Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Családjogászt keresek (bp.), aki nézi a gyerek érdeiket, és harcol a másik szülő szemétkedései ellen. FONTOS, a gyerekem élete a tét. :( fórum

Családjogászt keresek (bp.), aki nézi a gyerek érdeiket, és harcol a másik szülő szemétkedései ellen. FONTOS, a gyerekem élete a tét. :( (tudásbázis kérdés)


20. Armika (válaszként erre: 19. - Szabo.m)
2010. febr. 12. 18:57

A védekezést meg a támadást, azért írtam idézőjellel, mert arra voltam kiváncsi, hogy Kalarina a kislányát akarja megvédeni, egy ellen indított eljárásban, vagy éppen ő indított eljárást, és küzd valamiért, valakiért (a kislányáért).


Nem a saját gyermekemről írtam, én ebbe dologba a nővérem révén kerültem. Hosszú lenne leírni a sztorit, röviden annyi, hogy a pasi elakarta venni a nővéremet, és rávette, hogy az esküvőig már csak pár hónap van, hagyja abba a gyógyszert. A nővérem abbahagyta, terhes lett. Az esküvő előtt 2 héttel a pasi lemondta az esküvőt, mert neki ez túl gyors, nem akar még gyereket.


Amikor megszületett a kislánya, és bement az apa látogatni, akkor már felesége volt, aki gyereket várt.


Szóval megértem ezeket a problémákat, annak ellenére, hogy nem tudom 100%-ig átélni.


A sztori vége, egyébként, hogy az apa leszarta a gyereket, de szó szerint, gyerektartást hébe-hóba fizetett, a kislány nem ismerte az apját.

Majd, amikor a kislány olyan 6 éves lett, akkor előkerült, hogy apja akar lenni a kislánynak.


Na én erre mondtam azt, hogy nem mindegy milyen egy apa.


Mert ha az apa látni akarja a gyereket, és foglalkozik vele, és szereti, szerintem azt támogatni kell.


De ha olyan amilyen fent leírtam, akkor megértem az anyákat.


Mindenesetre a nővérem esetéből okulva, a kislány a történtek ellenére imádja az apját, és büszle, hogy végre neki is van. ( a nehezebb a nővéremnek volt )


Döntenie kellett, hogy a kislány apa nélkül maradjon, vagy beengedja az életükbe az apát.


És a nővérem a sok rossz ellenére, úgy gondolom a gyerek érdekeit nézte.


Sajnos ha nem csak a nővéremet nézem, akkor is számos esetet látni. Sok házasság végződik válással, úgy hogy ennek szenvedője már egy vagy több gyermek is.


A fiatalok meggondolatlaul házasodnak, úgy hogy igazán ismernék a másikat.


Én vallom, hogy lakva ismeri meg az ember a másikat, és kellenek rossz és jó dolgok, hogy kiismerjük, mennyire mély ez a szerelem, mit bír ki.


Persze két emberen múlik minden, ha az egyik mindent megtesz, a másik pedig semmit, az sem működik.


nem akarok senkit sem megbántani, ez csak az én véleményem, lehet, majd ha anya leszek (nemsokára) akkor majd máshogy látom ezeket a dolgokat.


Remélem kalarina talál megfelelő ügyvédet, mégha nem is Gaál Edinát.


Nekem az volt a tapasztalatom, hogy mindent elért, amit a nővérem szeretett volna.


A taktikája az, hogy többet kér mindig, és aztán így megkapja amit valójában akar.

A nővérem megkapta a teljes jogot, dönhet arról, hogy az apa mikor viheti el a kislányt, meddig....stb. Ez nagy szó a magyar jogban.

19. szabo.m (válaszként erre: 3. - Armika)
2010. febr. 12. 17:00

Armika, kicsit furi amit írtál, hogy védekezni vagy támadni kell, egy családjogi ügyben ez nem gáz? ilyen kijelentés?

főleg ha jogot tanulsz akkor ezt szerintem jó érzésű ember nem ír ilyen szavakat egy ilyen ügyben. Szerintem. Én is tanultam jogot, szigorlat meg minden, és eszembe nem jutott volna hogy ezeket írjam.


Félre ne értsél, nem bántani akarlak, csak ez valahogy megragadt bennem ez a két szó.


Te miért jártál több ügyvédnél is, mert ahogy kiveszem nem a saját ügyedben, konkrétan nem a te gyerekedről van szó, mert akkor érzelemdusabban írtál volna, meg leírtad volna a véleményedet személyesebben, valahogy akinek van gyereke akivel jogi gondok vannak nem tudnak ilyen általánosak lenni.


Bocsi ha túl személyes voltam veled.

18. szabo.m (válaszként erre: 13. - Nyta)
2010. febr. 12. 16:56

ez az oldal abszolut nem reális segítséget ad. Én régen voltam aktiv tag. Zajlott ott két fél közötti vita, mind a bíróságon mind a honlapon.

Találkoztam én már ismerösöm történetével is, ami nevetséges volt, amiket a másik fél állított, de hát csak saját magát járatta le, a sok mocskos hazudozással, a jogi forumon kapott segítséggel nem ért el sokat a perben apuka. De mit várunk akkor ha hazugságokra kap még nagyobb baromságokat.

Van ott sok önjelölt jogot baromira tudó ember, talán Obudafan az aki valóban a jó célt szolgálja.


Szóval ott ne nagyon várj segítséget ha esetleg ott szoktál forumozni. :(

2010. febr. 12. 16:54

dr. Gaál Edina nem egy nagy durranás ügyvédnő.


1. ügyvéd nem hirdetheti magát honlap formájában pláne nem.

De nézd meg, hogyha bármilyen ügyvédkereső portálra mész, akkor ennek az ügyvédnőnek a linkje ott van.

Akinek hirdetni kell magát azzal már baj van szerintem, ha igy kell összeszednie az ügyfeleket.


A honlapja fröcsög a "miss"-ségről hogy idézzem egy hozzászólásból ezt a tökéletes jelzőt :)

Kit érdekel hogy milyen cimmel végezte el az egyetemet, attól mert valaki jól államvizsgázik a gyakorlatban még lehet rossz.

Csiribiri asztal, kikent-kifent kinézet. Hát el is hiszem hogy megkéri a pénzt az ügyfelétől.


Volt szerencsém a munkásságához. Nem lett teli a nadrágom a felszólításától, meg a peres beadványától.

Azt gondolom, hogy egy ügyvéd akkor jó, ha az ügyfelét tájékoztatja hogy mi az ami elfogadható kérés és mi az ami nem.

Legalábbis az én ügyvédem sokszor elmondta: hogy ő a maga pénztárcája ellen beszél de ő ezt meg azt nem csinálná, vagy elmondta hogy az én elképzelésem nem reális, nem tudok vele célt érni. Na ő korrektül járt el.

Visszatérve dr. Gaál Edinára, és a kollegáira. Gondolom karreirista hölgyemények, akiknek a gyakorlatban még és talán sosem lesz közük ahhoz, hogy milyen egy gyerek, milyen változásokat hoz az ember életébe.

Ők valóban védik az ügyfelük érdekit, és gátlástalanul nem veszik figyelembe hogy egy GYEREK-ről van szó. A lényeg az számukra hogy a sok sablon gyakorlatot ráhuzzák az aktuális gyerekre.


Én nem ajánlom senkinek őt, és ha valaki szembenáll vele azért azt sajnálom.


Olyan messze vannak a gyerekvédelemtől, a gyerekek jogaitól mint az északi és a déli sark. Ezeknek az embereknek kivánom, hogy egyszer az életben ők is szenvedjenek meg a gyerekükért. Bár ők vannak olyan gátlástalanok hogy nem néznék a saját gyerekeik érdekeit sem, csak az önző magukét.

16. nyta
2010. febr. 10. 18:43

nekem személy szerint nem,csak egy kollégámnak.

harcolni azt tud!

15. Armika (válaszként erre: 14. - Nyta)
2010. febr. 10. 18:42
Neked volt vele ügyed? Ahogy én láttam polgári jog a szakterülete, róla nem igazán hallottam.
14. nyta
2010. febr. 10. 18:34
Dr.Bárándy Zsuzsanna nagyon jó,csak elég drága.
13. nyta
2010. febr. 10. 18:34

www.jogiforum.hu

ezen a honlapon témánként is csoportosítva vannak az ügyvédek.

12. Armika
2010. febr. 10. 17:01

hát ha az apa ügyvédje akkor alapból kizárt, akkor azonban gyorsan keress magadnak jó ügyvédet, mert Gaál Edina nagyon jó a szakmájában (amit eddig én tudok). Ezzel nem elkeseríteni akarlak.


Hány éves a kislányod hogy elakarja vinni több napra? Jelenleg gondolom a kéthetente 1 nap van az apának.


Igazából nem értem. Mert minek fizet ki ennyi pénzt az apa azért, hogy többet lehessen papíron a kislányával, ha a jelenlegit nem használja ki?


Nem értem.


Az belátható, ha betegség vagy munka miatt NÉHA nem megy el az apa láthatásokra, hiszem Ő is csak ember, közbejöhet neki bármi, de az a legkevesebb, hogy erről szóljon az anyának, és a gyermeknek, hogy ne várják. Illetve ezek tényleg csak ritkán forduljanak elő.


Bíróságra mentek vagy gyámhivatalhoz?

2010. febr. 10. 16:53

Hát amit leírtál az pont jellemző apukára, nem jár rendszeresen, nem jelzi, nem csinál semmit, csak szopat.

Ez a Gaál Edina nem jó nekem sajnos, alapjában nem tetszik a honlapja alapján, tul miss kinézetű, de ettől még lehet nagy tudású nem vitatom, bár amit eddig kreált felém nem hiszem hogy a gyereket nézi, inkább az ügyfelet, meg a pénztárcáját.

Apukának az ügyvédje amugy.

10. Armika
2010. febr. 10. 16:13
Egyébként Dr. Gaál Edinát én is nagyon ajánlom, ismerem, nagyon jó ügyvéd, becsületes, határozott, segítőkész, persze nem olcsó, de ügyvéden soha nem éri meg sprólolni sajnos....
2010. febr. 10. 16:10

Egyébként a látogatás nem csak anyáknak kötelező, tehát nem csak az anyának kell támogatni, engedni a láthatást, hanem az apának ott kell lenni! Persze közbejöhet neki valami - ebben az esetben értesítenie kell- de ő is felelősséggel tartozik a gyermekért. Szóval ha az apuka ritkán jár, indokolatlanul kihagy láthatásokat, akkor a gyámhivatalt lehet kérni arra, hogy hivatalosan csökkentsék a láthatást, mert az apa nem jön el. Vagy lehet figyelmeztetni az apát hogy rendszeresen járjon a láthatásokra.


Félre értés ne essék! Nem az anyákat védem, de nem is az apákat. Jogot tanulok. Ami fontos, a gyermek. A gyermek ne várja heteken át az apukát, aki nem is szól, és nem is megy, mert ez nem jó, de ugyanakkor az sem tisztességes, ha éppen normláis apáról van szó, aki menne a gyermekéhez, de az anyuka tesz neki keresztbe, mert az anyuka haragszik az apukára. Mindkét eset a gyermeknek káros.


Szóval ha az apa nem tesz eleget a kötelességeinek, és ezzel a gyermeknek árt, aki várja őt, és az apa nem megy, akkor érdemes a gyámhivatalnak írni, hogy figyelmeztessék az apát a kötelezettségére, vagy csökkentsék a láthatás idejét.


Minden gyermeknek szüksége van apára ( itt az apákra gondolok, és nem azokra, akik alkoholisták, és bántalmazzák a gyermeket stb..) Tehát ha az apa normális, és rendszeresen törődik a gyerekkel, akkor nem szabad az anyának hátráltatni ezt a kapcsolatot, mert a gyermek fejlődésére ez is káros.


Nem szeretnék senkit se megsérteni, ezért ez csak az én véleményem, mivel minden eset más és más, és egy apró dolog is sok mindnent megváltoztat.

8. Armika (válaszként erre: 5. - 97c5294a47)
2010. febr. 10. 16:04
Budapesti vagy? Én leginkább budapesten tudnék ügyvédet ajánlani. Hány éves a kislány? Mióta viszi el a kislányt az apa?
7. Armika (válaszként erre: 6. - Konok76)
2010. febr. 10. 16:01
Ilyet nem fog megkapni az apuka! Egyrészt nagyon figyelnek a fokozatosságra, és ha eddig csak havi egyszer ment látogatóba, és nem vitte el soha, akkor maximum egy napra viheti majd el, ott alvás nélkül.
6. Konok76 (válaszként erre: 5. - 97c5294a47)
2010. febr. 10. 15:34
mintha a magamét olvasnám... 8 éves a kislányom, az apjával nem volt együtt egy percet sem kettesben, havi 1x láttuk, akkor is nálunk tévéztek, és beadott, hogy mivel már 8 éves, egész hétvégét akar. tudom mit érzel... mennyi idős a kislány?
5. 97c5294a47 (válaszként erre: 3. - Armika)
2010. febr. 10. 15:25

Kapcsolattartási ügyben. Van papírunk róla, de most változtatni akarnak rajta a másik szülő. Ami alapjában nem lenne gond, de rettentő hülye követelései vannak, amik elfogadhatatlanok. Egy mert sértik a gyerek érdekeit. Kettő mert a gyerekekről való tudását vonja kétségbe.

Apuka egy pillanatot nem élt együtt a gyerekkel, és elég rendszertelenül járt-kelt eddig az életében.

Semmi fokozatosságot nem követ, egyből napokra akarja elvinni azt a gyereket akit mondom nem ismer, tudja hogy a lánya és annyi. Nem ismeri a szokásiat, a napirendjét, alig pár hete viheti el egész napra, és máris több napra akarja.

Hazudozik össze-vissza, ezt csinálja mindig, eddig mindig elhajtották a pereskedésekbe, de most azért már betelt a pohár.

A lányomat akarom megvédeni, hogy ne sérüljön, az egynapos elvitelek is megviselik.

2010. febr. 10. 15:13

sziasztok!

Ez engem is érdekelne, mert nálam is fennáll, hogy az apa veszélyt jelent a gyerekre, igaz én vidéki vagyok, de jó tanácsot szívesen veszek.

2010. febr. 10. 15:07
Konkrétan milyen ügyben? Mi több ügyvédnél is voltunk, és véleményem szerint mindenki másban jó. "Támadni" kell vagy "védekezni"?
2010. febr. 10. 14:56
Hasonló cipőben én is.. Én Dr. Gaál Edinát választottam. Eddig nem bántam meg...
2010. febr. 10. 14:53
Családjogászt keresek (bp.), aki nézi a gyerek érdeiket, és harcol a másik szülő szemétkedései ellen. FONTOS, a gyerekem élete a tét. :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook