Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Csalánkiütés fórum

Csalánkiütés (beszélgetős fórum)


1 2
33. Katinkaboszi (válaszként erre: 32. - Cleo-26)
2015. okt. 16. 23:47

Helyes, kell a vizsgálat, valamit csak nem bír a szervezeted.

Használsz új mosószert, vagy öblítőt, esetleg új tusfürdőt?

2015. okt. 16. 20:51
Sziasztok.de sajnos csalan..ha az allergén folyamatosan támad akkor ez van.nem vagyok jobban.sőt.ma sok új kijött.elkezdték a gockutatást.a medrolbol mar csak 1/4et szexek..valszeg nem nyomja mar el a tuneteket:(remelem fény derul rá mi okozza.lesz allergiavizsg.verbol hetfon
2015. okt. 16. 20:45
A csalán kiütés néhány nap alatt elmúlik. Ez akkor nem az.
30. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Cleo-26)
2015. okt. 16. 14:57

Nah, mi lett a dolog vége?

Jártál orvosnál, meg van még a kiütés?

29. jegeskávé (válaszként erre: 28. - Cleo-26)
2015. okt. 12. 16:30
Hát én azért a helyedben kérnék egy allergia vizsgálatot!
28. cleo-26 (válaszként erre: 27. - Jegeskávé)
2015. okt. 12. 11:28

Köszi kérdésed.Hát így gyógyszerek mellett türhető,bár mikor megy ki a hatásuk akkor megint csúnyák a kiütések.majd lesz valami.:/

Én is nyomom a c-vitamint és kalciumot is.El nem tudom képzelni mire lettem ilyen allergiás..remélem nem autoimmum betegség vagy ilyesmi

2015. okt. 12. 10:36

cleo-26!


Hogy vannak a pöttyeid? Remélem jobban vagy. Nekem elmúltak. :) és "csak" C vitamint és kalciumot szedtem,de azt töményen :)

26. cleo-26 (válaszként erre: 25. - Jegeskávé)
2015. okt. 9. 12:35
örülök neki.Nekem mára rosszabb lett egy kicsit-visszamentem dokihoz-adott rázókeveréket a viszketésre,meg írattam fel én is calcimust-ot..hátha ..
25. jegeskávé (válaszként erre: 22. - Cleo-26)
2015. okt. 8. 18:31
Köszönöm az érdeklődést! Úgy néz ki az én pöttyeim visszavonulnak!!! Már egy pár ampulla kalcium injekciót és pár 1000 gramm C vitamint magamba toltam :) Bár tegnap este azért még pár pöttyöt véresre vakartam,annyira viszketett. Jobbulást! Biztos,hogy nem marad rajtad örökre!!!
24. cleo-26 (válaszként erre: 23. - Remoni)
2015. okt. 8. 12:44
köszönöm szépen.örülök,hogy rendbejöttél.remélem nálam is hasonlóan lesz.igen hallottam én is a kalciumról,hogy lehet nem is használ..mindegy..a csapvíz mellett felüdülés lassan
23. Remoni (válaszként erre: 1. - Cleo-26)
2015. okt. 8. 12:24

Nekem is volt hasonló, szteroid és antihisztamin segített, több mint egy hétig szedtem, fokozatosan javultak a tünetek. Sose derült ki mitől volt, és azóta sem jöttek ki. Calciumot ne szedj, felesleges pénzkidobás, javítani nem tud, max csak ártani. Tévhit, hogy a kalcium jó az allergiára.

Mielőbbi jobbulást kívánok!

2015. okt. 8. 11:23

Köszi ildikek.remélem nekem is elmúlik majd


Jegeskávé hogy vagy??????


Nekem nem akar múlni.Reggel beveszem a Medrolt.valamelyest halványulnak.de este újra bedurvul-akkor antihisztamin-majd megint általában csillapodik kicsit (e mellett alig bírok aludni annyira viszket)Legkésőbb hétfőn megyek vissza a bőrgyógyászhoz,de tuti,hogy kórház lesz ebből :((((


A calcimusc jó ötlet,de nekem lejárt sajna ami itthon van.és vényköteles-dokim meg csak hétfőn lesz (háziorvos),a helyettes meg vagy felírja vagy nem

2015. okt. 7. 11:30
Édesapukámnak is volt ilyen két éve, csak neki a nyakánál ömlött ki, úgy terjedt le a mellkasra, hasra, a tenyere tiszta piros volt és viszketett, na meg felszökött a láza. Mivel a nyaknál is volt bedagadt a szája, szeme. Bevittük a kórházba, egy infúzió és elmúlt,erre másnap estére megint kijött, megint infúzió megint elmúlt. Másnap befektették a bőrgyógyászatra, öt nap alatt hol elmúlt, hol kijött, diétára fogták, de konkrét dolgot nem tudtak mondani. Emlékszem pénteken hazajött és másnap reggel a mosdóban úgy kitisztult, hogy ő maga is meglepődött,utána hála semmi nem jött ki. Valószínű így már utólag mondták a dokik, hogy felgyűlt a sok méreganyag a szervezetében, nem tisztult a máj, epe és nála így jött ki.
20. Katinkaboszi (válaszként erre: 12. - Cleo-26)
2015. okt. 7. 00:28
Azért egy gyermekorvosnak csak mutasd már meg magad.
19. jegeskávé (válaszként erre: 18. - Katinkaboszi)
2015. okt. 6. 22:08
Szerda és csütörtök fürcsiztünk és szombat reggelre jöttek ki....
18. Katinkaboszi (válaszként erre: 17. - Jegeskávé)
2015. okt. 6. 22:03

A melegtől kijöhet, nem gondolom, hogy ott szedtél össze valamit, hiszen ha azonnal kijött, már biztos nem onnan hoztad.

A himlő sokféle módon jelentkezik, nem kötelező a tankönyv szerint előjönnie és nem biztos, hogy ott. Mutasd meg magad a valamikor gyerekorvosodnak, vagy ha már nem laksz ott, akkor a körzeti gyerekorvosnak.

Nem fog kinevetni, hidd el.

2015. okt. 6. 21:38

Na azért én ittam is egy kálcium injekciót! remélem pár nap és hűlt helye!


A kiütések feltétlen betegségre utalnak Katinkaboszi? A wellnesen nem szedhettem össze valamit? közvetlen utána jöttek ki a pöttyök.

16. cleo-26 (válaszként erre: 15. - Channa*)
2015. okt. 6. 21:21
Tisztában vagyok vele,hogy steroid.de ismétlem,meghalni sem akarok-van 3 kicsi gyerekem még
15. Channa* (válaszként erre: 14. - Cleo-26)
2015. okt. 6. 21:15

Rendben!

A doki megmondta, hogy mi ez?

14. cleo-26 (válaszként erre: 13. - Channa*)
2015. okt. 6. 21:06
hidd el pont ezért nem vettem be tegnap a Medrolból.16mg-ot kell naponta szedni 5napig,de egyszerűen látszik,hogy az antihisztamin mellett (és napi 3*calc sandoz) is folyamatosan jönnek ki.Egyedül azért kezdtem el,mert nem szeretnék fulladást/gégemetszést.
13. Channa* (válaszként erre: 11. - Cleo-26)
2015. okt. 6. 20:58

És mennyi medrolt fogsz szedni? Tudod, hogy ha el kezded szedni, akkor csak fokozatosan lehet lejönni róla? És micsoda mellékhatások! Hízás!

Ha kifelé jött, akkor már befelé nem fog menni. Kálcium a legfontosabb! Miért adott a doki medrolt? Nem értem.

Én csak gagyi tusfürdővel tudok fürödni:DDD

12. cleo-26 (válaszként erre: 10. - Katinkaboszi)
2015. okt. 6. 20:53
hm..nem mondasz hülyeséget.én is gondoltam rá,meg is néztem a neten,hogy milyen a rózsahimlő.az tuti nem voltam gyerekkoromban,de tán oltást kaptam ellene.viszont 3doki látta már (ügyeletes,bőrgyógyász és egy anesztes-homeopátiás)elég durva lenne ha nem ismernének fel egy himlőt :( .Viszont annál meg úgy olvastam az arcon és hajlatokban fordul elő először-nekem meg nem így van
11. cleo-26 (válaszként erre: 6. - Channa*)
2015. okt. 6. 20:50

Histisynt az antihisztamin.

Hát ma este bevettem a Medrolt..mert már teljesen pánikban voltam.(a doki mondta tegnap,hogy aznap este is bevehetek egyet-mert am.reggel kéne szedni).Tuti kiütés,mert több ezer van rajtam..pötty is van-ez foltokba megy át és viszket hol itt,hol ott.Sajna 2*volt már nagyon komoly gyógyszerallergiám -gégeödémával-és mivel nagyon sok a kiütésem és egész testen van,tovább is terjedhet úgy olvastam a neten.AMúgy csak szénanáthám van.Most volt új tusfürdő is (bevallom jó gagyit vettem),sampont is szoktam váltogatni-de egyiket sem most használtam először.szörnyen néztem ki ma este is...

2015. okt. 6. 20:27

Mivel ketten is szenvednek ebben a kóságban, úgymon d, hát gondoltam csak ide írok la.


A lábszáron megjelenő és csak továbbra is ott maradó apró, piros pöttyök, sajnos nem jelentenek jót. Még ha viszket, akkor sem.


Tessék elmenni az orvoshoz, előjele lehet vese és más betegségeknek is.


Aki pedig egész testre kiterjedő viszketésben szenved, mondanám talán rózsahimlő, ha még nem volt gyermekkorban.

Arra rázó jár, sötét, nem vakarni és sok folyadék.

Pár nap alatt elmúlik, a SandozCalcium arra éppen megfelel.

Felnőtt orvos nem ért ehhez, viszont egy gyerekorvos azonnal megmondja, himlő é :)


Gyors javulást és mielőbbi gyógyulást a kis betegeknek.

2015. okt. 6. 19:52
Azt hittem konzílium kell, de látom, egymást gyógyítják. D
2015. okt. 6. 19:31
Én ágyi poloskára is gondoltam a hotel nem volt túl tiszta.... :( De az lehet,hogy csak lábszáramat csípték össze?
7. Channa* (válaszként erre: 3. - Jegeskávé)
2015. okt. 6. 19:02

Vagy csak összecsipkedett valami.

Kenegesd és igyál kálciumot.

6. Channa* (válaszként erre: 1. - Cleo-26)
2015. okt. 6. 19:01

Medrolt ne! Nem hinném, hogy erre az kellene! A mellékhatásai rosszabbak, mint a kiütés!


Milyen antihisztamint kaptál?

Én amit szoktam csinálni. Zyrtec vagy claritin. A viszketés elmúlik, rázókeverék vagy flucinar kenőcs és persze kálcium ezerrel! Ez a legfontosabb!


Biztos, hogy kiütés? Nem lehetnek csípések? Ha van a kiütés közepén pötty, akkor csípés. És persze egy csípéstől is előjöhet az allergia.

Van tudott allergiád? Mosószer? Nem változtattál?

Én nagyon sok dologra allergiás vagyok és sajna elég a samponomat lecserélni és már is kiütéses vagyok....

2015. okt. 6. 18:55
Azt olvastam, hogy kalcium és magas dózisú C vitamin segít. Jobbulást!
4. cleo-26 (válaszként erre: 3. - Jegeskávé)
2015. okt. 6. 18:26
Jobbulást neked is.Nekem sajna mindenhol van..mára már a hasam is hátam is kapott a kiütésekből.komolyan utálok magamra nézni már,félelmetes.Hát amíg a lábszáradon van tényleg annyira nem fontos az orvos.egyelőre azt mondaná,hogy calcium és antihisztamin.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook