiek úgyse hiszik el, hogy ezeket egy egész országgal meg lehet tenni...

A zsemle ára

Ma már semmi szükség sincsen se villanyórára, se gázórára! Miért? Mert ezek a mérőórák eredetileg azt a célt szolgálták, hogy a Fogyasztó és a Szolgáltató egymás közötti korrekten elszámoljon és a Fogyasztó annyi díjat fizessen, amennyi villanyt, vagy gázt a mérőóra szerint elhasznált. Ennek ma már semmi jelentősége nincsen, mert bármit mutat a mérőóra, a Szolgáltató olyan összegű számlát állít ki, amilyet akar.

Miért? Mert nincsen ember, aki ellenőrizni tudná, hogy a számlán szereplő összeg megfelel-e a tényleges fogyasztásnak. Miért? Mert a számlán szereplő, fizetendő díj és a mérőóra által mutatott elhasznált mennyiség, és annak egy egységnyi díja köszönőviszonyban sincs egymással.

Egy normális országban, tisztességes államrendszerben, egyértelműen meg van határozva, hogy egy kilowatt áram, vagy egy m3 gáz mennyibe kerül, a mérőóra által mutatott mennyiséget be lehet szorozni ezzel az egységárral, és máris megvan az eredmény, hogy mennyit kell fizetni.

Nálunk nem így van, mert ez nem normális ország, és nem működik tisztességes államrendszer.

Vegyünk akkor egy villanyszámlát.

Nézzük meg miből áll össze a számla végösszegét jelentő, fizetendő 6758 Ft díj:

24h áramdíj tömb I. 110 kWh 20,38 Ft/kWh

2 242 Ft

24h áramdíj tömb II. 45 kWh 21,68 Ft/kWh

976 Ft

Összesen:

3 218 Ft


Idáig rendben is lennénk, hiszen a fentiek szerint a 40 napos időszakra 155 kWh fogyasztás után 20,38 és 21,68 Ft-os egységáron (az már rejtély, hogy miért a két különböző egységár, de még belefér) 3 218 Ft áramdíj fizetendő.

De ezzel nincsen vége, mert a számla folytatódik, úgymint:

Szénipari szerkezetátalakítási támogatás

31 Ft

Kedvezményes árú villamosenergiai támogatás

19 Ft

Összesen:

50 Ft

Átviteli-rendszerirányítási díj

89 Ft

Rendszerszintű szolgáltatás díj

66 Ft

Elosztói forgalmi díj

1 341 Ft

Elosztói veszteség díj

648 Ft

Menetrend kiegyensúlyozási díj

78 Ft

Összesen:

2 222 Ft


Még nincs vége, de egy villanyszámlában ez a „menetrend kiegyensúlyozási díj”, figyelemreméltó kreativitásra vall, ezért érdemes egy kicsit megpihenni.

Továbbá:

Elosztói alapdíj

150 Ft

Összesen:

2 372 Ft


Na már most, ha az áramdíjhoz (3.218 Ft) hozzáadjuk ezt a többit (2.372 Ft), akkor 5 590 Ft jön ki, amihez még a 25 % ÁFA jön hozzá + 50 Ft AHK (ez is rejtély, hogy micsoda) és máris megkapjuk a villanyszámla 6 758 Ft végösszegét.

Ha valaki meg tudja mondani, hogy az áramdíjon túl megjelölt őrületek, amik összesen 2 372 Ft-ot tesznek ki, miért kerülnek Lajos bácsi és Ilonka néni villanyszámlájába felszámításra, az akkor azt is mondja meg, hogy ezek az ilyen-olyan díjak miért éppen annyi összegűek, és miért nem alacsonyabbak, vagy magasabbak. Valamint mikor, ki állapította meg pl. a „menetrend kiegyensúlyozási díj” 0,5000 HUF/kWh egységárát, és ennek mi a fene köze van az én villanyszámlámhoz.

Ha még egyszer megnézzük a számlát, akkor láthatjuk, hogy a tényleges áramfogyasztás után 3 218 Ft-ot kellene fizetni, de ezt feltornázták a TELJESEN ELLENŐRIZHETETLEN plusz költségekkel 6 758 Ft-ra.

A gázszámlával hasonló a helyzet, de ott az átejtés talán még bonyolultabb.

Persze a számla itt sem az elfogyasztott gázmennyiség és az egységár szorzata, hanem korrekciós tényezőt, fűtőértéket (MJ/m3), elszámolt hőmennyiséget is számítanak és a számla összege az egységár és az elszámolt hőmennyiség szorzata, amiben a fűtőérték (MJ/m3) és az elszámolt hőmennyiség (MJ) adja a két ismeretlenes egyenletet, és őrzi meg a számla összegének titkát.

Miért van ez így? Hol van ilyenkor a fogyasztóvédelem? Mikor lesz már ennek vége?

A villanyszámla analógiájára elképzeltem, hogyan is festene egy zsemle számlája az e.on büféjében:

Péksütemény 1 db

8,50 Ft

Búza vetési és aratási összetevő

2,32 Ft

Búza érlelési nap-egyenérték

0,27 Ft

Búza kelési bizonytalansági faktor

1,88 Ft

Búza feldolgozási (háztáji) veszteség

0,66 Ft

Búza sikér-díj

1,30 Ft

Kukorica bánatpénz

0,72 Ft

Vízbázis fejlesztési hozzájárulás

0,20 Ft

Pékség újrafestés, rovarirtás

0,52 Ft

Gömbölyítési jutalék (művészeti felár)

0,78 Ft

Szolárium (régebben színkezelési) pótdíj

1,70 Ft

Sütőlapát korszerűsítési alap

0,88 Ft

Azonosítás

0,34 Ft

Kifli szolidaritási együttható

2,40 Ft

PTU.KAH.ZZ

1,90 Ft

Összesen:

27 Ft


Ezekhez amultikhoz egyre inkább igazodik és hasonul a víz és csatorna mű. Nem a számlájukkal a hozzáállásukkal. Bármilyen probléma vagy vita keletkezik a szolgáltató és közöttünk első és nyomatékos kijelentésük, (nem fizetsz kikapcsoljuk, vagy leszereljük a mérő órát). Tehát jogorvoslati lehetőségünk is csak a vitatott számlák kifizetése után lehetséges ha továbbra is szeretnénk villany mellett olvasni, gázzal főzni és vizet inni.

Jó lenne ténylegesen ha ezeknek a társaságoknak megpiszkálnák a működését és az egyedi szolgáltatók feléazt a fenyegetési lehetőséget, hogy vitatott helyzetekben

Ha NEM FIZETSZ LESZERELJÜK

a mérőórát. Nem azokról van szó akik nem fizetik a számlájukat, hanem arról az esetekről beszélünk amikor ezek a multi vagy hatalmi pozícióból szolgáltató cégek téves vagy rossz számlákat állítanak ki. Történjen ez az általa kezelt mérő hibájából vagy számlázási hibából. Ezekben az esetekben nagyon gyorsan kicserélik a mérőket és másfél, két hónap múlva mikor megjön a számla csak akkor fedezhető fel a "túlszámlázás". Már nem tehetünk semmit mert a leszerelt mérőket ezek a szolgáltatók nagyon gyorsan szétszedik vagy átszerelik, így a fogyasztót meggátolják annak lehetőségétől, hogy bizonyítsa a mérő hibáját.

Elgondolkodtató:

Mikor egy cégvezetés alap gondolata és mondata a következő:

HA NEM FIZETSZ LESZERELJÜK, KIKAPCSOLJUK!!!!!!!!!

Meddig engedjük zsarolni magunkat a multiktól,

mikor lesz az , hogy ők ténylegesen szolgáltatókká válnak és nem kizsákmányolókká.

Küldd tovább, hogy minél többen olvashassák.

52. Krinya8 (válaszként erre: 51. - Mamcili)
2010. szept. 10. 06:46

Ebben tökéletesen egyetértek!

Igaz én már nem lehettem úttörő, de kisdobos voltam ám, és sokszor kimentünk a sulival egy erdős részre ahol állomásokon kellet feladatokat csinálni, ezt sosem fogom elfelejteni, nagyon jó emléket hagytak bennem, és valahogy az akkori fiatalok is sokkal összetartóbbak voltak mint ma. A tiszteletről meg már ne is beszéljek, mára már szinte teljesen kihalt e tulajdonság.

2010. szept. 10. 00:57

én azért büntetném a lopást de nem ilyen brutál módon...


Régen rengeteg gyereket kaptak lopáson behívták a szülőt...stb...fegyelmi és egyebek...


Most merjen beírni a tanár egy intőt...


Azért jó volt kisdobosnak és úttörőnek lenni...

Még ha ma már fura...helyzetek...

de tiszteltük a tanárainkat még ha nem is szerettük őket...tudtuk hol a határ...


A mai gyerekek nem nagyon tudják...meglepődne némelyik szülő...ha tudná hogy viselkedik a gyermeke órán...


Jó tudom a tanárok sem semmik...

én is megtapasztaltam...

de van még jó pár ilyen helyzet...


Régen az emberek jobban figyeltek egymásra...valahogy más volt...

mondjuk ilyenre nem emlékszem hogy ne nyaraltunk volna...pedig az én szüleim sem dolgoztak többet, mint ma én...


8óra munka...azért jó dal volt :)

50. mamcili (válaszként erre: 48. - Krinya8)
2010. szept. 10. 00:52

hát igen

pánik az volt rendesen...

2010. szept. 3. 06:08
Hát nem is tudom, én azért mert valaki túrórúdit lop, vagy kiflit, még nem büntetnék, én mondjuk 1000 ft alatt aki kaját lop nem szabnék ki rá büntetést, biztos meg van rá az oka, de azok akik szépségápolási cuccot ,édességeket marokszám, meg kávét, és piát lop, na azt már igen, mert ezek kereskednek is vele, ezek már üzlet szerűen csinálják, ezeket viszont szigorúan büntetném!
48. Krinya8 (válaszként erre: 47. - Mamcili)
2010. szept. 3. 05:57
csak kár hogy ilyen áron kellett megtanulnia...
47. mamcili (válaszként erre: 45. - Krinya8)
2010. szept. 2. 21:09
igen ez az anyuka is ezt jól megtanulta...
46. Gigi80
2010. szept. 2. 16:12

Nekem most ez a hír a kedvencem.Végre nem lehet büntetlenül lopni a boltból.


[link]

45. Krinya8 (válaszként erre: 41. - Mamcili)
2010. szept. 2. 06:09
Az ilyen esetekre mindig gondolni kéne, kitámasztani az ajtót meg egyebek, az ördög sohasem alszik...
44. Krinya8 (válaszként erre: 43. - Gigi80)
2010. szept. 2. 06:05
Már azon is gondolkodtam, csak ezek annyira könnyen kiteszik az ilyesmit, mintha természetes lenne, szerintem lefizetik az itteni ÁNTSZ körzetest.
43. Gigi80 (válaszként erre: 33. - Krinya8)
2010. szept. 1. 23:22

hidd el egy bejelentés az ÁNTSZ-hez sokat segíthet.

Én nem hagynám annyiban.Mi van ha valaki tényleg odaadja a gyerekének.Vagy idős ember aki nem látja jól megeszi,egy hányós hasmenéses baci akár el is viheti.

42. Gigi80 (válaszként erre: 40. - Krinya8)
2010. szept. 1. 23:16
Pont azon gondolkodtam mikor néztem a híreket,hogy biztos az egész házat riasztottam volna,hogy vigyenek párnát takarót dunnát.Sajnos nem használt pedig nekik is eszébe jutott:(
41. mamcili (válaszként erre: 40. - Krinya8)
2010. szept. 1. 23:05
minap azért maradt egyedül a lakásban két gyermek mert amíg a szülő kijött a folyosóra felmosni a lakásajtó becsapódott, még jó hogy nem lett baj...
2010. aug. 31. 06:24

Egy téma ami igazán felháborít, hogy lehet egy 6 éves gyereket egyedül hagyni??????? Milyen szülő az ilyen aki elmegy szomszédolni , és bezárja a kislányát?! Miért nem tudta magával vinni????


A teljes cikk:


Büntetőeljárás indult a kizuhant kislány ügyében

A gyerek percekig lógott egy nagykanizsai ház nyolcadik emeleti ablakában, majd kizuhant.


A rendőrség közleményében megerősítették a Független Hírügynökség azon értesülését, hogy a gyermek egyedül volt a lakásban, amikor kimászott az ablakba. Azt azonban, hogy miért tette, nem tudni.


A gyermeket a lakók látták meg az ablakban. Többen is riasztották a tűzoltókat, akik 3-4 perc alatt a helyszínre értek. Az egyik szemtanú a Független Hírügynökség tudósítójának azt mondta: már hallotta a szirénájukat, amikor a kislány nem bírt tovább kapaszkodni, és lezuhant.


A kislányt a mentők kórházba szállították, már a mentőben eszméletlen volt, és a keringése is leállt. Az orvosok két órán át küzdöttek az életéért, de nem tudták megmenteni, fél 3 körül meghalt - mondta Brünner Szilveszter, a Kanizsai Dorottya Kórház orvos-igazgatója.


Szemtanúk szerint a kislány a nyolcadik emeletről zuhant le. Elmondásuk szerint próbáltak neki segíteni, ágyneműt dobtak a földre, hogy a gyerek arra essen. Végül a kicsi nem ezekre zuhant. Ezalatt voltak, akik megpróbáltak bejutni a lakásba is, de sikertelenül, az ajtón három biztonsági zár volt. A szemtanúk beszámoltak arról is, hogy a kislány egyedül volt a lakásban,

39. mamcili (válaszként erre: 38. - Krinya8)
2010. aug. 20. 13:14
igen pedig a jó bolt titka a kedvesség és a megértés...
2010. aug. 20. 07:01
no , igen vannak jó példák is:), csak az a baj igen ritka.
37. mamcili (válaszként erre: 36. - Krinya8)
2010. aug. 19. 21:10

:)))))))))))

igen tipikus, munkaundor...


Anno engem kivágtak volna a ...ha így végeztem volna a munkám...


Ma volt egy kedves hentes, képes volt 3 darab májat adni a lánykámnak (én nem eszem)

és még kedves is maradt, és mondta, hogy bármikor...

Ezek után olyan karajt kaptam, hogy egy csepp zsír sem volt rajta...

ezért meg olvadozni tudok...:)

Jól esik, hogy megkapom, amit szeretnék...

1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook