Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Csak nyaranta hámló tenyér. Mi lehet? fórum

Csak nyaranta hámló tenyér. Mi lehet? (tudásbázis kérdés)


2012. júl. 20. 21:29

Dyshydrosis is lehet. Ez is főként nyáron jelenik meg. Bakteriális vagy gombás góc is okozhatja valahol a szervezetben.

Bőrgyógyász 5 perces vizsgálattal eltudná dönteni és tudna gyógymódot is ajánlani biztosan.

Miért kell 20 évig szenvedni vele?

6. megi04 (válaszként erre: 5. - Anthico)
2012. júl. 20. 19:22
Hát...vettem a Lidiben occsó szappant,(folyékony)mert gondoltam,kézmosáshoz jó az....De a gyerek tenyere olyan lett,mint aki éppen leprából gyógyul....
5. Anthico (válaszként erre: 4. - Megi04)
2012. júl. 20. 18:20

Ruppós szappan? :S

Amúgy fürdéshez már naturszappant használ apum is (nem kellett sokat győzködnöm), viszont a munka közbeni kézmosáshoz még azt a brutál u*tra d*rmet használja, ami nem biztos, h jót tesz a kezének, viszont az olajt, zsírt az oldja csak.


Ha ekcéma, akkor az oka "belül" keresendő...ráállok a témára :)

2012. júl. 20. 18:15
Ekcéma lehet... A fiamnak is van,de neki tavasszal...Először azt hittük,az agyagtól,mert szakkörön agyagoztak,de azután már az sem indokolta...Viszont a "ruppós szappan" sajnos előhozza neki...:(( Tehát a szappan márkával nem spórolhatok...:((
2012. júl. 20. 18:12
erre én is kiváncsi vagyok. idén először kezdett el hámlani, sőt még viszket is:S
2012. júl. 20. 18:11

Apukámnak kb 20 éve jelentkezik minden nyáron a hámlás a tenyerén.

Nem fáj neki, nem nedvesebb, nem vérzik, nem kemény. Csak egyszerűen az ujjak alsó része és a tenyér hámlik.

Mi okozhatja ezt? Orvosnál nem volt vele, mert semmi egyéb tünet nem kíséri, nyár végeztével pedig elmúlik.

Múltkor említette, hogy igencsak zavarja, de nem sok infot találok neten erről.

2012. júl. 20. 18:10
Csak nyaranta hámló tenyér. Mi lehet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook