Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Családjogi kérdés S.O.S. fórum

Családjogi kérdés S.O.S. (beszélgetős fórum)

2018. júl. 26. 07:14
Igen csak a pici kell mivel te nem ismered a lányt hogy milyen,talán nem kellene elítélni ezért!Van házuk,csak oda nem mehet a picivel,a lakás állapota miatt mert a gyámhatóság oda nem engedi hazavinni a babát,évek óta nem képesek felújítani és nem azért mert nem tudják hanem mert nem is foglalkoznak vele,annak ellenére hogy az édesanyjának már 2 gyermeke van intézetben évek óta ráadásul a lánya előtt 2 héttel ő is szült és ő sem vihette haza a babát, tegyük hozzá hogy egy nagyon igénytelen és nemtörődöm családról van szó!Te mit tennél ebben az esetben?Nem a pici érdekét kell nézni?Mi sem vagyunk gazdagok 6 gyermekünk van,párom napi 10-12órát dolgozoik(kőműves), de mi szinte félévente festünk csinosítjuk a kis lakásumkat.
20. fincsi5 (válaszként erre: 19. - Eri1982)
2018. júl. 25. 19:18

Hogyan? Csak a kicsi kellene, anyja nem?

Talán egy apasági vizsgálat az első.

2018. júl. 25. 17:14

Lenne egy olyan problémám,hogy fiamnak a volt barátnője terhes lett a fiamtól a baba 1 hete meg is született.

Fiam szeretné nevére venni a picit,de a lány nem akar beleegyezni,viszont fiam nem szeretne lemondani a babáról és ha nem veheti a nevére

az alapvető apai jogoktól is elesik pl: láthatás!

Ráadásul az anyukának nincs is hova mennie a picivel állítólag egy anyaotthonba megy,mi szeretnénk mindent megadni a babának !Felmerült az is,hogy a gyámhatóság el veheti tőle a picit,ha olyan a lány helyzete magunkhoz is vennénk a picit!Sejtésem szerint ezért nem járul hozzá az apasági nyilatkozathoz,mert fél hogy hozzánk kerül a pici,mivel mi rendezett körülmények között élünk.

Mit lehet ilyen esetben tenni?

Nagyon sűrgős lenne a dolog!

Válaszát előre is köszönöm!

2017. jún. 28. 16:40
Férjemmel jelenleg válunk. A válási keresetlevelet pár hete adtam be. 2 gyerekünk van. egy 7 éves és egy 5 hetes. Több mint 7 évig voltunk házasok. 7 évvel ezelőtt is már együtt voltam a férjemmel,de közben volt egy futó kalandom. Nem mondtam el a páromnak,mert nem szerettem volna ha elválnak útjaink. Pár hónapra rá terhes lettem. Mivel egy időben voltam együtt a párommal is és a futó kalanddal is,így 50-50% volt az esély,hogy ki az apa. Ezt a félelmemet nem osztottam meg a párommal.A férjem a 7 éves gyereket sajátjaként nevelte 7 éven keresztül.Közben a gyermek 5 éves korában apasági dns teszttel kiderült,hogy nem a férjem az apa. Ennek ellenére továbbra is házasokként éltünk,sajátjaként nevelte a gyereket továbbra is,és közben terveztük a második gyermeket,amyely idén májusban született meg. Sajnos a férjem megismerkedett egy nővel és márciusban elköltözött. A gyereket telefonon hívta,illetve látogatta amikor tudta. Pár napja hívott a férjem,hogy ő nem fog más gyerekére gyerektartást fizetni,és ehhez elég csak egy dns tesztet csináltatnia és leírnia,hogy mivel nem ő a gyerek apja nemis fog fizetni semit sem. A kérdésem az lenne,hogy ez így megy? Ilyen egyszerűen el lehet ezt intézni,hogy eddig az apja volt,meg kellett neki a gyerek,mostmár,hogy új kapcsolata van már nem kell neki,mert fizetnie kellene? Válaszát,segítségét előre is nagyon szépen köszönöm.
2011. jan. 1. 11:19
Kedves Monilla, sajnos nem lett igazam. Azért köszönöm a segítségedet. Az időszakos kapcsolattartás a folyamatost csak akkor zárja ki, hogyha az időszakos alatt van folyamatos kapcsolattartás. De ez nem az időszakra vonatkozik, hanem konkrétan arra, amikor elviszi, tehát, mikor az apjánál van, akkor egyszerre nem járna neki mindkettő, tehát nem pótolható. De ha 28-tól van az időszakos kapcsolattartás, a folyamatos előtte járt volna neki. Így pótolnunk kell, remélem, hogy ennyi lesz, de apukának is talán most esett le, hogy miért vagyok ilyen. Mintha valahogy jobban állna a dolgokhoz. Hátha lenyugodott!
2010. dec. 25. 09:40
Remélem, hogy nekem van igazam, mert nagyon biztos a dolgában. Ma jött a rokonsággal (hozta őket tanúnak), és kérte a gyereket. Mondtam neki, hogy ma nem járna láthatás, de ha leírja, hogy ennyivel hamarabb fogja hazahozni majd januárban, akkor elviheti természetesen. Főleg, hogy karácsony van. Kérdezte, hogy mikor beszéltem a gyámüggyel, merthogy ő jogásznak mutatta meg a megállapodást. És jót nevetett. Az egész arra megy, hogy szórakozzon.
2010. dec. 24. 23:46

A gyámügyre bemehet, de mivel nincs benne az egyezségben a karácsony, nincs mit végrehajtani. Rajtad csak azt kérheti számon az apa, ami benne van a szabályozásban.

Egyébként igazad van, ha ő is ilyen "rendes" veletek, tartsd magad nyugodtan a papírformához és akkor add csak oda amikor kötelező, mivel rajtad csak ezt kérheti számon a gyámhivtal. Szóval nyugi. Borzalmasak az ilyen apák, akik a gyereket mint valami zsákmányt igyekeznek maguknak megkaparintani és semmitől nem riadnak vissza.

2010. dec. 24. 22:44

Csak tudni szerettem volna, hogy mehet-e megint a gyámügyre ez ügyben. Nem vagyok olyan anya, aki megvonja az apától a láthatást, csak nagyon tartok tőle, és amiket a kicsinek is mond!? Arra neveli máris, hogy később majd nála fog lakni, és hogy ő ahhoz a családhoz tartozik, mert a nevét ugye az apja után kapta.

Nagyon nehéz, úgy fel kellett magam vértezni, mert évek óta húzódik az ügy. És féltem tőle a kisfiamat. Így is rendszeresen láthatja a gyerekét, miért adjam oda neki pluszba, hogyha csak hátba próbál szúrni cserébe. De mindig megsajnálom.

2010. dec. 24. 22:39
Igen, tudom, hogy lenne igazságos, nem is ezzel van gond. Nekem is mindig megesik rajta a szívem. Bár van ellenem egy gyámügyi végzés, mert kiküldtem egy vita miatt tőlünk, mikor még itt volt a láthatás, mert mindent felvett, és lefényképezett, és az utcán is fényképez, mert ő akarja nevelni a kisfiunkat. (Nincs mit fényképeznie, mert nincs mibe belekötnie, ez is a félemlítés része.) Csak azt nem értem, hogyha mikuláskor is odaadtam neki, meg plusz egy ottalvásra is két hete, akkor miért fenyeget megint?
2010. dec. 24. 22:36
Hamarabb írtam, mint ahogy elolvastam volna a válaszodat, de az egyezségetek alapján nem vagy köteles a kiskfiatokat karácsonykor átadni, majd csak 2010. 12. 28-án.
2010. dec. 24. 22:32
A legtöbb szabályozásban az szokott lenni, hogy a páros ünnepek első, vagy második napja + a szünet első, vagy második fele. Ha ez nálatok így konkrétan nincs leírva akkor nem kell az apának átadnod, de azért gondolj bele,hogy egy két napos ünnepnél mégis csak az az igazságos, hogy az egyik nap az apáé legyen. Szerintem add neki oda. A kisfiad előbb utóbb hozzá fog szokni az ottalváshoz is. Tudom ez nem egyszerű, mert az enyém is közel öt éves és itthon szeret igazán aludni.
2010. dec. 24. 22:30

Megállapítom, hogy az egyezség szerint az időszakos kapcsolattartást az anya az alábbiak szerint köteles biztosítani az apa részére:

2010. dec.28. napján reggel 09.00 órától 2010.dec.30.napján este 18.00 óráig és 2011. jan. hó 01-jén reggel 09.00 órától 2011.jan.02.napján este 18.00 óráig (téli szüneti kapcsolattartás) úgy, hogy az apa a gyermeket a kezdő időpontban magával elviheti és a befejező időpontban köteles a gyermeket az anyához visszavinni.

2011.évtől kezdődően az őszi és téli szünetek második felében kezdő nap reggel 09.00 órától befejező nap 18.00 óráig azzal, ha a szünet napjainak száma páratlan...

És több bekezdés után vastagon:

Megállapítom, hogy az egyezség szerint az apának júli 01. és aug. 31 napja közötti időszakban nincs folyamatos kapcsolattartási joga. (de ezt én kértem külön, a félreértések elkerülése végett, de rosszul lett írva, mert én ide gondoltam a téli szünetet is)

2010. dec. 24. 22:21
Mi van leírva konkrétan a téli szünetre vonatkozóan?
2010. dec. 24. 22:17
Köszönöm a válaszodat monilla, hétfőn mindenképpen megkérdezem a gyámhivatalt, de hogy mi lesz holnap?!!
2010. dec. 24. 22:17
Az említett kormányrendelet 30.§ (9) bekezdése így fogalmazza meg:" Nem tekinthető elmaradt kapcsolattartásnak az időszakos kapcsolattartás idejével, illetve a gyermeket gondozó szülőt a 27. § (5) bekezdésének b) pontja alapján megillető, a gyermekkel folyamatosan együtt tölthető időtartammal részben vagy teljesen egybeeső folyamatos kapcsolattartás. Az ünnepnapokra eső elmaradt időszakos kapcsolattartás nem pótolható."
2010. dec. 24. 22:15
De pont holnap akar a kisfiunkért jönni, ami egyébként nincs leírva, hogy karácsonykor járna neki láthatás. Már csak azért, mert úgy látszik, bármi kis hézagot talál apuka, beleköt. Úgy gondoltam, megnyugodott, esetleg kér tőlem egy plusz napot karácsonykor, és nem így, hogy márpedig ez jár neki. Még csak most aludt ott először a kisfiam (két hete) náluk, és így is elviszi öt napra a szünet második felében, amit nem tudom, hogy vészel át, mert első alkalommal is sírt elalvás előtt (4 éves), és csak én adtam oda egy éjszakára, hogy egy kicsit szokjon az ott alváshoz. És külön télapóra is odaadtam apukának, pedig ez sincs leírva.
2010. dec. 24. 22:01
Nem jól gondolja az apa. Általános szabály, hogy az időszakos kapcsolattartás alatt folyamatos kapcsolattartásnak helye nincsen. Az ügyvédek is sajnos sok badarságot mondanak az ügyfeleknek. Hogy teljesen megnyugodj, hívd fel hétfő reggel a lakóhelyed szerinti gyámhivatalt, mert meg fogják ők is erősíteni. Ez a rendelkezés benne van a 149/1997. (IX.10.) Kormány rendelet kapcsolattartás szabályozására vonatkozó rendelkezései között. Sajonos a paragrafus számot fejből nem tudom.
2010. dec. 24. 21:40
Szóval úgy gondolja apuka, hogyha a nyári kapcsolattartásnál ezt külön kikötötték, akkor a téli szünetre ez nem vonatkozik.
2010. dec. 24. 21:30
Én is így gondoltam eddig, de van egy olyan rendelkezés a gyámügyi megegyezésben, hogy: megállapítom, hogy az egyezség szerint az apának júli 1. és aug. 31. közötti időszakban nincs folyamatos kapcsolattartási joga. Ezt apuka állítólag megmutatta egy ügyvédnőnek, és szerinte jár neki a folyamatos is, igaz, hogy a szünetben így is elviszi 5 napra.
2010. dec. 24. 21:25
Igen kizárja egymást. Az időszakos kapcsolattartás ideje alatt nincs helye a folyamatos kapcsolattartásnak. Ezt biztosan tudom.
2010. dec. 24. 21:18
Sziasztok! Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy a folyamatos és időszakos kapcsolattartás ha egybe esik, akkor kizárja-e a kettő egymást? Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook