Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Családi ház vásárlásakor mi az, amire nagyon oda kell figyelni? fórum

Családi ház vásárlásakor mi az, amire nagyon oda kell figyelni? (tudásbázis kérdés)


2015. dec. 20. 23:54
A családi házra. (És persze a vásárlásra.)
19. forrest2010 (válaszként erre: 8. - Bucóka20)
2015. aug. 2. 10:01
Az se mindegy , h a hegyen mennyire van a központtól ! lehet az 10 percre , lehet fél órányira ! mikor a lányom vette a hegyen a telket kis faházzal , gyönyörű panorámával 10 percnyire a falu közepétől , busztól , üzlettől 10 percnyire .... volt olcsóbban feljebb , közelebb a természethez , az erdőhöz , de olyan utcában , ami télen nem könnyen megközelíthető , hókotrónak pláne nem megközelíthető !!! se mentőautónak , se tűzoltóknak , se kukásautónak ! ezek is lényeges dolgok / szerintem / volt , ahova a gázt a csatornát sem tudták bevezetni éppen ezekért ! a létező közműveket se árt kicsit leellenőrizni , mert az egyik szomszédja pl a hirdetésbe azt írta , h 5 féle közmű !!! van bent a telken , közbe egyedül a csatorna , annak is csak a csonkja , mert volt annyi esze a csatornatervezőnek , h minden telekre bevitte a kiállást , fizetni majd akkor kell , ha a tulaj rákötne , de akkor 700 ezer ft feletti összeget ! és ez csak 1 csatorna ! Itt a faluba mindenféle fizetnivalót nyomtak az új tulajokra , pl háttérfejlesztési hozzájárulást ! mivel 20 évvel azelőtt parcellázott telkek voltak , kiakasztott az , h a víz és a villyhozzájárulást , már 1x megfizettették / az új + gondolom én a régi tulajokkal is ! / aztán még a külterületi ingatlanokat belterületbe vonáskor újra fizettettek nem kevés pénzeket ! ha a többség kérte , akkor a többivel is megfizettetik a belterületbe vonást !
18. forrest2010 (válaszként erre: 17. - Mari20)
2015. aug. 2. 09:41
Nem is csak a volt lakókat kéne ilyenkor kérdezni , hanem néhány szomszédot a közelből , ha valakik , hát ők ismerik a körülményeket , szomszédokat , lehetőségeket , van olyan is aki még az építési körülményeket is !
17. Mari20
2015. aug. 2. 09:12

minden képp a két szomszédos szomszédot megkérdezni- beszéltetni , mert ugye utánna ők keseríthetik meg az életet, én egyrezonancia és viz mérőt feng shuis szakembert vinnék magammal, hogy még mielőtt baj lenne mondja meg hol van a hartmann zóna a lakásban

aztán ügyvéd biztos kell, szaladgáljon ő a hivatalokba , bejegyezni, átírni....

pénzt addig nem adnék, amíg minden rendben nincs

minden képp kikérdezném a volt lakókat, miért mennek el, milyen dolog volt ami nem tetszett...

szóval nem egyszerű... sok sikert

2015. júl. 31. 22:21

Olvastam mashol is h a gyanusan olcso hazakat nem szabad megvenni, ebbe a hibaba ugye mi nem esnenk mert apa azert ert a hazakhoz meg parom is festo (is) ugyhogy tudjak ezt a reszet.

A szomszedokat en alapbol figyelem mert nezem h van e kutyajuk meg mekkora mert nekem van 3 es nem akarom h bajuk essen.


Tudjuk h mind1ik hazra kolteni kell csak nem mind1 mennyit.

En a futestol felek mert ahol most vagyunk albi ez egy ugymond nyaralo,nem jok a nyilaszarok stb,bar nem fabol van hanem teglabol de nem telre terveztek ezert mi tel elejen vagyis bocsi ev elejen 50e ftot futottunk el faval.

Igaz vizes vokt a fa amikor megvettuk,mert hirtelen kellett akkor koltoznunk es csak ide tudtunk jonni a kutyakkal.


A haz nagysagat is figyelem azert meg persze van egy hatar is ugy kb 100m2 max mert ketten vagyunk meg,de szeretnenk majd kisbabat,szeretnenk ugye egy normalis nappalit meg furdo,nagy konyha plusz halo meg gyerek szoba.

Igazsag szerint tobb szoba nem kellene,mert azt se akarom h kongjon az uressegtol es kihasznalatlan terek legyenek,bar van cuccunk ruha stb aminek kell a hely. Inkabb legyen valamivel nagyobb mint szukos.

2015. júl. 31. 21:44
8 zárójel akart volna lenni..
2015. júl. 31. 21:43

Pince ha van, azt is.. Mi úgy jártunk, ki kelett sok földet hordani, és felfalazni. Sok lovét emésztett fel..

Pincétől a padlásig.

Tip top házon is találtok majd olyan hibát, amit nem kizárt az eladó se tudhatott..

külterület a mienk, és 1 ismerősöm viszont itt a városba a családis övezetbe vett állitólag 7 misiért. 8 7.000.000. ft. Sok dolgot kellett felújítani, pár éve nem lakták. szétfagytak a csövek.. Persze a tulajnak ha leereszti a vizet mindnehol ez nincs..

13. era06
2015. júl. 31. 19:56

Milyen a környezet, kik a szomszédok, milyen messze van az iskola, óvoda, orvos, bolt.

Milyen a busz közlekedés.

Tudok olyan eladó házat, ahol nem tudják majd az egyik WC-ét használni, pedig ránézésre csicsás. A villanynál is vigyázni kell, hogy használni tud egyszerre a mikrót és a mosógépet. Süvít a szél az ajtó és az ablak mellett, akkor télen rá megy a gatyád.

12. bowie
2015. júl. 31. 19:50

Érdemes fölmenni a padlásra. Jártam új házaknál olyan padláson, hogy féltem, hogy leszakad, annyira nem volt stabil. :)


A ház falát érdemes megkopogtatni (ha alá van szigetelve ezzel a hungarocell lapokkal, akkor ez nem árul el semmit), de ha nincs hungarocell lap, akkor ha megkopogtatod és kong, az esetleg salétrom jele lehet.

Plusz, és ezt a saját hibámból mondom. ÉRdemes a szomszédokra is vetni egy pillantást. Nekem a szomszéd galambokat tart, amik egész nap szabadon vannak. A ház tetején ülnek, szarnak, meg az ablakból sem győzöm őket elzavarni. Legutóbb már rászoktak a trambulinra is. :/ Nem kellemes társaságok..:D És nem is szép, ha mondjuk a háztető le van végig szarva..oké, h lemossa egy nagyobb eső, de a másik szomszédomét is látom, hogy milyen csúnya (mert ott is szoktak ücsörögni)

2015. júl. 31. 17:53

Ez is vidèk ès azèrt 7 mert a hegyen van...nem a hegytetőn,laknak is ott masok is,de nem belterulet.

Amúgy 10 felett vannak...jelen pillanatban 3 van amit nezegetunk....tel elott kell bekoltoznunk,mert itt tovabb az albiba nem maradunk.

10. dd4fac34d4 (válaszként erre: 8. - Bucóka20)
2015. júl. 31. 15:05

Hát......7 millióért nem tudom, hol árulnak olyan házat, amit csak festeni kell, és mehetnek bele a bútorok. Mi egy vidéki kisvárosban élünk, de itt ilyen nincs. Ebben az árkategóriában csak gyenge építésű és ilyen-olyan felújításra szoruló házakat lehet venni. Vagy nagyon rossz helyen van, ha ennyiért még jó is. Itt pl. a kisebbségiekhez közeli utcákban.

DE, hogy mit nézz: Én pl. mindenképpen lenyomoznám, hogy amit látok, az mit takar! Sokszor úgy lett a ház emeletes, hogy egy régi kis házhoz hozzáépítették a második szintet, meg alul is ezt-azt, majd az egészet bepucolták. Te meg nem tudod, hogy valójában mit fed a burkolat!

És igen, a fűtés is fontos. Nálunk eddig konvektor (és kiegészítésként cserépkályha volt, ezek megmaradtak) volt, tavaly cseréltük ki kondenzációs kazános központi fűtésre. Ég és föld a különbség a vacak konvektorok-fűtéshez képest, amitől már minden bajom volt. Kellemetlen, nem jó hőérzetet ad, képtelen igazán egyenletes fűtésre, kavarja a levegőben a koszt, őrületes a hővesztesége. Szóval, egy élmény, hogy megszabadultunk tőle!

9. Kangaroo Island (válaszként erre: 8. - Bucóka20)
2015. júl. 31. 10:01
azt a 7 millásat elküldöd priviben? :D kíváncsi vagyok rá, de mindre igazából, imádom a házakat :-)
2015. júl. 31. 09:59

Olyan hazat szeretnenk amit csak festeni kell ill butorok stb .

Az a problema h ami a kozpontban van haz,hazak azok nekunk nagyok. Ketten vagyunk meg,de a kozeljovoben szeretnenk babat. Amit utoljara neztunk hazat az alul 1 nappali + felul 3 szoba. Repedesek nem voltak,beazas sem. A teto jo!

3 haz van ami eddig tetszett de abbol 1 a hegyen van,nekem az nem szimpatikis hiaba gyonyoru a haz es csak 7 millio.

A masik ketto 1-1 toparton ahol van udulesi ado!

Es ugye az az se belterulet.Amugy falurol beszelunk!

7. Kangaroo Island (válaszként erre: 6. - Kangaroo Island)
2015. júl. 31. 08:16
inkább vegyetek drágábban egy jó házat, mint olcsóbban egy felújítandót, mert rengeteg olyan költség felmerülhet, amit már nem tudtok állni mert nem úgy tervezitek aztán félbemarad és elegetek lesz belőle
2015. júl. 31. 08:15

Falakra, alapra, a repedezést ugyan el lehet vakolással tüntetni, de tovább fog attól még repedni, mert az alapja nem jó vagy olyan helyen van (pl. hegyoldal), amiért reped.

A falak miből vannak az is nagyon fontos, a vegyes falazat nem a legjobb pl., meg a könnyűszerkezeteseket se ajánlják azt hallottam, hogy Magyarországon nem a legjobb minőségűek. Állítólag...

Tetőt nézzétek meg, belül ne legyenek foltok (beázás=penész), mint már írták: egyenes legyen, miből van a tető, házban a parketta egyenes-e

2015. júl. 31. 08:15

Kb. 10 évente változnak a családi igények, de lehet hamarább.

Gondold át, hányan, hogyan akarjátok használni, mik az egyéni igények, és azok hogy változnak a következő években.

Friss felújítás sok disznóságot takarhat, pl statikai problémából eredő repedéseket. Kémény ha nincs rendben, sok százezer Ft, milliós tétel lehet a villamos áramellátás külső szabványosítása, belső felújítása, stb. Uú. ha a tető nincs rendben. Ha fel kell újítani a házat, kikre támaszkodhatsz?

Másik komoly tétel a környezet, szomszédok, szükséges intézmények (eü, óvoda-iskola ha van vagy terveztek gyerkőcöt), közlekedési és bevásárlási lehetőségek, rádió-adók, transzformátor állomások, magasfeszültség, végtelenségig lehetne sorolni :)

2015. júl. 31. 07:34
Igen ,apummal megyunk majd megnezni azokat amik tetszenek. Csak szeretnem tudni hogy mire ervelhetek meg mire nem.Nem akarom h apum lebeszeljen egy hazrol ha neki nem tetszik.
2015. júl. 31. 07:29

Külsőnél : a tető mennyire egyenes, sík. Tetőléc, szarufa stb állapot kiderül...

Kémény, nem baj ha legalább a belső átmérő 15 cm. Kazánt is elbír. Vagy ha vezetékes gáz van, az a " bélést " is be lehet építeni.

Repedezett falak.. Na ezt egy friss vakolással el lehet tüntetni.

Padlástér? Jó a tető, és megfelelő vastag szigetelés, szerintem semmi gáz vele.

Hirtelen ennyi jut eszembe..

De biztosan akad ismerős akibe megbízol. Azzal kell együtt megnézni.. Te ismerősöd legyen...

2015. júl. 31. 07:11

Fűtès típusok közül is van aki azt mondja h a cirkó fűtès a jo,de van aki a konvektor plusz fa tuzelesre eskuszik.


Anyum pl a tetoteres hazakra azt mondja nem jo.

2015. júl. 31. 07:08
Családi ház vásárlásakor mi az amire nagyon oda kell figyelni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook