Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Családon belüli tartozás fórum

Családon belüli tartozás (beszélgetős fórum)

17. Havran (válaszként erre: 14. - 25a27430dd)
2011. jan. 11. 21:38
Tök igazad van átmegy szemétbe és agresszívba.Ezt látom én is.Nálunk pontosan ez van.Például sőt a telefont fel sem veszik hanem kinyomják.
2011. jan. 11. 18:11
Főleg családon belül nagyon kellemetlen a pénztartozás rokon ne vedd zokon, úgy is azon belül marad az egész nagy része úgy van vele és ráadásul senkinek sem dobálják be az ablakon hiszen meg kell dolgozni érte. A legnagyobb lelketlenség így kiszúrni a másikkal. Sajnálom azokat, akik pórul jártak. Üdv.Ágnes
15. 25a27430dd (válaszként erre: 13. - TIMI7110)
2011. jan. 11. 18:03
:((
2011. jan. 11. 18:02

Kolleganőm a sógornőjééknek adott kölcsön, mert azok bazi nagy lábon éltek, aztán nem tudták már finanszírozni az életmódjukat, akkor kezdtek el hiteleket felvenni, majd jött a rokonoktól kölcsönkérés.

Kolleganőm 400 ezret adott kölcsön. Ennek négy éve. Azóta még a sógornőnek áll feljebb, lecsapkodja a telefont, stb.

Én azt figyeltem meg, hogy aki nem tudja megadni, általában átmegy szemétbe és agresszívba.

Lehet, hogy lelketlen vagyok, én soha nem adok kölcsön. Ami félretett pénze van az embernek, azt megvonta magától, a gyerekétől. Most akkor a tartalékomból adjak. És ha én kerülök ilyen helyzetbe, kitől kérhetnék?

2011. jan. 11. 15:58

Hát Én is adtam a tesómnak kölcsön,egy ház árát és a felújitás árát,azzal a meg egyezéssel,hogy amikor be költözik meg kapja a lakhatási engedélyt,akkor intézek nekik rá kölcsönt és abból vissza adják,hozzá teszem még munkát is adtam a bátyámnak,nálam dolgozót teher autó sofőrként.Ő e költözött a házba,rá 8 napjára fel mondot,hogy Ő nem tűri el,hogy a húga parancsoljon neki és a sogóra,a hitelt fel vette,csak abból Én semmit nem kaptam vissza,ennek 5 Éve már,most a bíróságra járunk,és Én megyek az utcára,mert közbe mi kerültünk rossz anyagi helyzetbe,és nem hajlandóak pénzt adni még havonta sem!Még az anyámat is elvesztetem,mert Ő mellettük áll,mert micsoda dolog ez,hogy Én bíróságra vitte az ügyet!

Jó sok millióról van szó!

2010. dec. 9. 07:58
Mi is kértünk a rokonoktól kölcsön és most inkább eladjuk az autót,hogy vissza tudjuk nekik adni,mert fontos nekünk a becsület.Ám volt olyan,hogy mi adtunk kölcsön a tesóméknak és egy évre rá úgy adták vissza,hogy még nekik állt feljebb egy évig nem is beszéltek velünk.
11. 07c4794583 (válaszként erre: 9. - Martin3)
2010. dec. 7. 21:41

Mondjuk szerintem az is kicsit pofátlanság, olyantól kérni, akinek magának is alig van.

Nekem ha kellett, csak olyantól kértem, akinek mindegy volt - persze olyan nincs, hogy teljesen mindegy, de olyan van, akinek ráér akár évek múlva is...

10. Havran (válaszként erre: 9. - Martin3)
2010. dec. 7. 21:41
Hát azért legyél óvatos nehogy egyszer balhé legyen otthon ebböl,nem éri meg.Persze ha odaadják addig nincs gond.
9. martin3 (válaszként erre: 8. - Havran)
2010. dec. 7. 21:37
sajnos vannak ilyen emberek, de most mit lehet tenni? az ember vagy konfrontálódik vagy eltűri, más lehetőség nem nagyon van, csak mérlegeljük mikor mi a jó. Mondjuk én a férjemtől mindig megkapom szurka-piszka szerűen, hogy visszaadta-e már a tesóm a pénzt, de ilyenkor baromi hülyén érzem magam, egyszerűen nem "merem" megemlíteni a tesómnak, mert múltkor is kért 30ezret, hogy befizesse a számlát, nehogy kikössék az áramot...erről a férjem nem is tudott, még szerencse, hogy visszaadta 3nap múlva, és így gyors visszatettem a családi kasszába...szóval sajnálom őket, de ha mi nem élnénk jobban és nekünk is nagyon hiányozna az a pénz, akkor tuti már összevesztünk volna...
8. Havran (válaszként erre: 7. - Martin3)
2010. dec. 7. 21:33
Hát ez igy van.Ott is ez volt a mama segitette őket mindig.És ezt elfeljtik,mióta az unokatesóm apukája meghalt,azóta lettek ilyenek.Nincs aki "odacsapjon" nekik.A palija közölte is ma velem,hogy az unokatesomnak megszünt létezni a családja,mármint a mama, az anyukája,meg persze mi is.Ez milyen már?Gondoltam nem gond ad vissza a pénzt és azt csináltok amit akartok.Sőt még a csávó apja is állandóan a mamát,zaklata pénz miatt.Mármint ő is odajárt,de annak szerencsére nem adott.Gusztustalan férgek.
7. martin3 (válaszként erre: 6. - Havran)
2010. dec. 7. 21:26
én mióta így "csalódtam" a tesómban, nem adok(adunk) a családban, pl férjem egyik rokona is rágta a fülünket és közöltük, hogy nincs, ami van, azt magunkra költjük illetve a gyerekeinkre, mert tudtuk, ha kölcsönadjuk soha nem látjuk viszont azt a pénzt, ráadásul, ha 1x kölcsönadsz, nem tudod már levakarni magadról, mindig több és többször kell...
2010. dec. 7. 21:14
Ezzel igy vagyok én is,senkinek nem adok kölcsön,csak ha kenyérre kell.Szemét dolog,de mindenki oldja meg úgy ahogy akarja.Lehet még én is fogok ilyen helyzetbe kerülni,de én tuti nem igy fogom elintézni.Az a baj,hogy anyira felhúztam magam.De mostanába ez a módi kölcsönkérnek az emberek aztán eltünnek,megszünnek létezni.
5. martin3 (válaszként erre: 1. - Havran)
2010. dec. 7. 21:11
erre mondják, hogy ne keverjük a magánéletet a családdal...én is adtam a tesómnak kölcsönt, pár hónapra kérte, azóta 2,5év telt el...és ők szarabb körülmények között élnek, mint mi, így nincs szívem visszakérni, de közben meg tökre fáj, hogy azért a pénzért én mennyit dolgoztam, és ő úgy tesz, mint aki elfelejtette hogy kölcsönadtam...most mégis mit tehetek? szeintem semmit, jóban vagyunk, gondolom, ha tudná, már rég vissza adta volna. De ez jó lecke volt, hogy rokonnak soha többet, kívéve persze, ha nem az éhenhalás miatt kell, de az más kategória..
4. Havran (válaszként erre: 3. - Nikletty)
2010. dec. 7. 20:45
Pontosan erröl van szó,a csalódás.Álljon oda és mondja azt,hogy most nem megy,de ne nyomja már ki a telefont.Vagy vigyen havonta 5000 ft és senki nem szól egy kurva szót sem.Amúgy van 2 üzletük,lenne miből.Nem is akarják szerintem vissza adni.
2010. dec. 7. 20:41

Nálunk volt családon belüli kölcsönadás, de írtuk róla papírt, mi s szépen havonta visszafizetgettük.

Hát őszintén nem igen tudom mit lehet tenni, nagy csalódás és érvágás az biztos. Nem is sejtettétek hogy ilyenek lesznek?

Mert ha még lenne is hivatalos papír róla az ember a saját családtagjával nem szivesen pereskedik.

2010. dec. 7. 20:40
Én nem lennék szívbajos a családtagomat sem egy polgári per elébe állítani, már persze ha tényleg eltűnik, és közben látom, hogy van pénze. Ha nincs pénze, vagy szánja-bánja, de nem tudja megadni, akkor minek szítani a feszültséget? Hülye volt, ez van. Akkor végrehajtani se lehet (gondolom).
2010. dec. 7. 20:36
Unokatesomék elég nagy összegel tartoznak a nagymamámnak,amit nem akarnak megadni.Hivja őket telefonon,kinyomják,nem veszik fel.Probáltam vele beszélni nekem se veszi fel,ezért megprobáltam a párjával.Össze-vissza kavar a gyerek kitalál minden hülyeséget.Igaz nincs semmi közöm a dologhoz,de úgy gondoltam mégis csak kiállok a nagymamámért,és megprobálok tenni valamit,legalább vegyék fel neki a telefont és beszéljenek róla.De úgy látom semmi esély.Ez olyan undorító,itt már nem is csak a pénzről van szó.Lehet én vagyok a hülye,de,hogy lehet ilyet tenni az ember a saját családtagjával?????Ti mit tennétek??????Én úgy látom különben,hogy a pénz már elúszott,mondtam is a mamának szerintem szokjon a gondolathoz,hogy pénzt már nem fog tölük látni.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook