Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Családi ház építés! fórum

Családi ház építés! (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
79. Ditke62 (válaszként erre: 76. - 12aba9f250)
2007. máj. 15. 23:50
Nincs mit, csak mindig belekotyogok mindenbe... :)
78. 12aba9f250 (válaszként erre: 77. - fde954d8c0)
2007. máj. 15. 22:43
ok!
77. fde954d8c0 (válaszként erre: 76. - 12aba9f250)
2007. máj. 15. 22:26

miért tégla?

miért teljes ár kell?

holnap bővebb leszek.

76. 12aba9f250 (válaszként erre: 75. - Ditke62)
2007. máj. 15. 20:10

Szia Ditke!

Köszönöm hogy segítesz és hozzászolsz a kérdésemre.Építkeztünk már egyszer de a párom és az apja kömüves céget vezet és a kivitelezés az oroszlán része az övék volt.Most hogy szét akar menni én szeretnék magamnak építtetni és talán azt már nem kell elveszítenem más pillanatnyi szeszélye miatt.Én nem szeretném elveszíteni azt az életformát amiért annyít dolgoztam.Ezért gondoltam arra hogy hozzávetőleg vannak nm.árak amit persze beszorzok 1.5-el és nem ér meglepi hogy eggyáltalán nekivágjak-e?Tudom amit írtál az így van!De csak van olyan cég mégha meg is kéri az árát hogy teljes kulcsrakész állapotban méri fel és velem konzultálva elmondja az árkalkulációba mi fér bele.Pl:mennyiért nézhetek lapot,kádat,festéket,szanitert stb.az érdekelne hogy 180-250ezer/nm árral lehet e számolni,vagy az nagyon nem fog összejönni.Tudom sokminden számít,de mégis mivel számoljak?Ja és tégla!Hátha valaki most épített és visszaoszva kilehet jönni ebből!

Szió!

75. Ditke62 (válaszként erre: 73. - 12aba9f250)
2007. máj. 15. 14:04

Szerintem ez így egy nagyon tág kérdés. A házban nem az a drága, hogy alapoznak, húznak falakat meg tetőt, hanem amit később építesz bele. Nyilván az egész függ attól, hogy tégla, "készház", stb, de nálunk is a későbbiek dobták meg. Pl. kaphattunk volna nyílászárót feleennyiért is, nem is rossz minőséget. Lehetett volna jóval olcsóbb a kazán, nem beszélve a burkolatokról (tölgyfa lépcsőlapok, kovácsoltvas korlátok, parketta vagy laminált padló), plusz a szaniterek (hidromaszázs zuhanykabin és társai), meg a kiegészítések: központi porszívó, klíma, kandalló, stb. Szerintem ezek azok amik megdobják az árat. Egy fürdőszoba négyzetmétere összehasonlíthatatlan egy nappaliéval mondjuk. Épp ezért nem is szeretem amikor négyzetméterárakat mondanak, jobb konkrét dolokra rákérdezni: mennyiért burkolnak/nm, mennyiért falaznak, műanyag vagy fa nyílászárók, stb. Úgy már átláthatóbb a dolog.

No carscac, ismét vitatkozhatunk, már hiányoltad/tuk :))))

Ditke

74. attila (válaszként erre: 14. - herceg.notesz)
2007. máj. 14. 08:19

szia

én is nézegetem a pro concept házakat a neten, és nagyon tetszik. kérnék is tőled árajánlatot. a telek már meg van. idén vagy jövőre legkésőbb szeretnénk felépíteni.

ellenzői azt mondják hogy nem tud a pára eltávozni a falakon át, ezért penészedni fog.

hogyan tudnál megnyugtatni ebben a kérdésben?

nagykőrösi vagyok, a környéken hol van a legrégebbi proc. ház amit több éve laknak? megnézném szívesen.

segítséged előre is köszönöm

nagy attila

73. 12aba9f250 (válaszként erre: 72. - fde954d8c0)
2007. máj. 14. 00:27

Jó akkor érdekelne hogy ma mennyivel számoljak ha építkezek.Mondjuk normál anyagokbol nem gagyi de nem is drága anyagokbol.Kivitelezés+anyag nm/Ár és ezt 100nm rre sacc. Lehet újbol épitkeznem kell.

Szió!

és előre is köszi!

72. fde954d8c0 (válaszként erre: 71. - 12aba9f250)
2007. máj. 14. 00:17
ha tudok segítek.
71. 12aba9f250 (válaszként erre: 69. - fde954d8c0)
2007. máj. 13. 23:52

Sziasztok!Betévedtem erre a forumra hátha találok valami érdekeset itt!Igaz carscac?:-)Látom épitőipar a területed.

Am épitkeztünk mi is és lehet olvasok itt hasonlókat mint amiken én is átmentem.

Jó éjt mindenkinek!

70. Ditke62 (válaszként erre: 69. - fde954d8c0)
2007. máj. 13. 21:30
Persze, értem én, meg ilyen szempontból igazad van, csak én meg már mesteremberrel szívtam meg hasonló módon, én meg ezért :))
2007. máj. 11. 14:53

egyszer, az átkosban, 99-ben volt egy tanár megrendelőm.

egy szoba részt kellet építeni a házához, üvegfalból... szinte teljessen télikert jellegűen.

namost......... készen lett minden, a bútorok is amiket rendelt bele.

aztá eltünt.... mint kiderült, elment görögországba 3 hétre családostul.

ez eddig nem tilos, csak elfelejtett felhívni, hogy nem most, hanem amikor hazajön akkor számoljunk.

summa summárum,,, 3 hónap mulva tudtam bejutni az álltalunk épített szoba részbe.

lehet hogy elítélsz, de volt nállam egy akkus csavarozó gép is.........

és amikor azt mondta a kedves kuncsaft hatodik alkalomra is, hogy sajnos ő fizetne, de elköltötte a pénzt.... nos akkor elszakad a cérna.

kiküldtem mindenkit.... az embereimet...

ketten maradtunk.... és szépen elkezdtek leugrálni a földre az állatalunk készített tömör tölgyfa ajtók...

ezt nem nézte jó szemmel,, én meg mondtam neki hogy kimenni nem tud....

tehát végig nézi ahogy ajtónként 20 000- ft értékben átrendezem a bútort, vagy fizet.

4 ajtó lett áldozat.... aztán azt mondta most jut esébe, hogy lehet van itthon pénz...

igazhogy megemlítettem, hogy a gerendákhoz láncfűrész segítségét fogom igénybe venni....

szóval lett pénz.

hiánytalanul!!!!!!!!!!!

azóta bocsánatot kért, és 2 éve megkeresett, hogy így ennyi idő után, előre kifizeti, de pótoljuk már azt a 4 ajtót!!!!!!

pótoltuk.

nem mondom hogy haverok lettünk, de azért nem volt semmi.

ja.

a tekjes összeg amiről szó volt 99-es árakkal számolva 4,5- millió volt.

ez most duplája!!!!!!!!

hát ezért is vagyok kukacoskodó!!!!!!!!!

68. Ditke62 (válaszként erre: 67. - fde954d8c0)
2007. máj. 11. 12:57
Ne csigázz :))
2007. máj. 11. 12:55
eláruljam hogy mire gondoltam, amikor azt írtam hogy addig állunk munka kapcsolatban????
66. fde954d8c0 (válaszként erre: 65. - Ditke62)
2007. máj. 11. 12:54

vége a vitának????????

de kár..................

folytassuk már..........

már úgy belejöttem................

2007. máj. 11. 12:51
Ámen :))
64. fde954d8c0 (válaszként erre: 62. - Ditke62)
2007. máj. 11. 12:51

egyébként meg.

ha te nem bízol bennem, akkor én miért bizzak benned?

ad hoc. oda vissza!!!!!!!!!!!

????????

63. fde954d8c0 (válaszként erre: 62. - Ditke62)
2007. máj. 11. 12:48

igazság van

csak nem itt ezen a szinten.

mindkettönknek igaza van.

62. Ditke62 (válaszként erre: 61. - fde954d8c0)
2007. máj. 11. 12:40

Ebben totál igazad van, ezt a részt meg is értem. De akkor mi van, ha a vevő becsületesen kifizeti a vételárat, előleget, akármit, aztán az adott mesterember nem jön, nem hozza az anyagot, nem azt hozza amit kértem, nem úgy csinálja meg ahogy kértem, stb. Akkor én mint becsületes vevő mihez tudok kezdeni? Megmondom, hogy vissza a pénzem, ő meg eltűnik mint az a bizonyos szüke szamár. Kifizettem az előleget, vagy akár ha az USA példájánál járunk a teljes vételárat, és hoppon maradtam. Pereskedek a bíróságon, mire x év múlva talán megítélik, hogy igazam van. Akkor hol lakom addig? Miből fizetek albérletet? Hogyan fizetem az esetleg erre a célra felvett kölcsön részleteit is?

Szóval a konklúzió: Nincs igazság a Földön! :(((

61. fde954d8c0 (válaszként erre: 60. - Ditke62)
2007. máj. 11. 11:40

na figyelj.........

külön kell választani a becsületes, és a nem becsületes dolgot/!!!!!!!

ez az alap.

aztán a többi sallang.

de mondjuk példaképpen, a cégem bútorokkal is foglalkozik.

nem a gagyi szinten mozgumk.

szóval adva van a megrendelő, akinek csak távolról van fogalma, arról hogy mit akar tul. képpen.

a bútor, nevezzük konyhának,. elkészül.

mondjuk egy komolyabb, fából, 1,5- 2 - nillió ft.

odavisszük, beszerljük, aztán a végén azt mondja, hogy ja bocs, nem ilyenre gondoltam!

kérem vigye el!

és itt a bibi!

ha én azt készítettem amit ő megrendelt, akkor tul. képpen jól teljesítettem.

de ő mégsem vevő rá.

a bútort el nem hozhatom, mert az ő lakásában, ad hoc: */bárhol.*/ , van.

és innentől van a peres eljárás.

jó esetben, 2- év mulva, megítélik, hogy valóban enyém a bútor.

addig a félhülye gyereke 100-szor megkarcolta, stb. + ez neki készült, arra helyre ahova az való.

tehát nem is tudok vele mit kezdeni, mert sehova sem jó, és kizást hogy mégeggy megrendelőnek pont ilyen kéne.

ha előleggel dolgoztam, akkor az anyagár nem bukott max a munkdíj, amit kifizettem az embereknek.

és itt lehet hogy nem fogok perelni.!!!!!!

tehát igazság nincs.

hidd el hogy az előleges dolgot, azért találták ki, mert a fizetési morál olyan szinten romlott meg, hogy ennél lentebb nincs.!!!!!!!

ill van!!!!!!

ismerősöm, az USA-ban dolgozik, immár egy kis cége van.

ő mesélte, hogy ott már előre kérik az egész vételárat, mert ott ez még keményebbé vált!!!

amit én is említettem. előre befizetve egy számlára, és onnan keten vehetik fel.

előbb utóbb itt is ez lessz.

sajnos,

te hiába vagy becsültes, és hiába fizetsz ki mindenkit, a nagy többség aki így kezdi előre nem fizet, az a végén sem fog.

SAJNOS+!!!!!!!!!!!!!!

2007. máj. 11. 01:55

"egyébként pedig maximum rémálmaidban létezik ilyen törvény amit ide másoltál az agyadból! egy törvény sem szankcionál így, ilyen formában! " (47. hozzászólás)

"a jogszabályt pedig ismerem, sőtt!! azt is ami egyéb módon szankcionálja a munka kapcsolatok -e formáit"

Hogy is van ez?? :)))

Én nem azt mondom, hogy elméletben nincs igazad, nyilván az építési vállalkozó saját magát védi, de a vevőnek is lehet némi joga, nem? Ő hogy védje meg magát azoktól a vállalkozóktól, akik lenyelik az előleget, aztán késnek a határidővel, pontatlanul, rossz minőségben dolgoznak?

Erre még mindig nem kaptam választ, pedig már sokszor feltettem ezt a kérdést...

"egyszer láttam Vincze Lillát élőben.......!!!!!!!!"

Hmmm. Részvétem. :))))))))

59. fde954d8c0 (válaszként erre: 57. - Ditke62)
2007. máj. 10. 23:31

hagyjuk már baby,,,,

semmi értelme.

nekem ne villogj tovább, nem vagyok rá vevő!

még mindíg ott jársz hogy csak neked van igazad.

a másiknak semmiben sem.

a jogszabályt pedig ismerem, sőtt!! azt is ami egyéb módon szankcionálja a munka kapcsolatok -e formáit.

meggyőzni sosem fogsz, tehát alapjáraton pöröghetsz tovább.

ja....nekem van igazam:))) okosabb vagyok mint te, sőtt!!! egyszer láttam Vincze Lillát élőben.......!!!!!!!!

2007. máj. 10. 23:29

Az én párom is ép.iparban dolgozik és bizony sokan visszaélnek azzal,hogy a minka végén kell fizetni...ergo minidg tzalál valamit csak nem kelljen fizetni. mi egyszer már pereskedtünk is...mi nyertünk...pedig három független szakértő vizsgálta meg a minőséget...hiába no...az ép.ipar sajnos nagyon ki van szolgáltatva a szenny embereknek...

és akkor még nem említettük a körbetartozásos mesét...

57. Ditke62 (válaszként erre: 56. - fde954d8c0)
2007. máj. 10. 23:14

Azt hiszem alapvetően ketten vitatkozunk, így elég nehéz általánosítani, hogy kinek mi a véleménye.

Itt nem személyes dolgokról van szó, hanem alapvető érdekkülönbségről: egy építési vállakozónak az az érdeke, hogy minél előbb a pénzénél legyen, a kapott pénzt be tudja fektetni, tovább tudja forgatni és így még nagyobb haszonra szert tenni. A vevő érdeke, hogy később kelljen fizetnie, hogy legyen egy adu a kezében amivel a vállalkozót rákényszerítheti a pontos és minőségi munkára.

Nyilván olyanokkal érdemes vitatkozni akiknek érveik is vannak, nem csak annyi, hogy "mi van ha nem fizet?"

Egyébként a vita egy rész szól személyesen Neked, az ilyen netes fórumokban az a jó, hogy rengetegen elolvassák, csak kevesen szólnak hozzá, de az ütköztetett vélemények nyomokat hagynak bennük, elgondolkodtatják őket, és lehet, hogy ha legközelebb hasonló szituba kerülnek, akkor eszükbe jut. Mint ahogy Te sem tudtad vállalkozó létedre, hogy milyen jogszabály vonatkozik rád, úgy sokan mások is vannak, akik nincsenek ezzel tisztában.

Amúgy még nem írtad mi a neve szép idegen szóval a közös rendelkezésű számlának. Kíváncsi lennék rá.

56. fde954d8c0 (válaszként erre: 52. - Ditke62)
2007. máj. 10. 23:06

csak okoskodsz, ezért semmi értelme az egésznek.

nem veszed észre hogy egyedül vagy az álláspontoddal?

vicc:

autópályán halgatja az autós a híreket , bemondják: vigyázzon mindenki, mert egy barom szemben közlkedik a forgalommal.

autós.

1?????? ez mind szembejön:)))))))))

ismerj magadra, és legyél szerényebb!

55. Ditke62 (válaszként erre: 49. - fde954d8c0)
2007. máj. 10. 20:17

"addig amíg egy 25 000 000-mf-os háznál, 300 000-ft különbségért, átpártolnak megrendelők máshova, addig itt nincs pénz!!!!! "

Nekem is volt több árajánlatom, és nem a legolcsóbbat választottam, pedig nem néhány százezer, hanem néhány millió volt a különbség. De azt a vállalkozót választottam, akiben jobban megbíztam, akinek a szakértelme meggyőzött a beszélgetések alatt, megnéztem a referenciának megadott munkáikat, sőt ahol családi házon dolgoztak, nem restelltem becsengetni és megkérdeztem az építtetővel, hogy meg voltak-e elégedve. Pedig akkor még előlegről szó sem esett, egyszerű szakmai dolgokat mondtak.

54. Ditke62 (válaszként erre: 51. - herceg.notesz)
2007. máj. 10. 20:13
Elveket is meg lehet változtatni, ha meg tudnak győzni. De az nem indok, hogy mi van ha átvernek. Ezt mindkét fél mondhatja, nem?
53. Ditke62 (válaszként erre: 50. - Jay néni)
2007. máj. 10. 20:09
Nyilván, hogy kell-e számla vagy nem, az megegyezés kérdése. De tény, hogy mindkét felet védi, hiszen csak akkor kap a megrendelő garanciát az elvégezett munkára, ha megvan a számlája.
52. Ditke62 (válaszként erre: 49. - fde954d8c0)
2007. máj. 10. 20:07

Látod, amint sarokba szorítottalak az "agyszülemény" jogszabályommal, máris az ököljognál tartunk.

Egyébként nem tudom honnan veszed, hogy sufnis kisvállakozóval csináltattam a munkát (" amikor sufnis, garázsos, adót nem fizető szakik, elvállalják a munkát előlled" ), mint írtam is, nagy beruházásoknál dolgozik, ő csinálta itt az Aquapark egy részét, az egyik közeli társasházat, meg még jópárat a megyében, a megyében az egyik szállodát, szóval sorolhatnám. Számára pont a családi ház a "kismunka".

És én épp őt tartom korrektnek.

Továbbra sem értem, hogy miért mondod:

"velem egyszer csinálnád meg, hogy meglibbentenéd előttem azt hogy nem fizetsz csak a végén, addig a percig álltunk munka kapcsolatban! "

1., tucatszor leírtam, hogy nem arról van szó, hogy az egésznek a végén fizetek, hanem ésszerűen meghatározott kisebb szakaszok végén. Nem 30-50%-os készültségeket mondok, hanem jóval kisebb szakaszokat. Szerintem ez így korrekt.

2., eleve nem kerülnénk munkakapcsolatba, mert amint kiejtenéd, hogy előleget kérsz, már el is tűnnék az irodádból

"látod látszik a válaszodból, hogy fogalamad sincs arról amit írsz!

a 2 emberes számla azért kell, mert 2 ember férhet hozzá a berakott összeghez.

sem egyik, sem másk külön NEM!!!!!!!!!! "

Megint indulatból írsz és nem figyelsz eléggé: amint írtam, kétféle kétemberes számla létezik:

"Miért jó, egy olyan számla, ahová ketten férhettek hozzá? Ugyanúgy lenyúlhatod a pénzt és a megrendelő is bármikor felveheti. Semmi értelme. Ha pedig arra gondolsz, hogy ketten, együttes jelenléttel vehetitek fel a pénzt, akkor sem mennék bele "

Azaz felvázoltam mindkét lehetőséget. Nem vagyok én olyan hülye mint gondolnád, nem könnyű megfogni :)))) A neve egyébként közös rendelkezésű számla, idegen szót sajnos nem tudok rá, de majd Te megmondod - ezért szeretek fórumozni: minig tanul valamit az ember :))

Ne indulatból írj, hanem észérvekkel, tényekkel győzz meg.

Lehet, hogy rózsaszín amit leírtam, de ha senki nem változtat, addig nem is lesz másképp. Ha a megrendelők a sarkukra állnak és érvényesítik az általam előbb beírt törvényben szereplő jogaikat akor kevesebb átverés lesz a vállalkozók részéről is. Szerintem egyik félnek sincs több oka megbízni a másikban, így szerintem az egyedüli járható út az, amit a törvény megad.

Én nem konkrétan azt mondom, hogy Te nem végzel minőségi munkát, mint ahogy nem arról van szó, hogy én nem fizetek, de tény, hogy mindkettőre van bőven példa.

"valószínű te ebből másirányú munkád miatt kimaradsz, fogalmad sincs hogy mit kell dolgozni, és gürcölni azért, folyamatossan legyen munkája a cégemnek! "

Ebben igazad van, évek óta ugyanazoknak a cégeknek dolgozunk, de még soha nem fizettek előre, mindig utólag kapom a bért és a költségek térítését is. Számomra is természetes, és inkább az lep meg, hogy mások nem így csinálják-csináltatják.

51. herceg.notesz (válaszként erre: 49. - fde954d8c0)
2007. máj. 10. 18:45

Rendszerváltozás elött a vállalkozók húzták le a népet, ma már pont fordítva van.

Minket vállalkozókat próbálnak kigolyózni!

Sok szerencsét az eszmecseréhez, elvet nem lehet megváltoztatni "sajnos".

2007. máj. 10. 15:49

Nekem az a kedvenc témám a családi ház építésnél mikor közli velünk a megrendelő hogy akkor nem kér számlát, mert ugye nem akar ÁFA-t fizetni.

Na ilyenkor közli a főnök, hogy ott a szerződés és számlával, vagy számla nélkül de akkor is a bruttó végösszeget fogják kifizetni. Na ilyenkor egyből kell számla.

1 2 3 4 5 6 7

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook