Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Csaló lehetett? fórum

Csaló lehetett? (beszélgetős fórum)


20. moonlight13 (válaszként erre: 19. - Töprengő)
2013. nov. 6. 22:03
Akkor nincs vele gond, ha olyan oldalon vásárolsz, ahol lehet látni az értékeléseket mindkét oldalon.
2013. nov. 6. 09:03

Gyanítom hogy az volt.

Turiba mennék. Látom mekkora a ruha, minőségét is.

Az internetes vásárlás, előre utalás nem tartom szerencsésnek.

18. Dina68 (válaszként erre: 1. - Zebra25)
2013. aug. 7. 08:01
Csaló volt.Én rengeteegt árulok és veszek neten.Pláne pénteken hiába utalsz már 16 órakor,nem ér át a pénz aznap. Ez már yganús,minek erősködött,hogy már pedig,utalj péntek késő délután.Posta is kevés helyne van nyitva este.Én mindig előreutalok é soha semmiylen gondom nem volt,igaz alaposan emgnézem,kitől vásárolok.ne bánd,hogy nem utalatd el a pénzt.
17. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Zebra25)
2013. aug. 4. 08:00
Szerintem is szerencséd volt, hogy nem ment el a pénz! A sors megvédett! Ennyire nem lehet valakinek sürgős az a pénz! És igen, az értékeléseket mindig nézd meg, mielőtt vásárolsz valakitől!
2013. aug. 3. 21:31

Nagyon vigyázni kell ezekkel az interneten történő vásárlásokkal. A Vaterán lehetőleg mindenki csak olyan személytől vásároljon, akinek pozitív értékelései vannak.


A többi oldalon pedig ha valaki olyan e-mail címat ad meg, ami semmitmondó, pl vödör@citromail.hu vagy hasonlók, semmi esetre ne rendeljetek tőle.


Illetve, ha annak dolognak amit kínál az eladó irreálisan alacsony az ára, akkor sem szabad belemenni a vásárlásba.


Továbbá ne utaljátok előre a pénzt. Ha az eladó nem megy bele az utánvételbe, akkor így járt.


Rengetegen vannak akik erre szakosodtak, és szabs érték esetén a telefonszolgáltatók, bankok és más cégek is nagyon nehezen szolgáltatnak ki adatokat.

2013. aug. 3. 21:21

Szia!

Ha igazi eladó tudhatná, hogy kicsit türelmesebbnek kell leni és toleránsnak a vevővel mert akkor fuccs a biznisznek! Hétvége lehet csak bulizni kellett volna a lóvé olyan sürgősen. De ne is edd magad miatta akár csaló akár nem senki nem fog vásárolni tőle ha ilyen erőszakos. Én is visszaléptem volna a vásárlástól. Ha nincs pénze kölcsön is kérhet és akkor másnap meg tudta volna adni.

14. f49b154b31 (válaszként erre: 1. - Zebra25)
2013. aug. 3. 17:56
Internetes vásárlást indoklás nélkül is visszamondhatod. Lelkiismeret furdalás nélkül.
13. kszb (válaszként erre: 10. - Zebra25)
2013. aug. 3. 17:27
ennek így is kellene működnie...
12. kszb (válaszként erre: 9. - Zebra25)
2013. aug. 3. 17:27
akkor előbb- utóbb úgyis kiderül, h csaló, vagy sem.
11. Zebra25 (válaszként erre: 10. - Zebra25)
2013. aug. 3. 17:25
ezt kszb-nek akartam írni
10. Zebra25 (válaszként erre: 7. - Ina87)
2013. aug. 3. 17:24
Pont ez az erőszakossága zavart, így van. Hiszen péntek este fele majdnem, már nem megy át a pénz. Már elég régóta adok-veszek én is, de sosem volt gond ha valaki hétfőn utalt ha pénteken kötöttük meg az üzlete.
9. Zebra25 (válaszként erre: 8. - 3b1a5ec920)
2013. aug. 3. 17:23
Igen, csak közben meg látom, hogy van még akinél bepróbálkozik. Csak nem akarok szólni ott senkinek sem, mert lehet, hogy tényleg nem csaló volt, csak hát kell a pénz Neki nagyon. Ha meg csaló, akkor még abban a csoportban pár embert be fog fűzni:(
2013. aug. 3. 16:26
mindegy... lenyeg, hogy a penzed maradt!
2013. aug. 3. 14:24
Talán csak kellet neki a pénz,de azért sosem tudni,na pont ezekért nem vásárlok ilyen hejeken sajnos manapság nem a becsületeség az elsö szempont hanem h az embereket h lehet csöbe huzzni...legalább megusztad a hejzetet.
6. kszb (válaszként erre: 1. - Zebra25)
2013. aug. 3. 14:14

ne edd magad! Én sem utaltam volna egy iylen erőszakos figurának!

Akár csaló volt, akár nem, ha bizniszelni akar, akkor tanuljon meg előbb viselkedni. Az erőszakos emberektől égnek áll a szőr a hátamon.

2013. aug. 3. 13:10
Meg az is furcsa volt, hogy a kiszemelt árut először foglalta valaki, majd írta 2 ember, hogy Őket is érdekelné és én is írtam, hogy engem is érdekel ha az előttem lévőknek nem kell. Szóval ez is furcsa, hogy 3 ember is vissza mondta valamiért.
2013. aug. 3. 13:06

Igen, én is arra gondoltam, hogy nagyon nem volt már pénze.

Csak aztán úgy nézegettük az adatlapját és egy 20 éves srác, nem is MO.-on tartózkodik a jelek szerint, szóval már így utólag gyanús volt.

A férjem kapásból azt mondja, hogy csaló volt. Engem is elijesztett ezzel a nagy türelmetlenséggel. Ha nem ilyen türelmetlen, akkor el is küldtem volna a pénzt este.

3. michelle.r (válaszként erre: 2. - Michelle.r)
2013. aug. 3. 13:02
Még annyit, hogy én nagyon nem hiszek a véletlenekben. Oka van annak, hogy nem tudtad átutalni.
2. michelle.r (válaszként erre: 1. - Zebra25)
2013. aug. 3. 13:02

Igen, könnyen lehet hogy csaló volt és dühös, mert a halacska leakadt a horogról.

De az is lehet, hogy kajára sem volt már pénze, ezért lett volna olyan sürgős neki.


Ne csináld magadnak a lelkifurdalást, semmi okod rá. Gondolod, hogy ő nem adta volna el valaki másnak, aki azonnal fizet?

2013. aug. 3. 12:44

Sziasztok! Az elmúlt napokban álltam neki ruhákat vásárolni a kisfiamnak. Bölcsődekezdés és ruhaméret változás miatt. Általában a va.eráról szoktam vásárolni, mert ott azért valamennyire megbízható eladók vannak(persze ott is elő fordulhat csalás), de most ráakadtam egy közösségi oldalon(fb, adok-veszek szerű csoportben)egy hírdetére, ahol jó minőségű gyermekruhákat árult egy fiatal srác. Nem azt mondom, hogy nagyon olcsón, de elfogadható áron. Összeválogattam, hogy mi az amit megvennék és a végösszeg olyan 9 ezer ft lehetett. Ez tegnap délután olyan 5 óra körül lehetett. írtam Neki, hogy utalom a pénzt(tudom, előre sosem szabad utalni, de eddig mindig pozitív tapasztalatom volt és nem gondoltam, hogy baj is lehet). De valami oknál fogva, se én, se a férjem nem tudtunk belépni a netbankunkba. Mind a 2-en próbálkoztunk 2-2 alkalommal, de ugye a 3. sikertelen próbálkozás után letiltja a belépést és akkor be kell menni a bankba új jelszóért meg ilyenek. Mondtam a srácnak, hogy este megpróbálom újra, mert most valszeg túlterhelt a netbank, pont zárás körül volt, meg mittudom én mi volt. De a srác csak írta, hogy próbáljam meg mégegyszer. Mondtam, hogy de ha nem sikerül, akkor letiltanak és akkor caflathatok be a bankb, új jelszóért hétfőn. Mondom este megpróbálom, már igazából úgy sem érne oda ma, meg a héten sem. Mondtam, hogy Nekem nem annyira sűrgős a csomag, ráér elküldeni, majd ha oda ér a pénz. De Ő csak erősködött, hogy akkor másik számlánk nincs? mondtam a férjem is próbálta, de Neki sem ment. Akkor menjek be a bankba és úgy utaltassam át. Mondom pénteken 5 órakkor délután? igen, még hátha nyitva van.

Mondom, ne aggódj, este megpróbálom. Ő megint írja, hogy pedig ha megpróbálnám mégegyszer, akkor még oda is érne estig a pénz és Ő fel is adná a csomagot.

írtam, hogy nem, várjon pár órát.

írta, hogy szomszédot vagy rokont vagy valakit nem e tudnék megkérni, hogy utaljon Ő és kifizetném Neki.

Na, itt a férjem besokallt és átvette az irányítást. Megnézte a levelezésünket és kapásból rávágta, hogy ez csaló, így vissza mondtam a vásárlást. Persze aztán kaptam a pofámra, hogy nem vagyok becsületes és társai.

Nagyon bánt, mert ha tényleg igazi eladó volt, akkor kellemetlenül jött ki a dolog, de nagyon féltem, hogy csaló és 9 ezer ft az nekem sok pénz.

Náztem az adatlapját és egy kb 20 éves srácról van szó. 1 kép róla(ha valóban Ő az) és talán még nem is Mo.áon él.

Vajon csaló lehetett? Miért volt ilyen türelmetlen? én is szoktam eladni és ha azt mondja a vevő, hogy csak másnap utal, akkor nem próbléma. Sosem szoktam visszalépni vásárlástól. ha valamit kérek, akkor azt becsületesen átveszek és ki is fizetem.

Most meg bűntudatom van, hogy lehet nem is volt csaló és jól átvertem, hogy azt mondtam, hogy megveszem a cuccokat, aztán a gyanakvásom miatt lemondtam. Monjuk ez nem volt sok idő, tehát kb 1 óra volt ez az egész, hogy én lefoglaltam a rucikat, tehát olyan nagy kár nem érhette ez idő alatt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook