Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Csalás vagy ügyeskedés? fórum

Csalás vagy ügyeskedés? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
2017. febr. 2. 16:29

Ügyvéd, könyvelő, bármilyen meghatalmazottról legyen szó, nem köteles spórolni a megbízójának, tehát ha kocsival könnyebben megközelithető a célhely, akkor miért utazna közforgalmú járművel egész nap. A megbizással egyidőben kötnek a felek egy ügyvédi megbizást, abban rögzitik, hogy milyen kötlségek megtéritését kéri az ügyvéd, ill. a megbizott, munkadij, készkiadás egyéb költség címen. Nem tudom, hogy abban az utazási ktg szerepel-e, mert mielőtt aláirta a megbízó, lehetett volna reklamálni. hogy ingyen utazik a megbízott. Nem tartom tulságosan elegáns dolognak, ha az ügyfél az ügyvéd életkorát forszirozza pár ezer forint miatt, ha az ügyet egyébként sikeresen megoldotta.

Kivétel : az ügyvéd közölte, hogy életkora miatt nem számol fel utazási költséget. Szvsz szerintem ugyanúgy jár annak is a ktg, aki az ügy lebonyolitása érdekében kilométereket gyalogol, rázódik a vonaton vagy a buszon, sokkal fárasztóbb, mint a kocsit elvezetni.

Különben az a szokás, hogy egy vidéki tárgyalás díja - 70-80 km-ig 15.000 - 20.000 Ft, ebben benne van az utazás és a tárgyalás is, ha nem olyan nagyon bonyolult az ügy.

99. Channa* (válaszként erre: 97. - Unom)
2017. febr. 2. 16:09
Értettem:D
98. Channa* (válaszként erre: 90. - L.luiselotte)
2017. febr. 2. 16:08

Igen, így lehetséges.

Sem én, sem a barátnőm nem vagyunk nagy önkormányzathoz járók. Lehet, hogy kaphatott volna valamit, de a fene foglalkozott vele.


Adókedvezmény járt nekem is, pedig sosem neveltem egyedül a gyerekünket. Ha jól emlékszem, akkor 3600 Ft volt havonta.


Egyébként az ingyen tankönyv annyiból jogos volt részedről, hogy helyi sajátosságként a mi kerületünkben mindenki ingyen kapta a tankönyveket éveken át, de ez nem volt jövedelem függő, hanem mindenki kapta igazolás nélkül. A lényeg az volt, hogy kerületi lakosnak kellett lennie a gyereknek és kerületi iskolába kellett járnia.

97. unom (válaszként erre: 96. - Channa*)
2017. febr. 2. 16:06

Itt a gépkocsihasználat felszámítása necces etikailag.

Tudom, én vagyok a hülye, ügyvédtől ilyet várni...

96. Channa* (válaszként erre: 94. - 9c485f67e8)
2017. febr. 2. 16:02

De miért?

Az ingyenes utazás jár neki, hiszen 65 éves elmúlt...

95. bowie (válaszként erre: 87. - 3aa914ed63)
2017. febr. 2. 13:50

A menza most is jövedelemhez van kötve, egyedülállóság esetén. Amennyiben kevés a jövedelem, azt hiszem huszonpár ezer ft/fő alatt van, akkor kapja a gyermekvédelmit, így az ingyenes étkezést is a menzán.

Ha nem kap gyermekvédelmit, akkor a menzát ugyanúgy fizetni kell, mint a nem egyedülállóknak.

2017. febr. 2. 09:43
Azt már viszont ronda csalásnak tartom vastagon, amikor a 65 feletti ügyvéd elmegy (díjmentesen) vonattal a tárgyalásra, az ügyfélnek pedig felszámolja a gépkocsihasználatot.
2017. febr. 2. 09:36
92. l.luiselotte (válaszként erre: 91. - 9c485f67e8)
2017. jan. 31. 10:06

Persze, hogy nem. Akik látszólag elváltak, ott majdnem mindegy volt, hogy a férjjel együtt élnek-e vagy nem, ezek a férjek munkanélküleik, alkalmi munkások, kisebb stilű ügyeskedők voltak, és amikor a biróság - a minimálbér alapján a gyerekenként 20 % gyerektartást megitélte, az bizony sokszor magasabb volt, mint az együttélés alatti férji hozzájárulás.

Csak egy kicsit könnyitett a családokon . De nem is annyira a támogatások, hanem inkább a szoc.pol. miatt volt erre szükség, amikor még minimális önerő + szoc.polra lehetettt lakást vásárolni, 2004-2007-ig,

91. 9c485f67e8 (válaszként erre: 90. - L.luiselotte)
2017. jan. 31. 09:59
Ez az "ügyeskedés" azért nem egyenlô a nem kocsival közlekedés, de mégis elszámolom gyakorlatával.
90. l.luiselotte (válaszként erre: 83. - Channa*)
2017. jan. 31. 09:54

Bár vitattad amit irtam, mégis elismerem, van valami igazság az általad irtakban. A látszatválás, egyedülállóság csak az alacsonyabb jövedelműek esetén jó biznisz. ( tényleg lényegesen többet kaptak, láttam az igazolásaikat )

Az a vékony réteg, ahol igazad lehet, ahova feltételezem, hogy a barátnőd is tartozott, vagy akár én is - aki 2001-től 2014-es tanulmányai befejezéséig egyedül neveltem a fiamat - valóban csak emelt szintű csp-t kapott. De férjem halálára tekintettel a 2000-es évek elején 2-3 alkalommal ingyen kaptunk tankönyvet is, utána ezt is jövedelemhez kötötték. Amikor már nem volt kötelező, a menzát kihagytuk.

A menzával kapcsolatban meg arra emlékszem, hogy háborogtak az anyukák, mert kaptak valamilyen önkormányzati támogatást, ami nem

kézbe ment, hanem az önkormányzat megküldte az iskolának, igy nem kellett a menzáért fizetni ( ez olyan körülményes volt, hogy valószinű, hogy

nem országos, hanem helyi sajátosság lehetett )

Bár fiam kiskorában még valami csekély adókedvezményt is kaptam, de ez családi állapottól független.

89. e36c6ad80e (válaszként erre: 16. - Insecure)
2017. jan. 31. 08:07

Agyatlan, mert elmondta ezt a munkahelyen. Előbb - utóbb a főnök fülébe is jut.

Az eljárás szabályos, ha lakcímkártyával igazolja, hogy ott van a bejelentett munkahelye, és kitölt egy adatlapot, mire veszi igénybe a költségtérítést, akkor papíron rendben van.

Az, hogy elmondta, hogy nem is ott lakik, ez az ő baja.

Valahogy az én munkahelyemen nincs ennyi idő mások bejárásával foglalkozni.

88. 9c485f67e8 (válaszként erre: 87. - 3aa914ed63)
2017. jan. 30. 21:07
De ez csak mostanában van így!
87. 3aa914ed63 (válaszként erre: 83. - Channa*)
2017. jan. 30. 21:02

Rosszul tudod. Az egyedülálló szülők családi pótléka a gyerekszámmal változik.


Valamint minden olyan támogatásra is jogosult a gyermekét egyedül nevelő szülő, amire a nagycsaládosok. Így a menza és a tankönnyvásárlás is ide értendő.

86. globus (válaszként erre: 75. - Hoxás)
2017. jan. 30. 20:23

Több ilyenről tudok legszűkebb környezetemben.

Meg olyanról, ahol a felnőtt gyerek nagymamához van bejelentve állandó címre, mert így az özvegy anyának támogatásokat lehet kiutalni,csak megjegyzem, az ügyes lány önkormányzati dolgozó. Közben vígan élnek együtt.

85. Channa* (válaszként erre: 84. - L.luiselotte)
2017. jan. 30. 20:20

A barátnőm, akkor sem kapott többet, csak azt az ezrest.

Nem volt kedvezmény a menzára sem, a tankönyvre sem, semmire, csak emelt családi.

És ez így volt az elmúlt 21 év alatt.

84. l.luiselotte (válaszként erre: 83. - Channa*)
2017. jan. 30. 17:14
Kb 10 évvel ezelőtt volt, akkor még több kedvezmény járt.
83. Channa* (válaszként erre: 82. - L.luiselotte)
2017. jan. 30. 16:53

Szerintem a csp. 1 ezressel több. A családi kedvezmény vagy mi is fix összeg. Sokkal jobban nem járnak, illetve nem hinném, hogy a tankönyv és menza olcsóbb lenne. A barátnőm is egyedül neveli a gyerekét, de nem kapott sosem ilyen kedvezményeket, azaz pont ezer Ft-al kapott többet a többi nem egyedülállónál.

Nem hinném, hogy ezért a pénzért vállalják ezt a szerepet...

82. l.luiselotte (válaszként erre: 80. - Hoxás)
2017. jan. 30. 13:28

Szerintem papirokból dolgoznak a hivatalok, hogy helyszini szemlére kimentek-e, ez a lakásvásárlási ügyekben nem szokott előfordulni, és akkor is a megszerezní kivánt ingatlant nézik becslik, nem pedig a felek korábbi lakóhelyét. ( Az ügyfelek sok esetben kérik - ezt én javasoltam nekik - a korábbi közös lakás megosztott használatát, nehogy visszaélés legyen belőle )

Altalában titokban történik a válás, a szomszédok sem tudják, nehogy feljelentse őket valaki. Azt hiszem, hogy 2 gyereknél egyedülálló szülőnél cspótlékkal minden mással együtt kb 10.000 Ft-tal jelent többet. ( tankönyv ingyenes, menza olcsóbb és más támogatások )

81. hoxás (válaszként erre: 76. - 9c485f67e8)
2017. jan. 30. 12:40
Én NAV tartozásról hallottam hasonlót.
80. hoxás (válaszként erre: 77. - L.luiselotte)
2017. jan. 30. 12:39
És az nem tűnik fel senkinek, hogy ugyanúgy ott élnek abban a házban? :)
79. l.luiselotte (válaszként erre: 78. - 9c485f67e8)
2017. jan. 30. 09:43
volt olyan férj, aki még a 2. esküvőjére is meghivott
78. 9c485f67e8 (válaszként erre: 77. - L.luiselotte)
2017. jan. 30. 09:40
Egyrôl tudok csupán, ahol még ma is együtt vannak a válás után 20-25 évvel.
77. l.luiselotte (válaszként erre: 75. - Hoxás)
2017. jan. 30. 09:34

Mint ügyvéd, - a lakáshoz és kül. gyereknevelési támogatásokhoz jutás érdekében sok ilyen un látszatválást lebonyolitottam. Sok esetben én sem tudtam hogy erről van szó, de akik beavattak bizalmukba esküdöztek, hogy minden marad úgy, mintha el sem váltak volna, csak papir kérdése stb.. Főleg 8-10 évvel ezelőtt volt az gyakori.

És érdekes módon szinten minden látszatválás élesbe ment, miután nem kötött a papir, új életet kezdtek, legalábbis a férfiak, kivétel nélkül.

Nem, tudok olyan elvált párról, akik még mindig együtt élnének.


( a régi szocpol törvény kedvezett az egyedülállóknak, a jelenlegi házasság pártibb )

76. 9c485f67e8 (válaszként erre: 75. - Hoxás)
2017. jan. 30. 09:23

Ezt sokan meglépték.

Amikor még volt vagyonkorlátozás, azért váltak el papíron, hogy ne kelljen eladni az örökölt szülôi házat.


Persze az is megesett, hogy a nagy aggódás közepette férj váratlanul beleesett a szomszéd fiatal özvegyébe.

75. hoxás
2017. jan. 29. 22:58
Volt kolléganőm kitalálta, hogy papíron elválik a férjétől, hogy több támogatást kapjon utánuk, mint gyermekeit egyedül nevelő anya.....
74. Panna.33 (válaszként erre: 73. - 9c485f67e8)
2017. jan. 24. 18:55
Lehetni lehet, akár azt is, csak az állam nem tűri a konkurenciát.
73. 9c485f67e8 (válaszként erre: 71. - Ina87)
2017. jan. 24. 18:32
akkár hamisithatunk is pénzt?
72. Panna.33 (válaszként erre: 71. - Ina87)
2017. jan. 24. 18:03
Ezzel a hozzászólással a magy.kir.ügyészség nem ért egyet.;))
71. ina87
2017. jan. 24. 17:25
végül is sok mindent kellene át gondolni tehát minden éremnek két oldala van,ebbe a kérdésben is nehéz a jó döntés,sajnos a mai világban mindenki kapaszkodik h többet tudjon haza vinni lényegtelen h milyen a háttere én nem csalásnak nevezném hanem megélhetésnek tehát mindenki úgy csinál pénzt ahogy tud ilyen világban élünk ennyi.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook