Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Családod önző módon kihasznál. Mit tennél? fórum

Családod önző módon kihasznál. Mit tennél? (beszélgetős fórum)


1 2
35. Anojoe
2010. nov. 13. 08:04

Sziasztok!

Én nem mondom el senkinek csak nektek.

Én történetem számomra nagyon fájó része az életemnek.A gyerekkorom pubertás időszakától indul az egész.Fejlődni kezdtem mint a lányok általában, erre a saját apám "felfigyelt", mit az anyám azzal rendezett el, hogy nem tud mit csinálni.Ezt követte egy idegondozóba járós 2-3 év.Ezután eltelt majd tíz év a szüleim házassága=gyötrelmes csőd és az anyagi helyzetük szintén.Ehhez hozzájárult apám alkoholizmusa és több éves munkanélkülisége és anyám folyamatos hitel felvételei mivel próbálta menteni a menthetetlent.

Elköltöztem albérletbe ahová a szüleim lelkesen jártak pénzt kéregetni, és nem foglalkoztak azzal hogy nekem bőven van mit fizetnem.

Megtaláltam a nagy őt ki megkérte a kezem és rá 10-hónapra összeházasodtunk.Anyám közölte hogy ez váratlanul érte és halasszuk el egy évvel, mert ő nem tud a lakodalomba bele segíteni.És mivel nem tud anyagilag bele szállni így semmiben sem segített.Magamra maradtam "ismét".Majd egy évre a lagzi után közölte, hogy neki milyen sokba került a lagzimra vásárol ruha neki és az apám részére.Ezután szinte bármikor jött anyám látogatóba hozzánk az egyenlő volt hogy pénzt kért.Az "A"-hitelünk az anyámnak vettük fel.Utána külön mentek a szüleim anyám, apámtól és ez azt jelentette hogy több pénzt kér az anyám.- mert neki albérletet kellet fizetni, bár a húgommal együtt.

Most pedig a tetőpont, 3év(kiegyensúlyozott)házasság után terhes lettem, mire azt válaszolta az anyám: jó hogy van interneted, mert legalább segít majd ha nem tudsz valamit és közölte hogy a befestett hajam nem jó és az Ő haja pedig nagyon jól áll neki.

Nagyon érdekelne hogy ez csak nyavalygás részemről, mert ez így van jól, vagy valóban ÖNZŐ MÓDON KIHASZNÁL A CSALÁDOM?

34. Saci49
2010. jan. 3. 14:56
Hihetetlen lesz, amit írok,de sajnos igaz! 60 éves vagyok. 40 éve élek ugyanazzal a férjjel házasságban. 2 gyereket neveltem+ 1 unikát, akit nem vállalt az exapuka. Most jöttem rá, hogy feleslegesen tettem mindazt, amit tettem. A férjem egy önző dög lett, mert hozzászoktattam, hogy nálunk minden rendben van. A gyerekeim szintén--én nem lehetek beteg, elkeseredett, fáradt, mert ez csak hiszti. De ők nem utánozzák az életformámat mondván" nem ilyen hülyék". Igazuk van. Hülye voltam. Lemondtam karierről, a szüleimet nem vágtam be elfekvőbe, hanem pelenkáztam, sőt az anyósomékat is. A férjemet mikor baleset érte, éjjel fizikai munkát vállaltam, nappal ápoltam őt! Tényleg ergy hülye voltam. Most mindezt az állam is alátámassza, mert nem lesz 23 évnél több nyugdíjjam ami cca.50e Ft és szépen éhen is halhatok. A jövedelmünkből tovább nem tudjuk fenntartani a lakást sem, és még az ennivalóról nem besazéltem. Mindezek után kereshetek egy "szegényházat", ahová ennyi nyugdíjjal befogadnak. Nagyon megérte!!!! Hajrá fiatalok! Szép jövő vár rátok. Így egyetlen kiút, ha kézenfogva ugrunk a vonat alá! Nesze neked rendszerváltás, nesze neked megbecsültség! Ce' la vie!--ez jutott.
33. ec63a7fc29 (válaszként erre: 32. - 043ca780cd)
2008. szept. 27. 10:40

Ehhez olyan férj is kell.


Mert mit tettél volna, ha akkor, amikor te otthon voltál ugyan a gyerekekkel, a férjed azt mondta volna, ő ugyan nem főz veled együtt, hagyjad hagy kapcsolódjon ki, amikor te reggeltől estig güriztél???


Nem mindenki olyan, ha neked másfajta férjed van, szerencsés vagy.

2008. júl. 23. 22:11
Már a legelején úgy kell/kellene kialakitani a közös életet, hogy mindkét félnek jusson rész a házimunkából is és szórakozásból is. Ha mindenki azt vállalja, amihez jobban ért, több idő jut pihenésre és egymásra és ez már nyereség. Szerencsés vagyok a férjemmel, mert ő már az édesanyja mellett megtanulta mi a feladata a családon belül. A gyerekeinket is igy neveltük, ezt látták otthon. Fiaim már önálló családi életet élnek. Tetszik, ahogy helyt állnak a családi életükben, a házimunka végzésében. Egyik fiamék négy gyereket nevelnek, sokszor számomra is érthetetlen, hogyan csinálják, de mindig rend van náluk, ugyanakkor jut idejük kirándulásra, sportra közösen is és egyénileg is. Az unokák szeretik egymást és már ők is meglepig a szülőket egy-egy palacsinta sütéssel (11 éves iker fiúk),a 14 éves nagylány pedig remekül süt, ezt az anyukájától tanulta. Nem mellesleg ebben az évben megkapta a köztársaság jó tanulója - jó sportolója kitüntetést. A pici lány még óvodás. Másik fiamék két éves kisfiút nevelnek hasonlóan jó szellemben. Náluk a fiam gyakran főz és a kerti munkák végzése is az önként vállalt feladata. A bevásárlást mind a két fiú a családjával közösen végzi. Hogy ez ilyen flottul menjen, nagyon sokat tettek és tesznek érte a menyeim. Nálunk hétvégeken a férjem vásárol be, és szivesen teszi. Ő még aktívan dolgozik, én már nyugdijas vagyok, így a hétközbeni házimunkák elvégzése többnyire az enyém, amit szivesen csinálok. A nehezebb munkával megvárom őt. Az egészségemmel az utóbbi években vannak gondok, ezt is figyelembe veszik. Jut idő az unokákra, el tudom vállalni őket, ha betegek, vagy iskolai, óvódai szünet van, de jut idő a pihenésre és a könyvekre is. Mi így csináljuk valamennyiünk megelégedésére.
31. lányom (válaszként erre: 30. - 984ff08d0b)
2007. nov. 16. 16:12

Kössz, de az élet egy csodás gyermekkel áldott meg, bár ő nem pótolhatja azokat az érzéseket, amik abból adódnak, ha a párod segítségének örömét élvezed. Pedig soha nem vágytam én se papucs férje, és szinte én lettem mamusz.Lehet, hogy elrontottam az elején, hogy mindent megcsináltam, elintéztem. Persze nem sok választásom volt. De most már "elvárok" dolgokat, ami soha nem éri el azt, amit önként nyújtanak az embernek.

Azt azért le kell írnom , mint ember azt írthatom róla : " példa lehetne sok EMBER számára", csak mint férj nem igazán dicséretes. Talán idegeneknek mindig is szolgálatkészebb volt. Soha nem akartam irányítani, nem voltam semmivel elégedetlenkedő, hogy azért ne csinálná. Hát ez van. Azért jó érzés olvasni, hogy van akinek más jut. Én tudok örülni más örömének! Ez egy klassz dolog.!!! És annyira nem keseredek el, hogy az egészségem rovására menne. Remélem nem sokalok be egyszer ! :) Üdv.

30. 984ff08d0b (válaszként erre: 28. - Lányom)
2007. nov. 16. 14:15

Hát ha nem tudod elhinni, hogy imád :) akkor már tényleg baj van :D

A házimunkát nem szívesen engedem ki pl. a páromnak, mert ugye ő másképp csinálja, ahogy nekem nem teszik. Beleszólni nem akarok ,de utálnék utána menni még egyszer, azonkívül neki is rosszul esne. Ezzel elveszem a magam pihenési lehetőségét és csinálom amit tudok magamtól, de az alapokat (helyére tenni az elvett dolgokat) megkövetelem. Továbbá néha a fejéhez vágom a szemetet és akkor leviszi :) de cserébe elvárom, ha kimozdulunk itthonról, segítsen a bevásárlásnál, ha jön és a cipekedésben. Nekem megfelel az egyedül vásárlás is :D Legalább nem ellenőrizheti mire mennyit költöttem :D nem mintha nagyon költekezős lennék :P

De nem is bírom pl. a szomszédot a miatt, hogy azért nem megy dolgozni 8 órában, hogy a párjának jó legyen, mert ha Marcsika egyet köhent, az ember már fut is a boltba, cigiért, kenyérért, ami kell. Hát nekem nem kellene ilyen figura :D Dürrög az udvaron, így a sport, úgy a foci-autók, csaj kiszól az ablakon, nyaka behúzódik: -Máris megyek szívem! :P Naneeee...

Azonkívül tisztelem a párom, mert napi 10-14 órát gürizik. Szóval ha hazajön csendben megvárom míg feloldódik, ha meg nem, hát nem szekálom minden kis bajommal :D Duzzogni sem kell, nem cserélnék vele :)

2007. nov. 16. 13:58
Nem szabad hagyni, hogy kihasznéljanak, elszívják az energiád, még a végén belebetegszel.
28. lányom (válaszként erre: 27. - Spinneli)
2007. nov. 14. 21:38
Ebben van igazság, de hát nem mindenki tud elég hamar határozott lenni, sajnos ,hogy ezzel viszaélnek olyan társak akik azt mondják, idővel már azt is csak "mondták": " úgy imádlak kedves! " Na persze!
2007. nov. 9. 12:00

Alapból nem jutnék el idáig.

Akit szívatni lehet, azt megszivatják.

26. Donyta
2007. nov. 9. 08:55

Igy van, kihasználnak amennyire tudnak, vagy hagyom magam.. De nem fogom a végtelenségig türni!

Már menekülőre kezdem fogni a dolgot, és nem én leszek a család bolondja...

25. lányom (válaszként erre: 23. - 0c97fbb607)
2007. nov. 9. 00:53
Aha, már értelek! Azt hiszem nem jó szót használtam ,haúgy értelmezzük ahogy most te írtad.És valóban ,így is lehet érteni, de hála a lányomnál az elvárás nem ezt jelenti. Csupán számomra kellemes azt látni, hogy ők már most együtt, vagy egymásnak kérés nélkül mozdulnak. És alányom sokszor ugyan úgy megkéri a barátját valami elvégzésére ill.meg sem kell kérnie sokszor, majd forditottan ez szintén így működik.Számomra ez csordás. Én nem így voltam.Így biztos jobban, értehetőbben leírtam a lényeget, mert ahogy magyaráztad, úgy igazad van , totál másképp lehet értelmezni, de hála nem olyan tius a lányom. De hála nem is olyan mint én voltam. Szivesen megcsinál nekünk is bármit, és nem igazán kell kérni. Ha ideje engedi!!
2007. nov. 9. 00:45
Nemhagyom magam kihasználni mondjuk még családon belül nem fordult elő.De az biztos nem hagynám szó nélkül ha mégiscsak behuznának a csőbe!De,hogy mit tennék az az adott helyzettől függ de amilyen hirtelen haragu vagyok a kihasználo szempontjábol nem igazán lenne kellemes!
2007. nov. 9. 00:35

Az elvárás,az számomra negatív értelmű dolog.

Magamból indulok ki,így a helyes.Amikor volt egy kapcsolatom régen,akkor elvártam dolgokat.Virág,figyelmesség,segítség ....stb.De így csak próbáltam átformálni a másik embert ,hogy az ÉN elvárásaimnak megfeleljen.Persze ez hosszútávon soha nem működik.Vagy szeretem azt az embert úgy ,ahogy van,a hibáival,vagy a nekem nem épp tetsző dolgaival,vagy nem szeretem.

Ha elvárásaim vannak vele szemben,akkor vagy nem szeretem igazán,vagy csak azt szeretem benne akivé tehetném.

De a csavar az a dologban,hogy mihelyts Ő megváltozik a kedvemért,akkor nekem is "kötelességem" elveszítenem az én lelkem eg darabját.

Nem akarok üzletelni senkivel.

22. lányom (válaszként erre: 21. - 0c97fbb607)
2007. nov. 9. 00:20

Miért érzed bajnak? Valóban kíváncsi vagyok rá! Én soha nem vártam segítséget, azt hittem természetes lesz,ha arra szükség lesz! Ő nem megköveteli, hanem elvárja ,hogy kölcsönös legyen egymás iránti figyelmesség és a dolgok megosztása.

Nem bánt amit írtál, ne érts félre , csak kiváncsi vagyok, ha nem baj bővebben a véleményedre, hogy hol van a buktató, vagy a baj szerinted. Biztos lehet, ezért kérdezem. Szerintem soha nem szégyen kérdezni, de abból az egy mondatból nem tudom mire gondolsz?

2007. nov. 9. 00:07
"Tanul, házias, de vannak elvárásai másokkal szemben"....szerinem itt kezdődnek a bajok....
20. lányom (válaszként erre: 17. - 984ff08d0b)
2007. nov. 9. 00:00

Soha nem játszottam a mártírt :)


Tudod régen én is voltam olyan fiatal mint te, most majdnem a lányom annyi. Őt másképp neveltem. Tanul, házias, de vannak elvárásai másokkal szemben.Pl. a barátjával már most határozottabb, és elvárja amit én szerettettel megcsináltam magam, arra nem is gondolva ,hogy 20-30-40 .... évek után ha akarom sem fog úgy menni mint akkor ment!Igen tudatosítani, ezt én csak a lányommal tettem, apámból kiindulva azt hittem , amikor szükségem lesz a szegitségre, akkor ez természetes dolog lesz, addig meg szivesen megcsináltam,SŐT, most is szivesen csinálom, de nálunk én dolgozok többet, kevés az időm , ráadásul az egészségem nem igazán remek. Bár ezzel foglalkozok a legkevesebbet, de egyre többet eszembe jut, hogy már magamra is gondolnom kell, mert a lányom ha " kirepül" ki az aki társam lesz , akivel együtt élem az életem. A férjem "Embernek" igazi rendes ember, de mint férj, sajna egy elkényeztetett, önző gyerekkel hasonlítható. "Ő" és majd utána mi. A lányom sem igazán szivesen fogadja ezt, de mindig azt mondja, : " anya ne kényeztetsd már tovább,"

Nehéz sok-sok év???

2007. nov. 8. 11:52
Nem tudnak.
2007. nov. 8. 11:43
Nem hagynám!
2007. nov. 8. 09:02
Amúgy meg aki mártírt játszik, ne csodálkozzon, hogy kihasználják, egyszerűen oda kell állni a dolgok elé, és rászólni az illetékesekre. Tudatosítani a család tagjaiban, hogy kinek mi a dolga, de azt is, hogy nem tragédia másnak segíteni önként és dalolva.
16. 984ff08d0b (válaszként erre: 13. - Lányom)
2007. nov. 8. 09:00

Akkor jogosan reklamálnék és ezt ő is tudja :)

Amikor pocis voltam 8 hóig dolgoztam, akkor többet segített, pedig még hétvégén éjjel is vállalt munkát.

2007. nov. 8. 02:08
A lányom a családom ? Hát lehet! Ebben akkor valahol hibáztunk. Ki, mikor, miben ? El kell gondolkoznom. ill. a párommal gondolkoznunk?
2007. nov. 4. 22:22

Bár az én lányom is nagy segitség , inkább nem jól fogalmaztam a topikot!

De biztos olvastátok amit már a lányomról írtam!

Már biztos vagyok benne, hogy másképp kellett volna megfogalmaznom a gondom amikor a topicot írtam.

A hozzászólásaitok alapján rájöttem, más az én igazi gondom, hiszen a vasaláson kívül minden házimunkát szeretek, az igaz sajna egyre kevesebb az időm rá a hivatásom miatt! Inkább a 3.-5.- 8. hozzászólásomat ha elolvassátok, és hogy azokat mikrere írtam, ott kidereng az igazi ok. Hát túl kényeztettem a párom, és nem igazán viszonozza bármivel is. Nem vagyok büszke rá, de ezt valahol én rontottam el. Érdemes végig eleovasnotok ha meg akartok érten!

Na de majd most hogy megvilágosodtam, más módzserhez folyamodok!:) :) :) :)

13. lányom (válaszként erre: 12. - 984ff08d0b)
2007. nov. 2. 20:22
Igy igen, de ha ez is fordítva lenne?
2007. nov. 1. 13:26

A fiam mindig megrendíti a hitem, hogy ki vagyok használva :D Egy éves létére szeret porszívózni, söprögetni, ha szöszt talál felemeli és felém nyújtja, szóval megpróbálom így megtartani :))))

Az apjára meg keményen rá kell szólni és akkor leviszi a szemetet, vagy bevásárol a kisköziben :) de ha az eladó bénázik, földhöz vágja a kosarat és távozik áru nélkül :P És tisztában vagyok azzal, hogy ő mennyit dolgozik, ezért szívesen teszem elé a vacsorát és veszem el és mosogatok és pakolok utána, a szennyesnek viszont a szennyestartóban a helye :D Néha fáradt vagyok és nyűűűgök, de tudom, hogy ha 16 órát vezetnék néha naponta, hát még nyűűűgebb lennék...ezért tisztelem és elfogadom a helyzetet.

2007. okt. 27. 10:03

Biztos hogy tudod! Olyan sok hozászólásodra emlékszem,szerintem igen sok kitartás van benned!

Elolvastam a bemutatkozásod is,sajnos ismerem tapasztalatból hasonló neézéget. Ha ezekhez volt kitartásunk, akkor hogy ne lenne máshoz is! Már csak azért is..... !!!! :) :)

2007. okt. 27. 06:17
Ha én azt tudnám....!
2007. okt. 27. 02:00

Úgy látszik semmit soha nem kellene feladni!

Hát igen , sokszor hosszú évek elgyengítik az embert!

Én hála , kellemes élményeket éltem át az utóbbi időkben. Megosztottam apárommal a HOXA-n egy két hozzászólásomat. Lehet ,hogy sokak szerint az így szerzett siker semmit nem ér, én örülök neki és bízom benne ,hogy egyre jobb és tartós is marad.

Tehát kitartás!!!!

8. lányom (válaszként erre: 6. - Csingi-lingi)
2007. okt. 11. 02:32

Köszi! Nagyon redes vagy, jól esett amit ítál!

Én pedig kívánom mire felnő a lányod, már előre tudd , hogy kell eszt megelőzni, és legyen benne a tásad egy IGAZI TÁRS!

Sok sikert nektek hozzá! Jó tanács : sokat legyetek már most is együtt, és sok mindent vidám mosollyal az arcotokon, és szivetekben csináljatok együtt ,de akár már hárman is, hisz a pici viccessé tehet helyzeteket! Szia!

7. LoLiNa (válaszként erre: 6. - Csingi-lingi)
2007. okt. 9. 13:35
ezzel én is igy vagyok :)) épp ezért a takaritás nagyrésze is hétvégére esik :)
6. csingi-lingi (válaszként erre: 5. - Lányom)
2007. okt. 9. 12:44

Igaz, hogy én még csak "gyerekcipőben" járok Hozzád képest, de ezt én is érzékelem, hogy nagyon rossz egyedül ténykedni otthon. Sokkal jobb a kedvem, ha a párom is otthon van, még akkor is, ha éppen a másik szobában olvas, vagy tévézik. De a tudat, hogy szólhatok valakihez...

Kívánom, hogy megoldódjanak Nálad is ezek a dolgok, mert szerintem MEGÉRDEMLED!!!!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook