Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Családi adókedvezmény 2014 fórum

Családi adókedvezmény 2014 (beszélgetős fórum)

2015. jan. 27. 14:40
Sziasztok, lenne egy olxan kérdésem, hogy mostani párommal babánk lesz, de nekem előző kapcsolatomból van egy gyermekem. Nem vagyunk összeházasodva, de egy lakcímen vagyunk, igénybe veheti-e a gyermekem után az adókedvezményt havonta ha nem az övé a gyerek, de ő neveli! Köszönöm a válaszokat!
10. tkele
2014. febr. 17. 12:14

Üdv Mindenkinek!


Kérdésem, hogy családi kedvezményt hány gyermek után vehetem igénybe, ha:

- Van egy 3 éves kislányom, akit házastársammal közösen nevelek

- Feleségem gyermeket vár, most töltötte be a terhesség 3. hónapját

- Korábbi kapcsolatomból van egy 13éves fiam, aki az édesanyával él. Nincs bírósági döntés gyermek elhelyezéssel kapcsolatban. A gyermeket apasági nyilatkozattal vettem születésekor a nevemre. Az édesanyával jó a kapcsolatom, így mindenben meg tudunk egyezni. Az édesanya nem dolgozik, így jelenleg a családi adókedvezményt emelt családi pótlék formájában veszi igénybe


A pontos kérdésem, hogy megoldható-e, hogy a jelenlegi nálam 2x 10.000Ft + az ex páromnál 1x 10.000Ft (összesen 30.000Ft) családi adókedvezmény helyett mindhárom gyermek után én érvényesítsem a családi adókedvezményt? Vagyis a havi 30.000Ft helyett 99.000Ft adókedvezményt érvényesítsek és ezáltal mindhárom gyermekemre 33.000Ft legyen fordítható a jelenlegi 10.000Ft helyett? Nálam maradna 66.000Ft a két kissebb gyermekre és 33.000Ft-ot utalnék a 13éves fiam édesanyjának.


Milyen módon tudnám ezt érvényesíteni és a maximumot kihozni az adókedvezményből?


Referenciaként itt olvastam egy cikket ami szerint esetleg megoldható: [link]


A választ/megjegyzéseket előre is köszönöm!

T

9. paki1968 (válaszként erre: 8. - Davidab)
2014. jan. 16. 09:02
Köszönöm,de sajnos hallássérültként nem tudok telefonálni.
8. davidab (válaszként erre: 7. - Paki1968)
2014. jan. 15. 09:16
En ugy gondolom, hogy a nav ugyfelszolgalaton adnak felvilagositast. Ott raadasul rogzitik a telefonhivast, ugyhogy ha felreinformalnak, akkor van ra bizonyitek, hogy ok hivatalosan mit mondtak.
7. paki1968 (válaszként erre: 6. - A0c1361e44)
2014. jan. 14. 19:29
Köszönöm.Én is így értelmezem,de biztos nem vagyok azért benne,mert a jogszabályok egy kicsit azért soha nem egyértelműek
6. a0c1361e44 (válaszként erre: 5. - Paki1968)
2014. jan. 14. 11:44

Akkor cseréld le. Mi az, hogy egy könyvelő nem ért a szakmájához? Tudnia kell a változásokról és azt is, hogy kell intézni.


Én, mint laikus azt gondolom, hogy ez az egész úgy működik, mint egy magánszemélynél, hiszen az őstermelő is magánszemély, az onnan kapott jövedelmének a járulékából ő is igényelheti a családi kedvezményt.

5. paki1968 (válaszként erre: 4. - A0c1361e44)
2014. jan. 14. 10:09
Persze,,hogy illene tudnia,de hiába élek a Magyarországnak igen csak fontos városban,sajnos egy könyvelő sem tud semmit.
4. a0c1361e44 (válaszként erre: 3. - Paki1968)
2014. jan. 14. 08:59
Akkor cseréld le a könyvelődet. Ezt illene tudnia.
2014. jan. 13. 12:52

Senki nem tud semmi.Mint általában.Ezért kérdezem.ezt a neten is olvasgattam,d erre vonatkozóan még nincs semmi.de most találtam valamit:

A biztosított őstermelő által érvényesíthető családi járulékkedvezmény negyedéves összege egyenlő a családi kedvezmény negyedévre eső összegéből (közös igénybevétel esetén a biztosított mezőgazdasági őstermelőre jutó összegéből) annak a résznek a 16 százalékával, amely az adóelőleg-alap (a mezőgazdasági őstermelésből származó jövedelem vagy az átalányban megállapított jövedelem) negyedéves összegét meghaladja, de legfeljebb a biztosítottat terhelő egészségbiztosítási járulék, és nyugdíjjárulék összegével.

A biztosított egyéni vállalkozó a havi, a mezőgazdasági őstermelő a negyedéves családi járulékkedvezményét úgy érvényesíti, hogy az annak megfelelő összeget

természetbeni egészségbiztosítási járulékként, vagy

ha a természetbeni egészségbiztosítási járulék nem nyújt teljes fedezetet a járulékkedvezményre pénzbeli egészségbiztosítási járulékként, vagy

ha a természetbeni és pénzbeli egészségbiztosítási járulék sem nyújt teljes fedezetet a járulékkedvezményre nyugdíjjárulékként

nem fizeti meg az állami adóhatóságnak. A biztosított egyéni vállalkozó és mezőgazdasági őstermelő a családi járulékkedvezmény havi, illetve negyedéves összegét a járulékokról szóló bevallásában vallja be.

akkor ezek szerint én is érvényesíthetem,ha jól értem,ugye?

2014. jan. 13. 12:42
a konyvelo mit mond?
2014. jan. 13. 12:37
Most olvastam,hogy a családi adókedvezményből családi kedvezmény lett 1.-től.Vagyis a nyugdíjjárulék és az egészségbiztosítás terhére is lehet érvényesíteni.Akkor ha őstermelőként nyugdíjjárulékot és egészségbiztosítást kell fizetnem,akkor a bevallásnál én is beszámíthatom a gyerekek után járó kedvezményeket?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook