Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Családi tragédia fórum

Családi tragédia (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
92. Donina (válaszként erre: 91. - 754c7e07c3)
2007. júl. 5. 17:09
nahát a számból vetted ki a szót! :))
2007. júl. 5. 17:08
Bocs, hogy megint zaklatlak, de aki munkanélküli, az nem biztos, hogy primitív.
2007. júl. 5. 17:04

Én igenis elitélem ezt az anyát, aki megölte a gyerekeit. Egyáltalán nem akarok a fejébe látni, megérteni sem akarom.

Felelőtlen volt és kész, a többi csak cukros nyál a tortán.

Egyébként Ő is és a férje is állami gondozott volt. Ügyesek voltak, mert most a nagy felelős gyermekvállalási kedvük folytán adtak az államnak 4 újabb árva gyereket. Bravó!


A ziziséget nem kapcsolom a primitívséghez, ez csak olyan poénkodás szerűség akart lenni:)


Erikpipi!

a szomszéd tehene semmiképpen ne dögöljön meg!! :))

Szülessen egy családba akár 100 gyerek is, de előtte ugyan mérjék már fel az anyagi lehetőségeiket.

Megbélyegzés? Kirekesztés? Teljesen félre értesz. Én még soha senkit nem bélyegeztem meg, kirekeszteni meg pláne !

A szétvert szociális hálóval pedig teljesen egyetértek. Azért is írtam azt, hogy ez társadalmi felelősség kérdése, hogy ílyenek ne történjenek meg. Lehetőleg mindenki legyen egy bizonyos iskolázottsági szinten, mert manapság rossz az iskolai oktatás és igenis sok primitív ember van. Vagyis faragatlan, tanulatlan, buta, félresiklott, munkanélküli, alkoholista, drogos stb.. Csak elég körülnézni bárhol az utcán, vagy belehallgatni mondjuk egy tini korú anyuka gyereknevelési monológjába pl a buszon.

Mi a fene lesz így a világggal??

89. wanda8
2007. júl. 4. 13:34
sajnos a teljes igazsagot nem tudjuk emg soha.De most már tudott az önkormányzat segélyt.
88. b11a46e73c (válaszként erre: 87. - Zizisicc)
2007. júl. 4. 01:11

teljessen igazad van,nem szabad itélkezni.

csak ö tudja miért tette,de hogy pillanatnyi elmezavar volt az biztos,épp eszü ember nem tesz ilyet! elég baja lehetett szegénynek,de hogy valojában mi, ezt már senki meg nem tudja!

87. Zizisicc (válaszként erre: 81. - 9778ca1817)
2007. júl. 4. 00:05

Bocs, engem a "zizi" irritál, mint a primitív alternatívája! Az én olvasatomban ez (a zizi) kedvesen habókost jelent. Igaz, nekünk is három gyerekünk van. :O)))


Komolyra fordítva. Vki a legelején azt írta, hogy ez a nő milyen jogon ítélkezett a gyerekei élete felett? És mi mit csinálunk? Mi milyen jogon ítélkezünk az anya felett, a rendelkezésünkre álló kevés információ birtokában? Bár tulajdonképpen tök mindegy mennyi információt közölnek velünk, ha nem vagy benne a fejében, a lelkében, soha nem tapasztalhatod meg azt, amin ő átment és ami után azt tette, amit tett. Te csak elképzelheted, hogy te mit éreznél, gondolnál, tennél akkor, ha stb.stb. És éles helyzetben ez sem biztos, hogy úgy zajlana.

Ne értsetek félre, szerintem is iszonyú, ami történt, és minden ilyen hírbe egy kicsit belehalok én is, főleg amióta megvannak a gyerekeim. Az élet sohasem csak fekete és fehér.

"Ne ítélj, hogy ne ítéltess!"

86. 754c7e07c3 (válaszként erre: 85. - Donina)
2007. júl. 3. 19:21
Nekem úgy tűnt.
85. Donina (válaszként erre: 84. - 754c7e07c3)
2007. júl. 3. 19:05
Nem én értettem félre eddig sem! :))
84. 754c7e07c3 (válaszként erre: 79. - Donina)
2007. júl. 3. 18:58
Nos, így már oké?
83. 754c7e07c3 (válaszként erre: 82. - Erikpipi)
2007. júl. 3. 18:58
Egyetértek.
82. erikpipi (válaszként erre: 80. - 9778ca1817)
2007. júl. 3. 18:23

Elterjedőben a gyerektelenség van. Meg a jobb móduaknál a 2-ik 3-ik gyerek bevállalása. Éppen az ilyen családok ritkák, ahol több a gyerek. Jobb helyeken nem lenézik őket,hanem segítik. Igen az a "nyugat". Ez meg még mindig a "kelet", mert az elmúlt 40 év ezt termelte ki magából.Az irigységet, és a lenézést. Meg dögöljön meg a szomszéd tehenét.

Aki 2-3 gyereket bevállal az már primitív, nem normális, élősködő, az állammal tartatja el magát, segélyeken tengődik. Ez ma a módi manapság.

Hasonló ahhoz,amikor meglátsz egy kövér embert és egyből ő az aki zabál, akarat gyenge, hiányzik önkontroll, büdös mert izzad mint egy disznó stb.


Tőlem mondhatod zizinek vagy aminek akarod, ezt hívják megbélyegzésnek, kirekesztésnek.



Nem magamra vettem,bár általánosságban beszélsz, de ez rólam is szólhatna. Vagy rólad, vagy bárkiről aki egyik napról a másikra nehéz helyzetbe kerül.


Mindez nem mentesíti az anyát amiért megölte a gyerekeit, és az apát aki magára hagyta a családot, majd előadja a mártírt. És azt az embert aki szétverte a szociális hálót, mert annyira érzékeny volt szociálisan....

2007. júl. 3. 16:08
Látom a primitív szó sokakat irritál. Lehet igazatok is van. Használhatunk helyette "zizit" vagy akár "huzatkát" is.
80. 9778ca1817 (válaszként erre: 78. - Erikpipi)
2007. júl. 3. 16:06

Ne érzékenykedj!:)

Hallottad már azt a közmondást, hogy akinek nem inge az ne vegye magára?


Könyörgöm, ki beszélt itt rólad?

Sőt még személy szerint a cikkben szereplő nőről se beszéltem.

Egész egyszerűen csak egy jelenségről írtam, ami igen elterjedőben van. Ezért az egész társadalom okolható, természetesen saját magamat is beleérve!

79. Donina (válaszként erre: 76. - 754c7e07c3)
2007. júl. 3. 15:48
:))))))
78. erikpipi (válaszként erre: 68. - 9778ca1817)
2007. júl. 3. 15:42

A legegyszerűbb azt mondani valakire, hogy primitív, pedig nem is ismerjük egymást, a nőt is csak a médián keresztül ismerheted, már amit valósan leírtak róla.

Én pl. teljesen jó módban élek 3 gyerekem van és biztosítással is rendelkezem. Akkor a te kategóriádban gondolom nem a primitív besorolást kaptam, ugye?

Pedig másfél évvel ezelőtt még ebbe soroltál volna, ha az anyagi helyzetemet tekintjük mérvadónak.

Az ember nem mindig van fenn.

Én egy primitív agyatlan ember lennék aki reprodukálta önmagát?

2007. júl. 3. 15:25
Ha viszont a nőci tényleg járt anyaotthonban, és látták őt szakemberek, valamelyest kizárt hogy nem vették észre a problémát. Miután kijött az anyaotthonból egy családgondozónak sűrűbben rá kellett volna néznie.Amúgy elmondták hogy búcsúlevelet hagyott hátra, amit régebbóta írt már, tehát régóta problémája volt. Eltudom képzelni mennyi segítőkész ember volt körülötte akit érdekelt volna a probléma. hogy segíteni tudott volna. Min mehetett keresztül az a nő mire ezt a döntést meghozta.?? Nem lehetett egyszerű. Ezzel nem azt akarom mondani hogy helyesen cselekedett. Inkább azt hogy mi itt elítéljük ezért pedig nem voltunk ott hogy segítsünk neki. Tanulság: figyeljünk a családunkra és a problémákat beszéljük meg, valamint igenis a környezetünkre is figyelni kell hátha valamelyik szomszéd kerül bajba és tudunk segíteni.
2007. júl. 3. 15:22
Na, mégegyszer. Naiv: hiszékeny. Pl. Befektetéseknél probléma lehet, vagy valakinek kölcsönad, vagy aláír valamit, amit nem kellene. Ettől még nem primitív. Ha 20 gyereke van, akkor sem primitív,. Az a primitív(szerintem) aki azért szül gyereket, hogy az utána járó pénzből, ami nem sok, eltartsa magát, esetleg italra költi, stb. Attól még lehet felelős szülő, hogy csóró valaki. Így már érthető? Ha nem, akkor nincs mit tennem.
2007. júl. 3. 15:06
Nos, úgy látom nem egy rugóra jár az agyunk. Én a primitív jelzőt akartam megkérdőjelezni. Tehát ha valakinek x gyereke van, és tönkremegy, az nem azért van mert primitív, hanem mert így is alakulhat. attól, mert valaki nyomorog, attól még gyerekvállaláskor lehet, hopgy jómódú volt. Bocs a rossz példáért, úgy látszik jobban kombináltok, mint én. Pedig én is tudok. mellesleg 3 gyerekem van, és itthon vagyok én is. Mégegyszer bocs, hogy félreértettétek. Csak utálom a primitív jelzőt.
74. wanda8
2007. júl. 3. 14:48
így akkor gondolkodott volna,mikor vállalta a 6 ygereket!HA vállalta,akkor nem az a emgoldás hogy a halálba menekülök és magammal rántom a gyerekeimet a problémák elöl.
2007. júl. 3. 14:24
Nekem van 4 gyerekem a páromtól+2 gyereke van a voltfeleségétől, tehát 6 gyereket nevelünk. 26 éves vagyok a párom 36. Jól fizető állása van, mégis vannak anyagilag húzós időszakaink. Néha veszekedünk is. De a gyerekeket nem bírnám bántani pedig sokszor elszakad a cérna mert én mindig itt vagyok velük a nap 24 órájában, fáradtan, de nem panaszkodom mert válalltam.
72. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 70. - Donina)
2007. júl. 3. 14:14
szerintem nem pontosan így értette...
71. Donina
2007. júl. 3. 14:10
Nekem 3 gyermekem van és itthon vagyok velük, mert kirúgtak és talán mert megtehetem. Akkor én is naiv és hiszékeny vagyok és ezek áldozatai? Mi van akkor ha én halok meg idő előtt? Akkor ugyanez a szitu, nem? Szerintem ez nagyon rossz "egyszerű" példa volt.
70. Donina (válaszként erre: 69. - 754c7e07c3)
2007. júl. 3. 14:05
Ez mindenkinek ott van a pakliban! Nem értelek! Most ne legyen vkinek 3 gyermeke, mert lehet, hogy majd meghal a férje és elveszik a házat a fejük fölül?! Ezt nem gondolod komolyan, hogy ez naivság?
69. 754c7e07c3 (válaszként erre: 68. - 9778ca1817)
2007. júl. 3. 13:20
Ebben nagyon sok igazság van, bár nem minden ember primitív, lehet naiv, vagy hiszékeny, és ennek az áldozata. PL. Szül 3 gyereket, van bankszámlán pénze, majd a férje meghal, állását elveszti, a bank becsődöl. Akkor ott van 3 gyerekkel, kilátás nélkül. Ez csak egy egyszerű példa.
68. 9778ca1817 (válaszként erre: 59. - Erikpipi)
2007. júl. 3. 13:12

Primitív hozzállásról annyit, hogy igenis a szülő felelőssége, hogy hány gyereket hoz a világra. Felelősséggel tartozik azért, hogy az a gyerek ne a biztos nyomorba szülessen. Felelős azért, hogy egy viszonylag normális életet tudjon biztosítani a gyerekének, mert minden világra jött gyereknek elvileg joga van a normális életre.

Sőt, a szülő még a saját maga megnyomorodásáért is felelősséggel tartozik a gyereke felé, erre valók a biztosítások.

Egyébként nem az emberek hozzáállása primitív, hanem az, hogy a primitívség állandóan újraalkotja önmagát. Primitív agyatlan emberek újra és újra szülnek, úgy, hogy a gyerekeinek nem biztosítanak semmit, csak a saját nyomorukat reprodukálják.

2007. júl. 3. 12:32
Sziasztok, vannak új infók. Szóval kiderült, hogy a tesóm ismerte a nőt, és a két kicsit is, méghozzá jól. A családot karácsony előtt küldték el az anyaotthonból, ahol vannak mentálhigiéniás szakemberek, de nem vették észre, hogy a nő ilyen mélyen depressziós. Nagyon rideg volt mindenkivel, ennyi jele volt, hogy valami nem stimmel. A tesóm volt, hogy vigyázott a két kisfiúra, míg annak dolga volt.(ott dolgozott). Azért dobta ki a gyerekeket, mert nem akarta őket itthagyni ezen a világon, mert ő mindenképp meg akart halni. Még valami, nem a pasi hagyta el őket, hanem ő küldte el a férjét. Nem értem, 2 évig laktak otthonban, hogy nem vette észre a szakember, hogy baj van, és nem kicsi. Sőt, tudtommal, ha valaki kikerül egy ilyen helyről, azt utánkövetik. Nem értem, hogy történhetett meg.
66. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 38. - 9778ca1817)
2007. júl. 3. 12:30
ép emiatt panaszkodtam már én is.Hugom frissen végzett védőnéni,tudom mi lenne a feladatuk.3 hós volt babóm mikor ide költöztünk,nem taliztam még a védőnénikkel.Tanácsadáson a dokinénivel párban mindíg a régi van ott.Ép irtam egy másik fórumon,hogy akárki is lehettem volna,ki tudja a körülményeimet,és hogy nevelem a gyerekeimet.Tudatosan húztam a 3 és 6 éves oltást,de ő honnan tudja hogy én tudom miért,és hogy mikor kellett volna beadatnom?szóval igen,sok gyerekért a védőnéni is felelős,nem a legjobban végzik a dolgukat sajnos,több esetben látom...tisztelet a kivételnek(imádlak hugikám és Eszter,bocsi hogy szidom a szakmát)
65. Teráz
2007. júl. 3. 12:16
Ez egyszerűen iszonyatos!!Hogy volt képes a saját gyermekeivel ilyet tenni!!Felháborító !!
64. gpetra (válaszként erre: 60. - Erikpipi)
2007. júl. 3. 11:55
Tudom, pont ezt írtam én is. És akkor tervezz családot tudatosan...
63. wanda8
2007. júl. 3. 11:53

Most már sok minden kiderült az ügyben.Az apa elhagyta a családot,kilátástalan volt a helyzete,miből fizesse a rezsit,etesse a gyerekeket?Nem látott ki útat és senki nem nyújtott segitő kezet!!!Szörnyű!!!Persze nem ez kellett volna hogy legyen a megoldás,de akkor már nem látott tiszán!!!

Miért kell ilyen tragédiáknak megtörténi?

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook