Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Családi ház építés! fórum

Családi ház építés! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
216. p.k.agi (válaszként erre: 212. - KovMaty77)
2020. júl. 14. 17:55
Felépült a ház? Mik a tapasztalataitok?
2018. aug. 26. 11:15
Kedves KovMaty77 ! Hogy haladtok az építkezéssel? Sajnos nekünk még mindig nem fejezték be. Hatalmas csúszásban (1 éve volt az első kapavágás) vannak, csak a hitegetés megy, telefonhívásra csak nagy nehezen reagálnak. Remélem nektek gördülékenyen mennek a dolgok.
214. HegeZ007 (válaszként erre: 207. - Csizmax)
2018. jún. 5. 23:40

Kedves Csizmax!


Olvasd ezt a cikket, kb pont neked írták :)


[link]

213. praktizoli (válaszként erre: 212. - KovMaty77)
2018. jún. 5. 07:31
Szia! Sajnos nekünk már nincs lehetőségünk változtatni a szerződést mert már nagyon a vége felé járunk. Mi is a tervezőnél csúsztunk meg (kb. 2 hónapot). Azóta már a csempézésnél tartunk. Remélhetőleg nyár végén költözünk.
212. KovMaty77 (válaszként erre: 209. - Praktizoli)
2018. jún. 4. 23:45

Én még plusz dolgot is beleírattam velük, miszerint ha 8 hónapnál hamarabb fejezik be, akkor 200.000Ft-al többet fizetek. Mivel albérletben lakunk teljesen mindegy kinek fizetem ezt a pénzt, hátha motiválja őket, hogy hamarabb befejezzék :D


Amúgy nálam a kötbér a 19. pontban van.

211. KovMaty77 (válaszként erre: 209. - Praktizoli)
2018. jún. 4. 23:39

Nincs benne a szerződésben a kötbér? Tuti? Ha nincs, akkor írasd be velük!

A weboldalon is reklámozzák az 5. pontban:


[link]

210. KovMaty77 (válaszként erre: 207. - Csizmax)
2018. jún. 4. 23:35

Kedves Csizmax!


A Hello Ház szerint sajnos az építész eléggé el van havazva. Ha az eddig megtervezett házak közül választok, akkor gyors az ügymenet, ha viszont teljesen újat szeretnék terveztetni, akkor 1 hónappal is hosszabb lehet a tervezési folyamat. Kettő ismerősöm is építtetett velük, mind a kettő nagyon elégedett, viszont a ház megtervezése elég lassú volt elmondásuk szerint. Az egyiknek már majdnem 1 éve kész van a háza a másiknak pedig kb 80%-os a készültségi állapot. Én most 3 terv között filózok :D

209. praktizoli (válaszként erre: 204. - KovMaty77)
2018. jún. 3. 08:42

Szia!

Köszönöm a választ! Mi is velük építtettünk. Sajnos a mi szerződésünk nem tartalmazza ezt a mondatot. Egyébként valóban szépen dolgoznak, viszont náluk is érezhető hogy nincs elég szakember és kicsit túlvállalták magukat.

Üdv.: Zoli

208. Csizmax (válaszként erre: 206. - KovMaty77)
2018. jún. 2. 21:05
Bocs csak ez a nyomorúlt gép mindig javít, Helloházat akartam
207. Csizmax (válaszként erre: 205. - KovMaty77)
2018. jún. 1. 23:39

Szia KovMaty77!

Köszönöm a válaszokat. Azt szeretném még kérdezni, hogy mennyire vanak előre betáblázva? A szerződéskötés után azzonal tudnak kezdeni, vagy esetleg csak terveztetés van és a kivitelezésre várni kell?

206. KovMaty77 (válaszként erre: 202. - Csizmax)
2018. jún. 1. 20:13

Ezt nem igazán értem :D


"nekem is a Hollóháza a legszimpatikusabb"

205. KovMaty77 (válaszként erre: 202. - Csizmax)
2018. jún. 1. 20:11

Szia Gergő!


A Hello Ház Kft.t választottam több dolog miatt:


(1) Kötbért fizetnek ha nem határidőre készülnek el.

(2) Időgaranciát ígértek, hogy 8 hónapon belül befejezik.

(3) Minőség garanciát ígértek, ami szerint ha a műszaki ellenőr valamit nem talál rendben akkor nem kell kifizetnem addig amíg azt el nem fogadja.

(4) Ez volt a legszimpatikusabb. 1 fillért sem kellett előre fizetnem. Elkészülnek egy ütemmel, majd ha azt én és a műszaki ellenőr is elfogadtuk utalhatunk.

(5) Nagyon sok pozitív értékelést kaptak az interneten, olvass csak utána. Ha a fele igaz már jó :D

(6) Olyan házat tervezhetek amilyet csak akarok. 1 hete folyamatosan játszunk a SIMS-el :D :D :D

204. KovMaty77 (válaszként erre: 203. - Praktizoli)
2018. jún. 1. 20:07

Szia Zoli!


A szerződésben ez a mondat szerepel:


"A Vállalkozó 10 – azaz tíz - napot meghaladó késedelme esetén a Megrendelő a szerződéstől elállhat. Az addig teljesített munkákkal Felek kötelesek elszámolni. amennyiben Megrendelő nem áll ell a késedelmes napokra Vállalkozó nap 3500.-ft kötbért köteles Megrendelő részére megfizetni."


Magyarul havi 100.000Ft.

203. praktizoli (válaszként erre: 200. - KovMaty77)
2018. máj. 31. 20:17

Szia!


Azt szeretném kérdezni, hogy a kötbért (összeggel együtt) belefoglaltátok-e a szerződésbe vagy csak szóban tettek erre ígéretet. Köszi a választ

202. Csizmax (válaszként erre: 198. - KovMaty77)
2018. máj. 31. 11:32

Szia! Megkérdezhetem hogy mire jutottál melyik céget választod, mi is pont Kecskemét környékén szeretnénk majd építkezni és nekem is a Hollóháza a legszimpatikusabb.

Üdv

Gergő

201. PöttyösPanka (válaszként erre: 200. - KovMaty77)
2018. máj. 23. 10:55
Biztos minden rendben lesz :) Bár az építkezés mindig jár némi stresszel, de nemsokára beköltözhettek a saját házikótokba :)
200. KovMaty77 (válaszként erre: 199. - PöttyösPanka)
2018. máj. 23. 10:52

Kedves Panka!


Köszönöm a tanácsokat. A Hello Ház Kft mellett döntöttünk. A tervezési szakasz végétől kezdve 8 hónapon belül elkészítik a házat, csúszás esetén pedig havi 100.000ft kötbért fizetnek. Felkértem egy műszaki ellenőrt is. Eddig pozitívak a tapasztalatok, aztán majd meglátjuk :)

199. PöttyösPanka (válaszként erre: 198. - KovMaty77)
2018. ápr. 9. 06:48

Kötbér nélkül bármeddig elhúzódhat az építkezés. Az egyik kollégám van most abban a helyzetben, hogy a kivitelezőnek elvileg most kellene átadnia a házat, de közölte, hogy inkább egy év múlva. Ilyenkor már túl sok pénze van benne az embernek ahhoz, hogy visszalépjen, de bizonytalan, hogy mikor tud majd költözni.


Az lenne az alap, hogy hozod a saját műszaki ellenőröd, különben ki mondja meg, hogy megfelelő anyagokat megfelelő módon építenek-e be abba a házba? Gondolom te nem értesz hozzá, a kivitelező meg ott vág át, ahol tud, és ebben nagyon kreatívak. Viszont a műszaki ellenőr sem képes rendesen ellátni a munkáját, ha nincs kiviteli terv, ami alapján ellenőrizheti a munkát. Azokban a cégeben ne bízz, akik azt mondják, nincs szükség kiviteli tervre. Ha nincs részletesen leírva, hogy hova mit fognak beépíteni, akkor úgy csinálják meg, ahogy akarják, és neked akkor sincs alapod reklamálni, ha a leggagyibb anyagokat használják, amiket egy év múlva cserélned kell majd. Nem beszélve arról, hogy csak a kiviteli terv alapján lehet részletes árajánlatot kérni. Nélküle nem tudhatod, hogy mire mekkora a keret, és ők sincsenek kötelezve semmire. Pl. oké, hogy kedvező áron dolgoznak, és szép lesz a burkolás, de hogy az alapba mit tettek, az kétséges, mert ugye ott spórolnak, ahol nem látszik. Aztán ha süllyed a ház, megreped az a szép burkolat is. A részletes árajánlatnál is le kell ellenőrizni az egyes tételeket, mert a végösszeg alacsonyan tartása érdekében olyan tételek szoktak benne lenni, hogy burkolólap 1000 Ft/nm-ig. Csakhogy ilyen árkategóriában nem találsz burkolólapot, nem hogy még olyat, ami tetszik is. Ilyenkor kell kipótolni az összeget, csakhogy sok ilyen kis apróság hamar milliós nagyságrendre rúghat.

2018. ápr. 9. 00:26

Kedves Segítők!


Kecskeméten vásároltunk telket és oda szeretnénk választani egy megbízható generálkivitelezőt. Elmondom eddig mire jutottam és utána szeretnék kérni tanácsokat.


Mindenképpen generálkivitelezővel szeretném felépíteni a körülbelül 110m2-es házunkat, mely 1 nappali+konyha, 4 hálószobából, 2 fürdőből, 1 háztartási helyiségből és 1 gardrób szobából állna.


Eddig ezekkel a kivitelezőkkel beszéltem:


oteleteshaz.hu


modernhome.hu


hellohaz.hu



(1) oteleteshaz.hu


Iszonyatosan tetszenek ház terveik és szimpatikus az ügyintézőjük és olcsón is dolgoznak. A weboldaluk viszont borzalmas és a vízjelek miatt alig lehet kisilabizálni mi van látványterveken. Jót és rosszat is lehet róluk olvasni, viszont nem vállalják a kötbér fizetési kötelezettséget ha nem a meghatározott időpontra készül el a ház, továbbá nem olyan rég alakult a cég. Itt is lehet bármilyen háztervet csináltatni.


(2) modernhome.hu


Ők a legnagyobbak és rengeteg referenciájuk van, továbbá a Forbers magazin is jókat írt róluk. Pár dolog viszont aggasztó velük kapcsolatban:


- korábban rengeteg rosszat lehetett olvasni róluk a facebookon amit nemrég töröltek. Persze a google hozzászólásokban akad még pár. Szerintem kicsit túlvállalták magukat...


- nem fizetnek kötbért ha megcsúsznak


- előre kell az ütemeket fizetni


- csak típusházakat építenek és nem lehet egyedi dolgokat kérni náluk


(3) hellohaz.hu


Nagyon szimpatikus cég és rengeteg házat felépítettek már, picit drágábbak mint a konkurencia, viszont adnak a minőségre. Ami legkecsegtetőbb náluk, hogy rendelkeznek egy úgynevezett előfinanszírozási funkcióval, ami azt jelenti, hogy felépítik nekem mondjuk az alapot és a falat, majd ha ezt az általam kiválasztott műszaki ellenőr elfogadta, akkor utalok. Ezután elkészítik a tetőt, majd ha ezt az általam kiválasztott műszaki ellenőr elfogadta utalok és így haladunk tovább. Nagyon tetszett még, hogy olyan házat tervezhetek amilyet csak akarok, valamint valamint ha a szerződésben meghatározott időpontra nem fejezik be a házat akkor ők fizetnek nekem kötbért. Ja és nem kell egy fillért sem előre befizetni, valamint a szakembereik kb 20 éve dolgoznak az építőiparban.


Mindegyik kivitelező cégnél van jó is meg rossz is. Én a hellohaz.hu felé hajlok. Vélemény? Ötlet? Javaslat?



Üdv,

Mátyás

2018. márc. 18. 15:08

Sziasztok.


Csalàdi hàz èpìtèsèhez keresünk cèget/kivitelezőt ill. szakembereket. Minden Terv kèsz, közmű màr a telken. Nem generàl kivitelezèsről van szò, elsősorban az alapozàsi, falazàsi ès tetőfedőmunkàkat szeretnènk elvègeztetni, tehàt egy alap szerkezetkèsz szintről beszèlünk. Tud valaki megbìzhatò szakikat, cèget erre a cèlra?


Köszönöm előre is!

196. PöttyösPanka (válaszként erre: 194. - Dezsir78)
2018. febr. 22. 06:05
Mi tetszett meg benne ennyire?
2018. febr. 21. 19:27
Jaj bocsi, az előbb elfelejtettem a teljes linket betenni: [link] itt megnézhetitek, hogy miért is lettem bele szerelmes.
2018. febr. 21. 19:26

Sziasztok!

A férjemmel építkezésre adtuk a fejünket, meg van már a telek, valamint a tervrajz, és az építési engedély is, de Én a napokban a netet böngésztem, és találtam egy házat a [link] oldalon, amibe teljesen beleszerettem, már élőben is megnéztem. Még a férjemnek el sem mertem mondani, és csak annyit szeretnék kérdezni, hogy ha valaki hozzáértő elolvassa ezt, akkor egy ilyen házat fel lehet-e építeni ennyi pénzből, akár könnyűszerkezetes is lehet?

193. kondygirl (válaszként erre: 192. - Szanyi.balazs)
2017. dec. 31. 18:20

Szia!

Mennyit kérsz érte? Szállítást tudsz intézni? Írhatsz privátban is! Köszi

2017. dec. 31. 13:50

Sziasztok!


Tereprendezésből megmaradt kb. 200m3 föld.

Valakinek kell esetleg? Telekfeltöltésre is alkalmas,illetve termőnek is ajánlom, mivel régi szőlős területről van. Helyileg Veseregyházon van.

2017. dec. 25. 11:31

Kedves Szakértők!


Elvetettük a használt ház vásárlását, sajnos siralmas a kínálat :( Úgy döntöttünk építkezésbe fogunk és generálkivitelező segítségét kérjük. Lehet drágább lesz, viszont a saját igényeinkre tudjuk alakítani. A könnyűszerkezetes és téglaház között vacillálunk. Sajnos azt tapasztaljuk, hogy aki téglaházat épít az arra esküdik, aki pedig könnyűszerkezetes házat épít az pedig arra esküdik. A szívem jobban húz a téglaház felé, viszont a könnyűszerkezetes olcsóbban kihozható.


Kettő cikk alapján próbáltam jobban utánajárni a témának:


[link]


[link]


A második cikk egyértelműen elfogult, azonban az érvelős táblázatban rengeteg hasznos információt találtam. Az első cikk viszont sokkal tárgyilagosabb, érthetőbb, mindent megmagyaráz. Annak ellenére, hogy az a cég csak téglaházat épít rengeteg fontos dolgot megemlít, kigyűjtöttem a legfontosabbakat:


- hazánkban a téglaháznak van hagyománya, ehhez vannak szakemberek


- könnyűszerkezetes házak 30%-al olcsóbban értékesíthetőek


- hazai kivitelezők minden spórolnak, így nem tartom valószínűleg, hogy jó minőségű faanyagot használnának fel, aminek később súlyos következményei lehetnek (kártevők, megereszkedett vázszerkezet stb..)


Mi a véleményetek?

2017. nov. 7. 07:25
Óva intelek a típusházaktól. Ezek a kivitelező cégek elég trükkösek. Szépek ezek a referencia házak, de minden új ház szép, és a külcsínnél sokkal fontosabb a műszaki tartalom. Ezer apró buktatója van egy ilyen kész házas cégnek, ahol a tervező, a kivitelező és a műszaki ellenőr is a cégnek dolgozik. Pár dolog, amibe bele lehet futni: Az alaprajzon csalnak, és pl egy kisebb ágyat tesznek be a szobába, így azt hiszed, hogy elég nagy lesz a hely, de igazából nem fér majd be egy értelmes méretű szekrény. Megadnak egy olyan csempe négyzetméter árat, amibe nem fogsz beleférni, ha nem a legolcsóbb, legegyszerűbb csempét szeretnéd. Ugyanez vonatkozik sok más tételre is, így végül jóval több lesz a végösszeg. Nincs részletes kiviteli terv, és nincs rendes műszaki ellenőr, így gyakorlatilag bármit beépíthetnek, amit csak akarnak, és neked még alapod sem lesz reklamálni, hiszen nem tértek el a tervektől. Nem akarlak elrémíteni, de gondoljátok át. Nem hiába olcsók ezek a házak, de annál drágább, ha egy év múlva penészedik a lakás, felázik és repedezik a fal, és sok a fűtésszámla.
189. indasik (válaszként erre: 186. - Sarah_25)
2017. aug. 3. 11:09
Hol keresel?
188. indasik
2017. aug. 3. 11:08
Szakok=szakik
187. indasik (válaszként erre: 186. - Sarah_25)
2017. aug. 3. 11:07
Mi ha újra kezdhetnénk egy kivitelezővel csináltatnánk. Gondoltuk olcsóbb lesz, ha külön szerzünk szakokat, mert van ismerős is, de rengeteget kell rájuk várni, több kivitelezővel sokkal több az adminisztráció. Felelős műszaki ellenőrökről például már azt hittük hogy csak a mesében léteznek. Mindenhol csak műszaki vezetőt találtunk... Persze mindenki viszi pluszban a pénzt. Meg a rengeteg utána járás. Egy kivitelező leveszi ezeket a terheket a vállatokról.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook