Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Család: barát vagy ellenség? fórum

Család: barát vagy ellenség? (beszélgetős fórum)


1 2
2008. dec. 30. 10:56
Mikor melyik..
2008. dec. 30. 10:54
Ellenség
50. Suesue
2008. okt. 29. 19:31

Ma meglátogatott az egyik hugom, kb: 3-év után.

1-éve befejeztem, hogy hivjam őket telefonon, mert midig csak igérték, hogy jönnek, de sose érkeztek meg.

Mi pedig ahogy igértük mindig mentünk, de egyszer csak betelt a pohár. :(

Meglepetésemre tegnap felhivott, és azt mondta ma jön.

Képzeljétek eljött...

Beszélgettünk megbeszéltük, hogy majd hivjuk egymást.

Bizom benne, hogy minden jól alakul mostantól.

Remélem nektek is pozitivan fognak alakulni a dolgok. :)

Üdv: Suesue

2008. ápr. 24. 00:10

Nem ellenség, hanem elfogultság. Inkább önzés. Azt hiszik,mert ők szülők,nekik mindent lehet,mindent el kell nézni,stb.


Én nem akarok ilyen lenni!

2008. ápr. 21. 12:53

Nekem is volt valaha jó kapcsolatom a szülőkkel. Habár kezdem azt hinni,hogy csak álmodtam az egészet!


Addig volt jó,amíg nem mondtam meg a saját véleményemet...azóta vagyok lesajnálva...

2008. ápr. 18. 23:04
szerencsém van, mert nagyon jó a kapcsolatom a szüleimmel. Mindent meg tudok velük beszélni és mindenben segítőkészek. Tudom, hogy nagyon büszkék rám:)
2008. ápr. 18. 20:52
Ma felhívott anyukám,mert alkalom volt... legközelebb akkor karácsonykor beszélünk? Ki tudja? De kit érdekel? Engem már nem igazán...:)
45. ac524f11f1 (válaszként erre: 44. - 09ca1d3343)
2008. márc. 19. 10:55
Úgy legyen!!! :D
44. 09ca1d3343 (válaszként erre: 43. - Ac524f11f1)
2008. márc. 19. 10:48
Te mázlista! :DDD
43. ac524f11f1 (válaszként erre: 42. - 09ca1d3343)
2008. márc. 19. 07:56
Remélhetőleg pár hónap és 25 km lesz! :DDDD
42. 09ca1d3343 (válaszként erre: 41. - Ac524f11f1)
2008. márc. 17. 21:17

Szia! Köszi,hogy reagáltál!


Mondjuk Nálad azért rosszabb,mert túl közel vagytok,nem?

Nálunk azért van 10 km ! Jó sok,mi?


Remélem mi nem leszünk ilyen fafejűek vénségünkre! :)

41. ac524f11f1 (válaszként erre: 40. - 09ca1d3343)
2008. márc. 16. 15:25
Szegény! Az biztos szar lehetett. Nálunk sincs változás. A párom családja ugyanolyan ..... Engem is levegőnek néznek. De én sem fogok tenni ezellen semmit. Ha nekik igy jó...
2008. márc. 15. 13:41

Repülnek a hónapok, a családdal továbbra sincs kapcsolatom. Mondjuk már megszoktam....


Szóval, kb. 4 napja véletlenül összetalálkoztam apukámmal,aki a mamámnál volt. Hát,mit mondjak, egyszerűen nem köszönt, levegőnek nézett!

Úgyhogy amiért ilyen emeletes bunkó módjára viselkedett, a jövőben egy rohadt szalmaszálat sem fogok arrébb rakni,hogy javuljon a helyzet!

Ha nekik ez a normális,hogy nem foglalkoznak velünk,sem az unokájukkal,akkor éljenek így,engem nem érdekelnek többé!

Sőt, amíg tudom, halasztani fogom a lehetőséget is, hogy a kisfiam megismerje őket.

Semmi értelme nem lenne!

Na,most jól kipanaszkodtam magam a levegőbe, de legalább kiengedtem a gőzt! :)))


Szép napot!

39. Csibe78 (válaszként erre: 36. - Ac524f11f1)
2008. febr. 12. 12:25
Kitartást nektek! Hamar itt a nyár :)
2008. febr. 12. 10:09
Köszi Elmex! :)
37. 09ca1d3343 (válaszként erre: 36. - Ac524f11f1)
2008. febr. 7. 15:21

Hát,nem irigyellek a helyzet miatt!


Azt kívánom,hogy sikerüljön kibírni azt a "kevés" időt! Kitartás! Mi nők úgyis ebben vagyunk a legjobbak :)))

2008. febr. 6. 08:52
Még egy hozzáfűzés hogy mit mérnek pénzben, amig még állatira idegesít bennük, de már nem érdekel: Az én anyámék, ha "két szelet kenyér marad otthon" az egyiket odaadják, ogy vigyem el azt is, anyós, még egy db tojásért is fesztivált csinál, hogy neki is pénzbe kerül, ja és kocsit akar venni, felújítani az alsó szintet, meg százezrekért vesz műszaki cikkeket. Szóval undorító. De nem baj. Lassan a párom is rájön erre ahogy látom. Szerencsére. Féltem hogy rámegy a kapcsolatunk, mert egyre többet veszekedtünk emiatt mi is, de aztán amikor azt mondtam, hogy innentől nem érdekel, és nyárig még guggolva is kibírom, azóta ő is kezdi másként látni a dolgokat szerecsére!
35. ac524f11f1 (válaszként erre: 23. - Csibe78)
2008. febr. 6. 08:47
Sziasztok! Hát erről én is tudnék mesélni. Egy éve lakom a pasim szüleinél, de azóta nyugtatókat szedek. Nem vagyok egy szívbajos tipus, de azért anyóséknak az ember lánya mégse mondhatja ki fehéren feketén amit gondol mint otthon, mert akkor meg azért vágta el magát. Aztán elég lett - elhatároztam, hogy nem fogom tönkre tenni magam, szerencsére, két szintes a ház, mi lakunk felül a kedvenc sogorommal, aki az isten otthon. Elhatároztam, hogy nem járok le, max. hetente egyszer, akkor is csak beköszönni. Ha meg vitáznak egymással felhangosítom a tv-t. Semmibe nem folyok be ami velük közös, semmilyen programon nem veszek részt, ami velük közös. (Na jó a karácsony meg ilyenek a muszáj, de 1 órában le lehet tudni.) Aztóta legalább nem szedek gyógyszert, többet járok a szüleimhez haza (akikkel viszont mióta eljöttem nagyon jó lett a kapcsolat). Hála isten úgy alakult, hogy egy családban lévő házat fel tudunk ujítani, és elköltözünk pár hónapon belül. Biztos vagyok benne, hogy a páromnak is jót fog tenni, én pedig igyekezni fogok egy szép otthon varázsolni neki, ahova szívesen jön haza, és akkor talán rájön melyiket válassza szívesen, a nyugalom szigetét, vagy a poklot. Sogor is el fog menni, bár ő anyu szoknyája alatt érzi csak jól magát, de akkor talán majd a szülők rájönnek, hogy nem igy kéne. Mindenkit óva intek, az másik családjához való költözéstől. Amíg oda nem költöztem én is azt hittem, hogy az enyémeknél szörnyűbb nincs! VAN!
34. 09ca1d3343 (válaszként erre: 33. - Csibe78)
2008. febr. 6. 00:43

Nálunk meg az a baj,hogy anyós nem tudja mi a határ, mindenfélét vásárol az unokának.

Már megvette a húsvéti ajándékot is...

33. Csibe78 (válaszként erre: 31. - 09ca1d3343)
2008. febr. 4. 16:27
Ezzel nagyon egyet értek én is. Nekem a sógoromék ilyenek. Az anyósom szeretetét pénzzel próbálják meg megvenni. Anyák napjára egy vadi új automata mosógépet vettek. Egy kicsit túlzás?!
2008. febr. 3. 20:36
Kinek mit jelent a család,mint kifejezés?
31. 09ca1d3343 (válaszként erre: 30. - A66308f214)
2007. dec. 11. 15:33

Szerintem igen!

Valahogy megkéne vele értetni, hogy a szeretetet, az igazit, nem pénzzel mérik...

Ha már külön család vagytok,akkor főleg kikell alakítani a magatok kis szokásait, stb. Az a baj, hogy a mai világban némely ember már nem tudja , hogy mekkora értékben fejezze ki a karácsonyt!

Könyörgöm,miért erről kell,hogy szóljon?

30. a66308f214 (válaszként erre: 28. - 11fd6aad25)
2007. dec. 3. 12:12
Pontosan ez a helyzet a parom csaladjaval is, csak ok a szeretetet penzben fejeztek ki es most o is ugyanezt teszi. Es sehogysem fogja fe, hogy nekem neha (sokszor)egyetlen oleles felerne szaz csokival. Karacsony? Van. De meg sohasem sikerult meghitte tenni. Meg lehet ezt tanitani igy utolag valakinek?
29. 09ca1d3343 (válaszként erre: 28. - 11fd6aad25)
2007. dec. 3. 11:51
Nagyon sajnálom,hogy így alakult!
2007. dec. 3. 09:54

a mi családunkban 3-an nevelkedtünk ugy hogy nem tanitották meg szüleink az eggyüttélés örömeit, soha nem érintettük meg egymást, nem öleltük meg egymást, se születésnapot nem tartottunk, se névnapot.Az ünnepek ugy teltek el hogy volt étel és annyi.

Szoval ugy is maradtunk már 52 éves vagyok és sokszor eszembe jut: szeretet nélkül nöttünk fel nem hiába élünk egyedül mindhárman testvérek,nem tanultunk meg EGGYÜTT ÉLNI!

27. 09ca1d3343 (válaszként erre: 18. - Debóra)
2007. dec. 2. 06:17

Szió!

Látom,hogy rajtam kívül is van "fekete bárány"!

Nekem két öcsém van, ők az "istenek" otthon, én meg levagyok sajnálva.

Teljesen elfordult tőlem a család,lassan másfél éve. Pedig van egy kisfiam is,de a szüleimet ő sem érdekli. Már lassan kezdek rajta túl lenni lelkileg,mert soha nem gondoltam volna,hogy ez lesz. Akkor mennyire szerettek engem őszintén? Vagy nem is szeretnek,csak a saját,önző érdekeiket nézik. Egyedül a nagymamákkal tartom a kapcs-ot aztán kész. Úgy látszik nekem ez jutott.

2007. okt. 24. 18:58
család és barát
25. Csibe78 (válaszként erre: 24. - Debóra)
2007. aug. 8. 13:39
Sajnos ezt még nekem sem sikerült megfejtenem! Nem akarlak elkeseríteni, de amíg él, és ti ott fogtok lakni még egy párszor a képetekbe fogja vágni, hogy ez az ő háza, és ti el akarjátok venni tőle, stb. Persze azzal elintézi magában a dolgot, hogy ő öreg, és neki mindent szabad. De ez nem így van, és minnél jobban próbálod meggyőzni, annál reménytelenebb a dolog.
24. debóra (válaszként erre: 23. - Csibe78)
2007. aug. 8. 08:59
Köszönöm a biztatást. Nagyanyám azóta is tüntetőleg duzzog, csak nem értem, hogy mi ezzel a célja meg hogy mire jó ez az egész cirkusz. Aztán az lesz a vége, hogy csináljunk megint ugy, mintha semmi sem történt volna, de előtte elhordanak mindenféle szemétnek. Gusztustalan dolognak tartom az ilyet. Bennem már ottvan a tüske és nem tudom meg nem nyilvánitottá tenni ezt az egészet. Nem tudom elfelejteni, mert bármikor ismét előjöhet a konfliktus. Hogy lehet valaki ilyen gerinctelen?
23. Csibe78 (válaszként erre: 19. - Debóra)
2007. aug. 7. 22:10

Igen, ez a szitu nekünk is ismerős. Amikor megismertem a férjem albérletbe költöztünk, mert nem akartunk egyik szülőhöz sem. Erre jött a nagyapám, hogy ott a kertes ház, menjünk oda, mert ő úgyis kint lakik a macájánál. Oda is mentünk, életem legnagyobb hibáját követtem el ezzel. Minden napos veszekedések, gyomorideg, -15 kg 1 hó alatt. A párkapcsolatunk is majdnem ráment, és végül ismét albérletben kötöttünk ki. De még egyszer nem költöznék senkivel össze. A legjobb teljesen külön!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sok kitartást nektek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook