Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Családorvos, háziorvos? Egy családban több háziorvos? fórum

Családorvos, háziorvos? Egy családban több háziorvos? (beszélgetős fórum)


12. 61fc1393dd (válaszként erre: 11. - Sajert)
2012. júl. 2. 06:59
Igen, az igazi orvos az ilyen. Szerencsétek van, vagy ez az általános? A mi dokink nem ilyen sajna...
11. sajert
2012. júl. 2. 06:15
Nálunk mindenki ugyanahhoz jár :-) (kb. 16 fő a szűk család). Még SOHA nem szólított meg úgy, hogy épp kinek mi a baja, már eleve a titoktartás miatt se teheti meg. Nem szoktunk arról beszélgetni, hoy xy-nak mi baja, meggyógyult-e már.
2012. júl. 2. 04:29
A kérdés lényegét sem értem. Mi körzetileg egy orvoshoz tartozunk: anyám, bátyám és én :D ámen
2012. júl. 2. 04:27
Szerintem is mindegy hogy egy vagy tobb dokihoz jar a csalad. En most valtottam es ugy hozta hogy egy a dokink..de csak kenyelem miatt.
2012. júl. 1. 22:58

Mi már minden variációt kipróbáltunk :)

Volt külön és közös orvosunk is. A sors úgy hozta, hogy nekem jelenleg most nincs háziorvosom.

Nem láttam semmi különbséget az ellátás színvonalában.

7. 61fc1393dd (válaszként erre: 6. - Bnedora)
2012. júl. 1. 22:42
Nem is azt hiszem, hogy családsegítő szolgálat kell legyen. Egyes esetekben viszont nem árt, ha ismeri a beteg hozzátartozóinak egészségi állapotát is.
6. bnedora (válaszként erre: 1. - 61fc1393dd)
2012. júl. 1. 21:59
Nem hiszem, hogy az orvosoknak van annyi idejük, hogy külön még a család gondjaival is foglalkozzon.
5. bnedora (válaszként erre: 1. - NégyLM)
2012. júl. 1. 21:56
Nálunk is így van. A férjem és a fiam egy doktornőhöz jár, míg én egy másik kerületben másik orvoshoz. Így hozta a sors. Úgy érezzük, hogy mindkét jó orvoshoz, én változtatni nem szeretnék, meg vagyok vele elégedve.
4. a93ca9f1c5 (válaszként erre: 3. - A93ca9f1c5)
2012. júl. 1. 08:25
Amúgy meg a bizalmi kapcsolat az orvos és a beteg között, az első pillanattól kezdve kell, hogy működjön, és nem a 6. látogatás után.
3. a93ca9f1c5 (válaszként erre: 1. - 61fc1393dd)
2012. júl. 1. 08:22

Miért kéne neki a házastársak életét megismerni? A házastársaknak kell egymást, ott kell a bizalmi kapcsolat, az már tök mindegy, hogy egy az orvosuk, vagy mindkettőnek külön van.

Csak azért mondom, mert nálunk, mindenkinek más a dokija, hála az égnek. Én nem szoktam elmondani másnak, hogy milyen problémával küzdök, amiért orvoshoz megyek(egyszer voltam vészhelyzetben, de akkor nagyon) és nem örültem volna, ha a közös dokink jófejségből a család előtt megkérdezi, jobban vagyok-e, mikor nem is tudtak arról, hogy ott jártam.

2012. júl. 1. 08:13
vannak=van
2012. júl. 1. 08:13
Ez is igaz, viszont ha csak egy családorvos van, akkor a bizalmi viszony is mélyebb,jobban megismeri a házastársak életét, többet tud segíteni bármilyen jellegű problémán, mint ha külön orvos kezelne. Arra ott vannak a szakorvos, aki már az egyén saját testi, és lelki problémájával szembesül.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook