Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Családfelállítás, avagy a Hellinger-módszerről fórum

Családfelállítás, avagy a Hellinger-módszerről (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Családfelállítás, avagy a hellinger-módszerről

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
449. 60dc903c1a (válaszként erre: 448. - E-rik)
2010. ápr. 28. 21:22
...akkor most megkíséreled leírni a hallottak szerint az állítást?...
448. E-rik (válaszként erre: 446. - 60dc903c1a)
2010. ápr. 28. 13:26

Azt gondolom, hogy visszaélés csak akkor történne, ha az ott hallott információkat megpróbálnám felhasználni az illető ellen...


Biztosan vásárolható lesz az anyag, márcsak azért is, mert sokan tanulhatnak a látottakból, meg szerintem sajnos ez az utolsó látogatása volt nálunk Hellingernek.


...és másrészt a terjesztés legjobb módja az itt készült anyag, és a Hellinger intézetnek célja a terjesztés... :)

447. E-rik (válaszként erre: 445. - Verseau)
2010. ápr. 28. 13:09

Szia!


Kíváncsi vagyok természetesen! Sajnos én nem élhettem át. A fórumon való megjelenítés azért jó, mert sokan teljesen mást képzelnek erről a módszerről, és ezáltal félnek is tőle. Úgy gondolom, hogy amolyan sikersztori féle előadásmódban nem ütközik az etikával, és talán többen megismerhetik így. Ja és természetesem én is csak akkor fogom ide kitenni a beszámolót, ha az ismerősom már elolvasta, és jóváhagyta a megjelenését.

446. 60dc903c1a (válaszként erre: 445. - Verseau)
2010. ápr. 27. 17:41

Én is úgy gondolom, hogy azok az emberek adták az arcukat, történetüket a nyilvánosságnak... persze ezzel visszaélni nem szabad, remélem azzal, hogy ítéletmentesen beszélünk az állításról nem is követünk el ilyet...


Nem tudod, ez a konferencia úgyszint felkerül dvd-re, amit meglehet majd vásárolni?

445. Verseau (válaszként erre: 441. - E-rik)
2010. ápr. 27. 15:06

Sziasztok!

Ha másik nézőpontra vagy kíváncsi, én is ott voltam. Bár nem etikus kibeszélni állítást de ez egy bemutató volt amit rögzítettek kamerák is, ezért úgy gondolom ebben az eseteben kivételt tehetünk. Üdv

444. 60dc903c1a (válaszként erre: 442. - 60dc903c1a)
2010. ápr. 26. 21:42

násik = másik :)))


látni, hogy még nem vagyok magamnál, ennyi elírással... :)))

443. 60dc903c1a (válaszként erre: 442. - 60dc903c1a)
2010. ápr. 26. 21:42
férfire = férfira...
442. 60dc903c1a (válaszként erre: 441. - E-rik)
2010. ápr. 26. 21:31

...nem hangzott el a neve (vagy nem emlékszem), de a férfire, a kisfiúra és az állításra igen... Nehéz visszaadni szavakba, ami ott lejátszódott...


Mire gondolsz a násik nézőpont alatt? Esetleg majd privibe írok róla, ha van kérdésed...

441. E-rik (válaszként erre: 439. - 60dc903c1a)
2010. ápr. 26. 16:01

Ja és még valami! Ha Te ott voltál vasárnap, akkor átélhetted az állítást. Örülnék, ha lenne egy másik nézőpontom is! :)

Az ismerősöm egy bajszos 170 cm körüli férfi, középkorú...és ha elhangzott a neve: Jánosnak hívják. Mondjuk nem gondolom, hogy volt más autista állítás is... :)

440. E-rik (válaszként erre: 439. - 60dc903c1a)
2010. ápr. 26. 15:51

Biztos nagyon szupi lehetett! Édesanyám teljesen a hatása alá került, pedig csinálja már egy ideje... :)

Mindenképpen össze szeretnék rakni egy csoportot... Úgy fest, hogy talán itt is lesz egy hely, ahová mehetnénk.

Ezek szerint az a pesti dolog nem jött össze, amiről írtál régebben!?

Mindkét megoldás jó lenne, és azt külön köszönöm, hogy a "meghívásod" áll még.

Szerintem, ha meglesznek az emberek, fogok is élni a lehetőséggel! :) ...már csak azért is mert, ha egy autóval mennénk hozzád, akkor is lennénk 6-an, és szerintem kezdetben el is lehetne indulni ekkora lélekszámmal, tetejében, ha átjönnének a környékről is páran, minden meglenne egy jó kis "mezőszeánszhoz"... :)))


Mindenképpen beszámolok az állítás utórezgéseiről, márcsak azért is, mert az apuka története is sikersztori a javából, de az autizmusra gyakorolt hatása a mezőnek számomra új terület, és ez az első közvetlen találkozás még izgalmasabbá teszi.

439. 60dc903c1a (válaszként erre: 438. - E-rik)
2010. ápr. 26. 13:19

Ott voltam.!!!!..még mindig a hatása alatt vagyok...


Eszebe is jutott, vajon ott vagy e? :))


A csoport jöhet, érdekel a téma nagyon, ennek csak az anyagiak szabhatnak nekem határt... De biztos olykor olykor fel tudnék menni...vagy szervezhetjuk ide is alkalmanként :)))


Ha lesz híred a kisfiú apukájáról (már ami a változások bekövetkeztét illeti), örülnék, ha lenne visszajelzésem...

438. E-rik
2010. ápr. 26. 12:45

Sziasztok!


Néhány gondolat.

Láttam a hétvégén Hellingert! :)) Nem semmi kisugárzása van, de látszik rajta, hogy beteg volt. :( Egy 3 napos konferencián járt nálunk feleségével. Sajnos a rendezvényen nem tudtam részt venni, de Édesanyám mesélt ezt-azt...


Egyik ismerősömnek sikerült feljutni a szinpadra, Hellinger ellvállalta az állítást az autista kisfiára...nagyon várom a változásokról szóló beszámolókat.


...és rádöbbentem mennyire régen "jártam" már a mezőben... :)

Egyre jobban szeretnék összerakni egy kis csoportot, amolyan ismerkedjünk a módszerrel, indítsunk gondolatokat, használjuk a mezőt félét...

Természetesen ez nem jelenti azt, hogy a "kis kedvenceink" féle állítások már el vannak felejtve.

Gerti mit gondolsz a témáról? Érdekelne még mindig?


Tavaly október óta pszichiátriai osztályon dolgozom. Érdekes tanulmány. Ugyan nálunk a gyógyszeres kezelés a fő irány, pedig az eddigi tapasztalataim alapján a pszichés foglalkozásokra, főleg a beszélgetésekre, és a feltárásokra nagyon nagy igény lenne...

437. Sybrrill (válaszként erre: 436. - 60dc903c1a)
2010. ápr. 22. 19:23
köszi:-)
436. 60dc903c1a (válaszként erre: 435. - Sybrrill)
2010. ápr. 22. 18:04

igen, fenn vannak az árak :))

...saját tapasztalat van bőven, de legjobb ha te választasz, aki neked "bejön"...

435. Sybrrill (válaszként erre: 434. - 60dc903c1a)
2010. ápr. 21. 18:26
köszi,árak is vannak fent akkor gondolom,meg tapasztalat,h hol ki mennyire jó!jól gondolom?
434. 60dc903c1a (válaszként erre: 433. - Sybrrill)
2010. ápr. 16. 19:36

menj fel a www.hellingerintezet.hu-ra, ott vannak állítók, meg lehet nézni, ki hol dolgozik...

Egyébként egy ilyen "állítős" nap egy egésznapos program (általában), és hogy hányszor "kell" menni, az az aktuális probléma mutatja meg.... Ha makacs, vagy többrétű, akkor érdemes többször állítani...

2010. ápr. 13. 18:33

Sziasztok!


Most hallottam erről a terápiáról,s nem igazán értem mi is ez tulajdonképpen?

Mennyi ideig tart,s mennyibe kerül? Nyugat magyarországon kik csinálják8név,elérhetőség)?

kössszi

432. Skar (válaszként erre: 426. - Zizisicc)
2010. márc. 27. 02:58
Tényleg nem veszélyesebb náluk, de ez sokat nem jelent, mert amazok is lehetnek veszélyesebbek, mint a legtöbben gondolnák.
431. 60dc903c1a (válaszként erre: 428. - Df2a740c00)
2010. márc. 25. 13:57
pedig együtt a kettő nagyon jól kiegészíthetné egymást, ha szükség van rá... egy-egy állítás nagyon segítené a pszichológus munkáját...
430. Zizisicc (válaszként erre: 428. - Df2a740c00)
2010. márc. 25. 13:55

Igen, ez is előfordulhat, és az is, amit Gerti írt, hogy nem ismeri a terápiát, és nem is akar többet tudni róla ....


A családállítást hatásában úgy kell elképzelni, hogy az addig zavaros, vagy tisztának látszó víz (még jobban) felkavarodik, a feljövő "szemetet" kidobja a partra, aztán szépen letisztul, megnyugszik ..... ez történik a lélekben is ..... ahogy Gerti leírta az előzőekben .....

429. Zizisicc (válaszként erre: 425. - 60dc903c1a)
2010. márc. 25. 13:48
Így-így.
2010. márc. 25. 13:44
Nem billent meg jobban, mint máskor, sokszor jelentéktelen dolgok hatására. Nincs jól most sem. Nekem az eset kapcsán őszintén szólva az jutott eszembe, hogy a pszichológus nem szeretné elveszíteni egy jól fizető páciensét azáltal, hogy bármi más módszer segít rajta. Ezért "démonizálja" a Hellingert. A neten fellelhető kritikák is csak olyan súlyos betegségek meglétekor nem ajánlják, mint a skizofrénia például.
427. Zizisicc (válaszként erre: 426. - Zizisicc)
2010. márc. 25. 13:39
+l
426. Zizisicc (válaszként erre: 424. - Df2a740c00)
2010. márc. 25. 13:38

Önmagában ez a terápia nem veszélyesebb, mint bármely más olyan terápia, ami a lelki problémákkal foglalkozik ...... nincs hipnózis, mély hipnózis, nincs módosult tudatállapot ..... ha pszichoógus vezette, akkor elvileg jó kezekben volt a barátnőd .....


Mit jelent az, hogy rosszabbul lett? Mennyire billent meg, mennyi ideig tartott ..... ki tudott-e jönni belőle egyedül, vagy ehhez kellett a másik pszichológus? És most jól van?

425. 60dc903c1a (válaszként erre: 421. - Df2a740c00)
2010. márc. 25. 13:30

nagyon sok pszichológusnak fogalma nincs a módszerről, ezért "riogat" is (saját tapasztalat)...

Valóban a súlyos kórképeknél nem ajánlott... de az hogy a barátnőd "rosszabbul" lett egyáltalán nem egyedi. Hiszen olyan felismerések, rálátások történnek ilyenkor, amelyek katarzissal, meghökkentő felismerésekkel járnak, és a feldolgozás bizony gyakran fájdalommal, kínlódással történik...


De pont ez a fájdalom hivatott arra, hogy helyére kerüljenek új minőségükben a dolgok...

424. df2a740c00 (válaszként erre: 423. - Zizisicc)
2010. márc. 25. 13:27
Tudtommal nincs súlyos pszichés betegsége. Ha lenne, a pszichológus, akihez rendszeresen jár, gondolom már rég továbbküldte volna pszichiáterhez. Hangulatingadozásai vannak, és krónikus önsajnálatban szenved (ez csak az én "diagnózisom":) Aki az állítást végezte, pszichológus volt, és a Hellingerről is volt képesítése, hogy milyen, azt nem tudom.
423. Zizisicc (válaszként erre: 421. - Df2a740c00)
2010. márc. 25. 13:07

Nagyon sok múlik azon, hogy aki a családállítást vezeti, mennyire empatikus, jó problémamegoldó, mennyire felkészült, mennyire járatos a pszichológiában, illetve a különböző érzelmileg kibillent helyzetek oldásában.

Feltételezem, hogy azoknak a terapeutáknak, akik a Hellinger intézetben végeznek, azoknak van ilyen jellegű oktatás és gyakorlat is.


Természetesen az egyéntől is függ, kezdeti rosszabbodás előfordulhat, mint bármilyen más terápiánál ..... és ne feledkezzünk meg azokról sem, akik pszichológus, vagy pszichiáter kezelése alatt állnak és úgy történik vmi nagyobb baj.


Az viszont tény, hogy kimondott pszichés betegnél nem javasolják az ilyen jellegű terápiát. Őket orvoshoz kell irányítani.


Itt az is kérdés, hogy a barátnődnek milyen jellegű és milyen súlyos problémája van, ami miatt elment ....

422. 3c0814215c (válaszként erre: 421. - Df2a740c00)
2010. márc. 25. 11:03
A Hellinger terápia gyakorlása nem kötött alapvégzettséghez. Nem kell hozzá pszichiátriai, pszichológusi vagy pszichoterápiás képzettség, elég a Hellinger intézet által hitelesített tanfolyam. Mindezek alapján egészséges emberek számára szórakozásként, szellemi kalandként bátran ajánlható ez a „terápia”, de pszichés betegség esetén akár veszélyes is lehet.
2010. márc. 25. 10:54
Hallotattok róla valaha, hogy bárkinek is hátránya származott a Hellingerből? Barátnőmnek én ajánlottam, igaz, úgy, hogy én még nem voltam, de sok jót hallottam róla. Elment, persze ettől is csak rosszabbul lett. Elmondta a pszichológusának, hogy volt állításon, erre a pszichológus azt mondta neki, hogy könnyen tragédiához vezethetett volna a Hellinger, meg a személyiség összeomlásához.
2010. febr. 20. 20:11
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook