Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Családi pótlék fórum

Családi pótlék (beszélgetős fórum)


2010. febr. 8. 08:39

sziasztok!

kérdeznék énis.

egy éve nem tanulok, de jövőre szeretnék visszamenni. 21 éves vagyok. igényelhetek csaldi pótlékot? ugyanúgy nappalin tanulnék.

11. b2076ec79b (válaszként erre: 10. - 3374d74025)
2009. okt. 9. 13:57

Szia!


Egyetértek az előttem szólókkal :))

Nekem a munkahelyem kérés nélkül aláiratta a nyilakozatot, pedig én is GYED-en vagyok. Illetve a héten megkaptam a MÁK-tól is.

2009. okt. 9. 13:53

Köszönöm a válaszokat.

Hát férjemet is csak szoba kérdezték meg.Engem még úgy sem.Majd hétfőn utána járok.Azért szerintem egy kicsit jobb szervezést igényelnének ezek a dolgok.Nem mindenkinek van net otthon stb........Tudom az oldja meg...

9. Gligi (válaszként erre: 1. - 3374d74025)
2009. okt. 9. 06:29

Szia!

Az Apeh honlapjáról le tudod tölteni a nyomtatványt, ami tulajdonképpen egy nyilatkozat és a munkáltatódnak kell leadnod.

2009. okt. 8. 22:59

A családi pótlék az adóalapot növeli. Szóval lehet olyan szerencsétlen eset, hogy pont ugrassz egy adósávot és sokkal többet vonnak le.

Házastársaknál a családi fele a feleség, fele a férj adóalapját növeli.

Ez szeptembertől él. Elvileg a munkahelynél ki kellett tölteni egy nyilatkozatot erről mindenkinek. Mert a szeptemberre kapott jövedelem esetében már ez alapján vonják le az adóelőleget.


Én is GYedet kapok és a munkahelyem a kifizető hely, küldték még szept. elején a nyilatkozatot, amit a bérszámfejtésig vissza kellett juttatni.

A férjemmel is kitöltették.

2009. okt. 8. 22:00
Én is úgy tudom, hogy az adóalapba számolják a fele összeget, emelt családinál nem. Nekem is ki kellett tölteni, sőt a volt férjemmel is kitöltették, pedig neki nem kellett volna. Utána néztem az apeh oldalán, és ott írja, hogy elvált szülők esetében csak annak kell kitölteni, akinél a gyerekek vannak. Hát, nem tudom ki hogy van vele, de nekem tele a hócipőm azzal, hogy mindent a családos embereken akarnak megspórolni, most a gyermekétkeztetésből akartak hozzájárulást megvonni, de szerencsére ahogy hallottam leszavazták. Felháborító! Spóroljanak már saját magukon a milliós béreikből!
2009. okt. 8. 21:53

nem adózik konkrétan, csak az adóalapba tartozik bele, és csak a fele.

Vagyis lehet, hogy ettől adósávot ugrasz.

2009. okt. 8. 21:19
Köszönöm a segítséget.Most el teszem holnapra magam.Nem értem hogy van.
2009. okt. 8. 21:11
Én ugy tudom hogy a családi pótlék adómentesen tartozik a jövedelemhez.Ha vonnak is le belöle, csak keveset,pár száz forintot.
3. 3374d74025 (válaszként erre: 2. - Russodebby)
2009. okt. 8. 21:07
Milyen papírt?Nem értem.Én itthon vagyok a kislányommal GYEDen én kérvényeztem a családit is.DE nekem a melóhelyemről nem jött semmi papír.Párom főnöke kérdezte tegnap hogy kapunk-e valami ápolási segélyt,vagy családit vagy bármit.De csak kérdezte,nem kellett semmit alá írnia a páromnak se.
2009. okt. 8. 21:02
Szia! Elvileg ki is kellett töltenie egy papírt ami erről szól.
2009. okt. 8. 21:00
Érdeklődni szeretnék,hátha valaki tudna segíteni.Ma az egyik ismerősöm,meg kapta a fizetését akinek 2 gyereke van.Jóval kevesebbet kapót mint szokott.Kérdezte a főnőkét hogy miért,közölte hogy megadóztatták a családit.Én idáig úgy tudtam,hogy csak beszélnek róla,nem tudtam hogy már törvény van róla.Valaki esetleg halott valamit.Vagy az ismerősömet vezeték félre(bár elég nagy cégnél dolgozik:DRV).Köszi a válaszokat.Végül is csak a kíváncsiság hajt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook