Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Családi adókedvezményt hogy kell szerepeltetni az adóbevallásban ebben az esetben? fórum

Családi adókedvezményt hogy kell szerepeltetni az adóbevallásban ebben az esetben? (tudásbázis kérdés)

2015. márc. 13. 17:25

Köszönöm, azzal nem volt gondom, csak ezzel a megosztással. De így már menni fog... az a baj, hogy ilyenre még példát sem nagyon olvastam.


És ha már adóbevallás, azt véletlenül nem tudod, hogy ha valaki egyszeri juttatást kapott x Ft, TÁMOP-os újra tanulok program keretében, akkor azt ugye nem kell szerepeltetni sehol?

2015. márc. 13. 10:17
Megnéztem a kitöltési útmutatót, magzatnál a záródátum a születést megelőző hónap utolsó napja kell legyen, bár ez csak formai dolog.
2015. márc. 12. 20:01
Az A lapon a 19-es sorban a keretösszeg mindkét bevallásban a 750000 ft lesz, a 03-as lapon mindkét szülőnél fel kell tüntetni a gyereket 1-es kóddal, plusz a magzati kedvezmény időtartamát is, a szülése előtti napig. Be kell ikszelni, hogy megosztás, és a házastárs nevét és adóazonosító jelét is be kell írni a 03-as lapra. Az A lapon a 23-as sorba viszont csak azt az összeget kell beírni, amit az adott bevallásban érvényesíteni akarsz. (312. 500 ft-ot az apa , és 437. 500 ft-ot az anya bevallásában)
2015. márc. 12. 17:23

2014-ben született a baba. 5 hónapig az édesapa vette igénybe, 7 hónapig az édesanya.

Ez most megosztásnak számít?

A 03-as lapon úgy értelmeztem, hogy végig 1-es kódot kell írni, de mivel az éven még volt várandósság is, azt is beírtam az adott időre. Így viszont kihozza az A lapon a 750000-ret az anya bevallásában is és az apáéban is. Jó ez így? Én furcsállom...

2015. márc. 12. 17:17
Családi adókedvezményt hogy kell szerepeltetni az adóbevallásban ebben az esetben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook