Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Csalánkiütés fórum

Csalánkiütés (beszélgetős fórum)


10. inkábbíjász (válaszként erre: 9. - A0c1361e44)
2013. dec. 31. 18:35

Csak mosódióval és mosószódával mosok, illetve ugyan azzal az öblítővel.


Fürödni szappannal fürdök, nem mondom, hogy ugyan azzal, de mindenféle mentessel.


Diót egész évben eszek, mert van egy szép nagy diófánk.


Mogyorót ettem mostanában sokat, de ez is vagy 3 hónapja volt, akkor nem jött elő semmi, most meg fokozódik.


Tejet szinte kevesebbet iszok, mint eddig.


A pékárú, lisztes dolog viszont több mostanában... De annyival talán nem :/

2013. dec. 31. 06:54

Ne csak ételre gondolj, hanem nézz körül a kozmetikumokban is. Mosószer, tusfürdő, hajzselé, hajlakk, stb.

Én is elég allergiás típus vagyok, én sok dolgot kerülök.

Nekem kontakt allergiám van, de van, hogy ételtől is kijönnek a kiütéseim. Mogyoró? Dió? Mostanság nem eszel több ilyet? Tejtermékek (sajt, tojás, tej, joghurt, stb.)


Ami nekem beválik a kerülés mellett: rázókeverékkel kenegetem magam ilyenkor, illetve szedek valamilyen tablettát (zyrtec, claritin, fenistil) ezek csökkentik a viszketést. Ha állandóan rajtad vannak a kiütések, akkor tuti, hogy van még valami, amire allergiás vagy. Nem elég 1-2 dolgot elhagyni. szépen próbálkozni kell. Elhagyni a tejterméket, ha nem jött össze, akkor a lisztes dolgokat, lecserélni a higiéniás cuccokat.

Nekem mindenből a legolcsóbb vált be. Tescó tusfürdő, de csak a citrusos, WU2 sampon, olcsó öblítő, olcsó mosószer (LEL). Ezekbe nem raknak sok vackot, nincs annyi illatanyag bennük.

8. inkábbíjász (válaszként erre: 7. - Mese habbal)
2013. dec. 30. 23:05
Hát ez bíztató... ez az orvostudomány.
7. mese habbal (válaszként erre: 6. - Inkábbíjász)
2013. dec. 30. 22:12

amíg orvosokhoz jártam (kb 3 éves koromtól 25 éves koromig) addig soha semmi nem javult, sőt...

kineziológus javasolta... :)

6. inkábbíjász (válaszként erre: 5. - Mese habbal)
2013. dec. 30. 22:00
Akkor magadtól választottad ki a tejet? Vagy orvos javasolta?
5. mese habbal (válaszként erre: 4. - Inkábbíjász)
2013. dec. 30. 21:40
nem, sosem volt gondom a tejjel!
4. inkábbíjász (válaszként erre: 2. - Mese habbal)
2013. dec. 30. 21:31

Elismerésem a kitartásodért, nem lehetett egyszerű ez a tejmentesség.

De nálad kimutatták, hogy a tejjel gondod van?


Engem vizsgáltak tejre, tojásra, gabonára, de azokkal nincs bajom szerencsére.


És mindig csalánkiütésnek mondták. Minden doki. Én is onnan gondolom, persze én nem vagyok orvos.

2013. dec. 30. 21:28
ja és hozzáteszem, mielőtt valaki megkérdezné, nem vagyok konkrétan a tejre allergiás!... hanem mindenfélére voltam, és egyre több dologra... de a tej volt mégis a kulcs!
2013. dec. 30. 21:24

első kérdés, hogy tutira csalánkiütés-e...


ha ez biztos:


nekem volt ilyenem... persze volt egy halom allergén a környezetemben, de egy idő után már szinte mindenre allergiás voltam, így nem nagyon lehetett kizárni őket...

az első nagyon fontos észrevételem az volt, hogy hideg időben, télen sokkal durvább volt a dolog... a nyár az izzadás miatt volt gáz, mert az izzadságtól is viszkettem, de az csak azokra a helyekre korlátozódott, ahol izzadtam, a többi testrészen nem volt gond... de a téli hideg időben az egész testemen csalánkiütés volt...

az évek előrehaladtával egyre rosszabb lett...


nekem egy dolog segített (azon túl, hogy a legdurvább allergénektől megváltam, a háziállataimtól), egy kőkemény fél éves tejmentes diéta... de annyira szigorúan, hogy semmiféle kajának az összetevői közt nem lehetett még vaj sem... mindennek néztem a leírását... sokkal brutálabb, mint így elsőre hangzik, mert szinte mindenben van vaj, vagy tej vagy ilyesmi... (amúgy most paleózom, ez is jó, ha megszokja az ember :) )


a fél évet be kellett tartani, 3-4 hónapnál még elég reménytelenül nem látszott a hatás... de fél év után tényleg megszűnt.. olyannyira, hogy azóta kutyát tartok a lakásban, és nincs gondom!... eszem tejterméket, persze nem sokat... a paleoba sem fér bele a tej, de most nem vagyok ennyire szigorú már magamhoz... de a paleo előtt volt olyan időszak, amikor visszatértem a rendes kajához, és akkor sem tért vissza az a szörnyű állapot... néha azért van allergiám ettől attól, meg ekcémás viszketés... de messze nem olyan elviselhetetlen, ezzel már bőven együtt lehet élni... :)


(ezen kívül persze a pszichés oldalról is kezelni kell a dolgokat... és semmiképpen sem szteroidos krém, meg antihisztamin!)

2013. dec. 30. 21:12

Mielőtt bárki "beszólna": el fogok menni orvoshoz az ügyben.


A problémám visszatérő, második vagy harmadik éve.


A kérdésem lényege: Ha a csalánkiütést valamilyen allergén váltja ki, akkor maguk a kiütések meddig jönnek elő?


Kb két hónapja kezdődtek újra a kiütéseim, eleinte kis aprók voltak, majd egyre nőttek, mostanra meg teljesen beborítottak. Mondjuk csak majdnem, mert most MÉG az arcomon nem jelentkezik a dolog, de tuti fog a közeljövőben.

Amikor észrevettem, hogy megint kezdődik, azonnal abbahagytam a pluszban szedett E vitamint, Spirulinát, ásványi komoplexet és ginsenget (ezeket azért szedtem, mert a ciklusom NAGYON rendetlen, hátha segítenek, pluszban meg amúgy sem ártanak - talán).

Szóval azonnal abbahagytam, ez kb 2 hónapja volt, de a tünetek erősödnek.

Más újdonságot nem szedek, nem eszek, amiket az év többi részén.

A szaloncukorra gyanakszok még, de azt sem eszem már kb egy hete, de a tünetek erősödnek.


Tavaly végre eljutottam odáig, hogy vettek vért és megvizsgálták pár dologra, az kimutatta, hogy az e110-re, meg a szalicilra vagyok allergiás. Ezeket kerülöm.


Volt valakinek hasonló dolga? Tud valaki valami tanácsot adni?

Nagyon viszketnek, meg eltorzítanak. Rühellem ezeket a foltokat :/

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook