Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Családi ajándékozás fórum

Családi ajándékozás (beszélgetős fórum)


1 2 3
57. ab61752c45 (válaszként erre: 54. - Piroska52)
2018. jan. 19. 12:35
nem tudom,mert mi is az apám részét örököltük.a másik felét a húgom kapta,csak,hogy a többi ne örököljön.valami igazság van benne.az apám úgy íratta,az öcsém feleségére a telket,semmit nem tudtunk róla.aztán,hogy mit írtak alá,arról sem,de kitették egy szatyorral.
56. ab61752c45 (válaszként erre: 54. - Piroska52)
2018. jan. 19. 12:31
mikor az apám meghalt,az erdőt ráírattuk az unokaöcsémre.mondjuk az öcsém őrjöngött,szinte ki is vágta az utolsó darabig.hát aztán,hogy meghalt.most jelentkezik az örökségért a házasság előtt született fia,akivel nem törődött.mondjuk a többi gyerekével sem.
55. ab3619a9cd (válaszként erre: 47. - Indacs)
2018. jan. 19. 12:19

Nem kötelező szeretni,de azt ne felejtsd el,hogy anyósodnak te is csak egy idegen vagy aki a fiacskáját elvette tőle..


Én is válással fenyegetőznék ha ilyen nő lenne a "rokonom"!

2018. jan. 19. 12:17

22-évvel ezelőtt az anyám mindenét amilye volt,ráiratta a ,,,kisfiára,,,

mert ha ő meghal,legyen tetö a feje fölött,

akkor annyit keresett,ami az akkori átlag fizetés 3x volt,

de nem tellett neki saját házra,mert a kocsmába hordta,

felfigyelt rá a csapos,sikeresen,behálózta,elvetette magát, és amikor az anyám meghalt,eladatta a házat,kisemmizte az anyám ,,,drága kisfiát,,,

semmije se maradt,

ha nem igy lett volna,még ma is lenne háza,bár lehet már azt is elitta volna,

hol az igazság?

mindenki dötse el vérmérséklete szerint

53. Panna.33 (válaszként erre: 47. - Indacs)
2018. jan. 19. 12:12
A gyerekek érzik, ha nem szereti őket valaki. Ha így viszonyulnak hozzá, csak rosszabb lesz a helyzet.
52. PöttyösPanka (válaszként erre: 48. - Indacs)
2018. jan. 19. 12:02
Minek kéred ki mások véleményét, ha úgysem érdekel? Elég egyöntetű válaszokat kaptál arra nézve, hogy igen, te ülsz fordítva a lovon, de úgy látszik, vak vagy a valóságra, és neked jobban esik utálkozni, irigykedni. Szegény gyermeked! Biztos ő sem képes örülni annak, amit kapott, hanem most eszi a fene, hogy neki több járna, mert tőled ezt látta.
51. 438047860c (válaszként erre: 1. - Indacs)
2018. jan. 19. 11:39

1) Talán mert anyósodék nem akarják, hogy a "hölgyike" elváljon a kicsi fiúcskájuktól, mert tőlük is vállalt egy gyereket- azért nyalnak. Meg mert a sajátjukat szeretik, viszont akkor NINCS más választásuk, mint a csomaggal együtt elfogadni.

2) Én sem számítottam unokának a nagyszüleim szemében. Lévén szüleim házasságát ellenezték. Ergo mikor nagybátyámék lánya megszületett, még ki is mondták, hogy az első lányunoka, bár tény, mire ő megszületett, nem kissé változtak meg és lettek jobb emberek, mint mikor én.

3) Az én gyerekem pedig az apja családjának egy senki. Idén karácsonykor is csak a "két" unokájáról tudott beszélni a nagyapja - és tudod mit? JOBB így. Mert az enyémet én családom min 5 apa és 10 nagyszülő szeretetével szereti-óvja félti mindentől...

4) ha nem fogadják el a "lízingeltet" - szerintem nincs ebben semmi sértő, mert valahogy nevezni szeretnék, ez sem bántó sem megalázó, viszont tükrözi a valóságot - akkor azt AZ a gyerek úgyis érzi, sőt azt is érzi, hogy TE konkrétan ki akarod túrni őt abból a családból, akivel NEM az ő választása szerint él... Szerinted ő hogy érzi magát?Ezek nem az ő döntései voltak - erre jön egy idióta, aki sajnál tőle pár ajándékot, egy felnőtt ember, aki megvehetné magának.

Csoda, hogy "az a nő" még ott van - két lábbal rúgnám ki az ilyen "sógort" meg az egész családját abban a pillanatban, hogy megtudnám, hogy fúrogatják az én fiam, akár szerelmes lennék akár lenne másik gyerekem, akármi. És egy pillanatig semmi sajnálatot nem éreznék! Örülnék, hogy megszabadultam tőlük!

50. rinike (válaszként erre: 48. - Indacs)
2018. jan. 19. 11:39
Hallottam már olyanról, hogy a nagyszülők úgy adtak ajándékot, hogy először a két gyermeküknek akartak ajándékot adni, de a gyerekek inkább azt kérték, hogy helyettük az unokák kapják meg az ajándékot. Ennek (a nagyszülők és a két felnőtt gyerekük között létrejött) megállapodásnak az lett a végeredménye, hogy a saját (valamennyi vérszerinti) 3 unokájuknak, a nagyszülők végül úgy ajándékoztak, hogy az ajándék felét az egyik unoka kapta (az egyik gyereküknél 1 gyerek volt), az ajándék másik felén pedig két unoka osztozott (mivel a másik gyereküknél 2 unoka volt). Ez amiatt van mégis rendben, hogy ez volt a nagyszülők akarata, majd a gyerekeikkel való megállapodása. A te is talán ilyesmit szerettél volna, de ezt nem lehet kérni, vagy kierőszakolni, vagy igazságosnak esetleg igazságtalannak tartani, mert ez az ajándékozó döntésén múlik, és azt tiszteletben kell tartani, és annak kell örülni, amit kap az ember.
49. ab61752c45 (válaszként erre: 47. - Indacs)
2018. jan. 19. 11:34
csupa apja,ez fura,az unokaöcsém is,a lányom is.mégis mindketten az anyám kedvenc unokái.talán ,mert a közelében nőttek föl?én nem vagyok túlzottan rokonszerető,de az anyám oda adja a nyugdíját,ahova akarja.
48. Indacs
2018. jan. 19. 11:28

Es, hogy elviszi a gyereket. Lehet nekem is ilyennek kellene lennem?

Szerintem ugy lett volna igazsagos, ha a 2 gyerek egyenloen kap es azt ugy osztjak, ahogy akarjak.

En a temat itt lezartam, nyugodtan lehet tovabb szidni....:-)

47. Indacs (válaszként erre: 45. - Dolcsy1989)
2018. jan. 19. 11:26

Nyilvan, az maskepp latja a dolgokat, ezt nem is vitatom.

Egyreszrol sajnalom a gyereket, mert kap o a neveloapjatol eleget. Masreszrol pedig nem szeretem. Anyosek sem igazan kedvelik, mindig mondjak, h minek hozzak ide, csupa apja. Csak a sogornom all.valassal fenyegetozik, ha vmi nem tetszik neki,

46. Piroska52 (válaszként erre: 44. - Ab3619a9cd)
2018. jan. 19. 11:15

mi felénk meg úgy hivják,!

ha leirnám,a moderátor elpirulna,

2018. jan. 19. 11:02
Nyilvan kedves forumindito, ha neked lenne egy "elonevelt" gyermeked es o kapna ugyanazt mint a tobbiek akkor nem lazadnal fel ugye? Mert ha rolad van szo vagy a te gyermekeidrol akkor az mas!!!???
44. ab3619a9cd (válaszként erre: 38. - Indacs)
2018. jan. 19. 10:12

Mi felénk pedig az ilyeneket,mint Te vagy úgy hívják pénzéhes!


Hogy nem sül le a bőr a képedről??

2018. jan. 19. 10:10

akár kicsi összeg ,akár milliós,akkor is szégyen ilyet leirni,ahelyett,hogy örülnél annak amit kap,

legközelebb a kenyeret is kinézed a szájából,mert az csak ,,,előnevelt,,,?

42. PöttyösPanka (válaszként erre: 38. - Indacs)
2018. jan. 19. 09:27
Hogyan lehet bárki más vagyonára igényt tartani? Az ő pénze, ő dolgozott meg érte, ő dönti el, hogy kinek adja. Te is tégy így! Dolgozz sokat, keress sokat, és mindet add a gyerekednek. Ne pedig más pénztárcájában akarj turkálni. Amúgy áruld már el, mekkora az az összeg, ami miatt megéri viszályt szítani, utálkozni, és irigykedni egy gyerekre?
41. mimy63 (válaszként erre: 38. - Indacs)
2018. jan. 19. 09:22
Semmi közöd hozzá! Anyósodék felnőtt emberek, talán joguk van eldönteni, kinek akarnak ajándékozni, és kinek nem.
40. ab61752c45 (válaszként erre: 38. - Indacs)
2018. jan. 19. 09:11
ilyen gazdagok az öregek?talán vedd rá,hogy tagadják ki az "előneveltet"igaz úgyis a gyerekéké lesz a "vagyon",aztán majd eldől.
39. ab61752c45 (válaszként erre: 38. - Indacs)
2018. jan. 19. 09:08
gyerekkel kapcsolatban életemben nem hallottam ezt a szót.melyik vidéken éltek?
38. Indacs (válaszként erre: 33. - Rinike)
2018. jan. 19. 09:02

Felenk igy mondjak, elonevelt. Nem en talaltam ra ki ezt a szot.

Azt hiszem Te sem erted meg, hogy most nem aprosagrol van szo, nem egy konyvrol, csokirol....

37. 124637ff9b (válaszként erre: 36. - PöttyösPanka)
2018. jan. 19. 06:47
😂
36. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Indacs)
2018. jan. 19. 06:45
Szülj még két gyereket, akkor ti lesztek többen, és ti kaptok többet!
35. Piroska52 (válaszként erre: 34. - Viva70)
2018. jan. 18. 20:00
én meg rohadtul dühös,nem tudom megemészteni ,hogy ilyen nők léteznek
34. viva70
2018. jan. 18. 19:59
Előnevelt gyerek. Hát ettől kész vagyok.:XDD
33. rinike (válaszként erre: 27. - Indacs)
2018. jan. 18. 18:03
Szerencsére nem csak itt van ennyi rendes ember, hanem a környezetemben is. Az én (szerinted) "előnevelt" fiamat teljesen befogadta a férjem családja, és mindenki más, nem csak nem tettek különbséget, hanem VALÓBAN szeretik, pedig már időközben 25 éves lett. Sőt én is (szerinted) "előnevelt" vagyok az anyukám férje számára, de annyira egy család vagyunk, hogy hiába vagyok már 48, anyukám férje pedig már 70-en felül, most is a gyerekének tekint, nem csak gyermekkoromban. Szerintem is a te hozzáállásoddal van baj, és sajnálatos, hogy nem vagy egyedül ezzel az álláspontoddal. És hogy tovább megbotránkoztassalak: mivel a fiam valóban kapott apróságokat a vérszerinti édesapjától és annak családjától, így én azt tartottam természetesnek, ha az alkalom úgy hozta, akkor tőlem (az én családomtól) is kapott valamit az exférjem új családjában született gyereke.
2018. jan. 18. 18:01
az anyámnak is van kettő unokája az elhunyt öcsém után,meg egy harmadik kisfiú egy másik férfitől.általában őt is föl szokta hozni a sógornőm.hogy esne a kisfiúnak,a másik kettő kap csokit,ő nem?persze,ez más eset.
31. massalhangzo (válaszként erre: 1. - Indacs)
2018. jan. 18. 17:56

miert karosodna a gyereked? nem tole vettek el, hanem ajandekoztak neki


mindegy, hogy az a gyerkoc verrokon vagy sem, a csalad tagja, es szeretik

30. Channa* (válaszként erre: 25. - Ab61752c45)
2018. jan. 18. 17:53
Na igen, ha az ő gyereke lenne az előnevelt és nem kapna, akkor meg az lenne a baja, mert ez esetben már más elvek érvényesülnének, azaz ismét az irigység jönne elő...
29. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Indacs)
2018. jan. 18. 17:53

csak azt csodálom hogy a föld nem nyilik meg alattad,

szégyen hogy egyáltalán ezt lemered irni,

egy gyerektől irigyled amit kap?

nem is irom tovább,mert olyat irnék hogy,,,,,,,,,,,,,

brrrrrrrr,

28. ab3619a9cd (válaszként erre: 27. - Indacs)
2018. jan. 18. 17:51
Megszólalt a gödörből a lyuk...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook