Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Család születik - Avagy apa szerepe a gyermeknevelésben fórum

Család születik - Avagy apa szerepe a gyermeknevelésben (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Család születik - Avagy apa szerepe a gyermeknevelésben

1 2
22. MMea
2012. nov. 29. 22:47

Mintha az én férjem lenne, ő is tud mindent, nyugodt szívvel hagyom őket kettesben is, ha elmegyek valahova és nálunk is apás fürdetés van. :-)

Ez így van jól, ahogy leírtad.

21. Jasmine24 (válaszként erre: 19. - Kukacc)
2012. nov. 29. 22:01

Hu megertem, mert mar engem is napi szinten kapom az ilyen olyan hivasokat vagy uzeneteket es mar idegesit, hat ha meg napokkal tul is hordom!

Nektek jo egeszgseget es tovabbi boldogsagot kivanok! :)

20. dove
2012. nov. 29. 20:55

Nagyon tetszett a cikked!Jó volt olvasni! :)

Szépek vagytok!Legyetek nagyon boldogok!!!!

19. Kukacc (válaszként erre: 17. - Jasmine24)
2012. nov. 29. 20:55

Kitartás, nemsoká megérkezik Hozzátok is a babácska :)

Én 8 nappal hordtam túl, az utolsó 3 napban kikapcsoltam a telefonomat, mert napi minimum 30 hívásom volt :D

18. Kukacc (válaszként erre: 16. - Sajert)
2012. nov. 29. 20:54

:)

Örülök, hogy Nálatok is gördülékenyen mentek a dolgok :)

Én első perctől imádom, hogy a férjem olyan kis ügybuzgó a kisfiunkkal kapcsolatban :)

2012. nov. 29. 20:46
Nagyon tetszett amit itt olvastam a cikkben! En pont a mai napra vagyok kiirva, szoval hamarosan mi is csalad leszunk. :) Szamomra is fontos, hogy a ferjem hogyan fogja betolteni majd az apa szerepet, de szerencsere nm felek tole, mert en is hasonlo szerencses vagyok, akar a cikkben szereplo apuka. Igaz, meg nem tudhatom biztosan, de nagyon bizom a megerzeseimben es remelem en is ilyen jo tapasztalatokkal lehetek gazdagabb pici fiunk szuletese utan.
16. sajert
2012. nov. 29. 20:22

Nagyon jó a cikk :-).


Én is császárral szültem. A férjem kezébe adták a gyereket, aki addig még ilyen picit nem látott (55cm,4190gr volt a csöppség:-)). Még leülni se mert vele :-)). Úgy tolták el az útból a kórhába. A szekérbe a szobatársam rakta be a fiunkat, mivel ő mondta, hogy kizárt hogy ő berakja :-). Aztán belejött.


Szerintem is a titka a jó Apává válásnak, hogy mi Nők/Anyák HAGYJUK az Apát is babázni, belevonni a teendőkbe. Köldökcsonk leesése után az ő reszortja volt a fürdetés, addig én lazultam :-)). Most meg már fiús programokat csinálnak (január végén lesz 5 éves a fiunk).

15. Kukacc (válaszként erre: 14. - B74f6e5cdd)
2012. nov. 29. 20:11
Köszönöm szépen :) <3
2012. nov. 29. 16:51

Gratulálok a cikkhez! Nagyon jó volt olvasni minden sorodat!:-)


Kellett már egy ilyen cikk ide a hoxára.


Valóban megnyugtató volt, másnem az a része, hogy te, ti jól vagytok! Nagyon örülök neki!


A cikk pedig tetszett! Nagyoooooon!:-)

13. Kukacc (válaszként erre: 9. - Gombosmargo)
2012. nov. 29. 14:22

Igen, első pillanattól be kell őket vonni a baba körüli teendőkbe :)

Így nem érzik magukat kirekesztve és feleslegesnek, és sokkal mélyebb, szorosabb kapcsolatot tudnak kialakítani a babával is :)

12. rupfok
2012. nov. 29. 13:57
nagyon tetszik a cikked és tényleg nagyon cuki a kép! :)
11. rupfok (válaszként erre: 3. - Eec2089081)
2012. nov. 29. 13:55

dettó :) számomra természetes, hogy ilyen egy APA, a másik végletre meg rácsodálkozok...

sokan félnek, hogy kifutnak az időből és gyorsan gyereket akarnak, szerintem először a megfelelő apát kell megtalálni ;)

2012. nov. 29. 13:50
jó a cikk (remélem sok leendő apuka orra alá dugják!), és aranyos a kép! ;)
2012. nov. 29. 12:13
Csak annyit szeretnék mondani, hogy szerencsére az én Erika lányomnak is ilyen férje van. Tehát vannak még jó példák. Persze ehhez az is kell, hogy kezdettől fogva megengedje az anya, hogy a férj is közreműködjön. Mert szerintem sokan nem engedik meg nekik, hogy ugysem tudják megcsinálni. Sok boldogságot nektek.
2012. nov. 29. 11:34

Köszönöm szépen a sok szépet, amit írtatok :)


Remélem, még sok boldog évünk lesz együtt, mindketten dolgozunk rajta :)

2012. nov. 29. 10:21

(rátenyerltem a billentyűzetre)

szóval amikor a férjem itthon van, akkor felmentés kap minden más feladat alól, hogy legyen elég idejük a fiús dolgokra.


Szerintem az is érdekes, hogy mennyire máshogy közelítjük meg mi nők és férfiak ugyanazt a kérdést, problémát. Ezt a gyerekek is érzik és mindenképpen jó, ha már a családban megtapasztalják, akár kisfiúról, akár kislányról van szó.


Személy szerint én sajnálom, hogy elnőiesedett a pedagógusi pálya, mert a gyerekeknek nem csak a családban van szükségük erre a kettős megközelítésre. Ráadásul sok család már nem a hagyományos felállásban neveli a gyerekeket, talán nekik még nagyobb szerepe lenne, ha több férfi pedagógussal találkoznának.


Bocs, hogy egy picit elkanyarodtam a témától :)

2012. nov. 29. 10:13

Nagyon édes ez a nyaralós kép :)


Senki sem vitatja, hogy nagyon fontos, hogy minél több időt töltsön egy gyerek a szüleivel, még akkor is, ha az első években az anyukának tulajdonítanak kitüntetett szerepet.


Nálunk egy picit másként alakult a sajátos időbeosztás miatt, de esténként (amikor itthon van) a férjem mindig

2012. nov. 29. 09:59
:) Köszönöm, hogy megírtad:)
2012. nov. 29. 09:25
Örülök, mikor ilyen cikkeket olvashatok, mint ez! Köszönöm!:) Nagyon szép család vagytok, megható az első kép, amit feltettél, jó ránézni, szinte átjárja a testem egy kellemes érzés! További boldog éveket kívánok!:)
2012. nov. 29. 09:13

Mintha az én férjemről írtál volna, én is nagyon szerencsésnek érzem magam! :)

Sok boldogságot nektek! :)

2012. nov. 29. 09:12

Példaértékű:)

sok boldogságot kívánok nektek.

2012. nov. 29. 09:08
A mi történetünk. Ahogyan családdá váltunk. Egy gyermek születésével nem csak anya, hanem apa is születik. A szakirodalom ezt nevezi Családnak. Én a Mi családdá válásunkról szeretnék írni, ezen belül is inkább a férjem apává válásáról. Mert ezt mindig kihagyjuk. Valahogy az apaszerep mindig háttérbe szorul. Pedig nem kellene. Nagyon nem.

Ugrás a teljes írásra: Család születik - Avagy apa szerepe a gyermeknevelésben
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook